Şimdi Ara

Telefon Değil ADSL istiyorum!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya bu ne dolandırıcılık ya... telekom heryerden kazık gecırmeye devam edıyor kardesım ben telefon ıstemıyorum ADSL istiyorum 8 ytl sabit ödemek zorundamıyım ya. Zorla eve telefon hattı cektirdiler... 8ytl kullanmadıgım hatta odetiyorlar. Öğrenci adamım zaten ADSL faturasını ödeyeene kadar anam aglıyor ya:( Şu bilinsin ülkemizde 124 kotalı 3 gb 29 ytl değil 37 YTLDİR. lütfen artık bu telekomun yaptıklarına biri dur desin allah rızası ıcın.... Biz TURK evladıyız ya kendi ülkesini soyup sogana ceviren tüm TT cilere allahlarından bulmalarını diliyorum ve hakkımı helal etmıyorum. Bu lafım kotu nıyetı olan tum Telekomculara!!!

• Ya mecburuz sonuçta. Adsl kullanılan bir telefon numarasına eşleniyor. Ben de öyle sadece adsl kullanmak için mecburiyetten telefon hattı bağlattım.
  • teorik ve teknik olarak mecbur değilsiniz aslında bunun yakında davası açılacak... hazırlanıyoruz
  • telefon olmaz ise size elektrik direği bağlarlar.elektrik abonesi olur saat taktırırsınız.henuz fiber optik kablo dösenmediğinden telefon kablosundan bu hizmet sunuluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: atorbaci

telefon olmaz ise size elektrik direği bağlarlar.elektrik abonesi olur saat taktırırsınız.henuz fiber optik kablo dösenmediğinden telefon kablosundan bu hizmet sunuluyor.

ne kadar sığ bir cevap

söylemek istediği o değil arkadaşımızın. İki farklı kurumun iki farklı frekans üzerinden sırf aynı kablodan geçiyor diye birbirine bağımlı hizmet vermesi doğru değildir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Zwandar

teorik ve teknik olarak mecbur değilsiniz aslında bunun yakında davası açılacak... hazırlanıyoruz

destekliyoruz ya...bende adsl icin tel baglatmak istemeynlerdenim. sabit ucret varya hic gorusmeden bile o kadar para cebinden cıkacak ,,, resmi soygun gibi birsey bu...

kablo net aldım ne guzel 7 ytl de tv ye oduyorum. telefondan daha iyi oluyor

telefonun zamanı gecti bizimicin artık cep telefonları daha uygun olmaya basladı
  • fakat işte iyice hazırlanmak lazım iyi hazırlanmayan biri açar ve kaybederse bizim işimiz çok zorlaşır
  • Bende yıllardır sabit ücret ödüyorum telekoma kullanmadığım hat için sabit ücret olmayan bir tarife çıkarsalarda ona geçsek bari...
  • helal olsun kardeş. bu konuda uğraşan birilerinin olması beni sevindirdi. sian aygün de bu 1 mart zammı için dava açacakmış diye duydum. artık birilerinin bu gidişata dur demesi gerek.

gerçi bu ülkede hak hukuk ne derecede sağlanıyor ayrı mesele ama biz elimizden geldiğince uğraşalım.

quote:

fakat işte iyice hazırlanmak lazım iyi hazırlanmayan biri açar ve kaybederse bizim işimiz çok zorlaşır
  • quote:

Orjinalden alıntı: irfanyus

helal olsun kardeş. bu konuda uğraşan birilerinin olması beni sevindirdi. sian aygün de bu 1 mart zammı için dava açacakmış diye duydum. artık birilerinin bu gidişata dur demesi gerek.

gerçi bu ülkede hak hukuk ne derecede sağlanıyor ayrı mesele ama biz elimizden geldiğince uğraşalım.

quote:

fakat işte iyice hazırlanmak lazım iyi hazırlanmayan biri açar ve kaybederse bizim işimiz çok zorlaşır

AYnen hak,hukuk,adalet diye bişey yok bu ülkede,,,,,,ülke soyulurken,bizler sömürülürken adalet mensuplarının sesi çıkmaz,,,,,,sadece onların canı yancak o zaman ayaklanırlar,,,,,,

• Hep söylüyorum bunu satarsanız elin adamına böyle bir şeyi adam istediğini yapar
  • Bende telofonu kullanmadığım halde her ay birde telefon parası ödüyorum.internet için telefonu açtırmak zorunda kaldım.açarkende ne amaçla kulanacaksın sorusuna internet için dedim.sadece interneti kullanıyorsak ne diğe her ay telefon parası ödüyoruz bu resmen adaletsizliğin en büyüyüdür bir an önce bu adaletsizliğe son verilmeli.
  • Diğer ülkelerde durum nedir bileniniz varmı özellikle telefon hattı üzerinden DSL hizmeti verilen ülkelerde ?

