Şimdi Ara

CIA antivirüs programlarının güvenliğini aşmanın yolunu biliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • CIA antivirüs programlarının güvenliğini aşmanın yolunu biliyor 

Wikileaks, Vault 7 sızıntısına ait olan üçüncü paylaşımı da gerçekleştirdi. Year Zero ve Dark Matter isimli paylaşımların ardından gelen “Marble” CIA’in antivirüs programlarını aşmayı başararak cihazlardaki bilgileri ele geçirdiğinin kanıtlarını barındırıyor.

Toplamda 676 kaynak kod dosyasından oluşan Marble, CIA’in Marble Framework aletlerinden ismini alıyor. Marble Framework çeşitli cihazlarda kullanılan malwarelerin gizliliğini korumak adına kullanılıyor ve bunu, malware dosyalarını kullanıcılar için tam anlamıyla görünmez kılarak başarıyor. Paylaşılan bilgilere göre Marble Framework malwareleri gizleme konusunda o kadar başarılı ki, kötü amaçlı yazılımları başka bir ülkeye ait olarak bile gösterebiliyor.

Marble Framework’ün dikkat çeken bir diğer özelliği de kaynak kodunun dosya boyutu. ZIP içerisinde yalnızca 0.5 MB boyutunda olan dosya, tam anlamıyla fark edilmemek amacıyla özelleştirilmiş.

• Programların kendisi casus zaten aşsa ne olacak ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft ile ortak çalışmanın eseri....

• Ben bunlara şaşırmayı bırakalı uzun yıllar oldu. Bilmediğimiz haberlerle gelin.

• Bu olaya yapacak bir şey yok . En güçlü sizseniz her şeyi de gözlemek istersiniz. Dünyanın en güçlülerinden biri türkiye olsaydı teknoloji alanında bu seferde bizim birimler aynı şeyi yapardı. Düşmanlarını gözleyecek şansları var iken bunu yapmamaları garip kaçardı.

• bunları zaten biliyoruz.

• Yahu nedir bu CIA vs vs haberleri....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dh csi oldu iyce :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açık kaynak işletim sistemi ve yazılımları tercih edin.
  • Fazla da kafaya takmamak lazım.
  • windows casus, programlar casus, vpn ler casus, işlemcilerin arkapası var casus, internet verileri abd de toplanıyor internetin kendisi casus, antivirüsler casus, donanımlar casus kısacası sal gitsin yada gizli şeyleri eski usul yapmak
  • En güvenlisi internete bağlanmayan bilgisayardır. Ben kesinlikle güvenli bilgisayar yalanlarına inanmıyorum. Antivirüs falan felan hikaye. Hele ki cep telefonlarına hiç girmeyelim. Kı.ı kırık uygulamalar bile her bilgiye erişim istiyorlar.

Akıllı telefon ve sosyal ağları kullanmıyorum. Her duyan şaşırıyor aslında en iyisi diyor ama herkes bağımlı olmuş. Adamlar internet trafiğini elinde tutuyor her veri ellerinde ne güvenliği neyin güvenliği...

• quote:

Orijinalden alıntı: BigEng

Bu olaya yapacak bir şey yok . En güçlü sizseniz her şeyi de gözlemek istersiniz. Dünyanın en güçlülerinden biri türkiye olsaydı teknoloji alanında bu seferde bizim birimler aynı şeyi yapardı. Düşmanlarını gözleyecek şansları var iken bunu yapmamaları garip kaçardı.

Kendilerine yapılınca ahkam kesmeye başlamaları daha da ilginç ama...
  • Aşılamayan sistem yoktur.
  • Cia gibi bir çok ülke teşkilatlarının bunu yaptığına eminim
  • Antivirüs kullanmak saçma bir iş artık.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.