Şimdi Ara

Anlayanlar, Kablonetciler Yardım istiyorum NetMaster CWB500 İdeefix Vs Hepsiburada

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.ideefixe.com/Bilgisayar/tanim.asp?sid=TB3ZZKIXFC1CFC6NYLWW
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=89038&productid=bd85011#tablnk

Bunlara da dikkat
    http://www.globalsepet.com/X/index.php?area=1&p=product&action=showdetails&id=4
    http://www.castlenet.com.tw/products/cable/CBW5xxA%20Series.htm

Arkadaşlar Wireless kablo modem siparişi vericem ideefix veya Hespiburda dan ama aynı model modemlerin heryerde fotoları farklı, bazısında ayrıntılı özellikleri yazılmış bazılarında özellikleri kısaca yazılmış. Kafam karıştı. Bu modemlerden alan oldu mu ? Memnun mu ? Birde ben bu modemlerin özelliklerinden fazla anlamıyorum bir inceler misiniz ikisine de aynı özellikler mi yazılmış ? Farklı yazıldıysa hangisi daha iyi duruyo.
    Yardım edin şu arkadaşınıza :)

• hepsinin resmleri aynı sadece bazılarında siyah bazılarnda beyz.
  • farklı cihazların kasaları
  • Bence dördüde aynı modem markanın netmaster olması seni yanıltmasın beyazlar eski, siyahlar yeni kasa. beyaz kasalılara dikkat edersen üzerlerinde castlenet amblemini görebilirsin. en sondaki linkte castlenet in sayfasını incelersen beyaz bir modem yok dolayısıyla beyaz renkli olanlar eski stoklarda kalmış veya resimleri güncellenmemiş olabilir.
  • http://www.teknotel.net/tr/productdetail.asp?hID=190&RecID=208 aslında bu adrese bakmam gerektiğini söylediler. Burdan bakınca özellikler ve kasalarda sadece beyaz siyah renk farkı var diye görünüyor. Peki bu modemler arasında performans veya firmware farkı olabilir mi ? Özellikle siyah olanı tercih etmeli miyim ? Birde performans konusunda görüşürü olan varmı ?
  • bende baska bir yorum yapayim hepsiburadadan 4 kere alışveriş yaptım ilk seferinde 3 günün ardından ürünü
    yolladilar digerlerinde 5 günü buldu ve bu son alışverişim 9 gün oldu hala yolluyacaklar bunuda göz önünde bulundurun
  • bence kablo modeme bukadar para verilmez. ama sen bilirisn tabii.
  • @taharci
    en son sallamax diye bir arkadaş almış, onada hemen yollamışlar ertesi gün. İdeefix de de var aynı ürün. orayı mı tercih etsem ?

@mutimuti
    ADSL e geçmeyi düşünmeyen biri olarak ne tavsiye ediyorsun ki ? Gidip kaliteli bir ADSL modem alayım desem yine aşağı yukarı aynı parayı vericem ki ben telekomla muhattap olmak istemiyorum fazla...
  • Ben siyah la beyaz arasında performans farkı olacağını düşünmüyorum ama tabi hangi tasarım daha yeniyse onu almak daha mantıklı olur.
  • Web sitemizde satışı yapılan ürünlerin çokluğu nedeniyle siparişini verdiğiniz ürünler tedarik süreci zinciri çerçevesinde temin edilmektedir. Bu çerçevede müşterilerimizden gelen siparişlerdeki ürünler sipariş tarihinde firmamız stoklarında mevcut değilse tedarik sürecinde alınmakta ve aynı gün içinde anlaşmalı tedarikçi firmamıza bildirilmekte ve çoğunlukla aynı gün ya da ertesi gün firma tarafından kargo ya da araçları ile tarafımıza sevkedilmektedir. Bu sebeple sitemizden verilen bir çok sipariş kısa sürede adreslere gönderilmek üzere kargoya verilmektedir.

Sitemizde belirtilen ortalama 3 iş günlük temin süresi zaman zaman firmaların stoklarında veya ürünün gümrük işlemlerinde yaşanan sorunlar nedeniyle aşılabilmektedir. Temin süresi uzayan ürünler ile ilgili mağaza departmanımız tedarik araştırmasını devam ettirmektedir. Ürünlerin temin süresi ile ilgili bilgi birebir firmalardan alınmakta ve sitemizde yayınlanmaktadır. Tedarik süresi ile ilgili bilgiler sık sık güncellenmektedir.

Sözkonusu siparişinizde bulunan ürün tedarikçi firmanın stoklarında yaşanan sorunlar nedeniyle belirtilen sürede tarafınıza gönderilememiştir. Bu süre içinde ürünün temin araştıması devam etmiştir. Ürününüz firmadan alınan son bilgiye göre hafta içi -itibariyle firmadan beklenmekte olup en kısa sürede adresinize gönderilmek üzere kargoya verilecektir.