Ayrıca bu konunun şikayet ve dava süresince biz tüketiciler için olumlu sonuçlanacağını düşünüyorum.

biz adslyi kotalı limitine kadar kullanıp kullanmasakta min.29 ytl ödüyoruz. yani sabit ücret olarak bizden bu para çıkıyor.

Ayrıca 8 - 10 ytl de telefon için sabit ücret cabası .

Telefonu sesli kullanıma kapatabilirler. ADSL sinyali gene verilir. ( teknik olarak bu mümkün sanırım.)

Ayrıca mali olarakta ayrı fatura gönderiliyor. ( ayrı hizmet )
  • wimax gelene kadar bu 8 lira 18 lira olur devam eder. Biz de metazuri vermeye devam ederiz bu bedeli. Yani bu konuda bir uygulamaya gitme şansları hiç yok, löp löp gelen parayı kesmezler. wimax diye bekliyoruz ama çok bekleriz onu da.

Kurbağa ile su hikayesi, göle su gelecek kurbağa bayram edecek ama göle su gelene kadar da kurbağanın gözü patlar artık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DeeP__DReaM

AYnen hak,hukuk,adalet diye bişey yok bu ülkede,,,,,,ülke soyulurken,bizler sömürülürken adalet mensuplarının sesi çıkmaz,,,,,,sadece onların canı yancak o zaman ayaklanırlar,,,,,,

Bu sözünün saldırıya uğrayan hakim hanıma gitmediğine inanıyorum. Sesi çıkmadığını düşündüğün o adalet mensuplarının hiç birinizin kaldıramayacağı iş yükünün altında ne hale geldiklerini bilmem biliyor musun? Hakim odalarında yapılan duruşmalardan gece üçlerde otopsiye gidilince bulunamayan doktorlardan siz uyurken onların çalıştıklarından, akşamları hemen hemen hepsinin evine klasör klasör dosya götürdüğünden ve 30 senelik bir hakimin 30 yaşındaki avukatın kazandığının yarısını bile kazanamadığından umarım haberin vardır...

• quote:

teorik ve teknik olarak mecbur değilsiniz aslında bunun yakında davası açılacak... hazırlanıyoruz

+1 Hat telefon için çekilioyrsa ADSL içinde çekilebilir. Telekom isterse Telefon alanın ADSL alması mecburda diyebilir (bu iyice zırva saçması olur ve yediremezler). Telefon daha eski ve daha çok kullanılan bişey olduğu için isteyen veya istemeyen herkese itelemeye çalışıyorlar. Sonuç olarak en basit örneği şöyle. Telefon faturanızı yatırmayın hat kesilsin ADSL hala çalışacaktır. Yani hattı çekersin 1-4KHz arası frekansa sahip analog sinyali yani Çevir Sesi denen LA tonunu vermezsin olur biter. ADSL telefon hattı üzerinden verilen bir servis diye insanların beynine yerleştirerek telefonuda ADSL ile birlikte iteliyorlar, halbuki alakası yok ADSL 2 telli bakır kablo üzerinden verilebilen bir hizmet telefon olsada olur olmasada olur. Sadece farklı frekanslarda çalıştıkları için ADSL ile tlf. birlikte verilebilir ve aynı anda hizmet verebilir bir yapıya sahipler... Telekom niye sürekli sabit ücrete zam yapıp duruyor sanıyorsunuz? Çünkü artık sabit telefon eskisi kadar kullanılmıyor. Rekabet sayesinde GSM fiyatlarının ucuzlaması cep telefonu kullanımının yaygınlaşması üzerine VoIP teknolojisininden günden güne daha fazla kullanılır hale gelmesi sabit telefon denen hantal ve eski teknolojiyi bir kenara ittiriyor. Ancak şirketler vs. bunu kullanmak zorunda. Ama öyle veya böyle artık bu sabit telefonun son zamanları geliyor, Telekomda son demlerinde iyi kazık atarak biraz kar çıkarma peşinde.

