Şimdi Ara

KENWOOD KRF-V6090D AVR + DVF-3200S DVD-Divx Player + ONKYO HTP-103 6.1 PAKET (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
442
Cevap
0
Favori
26.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o zaman kablolunun dijitale geçmesini bekliycez.turksatın sitesinde türksat dijitalden bahsetmiş.kutulardan falan bahsetmiş.inşallah yazın başlar bu iş.o zaman olur artık heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterfall_man -- 2 Nisan 2007; 11:07:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: waterfall_man

o zaman kablolunun dijitale geçmesini bekliycez.turksatın sitesinde türksat dijitalden bahsetmiş.kutulardan falan bahsetmiş.inşallah yazın başlar bu iş.o zaman olur artık heralde.

Dostum o iş yılan hikayesi, ne o yazılanlara inan ne çizilenlere, Kablolu 7 YTL (aylık) Digiturk 10 YTL (aylık) yerinde olsam hiç düşünmem DG e geçerdim standart pakete. O 3 YTL ye deger kanımca

Edit : Tabi evde birden çok TV varsa Digiturk ay da uydu kullanmak çok maliyetli oluyor, o açıdan kablolu tercih ediyorsanız bizim gibi o zaman diyecek birşeyim yok tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 2 Nisan 2007; 20:23:52 >
  • Arkadaşım kenwood la onkyo yu kıyaslaman yanlış ses farkı nederlese deşınler onkyo daha iyidir.

Ama bütçen yeterse daha üst model bak.
  • http://www.turksat.com.tr/turksat_kablo/turksatdijital/

heralde olur ya ben bekliycem artık 2-3 ay.bi de uydu çıkartmayalım şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterfall_man -- 4 Nisan 2007; 11:53:02 >
  • eozen81 resimlerden tam belli olmuyor da htp103 hoparlörün arkasında iki tane montaj yeri var. Sen standı hangisine monte ettin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakbul30

eozen81 resimlerden tam belli olmuyor da htp103 hoparlörün arkasında iki tane montaj yeri var. Sen standı hangisine monte ettin.

Dostum nasıl belli olmaz ya sırf bu soruya düşmeyin siz diye şu resmi çektim ya
    BU tip hop. ayaklarında bir vida var ve bu vidayı siz aşağıda resimde de görebileceğin üzere uygun olan vida deliğine takıyorsunuz

KENWOOD KRF-V6090D AVR + DVF-3200S DVD-Divx Player + ONKYO HTP-103 6.1 PAKET

• Hocam o vida yuvası çok aşağıda. Standın hoparlöre alttan desteği de yok anladığım kadarıyla. Hoparlörün ağırlık merkezini falan düşününce tek noktadan tespitle nasıl stabil durur anlayamadım.
  • Dostum valla bizim hop. agırlıgını rahat rahat kaldırıyor hiç bir sorun yok için rahat olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eozen81

Dostum valla bizim hop. agırlıgını rahat rahat kaldırıyor hiç bir sorun yok için rahat olsun.

Eyvallah. Standı internetten ısmarlayacağım için içimde biraz şüphe vardı.
    Biraz rahatladım.
  • arkadaslar,
    amfiyle dvd yı koaksiyel bagladıgımda "VIDEO2" den ses alabılıyorum sadece.CD/DVD den ve DVD6 dan neden ses gelmıyo.onlar farklı bır baglantı turu ıcınmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YAREN -- 8 Nisan 2007; 23:19:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: YAREN

arkadaslar,
    amfiyle dvd yı koaksiyel bagladıgımda "VIDEO2" den ses alabılıyorum sadece.CD/DVD den ve DVD6 dan neden ses gelmıyo.onlar farklı bır baglantı turu ıcınmı

Dostum dvd den çıkan coaxial i DVD/6 Channels a tak arkada, daha dogrusu arkada hangi aparata baglarsan kumandadan da o ayara basınca sesi alırsın
  • eozen hızır gıbısın

yanı dvd/6 cıkısıda koaksıyel bır cıkıs oylemı.
    bende avr nın ust kosesındekı dıgıtal koaksıyel cıkısna takıyordum kabloyu.
    fark varmı aralarında
  • quote:

Orjinalden alıntı: YAREN

eozen hızır gıbısın

yanı dvd/6 cıkısıda koaksıyel bır cıkıs oylemı.
    bende avr nın ust kosesındekı dıgıtal koaksıyel cıkısna takıyordum kabloyu.
    fark varmı aralarında

