Şimdi Ara

Tüm Android mağazalarının gelirleri App Store’u geride bırakmak üzere

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tüm Android mağazalarının gelirleri App Store’u geride bırakmak üzere

Google Play mağazası sayısal olarak App Store’un kat kat önünde olsa da elde edilen gelir açısından App Store yıllardır liderliği elinden bırakmıyordu. Devasa hale gelen Android ekosistemi bu avantajı ortadan kaldırmak üzere.

Gelirler uçtu

Google Play mağazası resmi olarak Android işletim sisteminin uygulama indirme merkezi olsa da Amazon, Getjar, Yandex, Opera gibi yüzlerce alternatif uygulama mağazası mevcut. Bunların hepsinin toplamı Apple’dan daha fazla gelir elde ediyor.

Yapılan analizlere göre Android uygulama mağazaları bu yıl içerisinde toplamda 41 milyar dolar gelir hacmine ulaşacak. Google Play mağazası toplamda 21 milyar dolar, üçüncü taraf uygulama mağazaları ise toplamda 20 milyar dolar gelir elde edecek. App Store ise 40 milyar dolara ulaşacak.

Ayrıca Bkz.Diriliş Ertuğrul temalı kılıç sallama oyunu denemesi ile tanışın

2021 yılına geldiğimizde ise aradaki fark daha da açılıyor. Tahminlere göre Android mağazaları toplamda 78 milyar dolar gelir üretiyor. Bunun 42 milyar doları Google Play mağazasına, 36 milyar doları ise üçüncü taraf mağazalara ait. App Store ise 60 milyar dolara yükseliyor.

İndirme rakamları

İndirme rakamları açısından çok uçuk farklar söz konusu. Bu yıl Android mağazalarının toplamda 165 milyar indirme rakamına ulaşması bekleniyor. Bunun 114 milyarı Google Play, 51 milyarı da üçüncü taraf mağazalara ait. App Store 30 milyar civarında kalıyor.

2021 yılında ise yaklaşık 308 milyarlık kümülatif indirme rakamı söz konusu. Bunun 196 milyarı Google Play, 112 milyarı ise üçüncü taraf mağazalara ait. App Store ise 42 milyar indirme rakamında kalıyor.

Akıllı telefon pazarı son iki yıldır bir yavaşlama içerisinde ancak artık yıllık 2 milyar rakamına doğru ilerlediğimiz için yüzde 3-5 oranındaki artışlar bile 100 milyon cihaz satışı anlamına geliyor. Artıştan en fazla yararlanan ekosistem ise hiç şüphesiz Android. 

• Elma bunu sevmedi.

• Hepsini toplayinca 1 adam edebiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fanboy kapışması başlar birazdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: United States

Hepsini toplayinca 1 adam edebiliyor

Aferin fanboy çekin yakında apple dan gelir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakalamışken sorayım Google Play Store dışında mağaza kullananız var mı acaba ?

• Hayatımda okuduğum en saçma haber. Neymiş hepsini toplayınca AppStore gelirlerini geçiyormuş Biri de demiyor arkadaş o kadar adet Android telefon var neden Google Play geliri AppStore gelirinin yarısı diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

Yakalamışken sorayım Google Play Store dışında mağaza kullananız var mı acaba ?

Olaya tek ülke açısından bakmak doğru değildir. Mesala Çin playstore kullanmıyor
  • quote:

Apple elit mekan

• android kullanıcıları neredeyse butun ucretli uygulamalari netten bulup yukleyebiliyor yani elmalar gibi her oka para odemiyor.. aradaki fark ise bir duvar kağıdına bile para ödemek zorunda olan enayi sayisina tekabul ediyor..

• Şimdi anti androidçiler ve anti ioscular gelir.

• Google'da yahudi mantığı var. Nasıl olursa olsun, büyümeye bakıyorlar, karlılığı elde ediyorlar. Apple da biraz bizdeki mantıktan var. Ne olursa olsun ben kazanayım, benim bir şeyimi kullanan başka bir şeyle kullanamasın, hep benim diğer ürünlerimle ancak kullanabilsin.

Bizimkilerden birine dilek cini gelmiş, demiş ne dilersen dile gerçekleştireceğim, ancak komşuna dilediğinin 2 katını vereceğim. Adam düşünmüş düşünmüş, benim bir gözümü çıkarmanı diliyorum demiş.

