Şimdi Ara

Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific (ÇIKTI) (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
443
Cevap
0
Favori
47.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 merchant, 47000ton :)

Bunlardan biri 10000 ton olan Large Old Passenger Carrier, diğeri ise 19000 tonaj Huge European Built Liner. Ve tam 4 saat kovalattılar kendilerini. Sonar başında pervane seslerini bizzat dinleyerek, her dakikada bir mesafe hesaplayarak takip ettiğiniz bu bebekleri batırmanın verdiği his paha biçilemez gerçekten. Kovalamaya başlamadan önce pervane sesleri baya düşük ve küçük pervaneli gibi geliyordu. İlk patrol görevim, biraz tonaj yapayım hevesi ile baya bir takip ettim. Range'e girdiklerinde tonajlarını görmemle dumur oldum diyebilirim.

Devam ediyor hala (Asıl görevi bitirdikten sonra 3. patrol görevini verdi Washington sağolsun)
    Direk "Yeter ulan" diye bağlasam denizaltımı midway'e kovarlarmı acaba?
    Çünkü sadece 4 aft torpidom kaldı. Flak gun'da ise sadece ap mermileri kaldı :/

Doğru söylemek gerekirse henüz SHIII'ü bırakamadım. Grey Wolwes modu ile gerçekten oyunu baştan keşfetmiş gibi hissediyorum kendimi. SH4'e yeni başladım. İlk başta biraz yadırgadım. Zira o kasvetli atlantik sularından, berrak ve pırıl pırıl pasifik'e geçmek biraz denize tatil amaçlı açılmışız gibi geldi. Taaki satıhta son sürat giderken saldıran 2 adet torpedo bomber aklımı başıma getirene kadar. Neyseki ucuz atlattık ama bu çekik gözlü düşmanlar pek rahat vermeyecekler bize belli oldu...

Birşey sormak istiyorum. Rescue survivors kısmında mesela uçağını vurduğumuz düşmanları kurtarabiliyormuyuz/esir alabiliyormuyuz? Çünkü uçak düşerken kendilerini denize bırakıyorlar. Map uzerinde survivor olarak görebiliyoruz.
    2. sorum ise radar. Maalesef radar'ı çalıştırmayı başaramadım. Uboat missions yuklu, IXD sınıfında gayet güzel çalışıyor air radarı. Ama amerikan tambor gar sınıfı denizaltımda çalıştıramadım maalesef. Ancak başında bir subay varken çalışıyor, aircraftları haber verebiliyor ama manuel olarak kullanamıyorum sonar gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orctzl -- 20 Mayıs 2008; 13:17:02 >

• Nerelerdesiniz silent hunter cılar? Karanlık denizlerin efendileri kaç gündür forumda kimse yok mu? Bilgilerimizi paylaşmaya devam edelim. Benim sorum torpido ayarları konusunda. Şimdi ben torpido atarken batıracağım gemiye 800 metre mesafede kurbanımın rotasını 90 derece kesecek şekilde yaklaşırım. Fakat dikkat ettim hep gemilerin arka kısımlarından vuruyorum. Biraz daha tam ortasından vurmak için torpidoların sağ sol ayarları var kullanırsam işe yarar mı? Bir de siz genelde torpido hızını hızlı olarak mı yavaş olarak mı kullanıyorsunuz. Ben hep hızlıda kullanıyorum. Saygılar...
  • Forumda kimse olmaz olur mu ya burdayız işte Akşam işim olmazsa birkaç SS eklemeye çalışayım.

