Şimdi Ara

KENWOOD KRF-V6090D AVR + DVF-3200S DVD-Divx Player + ONKYO HTP-103 6.1 PAKET (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
442
Cevap
0
Favori
26.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tamam kusura bakma eozen81 kardeş..şimdi herşey netleşti..ben resimleri göremiyorum şu an işyerindeki güvenlik ayarlarından sanırım..184 e almışsın...ama 221 de fena değil şu an bence..adanada olduğum için dinleme fırsatım yok bu tip sistemleri..sizlere güveniyoruz nihayetinde..son kullanıcı yorumu en doğrusudur...film için kullanacam ben...şimdi bi maliyet hesabı yaparsak 221+200+ampli= 420+ampli en iyi ihtimalle ne olur?..buna girmek yerine 580 ytl ye z 5500 mantıklı mıdır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: eikinskjaldi

tamam kusura bakma eozen81 kardeş..şimdi herşey netleşti..ben resimleri göremiyorum şu an işyerindeki güvenlik ayarlarından sanırım..184 e almışsın...ama 221 de fena değil şu an bence..adanada olduğum için dinleme fırsatım yok bu tip sistemleri..sizlere güveniyoruz nihayetinde..son kullanıcı yorumu en doğrusudur...film için kullanacam ben...şimdi bi maliyet hesabı yaparsak 221+200+ampli= 420+ampli en iyi ihtimalle ne olur?..buna girmek yerine 580 ytl ye z 5500 mantıklı mıdır?

Dostum, Z-5500 bir multimedya settir yani bilgisayar temelli bir set, ancak home theatre ya da amplili bir sistem
    çok yönlüdür

Örneğin bendeki amfiye şu an Uydu Alıcım, DVD Player'im, Kolonlarım, Bilgisayarımdan gelen digital ses çıkışı bağlı

Sen bir ampli değilde Z-5500 alsan bu kadar çok şeyi ona bağlayıp ondan ses alabilecek misin? Hayır.

O nedenle olaya eğer geniş bakıyorsan ve ev sinema sistemi kurmak istiyorsan asla sana gidip Z-5500 al diye öneri yapmam.

He eğer uygun bir ampli arıyorsan ve Yahama 361 ilgini çekerse forumda sağolsun @spidr arkadaşımız "bekleyin birşeyler yapıcam demiş" ,
    Kaynak :http://forum.donanimhaber.com/m_19223332/mpage_3/tm.htm

• sabrın ve tavsiyelerin için sagol eozen81 dostum
    en iyisi uygun bi ampli aramaya koyulayım...ampli olayına da girince o da dipsiz kuyu..hdmi olsun isticez falan filan :) o arada başka şeyler ögrenmezsek..hadi bana kolay gelsin...sagolasın tekrar:))
  • Rica ederim, ampli tabi dipsiz bir kuyu, o yüzden bu kuyuda bogulmamak için ilk yapman gereken
    max bütçeni belirlemen, birde fırsatları gözden kaçırmaman.

HDMI olsun vs. diyorsun ama ne yapacaksın HDMI'ı, asıl mevzu işine yaramayacak şeyleri barındırıyor diye
    birşeye saplanıp kalmamak, mesela saydığım bağlantıların hiçbirinde HDMI yoki, HDMI desteği gerektirecek
    bir donanımım yok çünkü, sende de benzer durumlar varsa kanaatkar ol ve aza kanaat getir.

Saygılar
  • evet en dogru tespitlerden birisi de bu aza kanaat meselesi...bir de minimum bütceyle max. verim..
    1 ay sonra mesleki bir gezi olayımız var...suriyeye gidecem...ampli için bi ön araştırma yapayım..gerekirse pure acousticsleri alır ampli için 1 ay beklerim...tesekkurler tekrar...
  • eozen hayılrlı olsun kardeş...
    birazdan aldığın hoparlörlerin teknik değerlerini falan kurcalayacağım ama hemen yazayım edim sana...
    Yazdığın yazılar içerisinde Stereo sistemin güzelliğini okurken tebessüm edemeden duramadım. Sistemde ne dinliyorsun bilmiyorum ama şiddetle loseless kayıt bulup bu kaydı stereo dinleyince eminim ki çok daha büyük haz alacaksın...
    Bulamazsan da sorun değil bu hafta sonu İstanbul'a geliyorum. yanımda bir kaç tane örnek getireyim...
    Görüşmek üzere...
  • @ometoh, sağol dostum,
    hep gelicem diyon sesin solugun kesiliyor

