Şimdi Ara

Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific (ÇIKTI) (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
443
Cevap
0
Favori
47.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostum eyw hallettim ama bu seferde görevlerin ardı arkası kesilmiyor:)bide şey sorcam örneğin üsse geri dönerken bu haritada zamanı ilerletiyorum 8000 küsüre getiriyorum ama zaman inanılmaz hızlı ilerlemesine rağmen gemi o kadar hızlı ilerlemiyor.bazen düzeliyor bazen yine aynı sorun çıkıyor mouse hareketleri falan yavaşlıyor genel olarak bir hata mıdır yoksa ben mi yanlış yapıyorum bazı şeyleri...
  • Eğer yeteri kadar torpidon varsa, sana görev vermeye devam ediyorlar. Sanırım torpido sayın 6'dan daha az olursa üsse geri dönebilirsin mesajı geliyor.

Yavaşlama durumu da bilgisayarın zorlanmasından kaynaklanıyor. 4000 küsürden daha fazla hızlandırmamanı tavsiye ederim. Mesela radar veya hidrofon menzilinde bir konvoy varsa bu zorlanma daha fazla olabiliyor. Sonuçta oyunu 8000 kat hızlandırılmış şekilde çalıştırmak çok fazla işlem gücü gerektirir.
  • Üçüncü oyununu eski bilgisayarımda çok severek ve gerçekten de çok uzun süre oynamıştım. Hatta en uzun süre oynadığım oyun dahi diyebilirim (Ultima Online hariç :D) Ayrıca üçüncü oyunu eski bilgisayarıma ilk kurunca oyunun görüntülerine gerçekten şaşırmıştım çünkü o ekran kartı ile o derece gerçekçi görüntüler alınabildiğinden haberim yoktu.
    Geçenlerde de dördüncü oyun olan Wolves of The Pasific'i büyük bir merak ve hevesle indirdim. Oyunu ilk açtığımda hemen grafik ayarlarını en yükseğe aldım ve oyuna girdim. Dördüncü oyun da gene beni şaşırtmayı başardı. Gerçekten de oyunun gerçekçiğili mükemmeldi. Oyun içi görüntüler çok hoşuma gitti, ayrıca o sudan çıktıktan sonra kamera görüntüsünün bulanması gerçekten de çok başarılı omuş. Finallerim sayesinde oyunu kurduktan sonra fazla oynama şansına sahip olamamıştım. Hatta bir ara oyunu arkadaşlarıma göstermek için açtım ve Müzeye girip arkadaşlara bir kaç gemi gösterdiğimde onlarında ağzı açık kaldı :D
    Dördüncü oyunun hantal Amerikan denizaltıları üzerine kurulu olması biraz can sıkıcı bir durum olmasına rağmen gene de oyun simulasyon sevenler tarafından oynanabilecek düzeyde. Ayrıca üçüncü oyuna göre bu oyunda bolca karşılaşabildiğimiz Task Force lar ve Convoy lar bolca gemi batırıp, torpido harcıyabilmemizi sağlamış.
    Oyunun yeni çıkan ek paketinde ise Alman U-Boat larını kullanabiliyoruz. Gerçi üçüncü oyunda olan tüm U-Boat lar olmasa da gene de Alman U-Boat u kullanmak çok daha zevkli oluyor.
    Sonuç olarak oyun şu sıralar bilgisayarıma kurulu bir kaç oyundan biri ve insana gerçekten denizaltı kumanda ediyormuş hissini gayet güzel veriyor. Sümulasyon seven arkadaşlar bence kaçırmasın

• arkadaşlar bunu tr yaması yokmu??ingilizce bilmek çokmu gerekli ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarhanos

arkadaşlar bunu tr yaması yokmu??ingilizce bilmek çokmu gerekli ??

Yok İngilizce bilmek o kadar da gerekli değil. Sonuçta ekranın altında bulunan göstergelerle oynuyorsun oyunu ve bu göstergelere bakarak ne işe yaradıklarını rahatça anlyabilirsin. Görevlerde de nereye gitmen gerektiğini zaten sana haritada işaretledikleri için fazla sorun olacağını düşünmüyorum
  • RAM: 2048 MB
    Video Memory: 256 MB
    Hard Drive Space: 6000 MB

ben aldım 512 Ram benim pc yükledim oyun açıldı mause imleci 2 saatte ordan oraya gidio oyun 2 gb ram istiomuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: pılots

RAM: 2048 MB

ben aldım 512 Ram benim pc yükledim oyun açıldı mause imleci 2 saatte ordan oraya gidio oyun 2 gb ram istiomuş

