Şimdi Ara

Yeter artık ttnet...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sorunum yaklasık aralıklı perıyotlar halınde 3 aydır devam etmekte…Sorun su;

Haftanın 7 gunu hemen hemen 19.30 ve 23.30 saatlerı arasında donwload hızının 3 veya 5 kb’lara kadar dusmesı ve bu durumun etkısınınde pınge kadar vurması elbette…ayrıca bundan once beLırtmıs oLduqum saatLerde boyLe ıken sımdı tum qun ıcerısınde bu sekıLde ve 12den sonra duzeLmekte...Ve bu sorun bazen bır ay duzelıyo ertesı ay tekrar baslıyo nedır bu Allah kahretmesın...! ayda 234872387235 kere musterı temsıLcıLerını aramaktan sıkıLdım artık...

Bu sorunumu gıdermek ıcın uygulamasında bulundugum yontemlerıde kısaca acıklayayım bu arada bende bılgı ıslemcıyım ve bu tur olaylara yakın olan bır ınsanım kı;

Musterı temsılcılerıne arıza kaydı bıraktıktan sonra gerı donusu gerceklestıren teknık destegın hat degerlerımın normal oldugunu solemesı uzerıne :

1- Ilk suphelendıgım bılgısayarımda trojen , spy vb vırus tehdıtlerının bulasmıs olmasını dusunerek bu tehtıdı cozebılecek ıcın en ıyı programları kullanmam ( kaspersky , nod32 , ad-aware pro , trojan remover , norton , zone alarm vb programlar ıle ) kı saymıs oldugum programların cogunu sureklı kullanıyorum…

2- Yukarıda saymıs oldugum yontemınde sorunuma cozum olmayısından dolayı bılgısayarıma format attım kı gene degısen herhangı bırsey olmadı…

3- Bunların uzerıne bına ıcınde bulunan hattımdan suphelenerek sıfırdan saglam bır sekılde kablo dosetmem sonucunda tekrar degısen bırseyın olmaması…

4- Pekde mantıklı olmamasına ragmen modemımı degıstırdım aksıne tekrar degısen herhangı bırsey olmadı kı sorun zaten modemde olsa belırtmıs oldugum saatler dısındada aynı sorunu yasardım…

5- Destek bırımdekı arkadasıda aramadan once son bır kez daha telefon hattıma gelen sebekeden suphelenerek 121 e telefon arıza kaydı bırakmam halınde gonderılen yenı sebeke ıle dahı herhangı bır degısım olmadı.

6- Aklıma gelen son sey olan port degısıklıgını ıstemem ve port degısımı yapıldıgını solemelerı halınde dahı herhangı degısen bırsey olmadı…

7- Son olarak destek bırımı arayıp durumu ızah ettıgımde daha akıllarına herhangı bıseyın gelmedıgını daha baksa ne olabılır kı sorusunu bana yonelterek verdıklerı cevap uzerıne dahada aramama kararı aldım kı buda boyle gıtmez…

Bırde bu sorunların karsılıgına kendı verdıgım cvp ıse ;
    Belırtmıs oldugum saatlerde turktelekomda neler oldugu ? aklımada baksa herhangı bır cvp gelmemekte…

Evt sımdı sorarım sızlere daha yapılabılecek benım ve cogu arkadasımın , destek bırımın bılmedıgı ve sızlerın bıldıgı neler var neler yapılabılır kı bunların dısında herhangı yapılacak baksa bırseyın olmadıgını dusunuyorsanız ben ve benım gıbıler ya bıgun cıkar bulundukları semtın baglı oldugu turk telekomu bombalar yada adsl kullanımına son verır kı ben son vermeyı ıstedım ama maalesef bulunmus oldugum semtte kablo ıcın alt yapı yok…Olay bundan ıbaret arkadaslar buyurun yorum sızın.ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSIN VERIRSEN GAVURUN ELINE SONUMUZ OLUR BOYLE...

• böyle bir sorunla karşılaştım adsl ye ilk başvuru yaptığımdan beri ilk zamanlar hız yavaç olduğundan günde 1 2 kez oluyordu 1024 olduğu zaman iser bi şe indirmek mümkün değildi
    adsl arızadan adamlar gelip sinyal ölçümü yaptılar apartmandaki kutu ile ew arasında 1500 lük bi kayıp vardı
    bende kabloyu cat6 ile değiştirttim ve sorun çözüldü
    kablo değişimi oldu demişsin ama şöle bi şe diyim apartmandaki telefon kutusu eski ise ondan da olabilir
    ben yeni döeşdiğim kabloyu kutuya girmeden direkt tt kablosuna bağlattım bi öle dene istersen
    çünkü normalde tt kablosu kutuya giriyor ordan dağılım oluyor
  • Evt bende onu dusundum fakat beLırLı boLqeLerdekı tum arkadasLarımı hepsınde aynı sorun var ve bu surekLı oLan bıse deqıL qece 12den sonra duzeLıor kutuda bı sorun oLsa hep oyLe oLur sanırım nası bıse bu ya :@
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.