Şimdi Ara

İşte Google'a göre piyasadaki en güvenli akıllı telefonlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşte Google'a göre piyasadaki en güvenli akıllı telefonlar

Google, Play Store'daki zararlı yazılımların ve kötü amaçlı uygulamaların durdurulması için 2016 boyunca izlediği tüm stratejileri ortaya koyan bir video yayınladı. Şirket, 2016 yılında Play Store'dan indirilen uygulamaların yalnızca %0.05'inin kullanıcılar için potansiyel olarak zararlı olduğunu söylüyor. Yani uygulama mağazasının 2015'teki %0.15 risk seviyesinden daha iyi durumda olduğunu iddia ediyor. Şirketin verdiği bilgiler aynı zamanda Google güvenlik yamalarını düzenli olarak alan veya başka bir deyişle en güvenli akıllı telefonları öğrenmemizi de sağladı.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ yeni fotoğraflarla sızdı
    Google, 200'den fazla üreticiiye ait 735 milyon telefona güvenlik yaması gönderdiğini ve bu güvenlik güncelleştirmelerini daha hızlı ve verimli bir şekilde sunmaya çalıştığını ifade ediyor. Tüm bu açıklamalar arama devi tarafından sağlanan güvenlik yamalarını düzenli olarak alan, bir anlamda Google'a göre piyasadaki en güvenli akıllı telefonları da ortaya koymuş durumda. Tabii ki, şirketin kendi akıllı telefonları, en güvenli akıllı telefonlar listesinin en üst sıralarında yer alıyor.

• Google Pixel

• Google Pixel XL

• Motorola Moto Z Droid

• OPPO A33W

• Nexus 6P

• Nexus 5X

• Nexus 6

• OnePlus 3

• Samsung Galaxy S7

• Bq Aquaris M5

• Nexus 5

• Vivo V3 Max

• LG V20

• Sony Xperia X Compact

Listede BlackBerry'ye ait herhangi bir cihazın olmaması dikkat çekerken Vivo V3 Max veya Oppo A33W gibi eskiden güvenilir olmadıkları iddia edilen Çinli cep telefonlarının varlığı göze çarpıyor. Öte yandan Google, gelecekte daha fazla sayıda cihazın aylık olarak güvenlik güncelleştirmeleri almasını sağlayacak yükseltme sürecini hızlandırmak için global ortaklarıyla yakın işbirliği içerisinde çalışacağını da açıkladı.

• general mobile nerde android one projesi yalanmıydı hiç android one lı cihaz yok içlerinde.

• iPhone 4,5,6,7

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Objektif bir sıralama

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncelleme önemli dedikçe bazıları atar yapıyordu. Çalışıyor işte,işimi görüyor deniyordu. Ahanda bak ispat işte. Güncelleme çok önemli kim ne derse desin.

• Google kendi telefonlarının reklamını yapmış özet olarak.

• Google ve güvenli telefon? CIA ve bilimum oluşumlar zaten insanlık hayrına başvuruyor telefon bilgileri için google a

• Her ay güvenlik güncellemesi alan Android one telefonlar güvensizmiş..

• Telefon teknolojilerini o kadar takip ediyorum bilmediğim bir marka çıktı BQ neymiş ilk defa gördüm. Google sağ olsun yeni bir bilgi edindim

• 4 yıllık nexus 5 listede hala :)

• javaprof kullanıcısına yanıt
    Guvenlik sadece yazilimsal olarak elde edilmiyor donanimsal da olmali.

https://security.googleblog.com/2016/11/pixel-security-better-faster-stronger.html

Android One larda donanimsal guvenlik koruma ozelligi yoktur ondan listeye girememistir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 25 Mart 2017; 20:25:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: likeablex

Güncelleme önemli dedikçe bazıları atar yapıyordu. Çalışıyor işte,işimi görüyor deniyordu. Ahanda bak ispat işte. Güncelleme çok önemli kim ne derse desin.

Güncellemeden kasıt ne o önemli. burada bahsedilen security patch. Telefonların sürüm falan atladığı yok yani. Bu tip bi durumda da isterse 4'ten 20'ye kadar update alsın güvenlik adına çok bişey ifade etmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: reshthesucker

quote:

Güncelleme önemli dedikçe bazıları atar yapıyordu. Çalışıyor işte,işimi görüyor deniyordu. Ahanda bak ispat işte. Güncelleme çok önemli kim ne derse desin.

Güncellemeden kasıt ne o önemli. burada bahsedilen security patch. Telefonların sürüm falan atladığı yok yani. Bu tip bi durumda da isterse 4'ten 20'ye kadar update alsın güvenlik adına çok bişey ifade etmiyor.

güvenlik güncelemelerini de google ın vermesi lazım değil mi?
  • Çin telefonlarını listeye koymuş ki, Çin hükümetinin gözüne girsin, destek alsın, pazar payı artsın.

Boş bir liste bu. Arka planda neler dönüyor kimbilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

quote:

Orijinalden alıntı: reshthesucker

quote:

güvenlik güncelemelerini de google ın vermesi lazım değil mi?

Bana göre evet. Ama hayaller hayatlar.

• ryalp kullanıcısına yanıt
    iPhone 4 Google pixel Den daha güvenlidir orası ayrı konu. Google, play store kullanan telefonların güvenenilirlik sıralamasını yapmış. Apple'ın ürünleri ios işletim sistemini kullanmaktadır.

• Android yüklü olan cihaz nasıl güvenilir oluyor?
  • Galaxy S7 mi?
    Aman diyim arkadaşlar uzak durun Samsung'dan Ben yandım siz yanmayın. 4 yıl boyunca Iphone4s kullandım. bu süre zarfında yere düşmesine rağmen hiçbir kırık ve zarar görmedi. Galaxy S7 Edge aldım. Daha ilk düşmede, ''koruyucu cam olmasına rağmen'' ekran kırıldı. Düştüğü mesafe de 30-40 CM. Gördüğüm en dandik işçiliklerden biriydi. Kaldı ki birçok kişi de bu konuda hemfikir, Samsung Türkiye çok ilgisiz ve insanlara çok yukardan bakıyorlar. Burunlarından kıl aldırmıyorlar. İnsana yaklaşım çok ama çok kötü.Samsung S8 alınır mı? A-LIN-MAZ!!!

İşte işyerinde oturduğum koltuktan düşen inanılmaz derecede kaliteli telefonum!

İşte Google'a göre piyasadaki en güvenli akıllı telefonlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoppi -- 25 Mart 2017; 21:48:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fbyram

iPhone 4 Google pixel Den daha güvenlidir orası ayrı konu. Google, play store kullanan telefonların güvenenilirlik sıralamasını yapmış. Apple'ın ürünleri ios işletim sistemini kullanmaktadır.

Android yüklü olan cihaz nasıl güvenilir oluyor?

Arkadaşın dediği gibi bende bunu merak ediyorum

• ryalp kullanıcısına yanıt
    farkındaysaniz android telefonlar arasında do güvenlileri

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.