Şimdi Ara

Corsair oyunculara yönelik ilk hazır sistemini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Corsair oyunculara yönelik ilk hazır sistemini duyurdu

Yüksek performanslı bilgisayar bileşenleri ve oyuncu donanımları ile tanıdığımız Corsair, ilk hazır oyuncu sistemi olan Corsair One’ı satışa sunuyor. Sistem firmanın geniş tecrübesini bünyesinde topluyor.

Ayrıca Bkz.LG’nin 4K HDR monitörü satışa çıkıyor

12 litrelik hacme sahip olan Corsair One hem işlemcisini hem de ekran kartını sıvı soğutma ile destekliyor. Bileşenlerinin özenle seçildiği ve tasarlandığı sistem hem iş hem de oturma odalarında son kullanıcıların severek kullanabilecekleri tarzda hazırlanmış.

Kasanın boyutu 200mm x 176mm x 380mm şeklinde belirlenmiş. Bu bakımdan büyüklük konusunda tedirginlik oluşturmuyor. Sıvı soğutmanın yanında kasa içerisinde sıcak havanın etkili bir şekilde dışarı atılması için manyetik levitasyon destekli bir ML-140 fan kullanılmış. Böylece hem çok etkili bir soğutma hem de sessiz bir yapı elde edilmiş.

Versiyonlar

Corsair One iki versiyona sahip. Standart versiyon tek bir sıvı soğutma ile Pro versiyon ise çift sıvı soğutma ile geliyor. Sadece web mağazasına özel bir versiyon yanında yıl içerisinde GTX 1080 Ti ekran kartlı bir versiyon da sunulacak.

Standart versiyonda sıvı soğutmalı Intel Core i7 7700 işlemci, hava soğutmalı Nvidia GeForce GTX 1070 8GB ekran kartı, 16GB 2400MHz Corsair Vengeance LPX bellek, 240GB SSD, 1TB HDD, Corsair SF400 80 Plus Gold güç kaynağı mevcut. Fiyatı ise vergiler hariç 1665 Avro.

Pro versiyonda sıvı soğutmalı Intel Core i7 7700K işlemci, sıvı soğutmalı Nvidia GeForce GTX 1080 8GB ekran kartı, 16GB 2400MHz Corsair Vengeance LPX bellek, 480GB SSD, 1TB HDD, Corsair SF400 80 Plus Gold güç kaynağı mevcut. Fiyatı ise vergiler hariç 2035 Avro.

Sadece web mağazasına özel Pro versiyonda ise depolama 960GB SSD olarak belirlenmiş. Bunun dışında her şey aynı. Fiyat ise vergiler hariç 2128 Avro seviyesinde. Yine sadece mağazaya özel GTX 1080 Ti ekran kartlı versiyon da satışa çıkacak. Onun fiyatı ise 2405 Avro.

• Corsair SF400, biri şaka desin? SF450 450watt olduğuna göre bu ürün 400 watt mı? Bir de sitelerinden kontrol ettim bilgiler doğru. 1080ti olan ise sf500 e sahip. Hangi aklı selim üretici 400 watt koyar böyle bir makinaya? Standart hali %90 kullanıma ulaştığında işlemci zaten 385watt görecek. Hatta hdd ve ssd gibi bileşenler yok sadece işlemci ekran kartı ve ram 3'lüsü böyle. Üstüne bir de usb aparat takarsak falan iyice saçmalayacak. Overclock çekmek gibi bir şans yok adeta. Oysaki tam çekmelik bileşenler var. Corsair yine şaşırtmayıp bir tuhaflık sıkıştırıyor araya. En azından buna yakışanı hx750i falan olurdu. Tamam gerekenin 2 katına yakın ama en azından SLI imkanı da sunulsa ve bir de deli overclock çekilse çok çok zevkli bir alet olurdu. Üstüne güç takibi falan. Ama onlar da biliyor Corsair Link yazılımındaki faciayı zaten.

• gerçek değeri ise 400 watt yeterlidir. ezberden güçlü sisteme yüksek psu kyoma devri geride kaldı. hesaplayınca bu sistemin ihtiyacı zaten 350 çıkıyor. 400 yeterli + sertifikası var ise.

