Şimdi Ara

Bakanlık korumalarına yerli piyade tüfeği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bakanlık korumalarına yerli piyade tüfeği

Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin kullandığı G3 piyade tüfeklerinin yerine geçmesi amacıyla yerli imkanlarla geliştirilen MPT-76'nın seri üretime geçip teslimatlarına başlanmasının yanı sıra daha düşük kalibreli versiyon olan MPT-55'inde kullanılmaya başlandığı ortaya çıktı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın koruma ekibinde görüntülenen MPT-55 böylece ilk kez resmi bir görevde kullanıldı.

5.56 mm kalibrede olan MPT-55'in bir çok testi başarıyla geçtiği belirtiliyor. Seri atış moduyla dakikada 850 atım yapabilen MPT-55'in yakın zamanda seri üretime geçmesi planlanıyor. Silahın yurt dışına da satışının gerçekleştirilebileceği belirtiliyor.

Bakanlık korumalarına yerli piyade tüfeği

• Bu silahı görünce hep üretim bilgilerini satmaya çalışan hain yönetici geliyor aklıma...

• Editör beni mentionlamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: bluemersini

quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

Bu silahı görünce hep üretim bilgilerini satmaya çalışan hain yönetici geliyor aklıma...

Korkma, sönmez bu şafaklar yüzen alsancak.
    Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
    O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
    O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Yani demek istediğim Allah isteseydi kalplerimize bir korku salıp yani bir şekilde kemalist (Atatürk kemalist değildi) ve fetöcü generallerin başarılı bir darbe yapmasını sağlayabilirdi. Yani Allah istemediği sürece bize bişey olmaz, Allah'ın emrettiği yoldan bir milimetre bile sapmamak önemli bir avantaj ama bize bişey olmamasını garanti etmiyor çünkü Allah benim emrettiğim yoldan sapmazsanız size bişey olmaz demedi, süperman falan değiliz.

Atatürk kemalist değildi

• quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

Bu silahı görünce hep üretim bilgilerini satmaya çalışan hain yönetici geliyor aklıma...

En azından üretip dünyaya armağan ettiğimiz vatan hainleri %100 yerli...
  • Orijinalden alıntı: sniper23

En azından üretip dünyaya armağan ettiğimiz vatan hainleri %100 yerli...

O hainleri biz üretmedik, onların babaları yüzyıllarca içimizde saklandılar,
    gerçek kimliklerini gizli tuttular ve hala gizli tutuyorlar, teoriler kanıtlarını arıyor
    ama nafile, tüm kanıtlar güvenliğe alınmış, alınamayanlar ise yok edilmiş
    eğer güvenliğe alınmış kanıtlara ulaşmak istersen Muhsin Yazıcıoğlu gibi öldürülrsün.
  • M4A4'ten daha yakışıklı bir silahımız var, daha nossun.
  • vatan hainleri gelip hala konuyu kirletmemiş çok ilginç

• bluemersini B kullanıcısına yanıt
    Şirk at its finest

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdi kendimi çok güvende hissettim.artık sokaklarda sevgilimle elele gezebilir,istediğim gibi yiyip içebilir,giyinebilirim.hayat tarzlarımızı güvence altına almak için hep bunlar.
  • Şahıs değil, makam korunuyor. Bu ikisini ayırt etmek çok zor olmamalı. Aranızda 3 katlı integraller çözenler de var, biliyorum. dxdydz.

• neden şuan bütün profesyonel askerlerımızde ve oze harekatcılarda bu silahtan yok..uretılemıyormu car cabuk..bu arada emeği gecenlerden Allah razı olsun..

• İyi koruyun hırsızları..

• Yerli malı yurdun malı :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel bir gelişme...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.