Loseloss kayıt derken tam olarak örnek verebilirsen emule r.apid ne varsa bakınayım :)
  • @eozen,
    bu sefer ki geliş biraz kesin gibi geliyor... iş görüşmesi için geliyor olursa da orada kalacağım...
    loseless kaydı rapid de ve başka sitelerde arattırarark bulabilirsin... Ayrıca anfinin tadına varmak içinde DTS kayıtları arata bilirsin...
    PM den sana bir kaç link göndereyim :)

görüşürüz
  • eozen,
    memnun musun puer acousticslerden :) hala htp 103 den iyi olduğunu düşünüyor musun?
    ben dun onkyo nun 590 setini görüp dinleme fırsatına nail oldum ometoh un misafirperverliği sayesinde...tesekkur ediyorum kenisine ayrıca..
    sen htp 103 leri stereo olarak pure acousticslerden daha zayıf olarak yorumlamıştın...ama dün ben david gilmore konser kaydını stereo dinlerken kendimi kaybettim diyebilirim...inanılmaz temiz berrak bir ses vardı...bikaç tane de loseless kayıt dinleyebildik kısa zamanda...bundan sonra mp3 dinlemek içimden gelir mi bilmiyorum :)) zaten sistemin dolby performansına bişey demeye gerek yok hemen ikna oluyorsunuz...
    şimdi tüm bunlarla beraber 590 set bana çok yeterli görünmesine rağmen ikinci bir alternatif olarak 5.1 set+subwoofer ı pure acoustics den tercih edip yurtdışından 590 setteki amfiden daha yüksek model bir amfi getirtmek...bunun muhakemesini yapıyorum...fikir verirsen sevinirim e ozen dostum.tesekkurler...

• @eikinskjaldi

Şahsen ben HTP103-E yi kaldırdım, ancak bir farkımız var onu kaçırma, sen Onkyo ampli ile dinlemişsin, benim amplim
    Onkyo değil, Kenwood, haliyle aynı hoparörleri dinlesek de ampli faktörü var, şahsen ben Kenwood'da Pure'ları tercih ettim,
    Ama elimde Onkyo ampli olsa ne olurdu bilemeyeceğim, gene de sub olduktan sonra daha net ses verdiği için Pure ları tutardım
    gibime geliyor.

Cem dostum la bu hafta kısmetse görüşeceğiz, misafir edebilirsem evime benim sistemi de dinlemiş olur böylece daha net yorum yapabilirim
  • selam,

evet eozen dostum dediğin gibi ampli fark yaratıyor olabilir...ometoh seni ziyaret ettiğinde hersey daha da netlesecek sanırım...onun da yorumlarına göre belki senin 103 lere bile talip olabilirim eger hala birileri cıkmadıysa..
  • quote:

Orjinalden alıntı: eikinskjaldi

selam,

evet eozen dostum dediğin gibi ampli fark yaratıyor olabilir...ometoh seni ziyaret ettiğinde hersey daha da netlesecek sanırım...onun da yorumlarına göre belki senin 103 lere bile talip olabilirim eger hala birileri cıkmadıysa..

Dostum cemo bize gelemeycek, bir arkadaşı için elektronik eşya seçmekle meşgulmüş, bu arada gelse de benim 103ü dinleyemez keza ben onları güzelce kutulara koldurup ardiyaya götürdüm, alıcı çıkarsa direk öylece vericem ortalıkta durup kirlensim yıpransın istemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

merhaba tekrar dostlar,
    Sistemi kurdum ettik, tabiri caizse kablosundan tv sine bilmem nesine her birşeyin mümkün oldugunda en iyisini kurmaya çalıştım.

Gel gelelim amfiden ne yazıkki hiç memun değilim, neden diyeceksiniz?

1. Uydu kanallarının seslerini sanal bir şekilde hiçbir modda (tabi stadium theatre vs. saymıyorum mod olarak) 5.1 yayamıyorum, yani oturdugum yerin arkasındaki surroundlardan ses gelmiyor, ha öyle garipki bazı kanallarda bazı modlarda (sanıyorum neo 6 Music) geliyor, ancak bir akrabamın 400 YTL ye aldıgı LG sinema sisteminde bile bu sanal dagıtım var, kıl oluyorum bu özelliğine,

2. Geçen gün amfinin işte şu uzaklık vs. ayarlarını yaparken ne olduysa, artık ekranda hep hoparlör simgelerinde L ve R yazıyor yani ön Left ve ön Right, sadece DVD 6CH a geldiğimde hepsi yanar oldu, eskiden de böyle miydi bilemiyorum ama ses bir kötü geliyor artık kulagıma belkide psikolojik

Sizden ricam amfi ekranında bakar mısınız hangi modda hani hoparlörlerin simgeleri açık?

Of off aklım hep ONKYO'da , para çıksın bir yerlerden

Dostum merhabalar oncellıkle bendede krf v5050 modeli var 2002 senesınden beri kullanıorum bilgisayara bağlı bir biçimde şu an. Kenwood tınılarını kolay kolay başka sistemlerde bulamadım ben kendi adıma, zaten satın almaya gittiğimde Hotel California DTS 5.1 dinletmişlerdi. Eve bir geldim dandik mp3 leri hemen dinlemeye başladım ama baktım dükkandaki sesin çok ötesinde iğrenç bir ses vardi. önceleri aletin bozuk oldugunu dusundum ancak son senelerde 5.1 destekleyen mkv lerin yaygınlasmasından sonra kesinlikle bırakın vcd yi dvd bile izlemiorum kullandıgım sıstemde.