• Hazır sistemleri oldum olsa sevememişimdir. PC bileşenleriyle uğraşmak istemeyenler bire bir bi çözüm orası ayrı ama sırf bu durumu kâr amacı gütmek için kullanmaları da (bütün firmalar için geçerli) tüketiciyi yolmak için çabadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Roark

gerçek değeri ise 400 watt yeterlidir. ezberden güçlü sisteme yüksek psu kyoma devri geride kaldı. hesaplayınca bu sistemin ihtiyacı zaten 350 çıkıyor. 400 yeterli + sertifikası var ise.

Evet bir an için o heyecanla önerilen kısmına bakıp 385 e aldanmışım ama 335miş dolu halde. %90 için tabii bu. Yine de mantıksızca bir seçim olmuş zira overclock çekmelik bileşenler koyup da 400 yerine 500 yetirememek ayıp yahu. Ekran kartına 200 e 150 artış yaptım ve işlemciye 1.3 volt ile 5ghz verdim ki 7700k için en rahat değerler, güç tüketimi 391 çıktı ve önerilen 441. Dediğim gibi burada sadece 3 bileşeni koyup hesaplıyorum. Sıvı soğutma, fanlar ve usb den bağlanacak bir şeyler yok burada.

1 h100i 1 h80i koydum ve ek fan yok 405 e çıktı.
    2 USB 3 cihaz 414 e 464
    1ssd 1hdd(7200rpm) 426-476

Yük durumunu %70 e çektim ve 400 e getirdim.

SF serisinde %40 ya da 50 ye kadar fan çalıştırmama olayı var ama bu güç kaynağı zaten %50 sistem kullanımında %100 değerine yaklaşıyor. Bu bence overclock amaçlı işlemcisi ve su soğutmalı güçlü ekran kartı olan sisteme yakışmamış. Standart 7700 ve 1070 olan için lafım yok bu konuda. Fiyat 2000 avro olunca insanın beklentisi biraz farklı oluyor.

• Corsair amca. Sen boşver hazır sistemi. Biz senin çevren ile toplarız bişiler. Aç gözlü olmana gerek yok.

• Piyasada bu boyutlarda CPU+GPU için sıvı sığutma sunabilen Mini-Itx sistem bulmak çok zor. İleride Ryzen seçeneğide sunulursa iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 24 Mart 2017; 19:49:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

Corsair SF400, biri şaka desin? SF450 450watt olduğuna göre bu ürün 400 watt mı? Bir de sitelerinden kontrol ettim bilgiler doğru. 1080ti olan ise sf500 e sahip. Hangi aklı selim üretici 400 watt koyar böyle bir makinaya? Standart hali %90 kullanıma ulaştığında işlemci zaten 385watt görecek. Hatta hdd ve ssd gibi bileşenler yok sadece işlemci ekran kartı ve ram 3'lüsü böyle. Üstüne bir de usb aparat takarsak falan iyice saçmalayacak. Overclock çekmek gibi bir şans yok adeta. Oysaki tam çekmelik bileşenler var. Corsair yine şaşırtmayıp bir tuhaflık sıkıştırıyor araya. En azından buna yakışanı hx750i falan olurdu. Tamam gerekenin 2 katına yakın ama en azından SLI imkanı da sunulsa ve bir de deli overclock çekilse çok çok zevkli bir alet olurdu. Üstüne güç takibi falan. Ama onlar da biliyor Corsair Link yazılımındaki faciayı zaten.

Adamlar hazır sistem kuruyor. Bak adı üzerinde "hazır sistem" diyorum.
    Overclock, custom değişiklikler isteyen birine hitap etmiyor.
    Ne diye adam fazla PSU koysun?..

Ayrıca, böyle bir sistemde ciddi bir stres testi yapılmıştır.
    Eğer aksi bir durum çıkarsa kullanıcı testlerinde zaten bayağı bir madara olurlar

• quote:

Orijinalden alıntı: StummScream

quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

Corsair SF400, biri şaka desin? SF450 450watt olduğuna göre bu ürün 400 watt mı? Bir de sitelerinden kontrol ettim bilgiler doğru. 1080ti olan ise sf500 e sahip. Hangi aklı selim üretici 400 watt koyar böyle bir makinaya? Standart hali %90 kullanıma ulaştığında işlemci zaten 385watt görecek. Hatta hdd ve ssd gibi bileşenler yok sadece işlemci ekran kartı ve ram 3'lüsü böyle. Üstüne bir de usb aparat takarsak falan iyice saçmalayacak. Overclock çekmek gibi bir şans yok adeta. Oysaki tam çekmelik bileşenler var. Corsair yine şaşırtmayıp bir tuhaflık sıkıştırıyor araya. En azından buna yakışanı hx750i falan olurdu. Tamam gerekenin 2 katına yakın ama en azından SLI imkanı da sunulsa ve bir de deli overclock çekilse çok çok zevkli bir alet olurdu. Üstüne güç takibi falan. Ama onlar da biliyor Corsair Link yazılımındaki faciayı zaten.