Yüksek istiyor ama o grafikleri görünce de insanın içi gidiyor. Hele geceleri ay ışığının deniz üzerine yansıması yok mu gerçek gibi
  • oyun çok süperde birde bulabilsek
    milleti özendiriyonuz ama alcak yer söylemiyonuz cd cilerin çoğu bu oyunu bilmiyo bile
  • Arkadaşlar herkese selamlar.
    Okuduğum kadarıyla SH^ve 4 oynuyorsunuz yani denizaltının o kışkırtıcı cazibesine kapılmı torpidonuzla sadece sonar dineleyerek düşmanı batırmak sevdasındasınız.
    Ben DANGEROUS WATERS oybuyorum ve de online sanal bir filoda gerçek insanlara karşı. Eğer sizlerde zamanını sonarda bişeyle yakalayıp haritadan taktik planı yaparak geçirenlerdenseniz bana kulak verin.

Ben de sizinkine benzer bir bağla Janes firmasının 688 Hunter Killer oyunuyla başladım simülasyon oynamaya. Oynadığım ilk ve tek simülasyon denizaltıdır. Ben ilk oynadığımda sene 1989 du. 80086 işlemcili bilgisayarın 5"25 lik kağıt disket sürücünden yüklediğim oyunun ilk versiyonu yeşil ekranda belirip te sonardan hedef tespit ettiğimde keyfime diyecek olmazdı. 10 sene sonra daha iyi bir bilgisayarım olunca 688HK nın yeni versiyonunu aldım. Tüm bölümleri bitirdikten sonra internetin de yaygınlaşmasıyla 2001 de acaba yeni bölümü eklentisi var mı derken bir online oyun grubu başka isimle sanal bir filoyla karşılaştım ve üye oldum.

Dünyanın pek çok ülkesinden eski/görevde denizciler veya sizler gibi denizaltıya gönül vermiş kişilerden oluşan bir gruptu ve online olarak birbirimizle dalışlar yapmaya başladık. Çok iyi dostluklar kurduk.
    Şimdilerde Dangerous Waters oyunu oynanıyor. Hem daha çok denizlaltı tipi var hem de Türk Deniz Kuvvetlerinde de bulunan Oliver Hazard Perry sınıfı fırkateyn we P3 orion anti denizaltı uçağı kullanabiliyorsunuz.

Oyun genel sonar ve silah bilgisi ile ve denizaltının su altındaki davranışlarınızı hissetmeniz üzerine kurulu ve aslında oynadıkça çok şey öğreniyorsunuz. SH gibi. Tek fark burada ABD nin modern denizaltıları ve Rus Akula Kilo sınıfı denizaltılar var. Mantık ise aynı DENİZALTI!!!!

Bugünlerde eski filonun ağır kalması nedeniyle ben ve 6 ABD li 1 kanadalı 1 isveçli 1 İskoç ve 1 Almanyalı arkadaşımızla ayrılarak yeni bir filo kurduk.

Her müsait olduğumuzda dalış yapıyoruz. Ayrı gemilerle dalış yapmakla birlikte bir denizaltıyı 2-3 kişi istasyonları bölüşerek de idare edebiliyor. Bu özellik gerçekten de çok iyi bir takım çalışması yaratıyor.

Benim açımdan bir iyi yanı da karşılıklı yazışarak ingilizcemin de bu yolla çok gelişmesi.

Yeni kayıt olanlara online bağlantı ve genel kurallar hakkında eğitim verilen akademimiz ve bundan sonra da oyuncu gelişimini hedefleyen kurslarımız var. Ben şahsen eğitim işleriyle ilgileniyorum.

Genel olarak söyleyeceklerim bunlar. Yakında 2-3 arkadaşım başlayacak eğer ülkemizden 7-8 oyuncumuz olursa bir Türk filotillası alabiliriz de. Bu mesajı eğer forum üyesi arkadaşlara duyurabilirsek yeni denizaltıcılarımız olabilir. Denizaltıya ve onun anlamına alışık olanların biraz adaptasyonla oyunu oynayabiliceğini düşünüyorum.
    ICQ üzerinden ve ventrilo denilen sesli chat sistemi üzerinden haberleşiyor dalışları planlıyoruz.
    Oyun esnasında sesli chat yapılabildiğinden takım dalışları ve aynı denizaltıyı 2-3 kişinin sonar kamarasını torpido dairesini kumanda panelini paylaşarak oynaması da zevk veriyor.