Alternatif olarak kablo var... Ancak onda da aynı iteleme mantığıyla KabloTV almak zorundasınınz ama en azından kablo TV kullanılır birşey. Hatta ben kablo internet olmasa dahi kabloTV yi kullanıyorum. National Geo. ve Discovery gibi kanallarının bile şifresiz ve türkçe yayın yapması bile güzel ve ayda 7YTL ye değer en azından hiç elini sürmediğin bir hizmete 8YTL ödemekten iyidir. Telekoma son şans olarak 1 Martı bekliyorum. İndirim filan diyorlar işte pek inanmıyorum ama bakalım görücez adam akıllı birşey çıkmazsa Telekomun aylık 8+49YTL hafifleyecek, ADSL ve sabit HATTTTTı çöpe atarak telekoma elveda diyicem. Ayda 57YTL verip sınırsız 256K kullanacağıma 29+7=36YTL veririm 256K sınırsız + KabloTV kullanırım..

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: irfanyus

helal olsun kardeş. bu konuda uğraşan birilerinin olması beni sevindirdi. sian aygün de bu 1 mart zammı için dava açacakmış diye duydum. artık birilerinin bu gidişata dur demesi gerek.

quote:

Bizler sömürülürken biz öylece oturalım sesimizi çıkarmayalım başkalarının bizim için ses çıkarmasını bekleyelim, sonra onların canı yanıp kendilerini savununca senin dediğini diyelim... Oh ne güzel beeee.. Sen sömürülürken sesini çıkarmıyorsan bu tümüyle senin suçundur arkadaşım bunu kimseye pay edemezsin, heralde insanlar kendi canı yanınca ayaklanıcaklar kendilerini savunacaklar, oturup meee demelerini bekleyemezsin. Tutupta sen sömürülken kimse durduk yere seni savunacak değil. Oh ne güzel memleketim bee hep Atatürk gibi birileri gelsin bizi toparlasın tek güç yapsın bizi kurtarsın. Biri bizi uyandırıncaya kadar uyuyalım hep öyle...

• HAAAAAAAKKK TUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU.... yanlış anlaşılmasın telekoma bu
  • quote:

quote:

Bu sözünün saldırıya uğrayan hakim hanıma gitmediğine inanıyorum. Sesi çıkmadığını düşündüğün o adalet mensuplarının hiç birinizin kaldıramayacağı iş yükünün altında ne hale geldiklerini bilmem biliyor musun? Hakim odalarında yapılan duruşmalardan gece üçlerde otopsiye gidilince bulunamayan doktorlardan siz uyurken onların çalıştıklarından, akşamları hemen hemen hepsinin evine klasör klasör dosya götürdüğünden ve 30 senelik bir hakimin 30 yaşındaki avukatın kazandığının yarısını bile kazanamadığından umarım haberin vardır...

Kime giderse gitsin söylediklerim tehtid mi ediyorsun sen beni??? konu laiklik cartluk curtluk olunca hepsinin sesi çıkıyor yökü de askeri de bilmem kimi de işlerini güçlerini bırakıp yetiştirecek laf buluyorlar,,,,,,onu bunu savunmayı bırak sen kardeşim bana,,,,,,kendine bak sen ilk önce,,,,,,halk onların umrunda değil,,,,,,
    ufak bir örnek;askeri lojmanlarda internet beleş,,,,,,ama kışla gazinosunda internet askere paralı,,,,,,şimdi sen başlarsın mazisi zaferlerle dolu şanlı Türk Ordusu(aksini iddaa etmiyoruz) vb diye ama kışla gazinosuna gidip bunu orada söyleyerek internete ücretsiz giremiyorsun,,,,,bu ülkede insanların refahlı bi şekilde yaşanması istenmiyor,,,,,,sen gelmişsin bana yok şöyle böyle diye onu bunu savunyorsun,,,,,,milletimizin vekilleri de çok meşgullerdi ama götüre götüre kaynak bulamadılar götürecek,,,,,,Sen İLK ÖNCE kendine bakacaksın,,,,,,

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.