Hemen sorunun da cevabını vereyim. Torpidolar gemilerin arkasına vuruyor demişsin. Dikkat ettin mi bilmiyorum fakat bu arkasına vurma olayı genellikle sabah saldırılarında meydana gelir. Neden mi? Cevabı basit, senin torpidonun yarattığı köpüğü gören düşman gemisi torpidodan kurtulmak için manevra yapar. Bu manevraya motorlara tam güç vermek de dahildir. Yani düşman senin torpidonu kendine çarpmadan önce fark ediyor. Bu nedenle özellikle sabahları torpido atarken Torpedo Settings den torpidonun rotasını düşmana olan uzaklığına göre geminin biraz daha önüne gelecek şekilde atman mantıklı olacaktır. Mesela ben 500 m den daha fazla yaklaştığımda torpidolarımı en az 5 birim düşmanın önüne atarım. (Birimin neye göre hesaplandığını hatırlayamadım fakat torpido ayarlarında görürsünüz). Eğer ki biraz büyük bir gemiye saldırıyorsanız ikinci atacağınız torpidonuyu diğerine göre az daha öne atmanız mantıklı olacaktır. Fakat torpidoyu fazla öne atmak da torpidomuzun gemiye vereceği hasarı azaltacaktır. Unutulmamalıdır ki bir gemiye vurulabilecek en iyi nokta geminin ortasıdır. Böylece koca gemiyi tek torpido ile ikiye ayırabilirsiniz. Tabi ayrıca arkadan vurduğumuzda motor dairesinin ya da pervanelerin alacağı hasar ile düşman gemisi yavaşlayabilir ya da durabilir. Bu da bize bir sonraki saldırımızda büyük bir avantaj sağlıyacaktır.
    Torpido hızı konusuna gelince, ben hızı hiç değiştirmiyorum. Normalde olduğu gibi Low da atıyorum. Güzel de vuruyor
    Neyse gene fazla uzattım, tüm kurtlara iyi avlar diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi_master -- 23 Mayıs 2008; 19:32:21 >

• Teşekkürler jedi_master . Bu akşam torpido sağ sol ayarlarına el atıcam SS leri merakla bekliyorum. Foruma bu SS leri nasıl koyuyorsunuz. Ben de birkaç SS paylaşmak istiyorum. Hatta biraz daha ileri gidip aldığım bu resimlerden seçip t-shirt baskısı yaptırmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: garf33

Teşekkürler jedi_master . Bu akşam torpido sağ sol ayarlarına el atıcam SS leri merakla bekliyorum. Foruma bu SS leri nasıl koyuyorsunuz. Ben de birkaç SS paylaşmak istiyorum. Hatta biraz daha ileri gidip aldığım bu resimlerden seçip t-shirt baskısı yaptırmayı düşünüyorum.

SS koymak için aldığın SS leri önce .jpg uzantılı formata dönüştürmeni tavsiye ederim. Böylece Yaklaşık 3MB olan resim boyutu 200-300 MB a düşecektir. Böylece resmi upload yaparken uzun uzun beklemene gerek kalmaz. upload için ise ben imageshack.us sitesini kullanıyorum. Resmi buraya yükledikten sonra sana en altta verdiği linki (Sanırım direct link to image olan) kopyalayıp buraya S image olarak yapıştırıyorum. Üstteki düğmelerde S İmage'a bastıktan sonra linki araya yapıştırırsan senin SS lerini de görebiliriz.

Ayrıca torpido manual ayarlar bence çok önemli. Yani ben attığım tüm torpidolara önce bi elle ayar çeker öyle atarım. Özellikle de bir konvoy seni fark ettiği zaman gemiler sürekli manevra yaparlar. Bu manevralar sonucu torpidon geminin arkasında kalabilir. Bu nedenle her zaman geminin biraz önüne atmakta fayda var.

• Anlaşılan SS koymak için biraz uğraşıcaz. Pc nin dilinden pek anlamam da. Sanırım adobe photoshop programının yardımıyla yapabilirim. Birkaç SS aldım bu akşam t-shirt ün üstünde manyak duracak

Bu arada manual torpido ayarlarını kullandım sonuç mükemmel. Sanırım daha çok atış yaptıkça deneyim kazanılacak ve torpidolar her zamanınkinden daha çok can yakıcı olacak Saygılar...
  • quote:

Anlaşılan SS koymak için biraz uğraşıcaz. Pc nin dilinden pek anlamam da. Sanırım adobe photoshop programının yardımıyla yapabilirim. Birkaç SS aldım bu akşam t-shirt ün üstünde manyak duracak

Bu arada manual torpido ayarlarını kullandım sonuç mükemmel. Sanırım daha çok atış yaptıkça deneyim kazanılacak ve torpidolar her zamanınkinden daha çok can yakıcı olacak Saygılar...

