wireless internetimizin başkası tarafından kullanıldığını nasıl anlarız ?
8 Cevap7497 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

426 Mesaj
21 Şubat 2007; 19:41:25 

sağ alt köşede "RT-210 üzerinde WAN Connection" simgesi var... bu simgede veri alış-verişini gösteren yanıp sönmeler wireless bağlantımızın kullanıldığına işaret midir ?

bu arada şifreleme kullanıyoruz ,ancak bir şekilde şifreye ulaştıklarını düşünüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesikkafa -- 21 Şubat 2007; 19:45:39 >

576 Mesaj
21 Şubat 2007; 20:03:43 

modemin ayarların dhcp client die bi kısım olması lasım hocam... eger orda sizden baska biri ip almıs gözüküosa basları girmiştir...

Mutluluk her yanda Üzülmek için DİNOZOR Olmam Gerek!!!!!

1923 Mesaj
21 Şubat 2007; 23:20:31 

Simgedeki veri alışverişide hiç bir işlem yapmamana rağmen kesintisiz ve 2-3 dakika gibi sürelerde yanıyorsa muhtemelen başkaları ile ortak kullanıyorsun demektir.

Evde Kendi Rakını kendin Yapmakistiyorsanbulabileceğin tek döküman aşağıdaki linklerde mevcut.http://evderaki.tripod.comhttp://rakiyapimi.tripod.com

213 Mesaj
22 Şubat 2007; 0:03:00 

quote:

Orjinalden alıntı: kesikkafa

sağ alt köşede "RT-210 üzerinde WAN Connection" simgesi var... bu simgede veri alış-verişini gösteren yanıp sönmeler wireless bağlantımızın kullanıldığına işaret midir ?

senin bilgisayarının görev çubuğu üzerinde sağ alt köşedeki iki bilgisayar simgesinden bahsediyorsan bunların yanıp sönmesi wirelessinin başkaları tarafından da kullanıldığı anlamına gelmez. çünkü bu simgeler senin modem ile veri alış verişini gösteriyor. ancak biri wirelessine girmiş ve ortak kullanıyorsanız bundan bilgisayarının ruhu duymaz. bunu ancak modemden anlayabilirsin.

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

426 Mesaj
22 Şubat 2007; 18:25:59 

quote:

Orjinalden alıntı: tissue

modemin ayarların dhcp client die bi kısım olması lasım hocam... eger orda sizden baska biri ip almıs gözüküosa basları girmiştir...

böyle bir ayar göremedim. airties modem

862 Mesaj
22 Şubat 2007; 21:24:17 

quote:

Orjinalden alıntı: kesikkafa

böyle bir ayar göremedim. airties modem

modem in üstünde wlan ışığı olması gerek

önerim kendi bilgisayrını kapat modem de ki ışıkların yanıp sönmesi kesilecek veri akışı olmayacaktır

senin bilgisayar kapalıolduğu halde wlan ışığın yanıp sönerse bil ki başkası kullanıyor
buna çözüm olarak http://191.168.2.1 den kablosuz ağa şifre sorun kalmaz

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

271 Mesaj
22 Şubat 2007; 22:25:38 

ağ bağlantılarına bak eğer aynı grupta iseniz sizden başka bilmediğiniz bir bilgisayar daha gruba dahil olmuştur. ordanda anlayabilirsin

[DH] TOYOTA TAKIMI
2005 Avensis Elegant

890 Mesaj
17 Kasım 2009; 22:22:31 

güncel....

wireless internetimizin başkası tarafından kullanıldığını nasıl anlarız ?

8144 Mesaj
17 Kasım 2009; 22:34:40 

bende şöyle bi soru sorayım?bağlantının kotalı olup olmadıgını anlayabilir miyiz?
evde net yok.kapattı bizimkiler.gittim usb wireless adaptor aldım bi tane
şifresiz 2 tane bağlantı var.teki 1 mbit diğeri 2mbit
2mbit olanı kullanıyorum.kotalı mı?kıtasız mı?galiba tam olarak bilinemiyor ama?
limitte kullanıyorum bağlantıyı.sadece bakmam gereken yerlere bakıyorum fazla takılmıyorum.
sınırsız olduguna inanmak istiyorum ama

edit:modem sayfasında Bandwidth Up/Down (Kbit/sec) 800 / 2048 yazıyor.
facebookta,youtube a falan videolar acayip hızlı açılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 17 Kasım 2009; 22:37:25 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İnternet] » İnternet Servis Sağlayıcılar » wireless internetimizin başkası tarafından kullanıldığını nasıl anlarız ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.250