• quote:

Amerikalı hepsi toplansa bi köprümüz etmezler amarika bizi kıskaniyi

• quote:

Orijinalden alıntı: Shoresh

android kullanıcıları neredeyse butun ucretli uygulamalari netten bulup yukleyebiliyor yani elmalar gibi her oka para odemiyor.. aradaki fark ise bir duvar kağıdına bile para ödemek zorunda olan enayi sayisina tekabul ediyor..

Enayi dediğin insanlar emeğe saygı duyuyor ve geliştiricilerin emeğinin karşılığında parasını ödeyerek androidden çok daha kaliteli uygulamaları kullanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: clb12

quote:

android kullanıcıları neredeyse butun ucretli uygulamalari netten bulup yukleyebiliyor yani elmalar gibi her oka para odemiyor.. aradaki fark ise bir duvar kağıdına bile para ödemek zorunda olan enayi sayisina tekabul ediyor..

Enayi dediğin insanlar emeğe saygı duyuyor ve geliştiricilerin emeğinin karşılığında parasını ödeyerek androidden çok daha kaliteli uygulamaları kullanıyor.

hadi ya elinizde olsa gelistiriciyi dusunup ödeyeceksiniz sanki,

bak android'de baska kaynaklardan uygulama yuklemek icin root yapmaniza gerek yok yani android kullanicilara bilerek bunun yolunu veriyor ve diyor ki; parasi yani imkani olan zaten buna tenezzül etmez ama durumu olmayanda bu uygulamalardan faydalansin, ve playstore'da uygulamalarini satan gelistiriciler de bunu bilerek uygulamalarini yayinliyor..

fakat apple fakir adam benim telefonumu almasin diyor ama buna ragmen 4 yillik maasini taksite baglayip iphone alip birde uygulamaya verecek parasi olmadigi halde burda apple'in market gelirini ve politikasini savunmaya kalkmak baska bir kafa olsa gerek.

simdi kimse benim durumum iyi ben satin aliyorum yea demesin zenginden araba fanboyu olur telefon fanboyu olmaz..

• United States of Turkey :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

bak android'de baska kaynaklardan uygulama yuklemek icin root yapmaniza gerek yok yani android kullanicilara bilerek bunun yolunu veriyor ve diyor ki; parasi yani imkani olan zaten buna tenezzül etmez ama durumu olmayanda bu uygulamalardan faydalansin, ve playstore'da uygulamalarini satan gelistiriciler de bunu bilerek uygulamalarini yayinliyor..

fakat apple fakir adam benim telefonumu almasin diyor ama buna ragmen 4 yillik maasini taksite baglayip iphone alip birde uygulamaya verecek parasi olmadigi halde burda apple'in market gelirini ve politikasini savunmaya kalkmak baska bir kafa olsa gerek.

simdi kimse benim durumum iyi ben satin aliyorum yea demesin zenginden araba fanboyu olur telefon fanboyu olmaz..

" android kullanicilara bilerek bunun yolunu veriyor ve diyor ki; parasi yani imkani olan zaten buna tenezzül etmez ama durumu olmayanda bu uygulamalardan faydalansin "

Arkadas istanbula yeni geldi, türkücü olcak

• quote:

quote:

quote:

quote:

" android kullanicilara bilerek bunun yolunu veriyor ve diyor ki; parasi yani imkani olan zaten buna tenezzül etmez ama durumu olmayanda bu uygulamalardan faydalansin "

Arkadas istanbula yeni geldi, türkücü olcak

doğrudur hemide dansöz olarak çıktığın barda..

• ___Lawyer___ kullanıcısına yanıt
    Cevap koskocaman bir çin. En doğru karşılaştırma budur aksi iddia edilemez.Androidde alternatif marketler varken, iphoneye sadece appstoreden uygulama yüklenebiliyor. Bir ekosistemi karşılaştırıyorsan herşeyiyle ele almak lazım.

• YÜZLERCE ALTERNATİFİ mi var? herhalde her APK indirilen siteyi uygulama mağazasından sayıyorsunuz. Apple ı yüceltmek için nasıl da yırtınıyorsunuz.

uygulama satın alabildiğiniz 20 tane android mağazası sayamazsınız.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.