Valla ismi sanırım resimdei gibi DVD sadece, herhalde değişiyor, çünkü bende hatırladıgım kadarıyla video2 ye taktıgımda bir tuhaf gelmişti ama yanlış ta hatırlıyor olabilirim, ne me lazım sen dvd yazıyorsa dvd yi oraya tak alete, itiraz etme sisteme :)

KENWOOD KRF-V6090D AVR + DVF-3200S DVD-Divx Player + ONKYO HTP-103 6.1 PAKET

• dostum ben ılk olarak senın dedıgın yere (okla ısaret ettıgın) taktım ama ses gelmedı oradan
    ondan sonra video2 ye tyaktım.

aşagıda ayrı bır bolum var dvd/6 ıcın acaba orayamı takmamız gerekıyo
  • Valla coaxial kablo ile zaten baglayabileceğinm ancak bu iki yer var (Video2 ve DVD)
    Ses gelmemesi enteresan
  • acaba tek bendemı bır sorun var.
    yoksa bır yerlerde bı ayar hatası falanmı yapıyorum.
    bende setı kaldırdıgım ıcın suan deneyemıyorum ama setı kullanan arkadaslar bır denerse ıyı olur.
  • Herkese selam,
    Bir süredir inceleme içindeydim ve bu sayfayı takip ediyordum. Onkyo HTS-590 sistemi hakkında yazılan fazla yazı olmayınca bari biraz ben kurcalayım derken Pazartesi günü sipraiş verdim ve dün akşam ürün elie geçti...
    Adana'da oturduğumdan sistemleri test etme ve duyarak alabilme şansım İstanbull'da oturanlara göre %10 denebilir. Bundan dolayı yurt dışı sitelerinde yapılan incelemeleri de inceleyerek kararımı 590 olarak verdim. 5.1 sistem dışında daha fazla hoparlörlü sistemleri kişisel olarak sevmediğimden böyle bir karar vermiştim... Yerimde fazla olmadığından doğru bir karar verdiğimi düşünüyordum.
    Dün iş çıkışı büyük bir zevkle evimin yolunu tuttum.
    http://img392.imageshack.us/img392/4204/kututg9.jpg

yüksekliği 1000mm genişlikleri ise 600mm ve 500mm olduğu düünülürse kendimce biraz büyük bir koli ile karşılaştım...

Paketi açtığımda kutunun en üst kısmında bulunan poşet içerisinde uzaktan kumanda, AM ve FM anteni, iki adet Panasonic marka kalem pil ve çeşitli dillerde yazılmış olan kullanım kitapçığı ile karşılaştım...

http://img355.imageshack.us/img355/8158/ierikzx5.jpg

Şu ana kadar evime almış olduğum ürünler dışında arkadaşlarımın almış olduğu ürünleri incelerken hep dandik pillerle karşılaşıyordum.
    Özellikle Panasonic markalı piller yüzümü güldürdü diyebilirim.

Tüm kutuyu boşaltmam biraz zaman aldı ancak detaylar gözüme çarptıkça yüzümdeki gülümseme gittkçe arttı. Hoparlör kabloları karışmaması için farklı renklerle kodlanmış ve bu renk kodları da amfi ve hoparlörler üzerinde de geçerliydi. Bİraz önce detaylardan bahsetmiştim ya; hoparlörlerin kutu içindeki poşetleri dahi renk kodlu şekilde bantlanmıştı... (İçimden bu kadar da detay manyağı olunmaz demeden de edemedim :))

http://img373.imageshack.us/img373/3900/hepsiad6.jpg

Bu fotograftaki beyaz kablo Fm anteni, bağlantı şekli ise şu ana kadar karşılaştığım bağlantılardan farklıydı çünkü çift taraflı bir caka sahipti... Yani isterseni FM anteninizi sökmeden daha farklı bir anteni de üzerine takabilirsiniz. Tabi bu işlem işinize ne kadar yarar bilemiyorum...