Yok Photoshop'a falan ihtiyaç yok. Paint senin işini görür. Nasıl .jpg formatına dönüştüreceğini anlatayım. Aldığın SS ler Ubisoft Klasöründe sanırım onu biliyorsun. Bu SS leri paint ile birlikte aç. Daha sonra Dosya menüsünden Farklı Kaydet i seç ve Kayıt Türünde 24-bit eşlem yazan yeri JPEG olarak değiştir. Son olarak da dosya adının sonuna .jpg eklemeyü unutma.
    Kaydet dediğinde resmin formatı dönüşmüş olacak.
    Yüklerken de imageshack.us de Gözat butonuna basıp resmi bulup a. diyeceksin. Host dediğinde resmi yükler. Yükledikten sonra sana Thumbnail for Forums, Hotlink for Forums gibi linkler verecektir. Bunlardan en altta olan Direct Link to İmage linkinin tümünü kopyalayıp buraya yapıştır. Fakat kopyaladığın linkinin forumda resim olarak görünmesi için [simage][/simage] kodlarının arasına yazılması gerekir. Zaten üstteki düğmelerden S image butonunu görürsün. Buna basıp, çıkan kodun arasına linki yapıştırdın mı olay bitmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi_master -- 24 Mayıs 2008; 15:35:15 >

• Selamlar arkadaşlar ben bu oyunu oynamaya yeni başladım öğrenme aşamasındayım sizlere bir sorum olacak.kariyer modunda daha 1. ci görevde japonyaya gönderiyo işaretli yere gelince honshu bölgesinde convoyla karşılaş ticaret gemisini yoket diyor haritada kırmızı olarak görüyorum fakan zamanı ilerletip yaklaşırken kayboluyor başka bi konvoya yöneliyorum tekrar aynı şey oluyor.Bu konvoyla karşılaşmak için neyapmam lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: underdog

Selamlar arkadaşlar ben bu oyunu oynamaya yeni başladım öğrenme aşamasındayım sizlere bir sorum olacak.kariyer modunda daha 1. ci görevde japonyaya gönderiyo işaretli yere gelince honshu bölgesinde convoyla karşılaş ticaret gemisini yoket diyor haritada kırmızı olarak görüyorum fakan zamanı ilerletip yaklaşırken kayboluyor başka bi konvoya yöneliyorum tekrar aynı şey oluyor.Bu konvoyla karşılaşmak için neyapmam lazım

Aslında sorunun cevabı çok basit. Şimdi şöyle düşün, sen radar mesajını aldığın zaman, haritanda konvoyun yeri kırmızı olarak işaretlenir. Ayrıca konvoy hakkında konvoy büyüklüğü ve hızı gibi bilgileri de alırsın. Ticaret konvoylarının büyük çoğunluğunun seyir hızı Low seviyesindedir. Yani hızları düşüktür ve çoğunlukla ortalama 7 knot ile ilerlerler (kelimeye bak ) Demek istediğim haritadaki kırmızı işaret konvoy işareti sen mesajı aldığın zaman konvoyun bulunduğu bölgeyi işaret ediyor. Sen konvoy bilgilerine bakarak konvoyun hızına göre konvoyun hareketini tahmin etmelisin. Hatta denizcilik bilgisi olan birisi harita ekranındaki aletlerle konvoyun bulunacağı yeri dahi hesaplayabilir. Yani anlayacağın konvoy seni işaretli olan noktada beklemez. Senin ona yetişmen, ya da bir şekilde gizlice yolunu kesmen gerek. Bunu da konvoyun doğrultusuna ve senin konvoya olan uzaklığına göre tahmin edebilirsin.

İyi avlar dilerim

• Jedi Master işin ustası olmuşun helal gerçekten
  • quote:

Orjinalden alıntı: _HURMACI_

Jedi Master işin ustası olmuşun helal gerçekten

İltifatın için teşekkür ederim fakat işin ustası olduğumu düşünmüyorum. Realism ayarlarım %65. Bana göre en zoru ve simulasyonu en gerçekçi ve en zor hale getiren manual torpido hedeflemeyi hiç denemedim. Aslında realism ayarlarından No External View işaretlemek istiyorum çünkü External View i bana avantaj sağlayacak şekilde, yani düşmanların yerini öğrenmek vs için kullanmıyorum. Fakat eğer external view i kapatırsam da oyundan SS ler alamıyacağım ve bazı güzel sahneleri dışarıdan izleyemiyeceğim için External view i kapatamıyorum.
    Ustalığım sadece oyunu sizden çok daha fazla bir süre oynamış olmak. Aslında oyunu asıl öğrenmem serinin 3. oyunu olan Silent Hunter III e dayanır. Yazın 2 ay boyunca sadece o oyunu oynamıştım. Ve şunu söyleyebilirim ki 3. oyun Silent Hunter 4 ten çok daha zevkli. Alman Denizaltılarını kullanmak çok daha güzel. Gerçi SH4 için U Boat Missions eklentisi çıktı. Böylece bizde Alman U Boat larını güzel grafiklerle görebildik ve kontol edebiliyoruz. Fakat Atlantik savaşları bir ayrı oluyor.

Bu kadar konuştuktan sonra bir kaç tane de SS yükleyelim:

1- Tanker dibi boyluyor. Şu an kullandığım Balao Sınıfı Denizaltı.
     Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific (ÇIKTI)

2- Az önceki sahnenin devamı. İkiye bölünmüş tanker dibi boylarken bende üzerinden geçiyorum.

3- Başka bir tanker. Dibine iki torpido yemesine rağmen batmayınca bende Güverte Topuyla işini gördüm.

4- Aynı tanker batarken. Görüldüğü gibi torpidolar mükemmel olarak dipten vurmuşlar. Fakat neden torpidolar batırmadı onu ben de anlayamadım

5- Large Old Passenger Carrier. 3 tane ne de Destroyer eskortu vardı. Tabi bunun anlamı vurduktan sonra hemen kaçmam gerektiği

6- Large Old Passenger Carrier'i vuruktan sonra kaçıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi_master -- 25 Mayıs 2008; 16:25:58 >

• Hehe süpersin SS ler güzel resimli filminde güzel olmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: jedi_master

quote:

Orjinalden alıntı: underdog

Selamlar arkadaşlar ben bu oyunu oynamaya yeni başladım öğrenme aşamasındayım sizlere bir sorum olacak.kariyer modunda daha 1. ci görevde japonyaya gönderiyo işaretli yere gelince honshu bölgesinde convoyla karşılaş ticaret gemisini yoket diyor haritada kırmızı olarak görüyorum fakan zamanı ilerletip yaklaşırken kayboluyor başka bi konvoya yöneliyorum tekrar aynı şey oluyor.Bu konvoyla karşılaşmak için neyapmam lazım

Aslında sorunun cevabı çok basit. Şimdi şöyle düşün, sen radar mesajını aldığın zaman, haritanda konvoyun yeri kırmızı olarak işaretlenir. Ayrıca konvoy hakkında konvoy büyüklüğü ve hızı gibi bilgileri de alırsın. Ticaret konvoylarının büyük çoğunluğunun seyir hızı Low seviyesindedir. Yani hızları düşüktür ve çoğunlukla ortalama 7 knot ile ilerlerler (kelimeye bak ) Demek istediğim haritadaki kırmızı işaret konvoy işareti sen mesajı aldığın zaman konvoyun bulunduğu bölgeyi işaret ediyor. Sen konvoy bilgilerine bakarak konvoyun hızına göre konvoyun hareketini tahmin etmelisin. Hatta denizcilik bilgisi olan birisi harita ekranındaki aletlerle konvoyun bulunacağı yeri dahi hesaplayabilir. Yani anlayacağın konvoy seni işaretli olan noktada beklemez. Senin ona yetişmen, ya da bir şekilde gizlice yolunu kesmen gerek. Bunu da konvoyun doğrultusuna ve senin konvoya olan uzaklığına göre tahmin edebilirsin.

