Şimdi Ara

Apple, 9.7inçlik iPad’i A9 işlemci seçeneği ile güncelledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple, 9.7inçlik iPad’i A9 işlemci seçeneği ile güncelledi

Apple, 9.7inç retina ekrana sahip güncel bir iPad modelini duyurdu. A8X işlemciye sahip iPad Air 2 modelinin yerine konumlanmış olarak düşünebileceğimiz tablet, Pro ürün ailesinden çok daha uygun bir fiyatlandırma seçeneği ile geliyor. Cihazın ülkemizdeki başlangıç fiyatı ise 1599TL olacak.

A9 işlemci güncellemesinin yanı sıra iPad Air 2’ye kıyasla daha parlak bir Retina ekrana kavuşan tablet sadece “iPad” adıyla anılacak ve orijinal iPad ruhunu devam ettiren model konumunda olacak gibi görünüyor. 

Bunun dışında teknik olarak bir önceki model ile aynı özelliklere sahip olan ürün, sadece 469g ağırlığında, ince alüminyum gövdeye sahip. Gümüş, altın ve uzay grisi renk seçenekleri ile alınabilecek olan cihaz, dünyada birçok ülkede 24 Mart Cuma itibariyle alınabilir durumda olacak. Tabletin Türkiye’ye gelişi ise kırmızı renkli iPhone’da olduğu gibi Nisan aynına kalacak.

Yeni iPad’lerin fiyatları ise şöyle: 

• iPad Wi-Fi 32GB: 1599TL
    • iPad Wi-Fi 128GB: 2049TL
    • iPad WiFi + Sim 32GB: 2199TL
    • iPad WiFi + Sim 128GB: 2649TL

Apple, 9.7inçlik iPad’i A9 işlemci seçeneği ile güncelledi 

iPad Mini 4 128GB 

Bu arada iPad Mini 4’ün fiyatları için de bir güncellemeye giden Apple, aynı fiyat bandında daha fazla kapasite sunuyor olacak. iPad Mini 4 artık ülkemizde sadece 128GB olarak alınabiliyor. Wi-Fi model 1949TL, sim kartlı model ise 2549TL’ye alınabilecek.

• Yansıma önleyici katman zaten vardı Ipad Air 2'de.

• A8X'deki GPU A9'dan daha güçlü değil mi? Grafik performansı olarak geriye gitmiş sanırım.

Ekleme: Kalınlık 6.1'den 7.5'a çıkmış. Bu da hoş olmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreandes -- 21 Mart 2017; 17:05:11 >
  • Ram 2gb ise alınır ancak apple ürün gamı iyice yayıldı, apple marka imajı az ürün üzerine kurulu, en iyisini aldığını bilip aklında soru işareti kalmadan kullanırsın, artık apple ürünlerinin de artısı eksisi karşılaştırılması gerekiyor, apple farklı bir yöne doğru kayıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 21 Mart 2017; 20:29:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K1NGP1N

A8X'deki GPU A9'dan daha güçlü değil mi? Grafik performansı olarak geriye gitmiş sanırım.

İşlemci tarafında da bir performans getirisi yok, bu cihazı air 2'nin devamı olarak düşünmeyin ucuz ipad yapıp air 2 satışını durdurmuşlar ki pro satsınlar, hiç alamayanda bunu alsın mantığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 21 Mart 2017; 17:27:33 >
  • quote:

A8X'deki GPU A9'dan daha güçlü değil mi? Grafik performansı olarak geriye gitmiş sanırım.

Niye geride olsun ki güncel bir işlemci değilmi bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreyParrot

quote:

İşlemci tarafında da bir performans getirisi yok, bu cihazı air 2'nin devamı olarak düşünmeyin ucuz ipad yapıp air 2 satışını durdurmuşlar ki pro satsınlar, hiç alamayanda bunu alsın mantığı.