Kenwoodun şöyle bir ozelligi var kalitesiz film ve muzıkler için artı bir kalite ekleyerek kulagı yanıltıcı suslemeler yapmıyor ancak kaliteli kayıtlardada kulagı yormadan muhtesem ötesi tatmin sağlıyor bünyede. Dediğin doğru stereo su cok tatmin etmio olabilir seni ama en asağı 320 kbss mp3 leri varsa cd den dinlemeni tavsiye ederim.

O dediğin disco vs ekolayzıylarıda çok gereksiz olmus bence ses almak ıcın ugrasma zaten bu işin ehli olan insanlar genellikle müzikleri stereo kanaldan dinlenmesini tavsie ediolar ki bence kenwoodun stereo kalitesi gayet tatmin edici en azından bendeki hoparlorlerle.

Tam tatmin için 5.1 dts albümler var indirebileceğin onları bir denemeni şiddetle tavsiye ederim.

Eminim anfinle grur duyacaksın:D

Bu arada benim kullandğim hoparlorler ve subwoofer;

L-R Speakers :http://www.trademe.co.nz/Electronics-photography/Home-audio/Speakers-and-stands/Floor-speakers/auction-241614260.htm
    Center ve Surrond Speakers:http://au.kenwood.com/Home_Entertainment/Speakers/CRS-177-W
    Subwoofer:http://images.craigslist.org/3kd3m23l25T25Pf5S499rb64c3f6d2cb11fd3.jpg 150 watt ve 25 cm

• Konuyu hortlaticam ama 5 sene sonra yeni eve emektar kurayim dedim ama kenwood amfi nin arkadaki güç kablosunu bulamadım. Bu kablonun adı tam olarak nedir ve nereden bulabilirim.
     KENWOOD KRF-V6090D AVR + DVF-3200S DVD-Divx Player + ONKYO HTP-103 6.1 PAKET KENWOOD KRF-V6090D AVR + DVF-3200S DVD-Divx Player + ONKYO HTP-103 6.1 PAKET

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kardeş AC outlet burası. buraya başka cihazın güç kablosunu bağlarsın. yanda görünüyor ya güç kablosu.
  • eozen81 kullanıcısına yanıt

Sistemi yıllar sonra kutusundan çıkarıp kurmaya karar verdikten sonra, hangi modda hangi hoparlörden nasıl ses geliyordu diye hatırlayama çalışırken, aklıma bu konu geldi ve yine yanıltmadı; en ince detayına kadar analizler, yorumlar, anılar vs. vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ucanturk45 U kullanıcısına yanıt

KENWOOD KRF-V6090D AVR + DVF-3200S DVD-Divx Player + ONKYO HTP-103 6.1 PAKET Hey gidi yıllar.  KENWOOD KRF-V6090D AVR + DVF-3200S DVD-Divx Player + ONKYO HTP-103 6.1 PAKET 

• Vay bee, konuya mesaj geldi diye bildirim gelince yanlışlık vardır dedim ama doğruymuş, köprünün altından çok sular aktı 🙂

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tepeb kullanıcısına yanıt
    Sevmediğim bir tabir olsa da konuyu "hort"latmış oldum sanırım.
    Sizin sayenizde haberdar olmuştuk bu cihazlardan.
    Uzun süredir orjinal kutusunda, orjinal poşetlerinin içinde, hoparlör kabloları hariç duruyordu hem AVR hem de hoparlör seti.
    Ne atmaya, ne başkasına vermeye ne de satmaya gönül razı geldi zaman içerisinde.
    Mesajı yazdığım gün kurulumunu yaptık.
    Her ne kadar güncel teknolojileri içermese de, sonrasında almış olduğum "soundbar"a kıyasla, sesi hala çok güzel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakikaten yıllar geçmiş. Konuyu 15 yıl önce konuşmuşuz. Fotodaki benim küçük çocuk liseye başladı :).

En güzel zamanlarımız da çok keyif aldım bucihazdan.Ama 6 yıl önce daha büyük bir eve geçince salonun her yerinde kablolar sıkıntı olunca yeni evde kurmadım.

Ama hala duruyor ve atıp satmayı düşünmüyorum. Belki ileride yeniden kurarım küçük odaya.

Şimdi gözüm salon için kablosuz soundbarlarda. Dolby Atmos vs. özelliği olan bir ses sistemi istiyorum.

Samsung F8500 ile bluetooth ile bağlayabileceğim güzel bir soundbar tavsiyeniz varsa alabilirim.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.