Şimdi Ara

KENWOOD KRF-V6090D AVR + DVF-3200S DVD-Divx Player + ONKYO HTP-103 6.1 PAKET (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
441
Cevap
0
Favori
26.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: eozen81

@water teşekkürler valla sizleri de sorularla bunaltmıyorumdur umarım

@Ham-Solo dostum teşekkür ediyorum,

quote:

ONKYO'nun anfisini neden terkettin Sony ve Onkyo yu karşılaştırdığımda ses kalitesini daha iyi bulmuştum. Müzikte kaynak büyük önem arz ediyor. Kenwoodun DVD isyle daha iyi sonuç alacağına eminim.

demişsin ama sanırım ONKYO yerine SONY diyecektin yani neden SONY DDW-880 i bırakıp ONKYO'ya geçtin diye soruyorsun sanırım (çünkü şu an Kenwood sistemle kullandıgım hop. sistemi ONKYO HTP 103-E 6.1).

Açıklayayım : En büyük faktör Ev Sinema Sistemlerinde SONY'nin kullanıcı yorumlarına göre tavsiye edilmeyişi + ONKYO'nun 6.1 sistemdeki Subwoofer'inin AKTİF oluşudur.

Aslında soru tam olarak AV recieverda onkyo yerine neden kenwoodu tercih ettiğin idi. Onkyo aktif sony de aktif kenwood u hiç araştırmadım :)
    Yani tekrar sorarsam, kenwoodun anfisi onkyo dan daha mı iyi?
    tekrar hayırlı olsun...

• @ham solo AVR dersen yaramı deşme derim :) Kenwood un amfisinin ONKYO'dan iyi oldugunu sanmıyorum, ancak olay şu :

bass tizz mevzusuna kandık işte, keza ben almadan önce Kenwood un online kılavuzuna baktım ve bass tis ayarı var mı yok mu inceledim, oldugunu görünce (tabi aslında var ama biz bulamadık o da ayrı ya ) ve 6.1 destekli oldugundan Kenwood u aldım,AyrıcaONKYO 5.1 paketi alsaydım AVR'si belki daha iyi olabilirdi ama Hop sistemi zayıf kalacaktı,

yani o zamanda Hoplerden memnun olmayacaktım, birinden birinde zaten bir memnuniyetsizlik olacaktı benim şansıma o memnuniyetsizlik AVR'de oldu
  • quote:

@ham solo AVR dersen yaramı deşme derim :) Kenwood un amfisinin ONKYO'dan iyi oldugunu sanmıyorum, ancak olay şu :

bass tizz mevzusuna kandık işte, keza ben almadan önce Kenwood un online kılavuzuna baktım ve bass tis ayarı var mı yok mu inceledim, oldugunu görünce (tabi aslında var ama biz bulamadık o da ayrı ya ) ve 6.1 destekli oldugundan Kenwood u aldım,AyrıcaONKYO 5.1 paketi alsaydım AVR'si belki daha iyi olabilirdi ama Hop sistemi zayıf kalacaktı,

yani o zamanda Hoplerden memnun olmayacaktım, birinden birinde zaten bir memnuniyetsizlik olacaktı benim şansıma o memnuniyetsizlik AVR'de oldu

öncelikle hoşbulduk
    onkyonun 750 ytl olan sistemindeki hoparlörler kesinlikle daha kötü bizimkilerden. izm,ir forumbornova da dinlemiştim her ikisini de. kenwood sistem kesinlikle daha iyi ses veriyordu.

benim kenwood daki tercih sebebim; tamamen duygusal; aynı hoparlör setli sistem 1350 ytl idi çünkü. ama pişmanlık yok. dün akşam hızlı ve öfkeli tokyo drift i izledim, tadından yenmedi valla

• Ayarları kendin mi yaptın yoksa aldıgın yerden servis gelip ince ayar çektiler mi ?
  • bırak servis gelmesini aras kargo kargoyu bile eve getirmedi

neyse; evde kendim kurdum. bahsettiğimgibi kurulum çok basit zaten. ayar konusu biraz zor oldu benim için. odada adım atacak yer yokken ben tek tek hoparlörleri dolanıp seslerine bakıyorum. malum ev yeni eşyalar yeni (evlilik hazrılıkları), herşey heryerde . bir de iş dolayısıyla sadece akşamları 7-8 gibi başına geçebiliyorum; ondan dolayı çok da açamıyorum sesini.

ama tek sıkıntım, ayarların sadece o kaynağa ait olarak ayarlanması. mesela dvd izlerken ayarladığım sesi, uydu alıcısına geçtiğimde muhafaza etmiyor (ya da bana öyle geldi.) bir de rds li radyoları hafızaya kayıt ederken zorlandım. maule olarak şen şu kanala şen şu kanala diyemedim.

bir güzelliği daha; tv de tek skart vardı. uydu izlerken uyduya, dvd izlerken dvd ye takıyordum. dün akşam, mp3 player, dvd player ve uydu alıcısının ses ve video kablolarını da bağladım. şimdi tüm sesler ve görüntüler avr üzerinden "tek tuşla" kontrol ediliyor...

