Şimdi Ara

Ulaştırma Bakanlığının 'ucuz internet' tarifeleri belli oldu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
348
Cevap
3
Favori
19.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ulaştırma Bakanlığının 'ucuz internet' tarifeleri belli oldu! 
    Hatırlayacağınız gibi dün Kars’ta gerçekleştirilen "Akıllı Şehir" etkinliğinde konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye’de 1,8 milyon hanede internet olmadığını dile getirdi. Bu kapsamda internet kullanımının yaygınlaştırılması ve tüm evlere bağlantı sağlanması için harekete geçtiklerini ifade eden Arslan, vatandaşlara "ucuz internet" tarifelerinin sunulacağını belirtmişti.

Türk Telekom ile iş birliğine giden hükümet yetkilileri, ilk kez internet bağlatacak kişiler için kâr amacı gütmeyen özel tarifeleri yayınladı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun web sitesinden paylaşılan "Toptan Al-Sat DSL İnternet Bizden Kampanyası" başlıklı yazıya göre 4 Mbps erişim hızına sahip olacak paketler 20 GB ve 40 GB adil kullanım kotası (AKK) seçenekleriyle satışa sunulacak.

BTK tarafından yayınlanan tarifeler şu şekilde:

Tarifelerde -24 ay boyunca uygulanacak- AKK sonrası hız 1 Mbps olarak uygulanacak ve fiyatlara vergilerin dahil olmadığı belirtiliyor. Toptan Al-Sat İnternet Bizden Kampanyası'nın BTK onayını müteakip başlayacağı ve 30.06.2017 tarihinde sona ereceği belirtiliyor. Türk Telekom abone sayısının yüzde 1,5'i kadar, 10 binden fazla abonesi bulunduran İSS’ler abone sayısıın yüzde 5'i kadar ve 10 binden az aboneye sahip İSS’ler ise sadece 500 kişiyi kampanyadan yararlandırabilecek.

Yeni müşteriler ve abonelik iptali üzerinden en az 3 ay geçmiş aboneler için

Kampanya kapsamında yeni paket satışlarında İSS’lere 30 TL satış desteği verilecek ve 24 ay boyunca paket ücreti alınmayacak. Kampanya kapsamındaki aboneliklere kampanya süresinde 4 Mbps’e kadar Limitsiz 40 GB AKN paketine geçmeleri durumunda paket ücreti kadar aylık ücrette indirim verilmeye devam edecek.

Tesis adresinde daha önce hiç abonelik yapılmamış yeni müşterilere ve tesis adreslerinde abonelik iptali üzerinden en az 3 ay geçmiş aboneler bu fırsattan yararlanabilecek. Kampanya döneminde elde edilen müşterilerden İSS’ler arası geçiş ile alınan veya modeller arası geçiş yapan müşteriler kampanya kapsamına dâhil edilmeyecek. Mevcutta abonelik bulunan adreslerde ikinci bir abonelik tesis ettirilerek yapılacak abonelikler kampanyada faydalanamayacak. Bakanlık tarafından açıklanan ucuz internet projesi kapsamında BTK'nın yayınladığı bu tarifelerin kullanıma sunulacağı ve son fiyatların yakın zamanda Türk Telekom'un sitesinde açıklanacağı ifade ediliyor.

• 4mbps 30tl

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farkli acidan bakan -- 31 Mart 2017; 21:12:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 Mbit ne ya insanları internetten soğutacaklar.

• 20 GB AKK 4mbps 30 TL yıl 2017

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotalan -- 31 Mart 2017; 21:14:8 >
  • Milleti yeterince kandırmadıklarını düşündükleri için ağ işine el atıp, Daha yayılmacı politika izleyecekler...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benboyle güzellik görmedim

• Bumu ucuz xd

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu resmen insanlarla dalga geçmektir. Fakirlere acıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dalga geçiyorlar sanırım.
    4mbit aknsiz verseler neyse.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok pahalı 1300 lira ile evini geçindiren biri yıllık vereceği para en fazla 150 tl olur ucuz falan değil

• Ben 4 mbps hız alıyorum zaten tam bana göre diyecektim ki akk sonrası 1 mbps olduğunu gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi39 -- 31 Mart 2017; 21:20:32 >
  • Ayakkabı kutusu sahiplerine göre ucuz galiba aynı paraya polonyada 100 megabit akksiz var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hcmanx

Çok pahalı 1300 lira ile evini geçindiren biri yıllık vereceği para en fazla 150 tl olur ucuz falan değil

onları kapsadığını kim söyledi ki?

okumamış etmemiş insanlar karın tokluğuna çalışacak şükretmiyorsada ölsün!!

• çıldırıyorum aknler 4 mbit hızlar helal btk
  • Vergisiz 31.1 diyor vergiyide ekleyin en az 40 tl

• Hiç böyle bir şeye girişmeselermiş. Bildiğin bakanlık alay ediyor insanlarla.

• Onlara göre ucuz :)

• limitsiz yazıp oraya adil kullanım kotası koymak küfür gibi
  • Resmen sacmalik.zaten su an ben 32 lira kdv dahil kablo tv + 15 gb akn 10 mbit internet akn sonrasi 3 mbit + 100 dk ev telefonu kullaniyorum

Hem btk akn kaldiracaz diyor hem akn li paketler sunuyor hem avantajli bile degil. Basliga bakiyorsun btk ucuz net veriyormus helal diyorsun. Ama ici bambaska

Ayip demekten baska soylenecek soz yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.