Devamı olarak düşünülmesi çok normal.Çoğu site Air 2 muadili diye haber yapıyor.Ayrıca fiyat birebir aynı olmasa da Air 2 fiyatına yakın olduğundan dolayı Air 2 denginde bir cihaz beklememiz garip olmasa gerek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeni Pro'lar ve Mac'ler Nisan ayinda tanitilacak galiba. Pro icin de update bekliyordum ama gelmedi..
  • Global garanti bunlarda da mı kalktı ?
  • Nihayet beklenen alet. Apple'ın mobil ürünleri arasında fiyatını hak eden tek cihaz.

• Ahmet 71 "ürün sadece 469gr" demişsin de tab s2 nin ağırlığına bir ara bak, ipad air kullanan biri olarak söylüyorum yanlış anlama olmasın.

• ipad air'i yenileyecek yer arıyordum. 9,7 pro modeli pahalı geldi ama bu model çok hoşuma gitti..
  • A9X>A9>A8X>A8...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi busterr -- 21 Mart 2017; 20:12:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • busterr kullanıcısına yanıt
    Öyle bir dünya yok.CPU Single Core performansında A9 daha başarılı.Multi-Core kafa kafaya.GPU tarafında GXA6850 her türlü GT7600'den daha başarılı.Ayrıca GPU iPad'lerde daha da önemli, zira ekran çözünürlüğü 2048x1536. Bu yüzden iPad'de A8X çok daha mantıklı bir tercih olur.
  • quote:

Öyle bir dünya yok.CPU Single Core performansında A9 daha başarılı.Multi-Core kafa kafaya.GPU tarafında GXA6850 her türlü GT7600'den daha başarılı.Ayrıca GPU iPad'lerde daha da önemli, zira ekran çözünürlüğü 2048x1536. Bu yüzden iPad'de A8X çok daha mantıklı bir tercih olur.

Kardeş öyle olduğuna emin misin. Yeni ipad'in işlemci A9. İpad air 2'nin işlemcisi A8X idi. Yeni işlemcinin Gpu'sunu neden daha kötü yapsınlar ki? O zaman millet daha ucuza daha iyi ekran kartlı Air 2 alır.
  • sunu unutmamak lazim. A9 lar hali hazirda iphone 6s pluslarda kullaniliyor. 6s plus her ne kadar full hd cozunurluk olsa da ekran 1242 × 2208 cozunurlukte render ediliyor. bu hemen hemen ipad cozunurlugune denk gibi. cok buyuk fark olmayabilir.
  • @stalker(1979) Yok şaka yapıyorum.Zaten bu tarz kırpmalar yapıp, fiyatta indirime gitmişler.

@ertanunver Belki olmayabilir gibi gözüküyor ama biri 172.8 GFlops biri 230.4 Gflops. Bazı uygulamalarda azımsanmayacak kadar farklar olabilir.Belki Apple benim gibileri susturmak için GPU saat hızlarını arttırıp satışa sunar belli mi olur?
  • quote:

@stalker(1979) Yok şaka yapıyorum.Zaten bu tarz kırpmalar yapıp, fiyatta indirime gitmişler.

@ertanunver Belki olmayabilir gibi gözüküyor ama biri 172.8 GFlops biri 230.4 Gflops. Bazı uygulamalarda azımsanmayacak kadar farklar olabilir.Belki Apple benim gibileri susturmak için GPU saat hızlarını arttırıp satışa sunar belli mi olur?

Şaka yapıyorsun demedim zaten. sadece bu bilgileri nereden bulduğunu merak etmiştim.
  • zamanında millet 500tl ye ipad mini almıştı.
    şimdi 1599tl den başlıyor fiyatlar
  • Tabletlerin devri yavaşça kapanıyor. İnsanlar artık eskisi gibi saldırmıyorlar. Satışlar artık belli bir düzeyi geçmeyecektir. Hal böyle olunca da üst düzey ipad ler çok pahalı kaçıyor. Orta düzey kullanıcı için yeni ürübler lazım. Iphone konusunda da yeni modellerin gelmesi bundan. İlerleyen yıllarda daha çeşitli modeller gelecektir.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.