Şimdi Ara

MNG Holding'den rekor: Türkiye tarihinin en büyük alan adı satışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
1.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MNG Holding'den rekor: Türkiye tarihinin en büyük alan adı satışı 
    1948 doğumlu Mehmet Nazif Günal tarafından kurulan MNG Şirketler Topluluğu, ülkemizde yurt içi kargo taşımacılığı, enerji üretimi ve pazarlaması, otel yatırımları ve yönetimi, yurt içi ve yurt dışı hava taşımacılığı, finans ve medya da dahil olmak üzere farklı alanlarda faaliyet gösteren bir marka ünvanına sahip.

Ayrıca Bkz.Akbank'ın sistemleri çöktü: Hiçbir bankacılık işlemi yapılamıyor
    Toplam özkaynakları 900 milyon doları aşan şirket, bugün oldukça önemli bir transfere imza attı. Öyle ki alanadlari.com'un sahibi Okan Yıldırım'dan bizzat edindiğimiz bilgilere göre MNG Holding, "mng.com" alan adını 520 bin TL karşılığında satın alarak Türkiye tarihinin en pahalı domain işlemini gerçekleştirdi.

10 gün süren pazarlık ve anlaşma sürecinin ardından ödeme ve transfer işlemlerinin ise 7 gün içerisinde gerçekleştirildiği ifade ediliyor. Diğer bir değişle 17 gün sonunda "mng.com" alan adı holding bünyesine geçti. Her ne kadar ödenen miktar çok yüksek görünse de MNG Holding’in yıllık geliri ve tanıtım harcamaları düşünüldüğünde verimli bir alışveriş olduğunu söyleyebilmek mümkün. Şu an "mng.com" adresine giriş yapıldığında karşımıza şirketin resmi sayfası çıkıyor.

• Geçen ay Bursa'dan zeytin aldım. Çarşamba günü kargoya verildi. Perşembe sabah 10 gibi teslim şubesine geldi. Cuma günü kargo dağıtıma çıktı. Cumartesi öğlen teslim edildi. Zeytin tenekesini görseniz bir ortadan ikiye bölünmediği kalmış. Birde teslim yeri İstanbul.

520 bin mng.com u alıyorum diye artistlik yapıyorsun ama bu sıkıntıya çözüm arama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hawloo -- 27 Mart 2017; 18:28:18 >
  • Bir holding için 520 bin TL para mı Allah aşkına, adamların elinin kiri.

Geçenlerde sanırım siz yine haber yapmıştınız Apple info uzantılı bir domanine bikaç milyon dolar vermişti. Alan adı satışı dediğin böyle olacak. En az bikaç milyon olacak ki haber değeri olsun. Gerisi fasa fiso.

• Koca holding için 520 bin denizde su damlası gibi bende başlığı görünce milyonluk bir şey sandım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • az 2 trilyondan aşagısı kurtarmaz...

• hep merak etmişimdir bu domaini zamanında alanlar ne yapıyordur şimdi diye. mesela sex.com diye bir site var ergenin biri internet yeni yeni popülerken eli belindeyken açmış 35 dolara 40 dolara 12 milyon dolara satın almışlar. çok ilginç
  • mng holdingden gerek tatil satın aldım gerekse kargo teslim aldım

kaliteli iş yapıyorlar

• Bence bu alan adı 520 bin'den çok daha fazla rakama satılmıştır, vergiyi düşük göstermek için üzerini elden alacaktır satıcı arkadaş :)

• 520 bin lirayı alan adı yerine müşterilerinin kargolarını daha sevkatli tasıtmak için çalışanlarına ve lojistik altyapısına harcasa daha faydalı olurdu sanli

• Lan biz ne kazanıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Escapetolife

Bence bu alan adı 520 bin'den çok daha fazla rakama satılmıştır, vergiyi düşük göstermek için üzerini elden alacaktır satıcı arkadaş :)

MNG o fazla parayi kasadan nasil cikis olarak gosterebilir ki? Bir milyona anlasmis olsalar 480.000 TL icin 229. Şüpheli Ticari Alacaklar Karşılığı(-) diyemez ya. :D
  • Cinden buraya 10.000 kmden gelen urunler icin kargo istenmiyor, istense de 1$ - 2$ gibi rakamlar. Bunun Turkiye icerisinde teslimati da dahil. Hadi Cinliler bu isi bedavaya yapiyor Turkiye dagitiminin da mi maliyeti yok diyorsun. Sonra sehir ici gonderdigin dosya icin kargonun senden istedigi 10 TL aklina gelince basiyorsun kufru. O para haydan geliyor, huya gitmesi normal. Koymaz adamlara.

• Keşke o parayı daha kaliteli hizmet vermeye harcasalar.

• eski bir mng çalışanı olarak(otel sektöründe) diyebilirim ki ; çalıştığım en iyi işverendi.

• İyi fiyata almışlar üç harfli domain

• quote:

Orijinalden alıntı: Mark Valley

İyi fiyata almışlar üç harfli domain

+1

Ucuza almışlar. O sitenin ederi en az 2 milyon TL.

Direk şirketin istediği türden beleşçilik yapmışlar valla
  • Fiyat biraz düşük kalmış hakkaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mng iyidir hojdurda semtte yok,heryerde yurtiçi sürat var ama mng yok.

Bu parayı şubelere yatırsınlar biraz bizde kullanabilelim.
  • Ankara icinde kargomu 1 hafta bekletmislerdi aldiklari para haram zikkim olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mng.com a giriyorum ve ecnebiler alan adımı satmaya çalışıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.