Adamlar hazır sistem kuruyor. Bak adı üzerinde "hazır sistem" diyorum.
    Overclock, custom değişiklikler isteyen birine hitap etmiyor.
    Ne diye adam fazla PSU koysun?..

Ayrıca, böyle bir sistemde ciddi bir stres testi yapılmıştır.
    Eğer aksi bir durum çıkarsa kullanıcı testlerinde zaten bayağı bir madara olurlar

7700k 2 tane sıvı soğutma ve overclock çekmeyeceksin? Ne kadar mantıklı beya. Aslında bu hazır sistem bir de overclocklu gelmeli yani 7700k bulunanlarda hazırda çekilmiş olmalı ki dediğiniz yönde tam olsun. Ama şu var o zaman zaten bu güç kaynağı yine yetmiyor ki. Kaldı ki çekildi de demiyor ama kalkıp 7700k koyuyorlar. İsimden mi kazanmaya çalışıyorlar? Mantığı var mı?

edit: mesajın 2. paragrafına dair şimdi dikkatimi çekti. Evet test edilen kısım vardır muhakkak ama sınırlarında kullanmak hoş bir şey değil. Belki de sf400 diyorlar ama arka tarafta bu alet sf450'nin modlanmışı ve ağır yük durumda anlık çıkışlar yapabiliyordur ama fantezi olur o da. Dediğim gibi Corsair her daim güven veren bir firma değil. Corsair Link yazılımı maalesef hayal kırıklığı ve forumlarını da çok kez takip ettim bu konuda sıvı soğutma sistemleri bazında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St Batuhan -- 24 Mart 2017; 16:31:52 >

• Konfigürasyon ve tasarıma bayıldım , kendi toplamanın tadını verir mi acaba ?

• Pro versiyonun bizim teknoloji marketlerde 2035 TL olduğunu düşünecek gibi oluyorum sonra hemen vergiler ve döviz kuru uyandırıyor beni rüyadan.

• Nz9 kullanıcısına yanıt
    vergiyi mergiyi geçtim sadece 2035 euroyu bile türk lirasına çevirsek yandı bitti kül oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roark

gerçek değeri ise 400 watt yeterlidir. ezberden güçlü sisteme yüksek psu kyoma devri geride kaldı. hesaplayınca bu sistemin ihtiyacı zaten 350 çıkıyor. 400 yeterli + sertifikası var ise.

İşte benimde anlamadığım nokta bu. Artık güç tüketimi oldukça düştü donanımlarda. Ama adam gidiyor buna benzer sisteme 750w-1000w arası psu takıyor. Yahu bu sistemlerin harcadığı güç, ledli fan ıvırı zıvırı her şeyi ile 350-400w geçmiyor. Sli/Crossfire+6/8 çekirdek olayı farklı tabi. Artık 2.el psu bölümünde çok zor satılır. Ben hala 5-6 yıllık OCZ Fatality 550w kullanıyorum. Ama bilinçsiz tüketici gidip buna benzer sisteme gereğinin 2 katı güçte PSU takıyor. Garibimin haberi yok ki ne kadar güç tükettiğinin.

• Bellek resmen ÇÖP müş. Kaç senelik 4670K lı DDR 3 lü sistemimde GSkill Trident X DDR3 2400 RAM ler var ve oradaki DDR4 den çok daha iyi CAS değerlerine sahip.

Corsair Vengeance LPX 2400 DDR4 lerde CAS16 ve CAS14 var. Aralarında 5 Dolar fark var ama burada Corsair gider yavaşını takar. Hızlısını taksa bile CAS14 yaw.

Bendeki DDR3 2400 GSkill Tridentx ler CAS10 !!!

Corsair'in kendi sitesinde DDR4 4266 bile satılıyorken, böyle prestijli bir cihaza en az 3400 falan koymaları lazımdı yani..

• HTC ONE
    Android one
    Xbox One
    One Plus One
    Corsair one...
    İsim kıtlığı var heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratkaya -- 25 Mart 2017; 5:57:44 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.