Yaşanan sorun ve gecikmeden dolayı siz değerli müşterimizden özürdiler anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla...

9 günün sonunda bana yolladıkları mesaj benim amacım aslında bunları karalamak değil kimse yannış anlamasın ama bu kadarıda çok değilmi yani...

• İdeefix veya Hepsiburda ikisinden birinde yaşadım seninle aynı durumu ama bildiğim şey her üründe aynı şeyler olmuyor. Neyse konu modem :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rouvax

@taharci
    en son sallamax diye bir arkadaş almış, onada hemen yollamışlar ertesi gün. İdeefix de de var aynı ürün. orayı mı tercih etsem ?

@mutimuti
    ADSL e geçmeyi düşünmeyen biri olarak ne tavsiye ediyorsun ki ? Gidip kaliteli bir ADSL modem alayım desem yine aşağı yukarı aynı parayı vericem ki ben telekomla muhattap olmak istemiyorum fazla...

evet sallamax brnim vr ciiden persembe gece sipariş versim cumartesi elimdeydi bwn bile inanamadım ki cumartesi gelmesi işime yaramadı cunku baglantıya bir gun onceden haber vermek gerekiyor...ondan patladı elimden....
    işte calıstıgımdan 1 hafta sonraki cumartesi neyse..
    su anda kullanıyorum şikayetim yok aslında expert user um ama arkadadslar daha basına oturup ta download etmedin porgramlardan ama speedtestten cıkan sonuc...

http://www.speedtest.net/result/89811923.png

BU ARADA SONUC HOSUMA GİTMEDİ AMA NEYSE ARTIK ARIZA YI CAGIRACAGIM ARTIK...
    BAKSINLAR YORUM YAPANLAR LUTFEN BAKARSNIZ COK SEVİNİRİM.. BENCE BİRAZ YAVA S AMA 512 SINIRSIZA GORE...

SORULARINIZI BEKLİYORUM MODEM HAKKINDA
    EBNİMKİDE BEYAZ AYRICA
    DEDİGİNİZ GİBİ HERHALDE SİYAH YENİDİR ..
    AMA ALDIK Bİ RKERE
    HERKESE SELAM ...

• @sallamax En büyük merakım çekimi nasıl? Çok önemli olan bir beton durvardan geçmesi yani yan oda.
    Benim 512 sınırsız da ortalama 350 çıkıyor... Ankara da hangi bölgedesin ? Modemden sinyal seviyelerini paylaşır mısın ? Downstream özellikle bir de Up tabiki :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rouvax -- 22 Şubat 2007; 23:43:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rouvax

@sallamax En büyük merakım çekimi nasıl? Çok önemli olan bir beton durvardan geçmesi yani yan oda.
    Benim 512 sınırsız da ortalama 350 çıkıyor... Ankara da hangi bölgedesin ? Modemden sinyal seviyelerini paylaşır mısın ? Downstream özellikle bir de Up tabiki :)

ROUNAX SELAM yakında foto gelecek istedigin seyin resmini cekecegim hatta webcam leyayınlayacagım...=)

neyse su anda onu farkettim kabloyla baglanınca cok farklı sonuclar cıkıyor ..
    işte kablolu sonucu:ilk kez baglıyoruımmmm
    http://www.speedtest.net/result/89832098.png

gordugunuz gibi sonuc baya ii bence bende sınırsız 512 var ama wireless takınca farklı sonuclar veriyıor soyleki cekmede bir sorun yok yani yan oda da da ki odalar arasında 2 adet duva rvar oyle sayılı daha dogrusu ortada holl var hatta sunu soylıyım bir duvar da yataklar istiflenmiş kenarında.. yani anlayacagınız epey ara var engel var epey...

ama sonuc heo 400 kbs civarında ki kabloyla baglanınca hep 470 ın uzeri cıkyı bir kez 435 cıktı..
    ve soyle ilginc bir sey var merak ettigin sey modemin yanında da wireless lı teest yaptım ama sonuc gene aynı ytani anlayacagın wireless te cıkıs gucu zayıf ama sinyal gucu cidden ii bence ...

bu arada ankara dikmen deyim ana cadde nin uzerinde oturuyorum...
    http://www.speedtest.net/result/89847116.png
    bu sonuc en ii wireless su ana kadar ortralama hep 400 du..

downstream e nasıl ve nereden bakılır yazarsan bakarım heme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallamax -- 23 Şubat 2007; 0:34:32 >

• Modem hakkında görüşlerim iyi oldu valla sağolasın veriyorum siparişi :)
    Yanlız ben sinyal derken Modeme gelen Kablonet sinyallerinden bahsetmiştim,
    böyle bir ip giriyosun modemin "status" , durum sayfası çıkıyor ya ordaki değerlerden bahsetmiştim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.