Gereken destek ve bilgiyi vermeye hazırım. Oyunun uploadı mevcuttur. Türkçe açıklamalar da hazırlayabilirim.

www.seashadows.org

adresini ziyaret ederseniz member kısmında şanlı bayrağımızı görürsünüz. İsteyenler oradaki mailimden de ulaşabilirler. Ayrıca o sayfadaki solda yer alan Seashadows Training kısmına girerseniz benim hazırladığım akademi sayfalarına ulaşabilirsiniz. İngilizcem kötü diye tereddüt etmeyin aksine çok iyi pratik oluyor. Hem ingilizce sesli chat yapmak zorunlu değil. Sonuçta ben buradayım ve yardıma hazırım.

Saygılarımla
    Submariner
    Sessiz ve Derinden.

• quote:

Orjinalden alıntı: hardall

Arkadaşlar herkese selamlar.
    Okuduğum kadarıyla SH^ve 4 oynuyorsunuz yani denizaltının o kışkırtıcı cazibesine kapılmı torpidonuzla sadece sonar dineleyerek düşmanı batırmak sevdasındasınız.
    Ben DANGEROUS WATERS oybuyorum ve de online sanal bir filoda gerçek insanlara karşı. Eğer sizlerde zamanını sonarda bişeyle yakalayıp haritadan taktik planı yaparak geçirenlerdenseniz bana kulak verin.

Ben de sizinkine benzer bir bağla Janes firmasının 688 Hunter Killer oyunuyla başladım simülasyon oynamaya. Oynadığım ilk ve tek simülasyon denizaltıdır. Ben ilk oynadığımda sene 1989 du. 80086 işlemcili bilgisayarın 5"25 lik kağıt disket sürücünden yüklediğim oyunun ilk versiyonu yeşil ekranda belirip te sonardan hedef tespit ettiğimde keyfime diyecek olmazdı. 10 sene sonra daha iyi bir bilgisayarım olunca 688HK nın yeni versiyonunu aldım. Tüm bölümleri bitirdikten sonra internetin de yaygınlaşmasıyla 2001 de acaba yeni bölümü eklentisi var mı derken bir online oyun grubu başka isimle sanal bir filoyla karşılaştım ve üye oldum.

Dünyanın pek çok ülkesinden eski/görevde denizciler veya sizler gibi denizaltıya gönül vermiş kişilerden oluşan bir gruptu ve online olarak birbirimizle dalışlar yapmaya başladık. Çok iyi dostluklar kurduk.
    Şimdilerde Dangerous Waters oyunu oynanıyor. Hem daha çok denizlaltı tipi var hem de Türk Deniz Kuvvetlerinde de bulunan Oliver Hazard Perry sınıfı fırkateyn we P3 orion anti denizaltı uçağı kullanabiliyorsunuz.

Oyun genel sonar ve silah bilgisi ile ve denizaltının su altındaki davranışlarınızı hissetmeniz üzerine kurulu ve aslında oynadıkça çok şey öğreniyorsunuz. SH gibi. Tek fark burada ABD nin modern denizaltıları ve Rus Akula Kilo sınıfı denizaltılar var. Mantık ise aynı DENİZALTI!!!!

Bugünlerde eski filonun ağır kalması nedeniyle ben ve 6 ABD li 1 kanadalı 1 isveçli 1 İskoç ve 1 Almanyalı arkadaşımızla ayrılarak yeni bir filo kurduk.

Her müsait olduğumuzda dalış yapıyoruz. Ayrı gemilerle dalış yapmakla birlikte bir denizaltıyı 2-3 kişi istasyonları bölüşerek de idare edebiliyor. Bu özellik gerçekten de çok iyi bir takım çalışması yaratıyor.

Benim açımdan bir iyi yanı da karşılıklı yazışarak ingilizcemin de bu yolla çok gelişmesi.

Yeni kayıt olanlara online bağlantı ve genel kurallar hakkında eğitim verilen akademimiz ve bundan sonra da oyuncu gelişimini hedefleyen kurslarımız var. Ben şahsen eğitim işleriyle ilgileniyorum.