İyi avlar dilerim

Vallaha açıklaman süper çok sağolasın sabahtan beri dolanıyodum japonyada daireler ciziyodum sırf bu yüzden

• SS ler süper jedi_master. Eline sağlık. Şimdi dikkat ettim de ben senin gibi geminin tam dip noktasından vuramıyorum. Torpido derinliği ile ilgili ayarla hiç oynamam. Standart hangi gemiye kilitlenirsem kilitleneyim torpido derinliği 2 nin biraz altında oluyor. Yoksa geminin türüne göre torpido derinliğini girmemiz mi gerekir. Nasıl dip noktasından vurduğunu açıklar mısın? Saygılar.
  • quote:

SS ler süper jedi_master. Eline sağlık. Şimdi dikkat ettim de ben senin gibi geminin tam dip noktasından vuramıyorum. Torpido derinliği ile ilgili ayarla hiç oynamam. Standart hangi gemiye kilitlenirsem kilitleneyim torpido derinliği 2 nin biraz altında oluyor. Yoksa geminin türüne göre torpido derinliğini girmemiz mi gerekir. Nasıl dip noktasından vurduğunu açıklar mısın? Saygılar.

Geminin dibinden vurmak torpidonun verimliliği açısından çok önemli. Böylece torpidolarımızı elimizden geldiğince tasarruflu kullanabiliriz. Örneğin ben Large old Split Frighter, ya da Large Modern Split Frighter gibi large kargo gemilerine sadece 2 adet torpido atarım. Genellikle batar 2 torpido yeterli olur.
    Periskop ile düşman gemisine L tuşuna basarak ilk kilitlendiğinde eğer torpido derinlik ayarına bakarsan derinlik ayarının otomatik olarak ayarlandığını göreceksin. Bu değer geminin keel denilen dipte kalan kısmının değeridir. Her gemi için bu değer farklıdır. Bir gemiye 2 adet torpido atmak gerekiyorsa ilk torpidoyu attıktan sonra diğer torpidoyu seçerseniz derinlik ayarı bu sefer sıfırlanacak ve yaklaşık 2 gibi bir değer alacaktır. Bu durumda Ya periskop ekranından L ye basıp gemiye kilitlenmeyi bırakacaz ve tekrar kilitlenecez ki böylece derinlik değeri tekrar ayarlanacak, ya da derinlik değerini kendiniz gireceksiniz. Fakat burda dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Deniz dalgalı olduğu zamanlar geminin su yüzeyinde sabit olarak ilerlemediğini, dalgaya göre sallandığını unutmamak gerek. Bu nedenle dalgalı havalarda torpidoyu geminin tam dip noktası değil de biraz daha yüzeye mesela 0,5-1 m gibi atmak torpidonun geminin altından boşa gitmesini önleyecektir.

İyi avlar dilerim.

• İşte benim torpido derinlik ayarım hiç değişmiyo. Hangi tipte gemiye kitlenirsem kitleneyim hep sabit 2 nin biraz altında. Anlaşılan otomatik ayarlıyo sistem ama benim oyunda mı sorun var acaba? En son 1,4 yaması kurulu.
  • quote:

İşte benim torpido derinlik ayarım hiç değişmiyo. Hangi tipte gemiye kitlenirsem kitleneyim hep sabit 2 nin biraz altında. Anlaşılan otomatik ayarlıyo sistem ama benim oyunda mı sorun var acaba? En son 1,4 yaması kurulu.

Bende U-Boat Missions ek paketi yüklü. Hala American Champagin'e devam ediyorum ve söylediğim gibi kendisi ayarlıyor. Sendeki sorunun sebebini bilemedim.
    Zaten çok karşılan gemileri bile öğrensen senin işini görür. Örneğin Large Modern Composite Frighter ya da Large Old Split Frighter in yanlış hatırlamıyorsam 6,5m, Large Modern Tanker 7,5m Medium gemiler de yaklaşık 6m falan olması lazım. Olmaz sa Recognation Manual a bakarsın bir kaç kere daha sonra zaten bir çoğunu öğrenirsin.
  • Recognation Manual oyunun dosyasının içindeki mi? Oysa eğer gemileri sınıflara ayırmış ve feet cinsinden vermiş. Metric vermemiş. Acaba 1 feet kaç metre ediyor?
  • quote:

Recognation Manual oyunun dosyasının içindeki mi? Oysa eğer gemileri sınıflara ayırmış ve feet cinsinden vermiş. Metric vermemiş. Acaba 1 feet kaç metre ediyor?

Yok o deil. Oyundayken N tuşuna basarsan çıkar.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.