• aha benim gibi bir evlilik kuşu daha çıktı tebrikler ucankus bende kısmetse temmuza evleniyorum daha ev tutma chapter ina gelemedim tabi

Radyo konusunda bir sıkıntıdan bahsetmişsin, şöyle belirteyim aradıgın kanalı hafızaya almak istediğinde MEMORY tuşuna basıyorsun AVR üzerinden sonra hemen sağındaki VOLUME ya da işte diğer neyse o büyük tuşu sağa sola çevirerek hangi sitasyona kaydetmek istiyorsan (1-40 arası) o gelene kadar çevir geldi mi oraya kaydetmek için Memory tuşuna tekrar bas.

Bu arada sesi çok açamıyorum demişsin ya zaten evlendiğinde de çok açamaycaksın bende açamaycagım malum apartman kuluyuz O açıdan ayarları sordum çünkü bana da servis gelmedi o yüzden işte uzaklık vs.. gibi ayarları bende yapmadım, Mp3 ve Radyo modunda sadece önlerden ses geliyor sen denedin mi, yani açıkçası ben film harici gelen seslerden pek memnun olmadım,

Sana ayrıca danışmak istediğim kullanıdıgın uyduyusa bagladım demişsin TV seyrederken de aynı mevzu değil mi yani ses gene önlerden geliyor

• ben tüm ses kaynaklarından da 6.1 sesi alabiliyorum.

pro logic ya da neo modlarının music olanını seçince ses tüm hoparlörlerden geliyor. ama ön ve merkez hoparlörlerden daha fazla ses gelirken; arkalardan ve arka merkezden daha az ve derinden geliyor. efekt yapıyor kanımca

kısaca hem dvd deyken hem radyodayen hem de uydudayken sesi tüm hoparlörlerden alabiliyorum.

radyo kayıt olayını akşama denerim.

tek sıkıntım; divx altyazıları, çok ufak. bir ara firmware ya da yazılım gibi birşeyler bakılıyordu? kenwood dan bir cevap geldi mi? ya da sen birşeyler bulabildin mi? aradım taradım bişi çıkmadı. hatta bazı forumlarda olumsuz özelliği olarak belirtmişler (yani sanırım, almanca ve flemenkçem yoktur da )

• @ucakturk zaten melodi olarak tüm hopden ses geliyor (stereo modu hariç sanırım) benim aslında hatam oldu, ben ses geliyor mu diye sorarken sanatçının sesi demek istedim yani "speech" dediğimiz konuşma sesini kastetmiştim. Neyse eminim sende de o gelmiyordur zaten herkeste aynı.

Gelelim DVD Player olayina, ne yazıkki bizim Kenwood Divx in TR karakterleri desteklememesi neticesinde ben onu tozlu raflara kaldırdım satsan satamazsın bile, Allah'tan zamanında VOXLINE DVD933 ü almışım o nedenle bende o tip bir sıkıntı yok,

Kenwood'dan yanıt gelmedi ne yazıkki geleceğini de pek sanmiyorum açıkçası, diyeceğim o ki şu an siyah Voxline'larda halen bazı sorunlar vardı devam ediyor mu bilemiyorum ama bence başka bir divx player a yönelmen lazım
  • @eozen zaten 5.1 dvd-audio olarak kodlanan müzik dvd'lerinde de aynı şey söz konusu değilmi. Vokaller center'dan enstrümanlar falan'da front-rear lardan geliyor. Yani AVR'nin burda bir hatasının olduğunu sanmıyorum.
  • @tepeb dostum taki böyle, ben sadece diğer marka AVR sahibi arkadaşlarla görüştükçe dinledikleri moda göre sesin farklı hopden gelmesi nedeniyle soruyorum, yani acaba bizde de öyle bir durum vardı da ben ayar hatası yapmış olabilir miyim diye? Ama sanırım bende hata yok, müzik (mp3 ya da FM) dinlediğimizde ses agırlıklı olarak önden gelecek daha dogrusu tamamen nerdeyse, keza arkalardan gelen ses bir enteresan yok gibi
  • quote:

@tepeb dostum taki böyle, ben sadece diğer marka AVR sahibi arkadaşlarla görüştükçe dinledikleri moda göre sesin farklı hopden gelmesi nedeniyle soruyorum, yani acaba bizde de öyle bir durum vardı da ben ayar hatası yapmış olabilir miyim diye? Ama sanırım bende hata yok, müzik (mp3 ya da FM) dinlediğimizde ses agırlıklı olarak önden gelecek daha dogrusu tamamen nerdeyse, keza arkalardan gelen ses bir enteresan yok gibi

Aslında hoperlör diziliminde surround hoperlörler yani arkalar kafanın dibinde durduğu için genelde arka hoperlörlerden ses daha az gelir aslında bu filmlerdede böyledir. Yani front'lardan rear'lara göre daha fazla ses gelir çünkü frontlar ortalama 2-3 metre uzaktadır ama rear'lar kafanın dibinde durur.
    Sanırım bu yüzden receiver'lar bu şekilde sesi kanallara dağıtıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: tepeb

quote:

@tepeb dostum taki böyle, ben sadece diğer marka AVR sahibi arkadaşlarla görüştükçe dinledikleri moda göre sesin farklı hopden gelmesi nedeniyle soruyorum, yani acaba bizde de öyle bir durum vardı da ben ayar hatası yapmış olabilir miyim diye? Ama sanırım bende hata yok, müzik (mp3 ya da FM) dinlediğimizde ses agırlıklı olarak önden gelecek daha dogrusu tamamen nerdeyse, keza arkalardan gelen ses bir enteresan yok gibi

Aslında hoperlör diziliminde surround hoperlörler yani arkalar kafanın dibinde durduğu için genelde arka hoperlörlerden ses daha az gelir aslında bu filmlerdede böyledir. Yani front'lardan rear'lara göre daha fazla ses gelir çünkü frontlar ortalama 2-3 metre uzaktadır ama rear'lar kafanın dibinde durur.
    Sanırım bu yüzden receiver'lar bu şekilde sesi kanallara dağıtıyor.

speech olayını denemedim malesef; ama dediğin gibidir. çünkü müzikte bile ses derinden geliyor. şarkı sözleri duyulmuyordu sanki.

ama vestel sinema sistemi var diğer evde. onda tüm hop lardan aynı şiddette ses geliyordu. ama ayarı vardı. surround, center ve woofer diye. oradan kısıp açabiliyordum...

• işte dediğim nokta bu zaten her markanın kendine has özellikleri var bence de keşke Kenwood da sesi eşit olarak tüm hoperlörlere dagıtabilen modlar olsaydı
  • kuruttunuz kenwood ları bulamıyom hıc bır yerde...

arkadaslar bırde dıger bır sıstem var enplusun sıtesınde onkyo nun 5.1
    bu sıstem nasıl sızce
    fiyatıda makul

http://www.enplus.com.tr/emarket/ProductDetails.aspx?ProductId=206536&CatID=6757

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YAREN -- 18 Mart 2007; 12:24:57 >
  • Vallahi kuruttular dostım bende senin gibi pusudayım
  • quote:

Orjinalden alıntı: YAREN

kuruttunuz kenwood ları bulamıyom hıc bır yerde...

arkadaslar bırde dıger bır sıstem var enplusun sıtesınde onkyo nun 5.1
    bu sıstem nasıl sızce
    fiyatıda makul

http://www.enplus.com.tr/emarket/ProductDetails.aspx?ProductId=206536&CatID=6757

bu sistemi de dinlemiştim almadan önce. sesleri çok farklı. aktif sub wooferdan mıdır yoksa avr denmi bilmiyorum ama fark olduğu açıkça belliydi. kenwood daha iyi ses veriyordu...

• sinema için kesinlikle kenwood.ses film efektlerinde çok farkediyo diğer sistemleaslında onkyolu 1500 ytl'lik sistemi almak vardı ama.paranın gözü kör olsun.ha bu bile fazlasıyla yetiyo ama doymuyo insanın gözü.şimdi de tvyi değiştirmek lazım.şu sed tv gelsin bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterfall_man -- 18 Mart 2007; 21:32:38 >
  • İlla KENWOOD istiorsanız şu durumda en mantıklısı ENPLUS'ın merkezine konuyu açıp veya dükkanlara da tel açıp sorun derim bu paketin satışa çıkıp çıkmyacagını sorun.

Çıkmayacaksa kesinse, bence bütçeniz 700 YTL civarı ise en azından ONKYO amfi için o sistem alınır diye düşünüyorum
  • Eozen dostum sana bir şey sormak istiyorum müsadenle.Seni bu forumlardan ve bir kaç değişik forumdan takip ediyorum,kesiştiğimiz ortak noktalar sebebiyle.Kenwood ses sisteminde divx seyrederken surroundlardan ses alabiliyormusun?
  • zafer bu konuyu detaylıca bu topicde yazmıştım baştan bir oku istersen
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.