http://img392.imageshack.us/img392/6684/renklerzw1.jpg

http://img483.imageshack.us/img483/379/renkler2cs2.jpg

Tüm sistemi derme çatma şekilde kurduktan sonra denemelerim başladı. İlk deneme radyo idi, sonrasında da burada okumuş olduğum bas ve tiz ayarlarını kurcaladım. Sonra DVD'yi getirerek hoparlörleri ve çıkışı deneme sırası geldi...
    İlk hayal kırıklığımı bu anda yaşadım. DVD'mi bağlayacak optik kablodan mahrumdum. Ancak gecenin 22:00 olması dolayısıyla da gidip her hangi bir yerden kablo alacak durumum da yoktu...
    Evde bulduğum bir kabloyu Coax. olarak bağlayarak sistemi bir gecelikde olsa böyle bir şekilde denemem gerekiyordu. Bir kaç müzik cd si ile denemeler yaptıktan sonra TV'yi getirerek DVD ve Divx denemelerim başladı...
    Müzik cdlerinde ve radyo da sadece ön hoparlörlerden gelen sesi, ayarlardan değiştirerek tüm hoparlörlere yayabiliyorsunuz. Ancak müziği kaliteli iki hoparlörle dinlemek gerçekten de büyük zevk...
    Elimde o an için MIB DVD'si olduğundan onda bazı patlama ve ses efektlerini dinledikten sonra sıra geldi Divx arşivinde seçmeler yapmaya...
    İlk testi Fast And Furious adlı filmle yaptım... Ses kodlaması divx içerisinde AC-3 formatında idi. Ancak Amfi de bu kodlama direk olarak Neo6 formatıyla çıkıyordu... Film içerisinde geçen vites geçme sesleri, lastik yakma sesleri ve filmin sonlarına doğru 8 silindirin homurtusu tamamen yanınızda gerçekleşiyor gibiydi...
    Kendime geldiğimde saatin 01:00 olduğunu fark ettim...
    O saate kadar kendimi kaptırmış bir çok film denemiştim. Ancak ne alt komşumdan ne de üst komşumdan kimse kapıma dayanmamıştı... (Eski binamı çok sevdiğimi bir kez daha anladım :)) Tabi bir de şu olabilir; kapıya dayandılar ama ben duymadım :).
    Son bir Pink Floyd The PULSE dvd si ile kulak paslarımdan iyice arındıktan sonra yatağı boyladım...
    Malum sabah işe geleceğiz...
    Bu hafta sonuna kadar sistemi bir daha elliyemiyeceğim ancak dışarda iken hoparlörler için stant bakacağım. Eğer bulabilirsem de 4 adet alıp hafta sonu sistemi düzgün bir şekilde yeniden kurarak (hoparlör açı hesapları da dahil olmak üzere :)) bir kaç deneme daha yapacağım... Tecrübelerimi de buraya yazarım...
    Gelelim hoparlör ayarlarına; bas tiz ayarları dışında her bir hoparlör için ses seviyesini ayarlama şansınız var. Ve bu ayarlarınızı müzik dinlerkende, dvd de film izlerkende yapabilme şansınız var. Yanlış hatırlamıyorsam Eozen81 nickli arkadaş kenwood ile ilgili böyle bir problemden bahsetmişti ama Onkyo bu ayarlara imkan veriyor...
    Şimdilik bu kadar görüşmek üzere...

ps: Fotografları siteye yükeleyemedim. Başka sitelerde yaptığımı yaptım ancak olmadı. Yol gösterebilecek birileri PM den mail atabilrse düzeltmeyi hemen yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ometoh -- 11 Nisan 2007; 9:12:10 >

• hayırlı olsun dostum.demek her bir hoparlör ayarı ayrıca yapabiliyor.eozen81 okumasın.
  • @ometoh hayırlı olsun o sistemin saubwoofer'ı pasifti bunun bu negatifliğini hissettinmi, yeterince güçlümü patlama vs. işini iyi yapıyormu.
    Bu arada o sistemin avr'si onkyo idi sanırım bu avantajı hissettiriyordur.
  • @ waterfall
    eywalah saolasın. Bundan 4-5 yıl önce bir arkadaşım Kenwood almıştı ve o zaman ki sistemde de her bir hoparlörün ses ayarı mümkündü... Bir yerlerde gözden kaçan bir şey olmalı eğer kullanım kitabını bana pdf yada word formatında gönderilebilme şansı olursa yardımcı olmaya çalışabilirim. Malum birlikten güç doğar...
    @tepeb
    sende saolasın.
    Bu sistemde sub pasif doğru ancak sub'ın çıkışını da avr üzerinde istediğin gibi ayarlayabiliyorsun (belli limitler içerisinde). Bundan dolayı pek sorun olmadı... Sistemi tam yerine yerleştirmediğim için şu an da çok iyiydi yada çok kötüydü diyemiyorum... Ancak dünkü bir kaç film içersinde geçen trenin raylar üzerinde çıkardığı gürültü olsun ya da 8 silindirli bir aracın homurtusu olsun rahat rahat hissediliyordu...
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.