Genel olarak söyleyeceklerim bunlar. Yakında 2-3 arkadaşım başlayacak eğer ülkemizden 7-8 oyuncumuz olursa bir Türk filotillası alabiliriz de. Bu mesajı eğer forum üyesi arkadaşlara duyurabilirsek yeni denizaltıcılarımız olabilir. Denizaltıya ve onun anlamına alışık olanların biraz adaptasyonla oyunu oynayabiliceğini düşünüyorum.
    ICQ üzerinden ve ventrilo denilen sesli chat sistemi üzerinden haberleşiyor dalışları planlıyoruz.
    Oyun esnasında sesli chat yapılabildiğinden takım dalışları ve aynı denizaltıyı 2-3 kişinin sonar kamarasını torpido dairesini kumanda panelini paylaşarak oynaması da zevk veriyor.

Gereken destek ve bilgiyi vermeye hazırım. Oyunun uploadı mevcuttur. Türkçe açıklamalar da hazırlayabilirim.

www.seashadows.org

adresini ziyaret ederseniz member kısmında şanlı bayrağımızı görürsünüz. İsteyenler oradaki mailimden de ulaşabilirler. Ayrıca o sayfadaki solda yer alan Seashadows Training kısmına girerseniz benim hazırladığım akademi sayfalarına ulaşabilirsiniz. İngilizcem kötü diye tereddüt etmeyin aksine çok iyi pratik oluyor. Hem ingilizce sesli chat yapmak zorunlu değil. Sonuçta ben buradayım ve yardıma hazırım.

Saygılarımla
    Submariner
    Sessiz ve Derinden.

Hocam oyundan SS falan koyarsanız çok daha güzel olur diye düşünüyorum.

• ben oyunu oynamaya yeni başladım.10 torpido tüpü olan gemi ile yakıt çok hızlı bitiyor.yavaşa gidiyorum ama yinede bitiyo.birde 3 devriyeden sonra gemi batır dedi.1 gemi batırdım.(daha öncede 4 tane batırmıştım)torpido bitti ama görev kabul edilmedi.özeellikle yakıt sorunu canımı çok sıkıyo çok acele cevap bekliyorum.
    .
  • Sorunlarını biraz daha detaylı anlatırsan yardımcı olmak da daha kolay olacaktır. Öncelikle torpido ve gemi batırma görevini tam anlayamadım. Normal görevlerden "Engage Merchan Shipping" göreverinden bahsediyorsun herhalde. O görevlerde sana gösterilen yere gittikten sonra eline görev emri ulaşır. Sana verilen emir toplamda 10000 ton gemi batırmandır. Eğer şansın varsa 1 tane Large tanker ya da 2 tane Morden Composite Frighter benzeri gemi batırırsan görev bitmiş olur ve üsse dönebilirsin.
    Yakıt konusuna gelince. Hiç dikkat ettin mi yakıt giderken mi çok harcanıyor gelirken mi diye. Tahminlerime göre yakıtın giderken 1/4 lük kısmını bitiriyorsun. Fakat dönüşte 1/2 bile kalsa o dahi yetmiyor. Ve gemin geriye dönmeden önce hasar alıyor sanırım. İşte gemin savaşırken bataryaların aldığı hasar sonucu bataryalar asla tam olarak şarj olamıyor. Bu nedenle sen manuel olarak kapatmazsan gemi sürekli batarya şarj modunda yol alıyor. Bu da büyük miktarda yakıt harcamana neden oluyor. Dönüşe geçtiğinde eğer tam 24 saat boyunda yüzeyde yol almana rağmen gene de batarya tam şarj olmamış ve hala şarj edilmeye çalışılıyorsa Kumanda düğmelerinden ilk sekmedeki komutların içinde Batarya işareti olan düğme ışıklı olacaktır o düğmeye basarak batarya şarjını kapat böylece yakıt çok yavaş gidip gelmesen dahi yetecektir. Hatta ilerde motor konusunda uzmanlaşmış personele sahip olduğunda yakıtı düşünmene gerek bile kalacağını sanmıyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: jedi_master

quote:

Orjinalden alıntı: pılots

RAM: 2048 MB

Yüksek istiyor ama o grafikleri görünce de insanın içi gidiyor. Hele geceleri ay ışığının deniz üzerine yansıması yok mu gerçek gibi

1 GB ram'de kasmadan oynayabilirmiyim peki ?
  • quote:

1 GB ram'de kasmadan oynayabilirmiyim peki ?

Bilgisayarıma 2. 1 GB ram'i almadan önce de çok rahat bir biçimde oynayabiliyordum. Hatta full grafik ile oynuyordum. Oyun üzerinde özellikle Ekran Kartı'nın etkisi çok yüksek sanırım. 2. 1 GB ram i aldıktan sonra o kadar fazla bir fark yaratmadı bende. 1 GB ram ile de eğer diğer parçalar da iyiyse rahat rahat oynarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi_master -- 8 Mayıs 2008; 18:51:19 >
  • 256 MB 6200 AGP ekran kartı var
  • oyunun ileriki bölümlerinde silent hunter 3 de olduğu gibi daha iyi motor batarya sonar falan alabilecekmiyiz.ben bütün silahları hava radarını falan yükledim.birde gemi batırma görevindeki 10000 sınırında ticaret gemisi yerine savaş gemisi yada yolcu gemisi batırsak olur mu?
  • quote:

256 MB 6200 AGP ekran kartı var

-Minimum Configuration:
    WinXP/VISTA Only
    DirectX 9.0c
    2 GHz Pentium 4, AMD Athlon, or equivalent
    1024 MB RAM
    128MB DirectX 9.0c compatible graphics card with Pixel Shader 2.0 capability
    DirectX 9.0C compatible sound device
    DVD-ROM 4x or faster
    6.0 GB hard drive space
    Windows-compatible mouse required
    Internet connection for play on Ubi.com (minimum 56k modem or broadband)

Oyunun Manual'inde yazan minimum configuration bu. Ve yanlış hatırlamıyorsam senin kart da Pixel Shader 2.0 destekliyor. Yani tahminlerime göre bilgisayarın oyunu çalıştıracaktır. Fakat Grafik ayarını Full'e çekemezsin. Ama gene de düşük ayarda da olsa oyunun grafiklerini beğeneceğine eminim. Eğer bu oyunu açamazsan Silent Hunter III ü tavsiye edebilrim. O da gerçekten güzel. Ben bilgisayarı yenilemeden önce onu oynuyordum, şimdi buna geçtim.
    Ayrıca bir de tavsiyede bulunayım oyun ilk halinde birçok hata var. Ya ek paketi bulup onu kur ya da oyunun son Patch ini bul. Ben ek paketi tavsiye ederim, Alman denizaltılarını da kullanabilirsin ve Alman denizaltıları Amerikan denizaltılarına göre çok daha çevik.

quote:

Orjinalden alıntı: eren_lakers
    oyunun ileriki bölümlerinde silent hunter 3 de olduğu gibi daha iyi motor batarya sonar falan alabilecekmiyiz.ben bütün silahları hava radarını falan yükledim.birde gemi batırma görevindeki 10000 sınırında ticaret gemisi yerine savaş gemisi yada yolcu gemisi batırsak olur mu?

Ben 10 dan fazla patrol yaptım şimdiye kadar fakat sonar ve Uçaksavar dışında bir geliştirme çıkmadı. Fakat zaman zaman sana yeni gemi teklif ediyorlar. O gemiler biraz farklı olabiliyor. Eğer yeni gemi teklif ederlerse kabul et.
    Silent Hunter 3 de olduğu gibi Motor ve batarya geliştirme bu oyunda yok. Fakat oyunun ek paketi olan U-Boat Missions ı kurarsan Alman denizaltılarını seçebiliyorsun ve Alman denizaltıları 3. oyunda olduğu gibi her yönden geliştirmeye açık.
    Son olarak gemi batırma görevinde Savaş gemileri dahil değil diye biliyorum. Fakat yolcu gemileri buna dahil, yani yolcu gemileri batırarak da tonaj kazanabilirsin. Zaten savaş gemisine falan gerek yok, 2 tane Modersn Split Frighter ya da Modern Composit Frighter batırdığında gereken tonaja ulaşıyorsun.

• @jedi_master Aydınlatıcı bilgiler için saol oyunu almayı düşünüyordum zaten simülasyon hastalarındanım bende

Ekran kartım Pixel Shader 3.0 ıda destekliyor oyunu açar büyük ihtimal yani, düşük grafiklerde oyun oynamaya alıştım denebilir yeni oyunlar sayesinde bunuda oynarım
  • Eğer simulasyon seviyorsan bu oyunu da seveceğine eminim. Gerçekten de çok mükemmel bir denizaltı simulasyonu. İnsanı o ortamda hissettiriyor. Özellikle de Realism ayarlarını belirli bir seviyeye getirisen oyun gerçekten zevkli olur. Örneğin sınırsız yakıt olduğunda oyunun pek bir zevki kalmıyor. Ya da No Stabilize View i seçersen yüzeyde giderken sallanmanın etkisini mükemmel bir şekilde görebiliyorsun.

• Bu arada hangi patchleri kurmamız gerekiyor SH4 uboat missions kurmak için ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çöl Gezer -- 10 Mayıs 2008; 0:20:06 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.