Şimdi Ara

Migros'un satın aldığı organik ürün satışı yapan Tazedirekt geri dönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Migros'un satın aldığı organik ürün satışı yapan Tazedirekt geri dönüyor 
    2014 yılında son dönemin en önemli ve aktif internet yatırımcılarından olan Hasan Aslanoba tarafından kurulan Tazedirekt, hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz yılın başında sürpriz bir şekilde faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Organik ve taze ürün satışı yapan platform, zararın beklentilerin oldukça üzerinde olması ve yönetici kadrosunda yaşanan sıkıntılardan dolayı deyim yerindeyse kepenk indirdi.

Geçtiğimiz sene kasım ayında Migros tarafından satın alınan Tazedirekt, kısa süren bir sessizliğin ardından tekrar geri dönmeye hazırlanıyor. Buna göre "Tazecik Bir Başlangıç" yapmaya hazırlanan servisin 21 Mart Salı günü hizmet vermeye başlayacağı açıklandı. İlk etapta sadece İstanbul sınırları içinde ürün teslimi gerçekleştirecek olan platforma -Migros çatısı altına girdiği için kullanıcı sözleşmesinden dolayı- tekrar üye olmak gerekiyor. Bakalım Aslanoba’nın elinden çıkan organik ürün girişimi ilerleyen dönemlerde yoluna nasıl devam edecek…

Ayrıca Bkz.Netflix internet kotanızdan ne kadar veri harcıyor?

Tazedirekt tarafından yayınlanan açıklama şu şekilde:

"2014 yılında bir hayalden yola çıkarak kurulan Tazedirekt’in bugün sizlere tekrar açılacağının haberini vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Özlediğiniz ve keyifle tüketeceğiniz lezzetler ile sizi tekrar buluşturacağımız için çok heyecanlıyız.

Sizler de bizim heyecanımızı paylaşıp kaldığımız yerden beraber yürümek isterseniz, aşağıdaki formu doldurarak yenilenen Tazedirekt’e üye olabilirsiniz. Sizi de aramızda görmekten çok mutlu oluruz! Tazedirekt’in ilk etapta sadece İstanbul içi hizmet vereceğini, dönem içerisinde gelecek taleplerin özenle değerlendirileceğini belirtmek isteriz.

Sizlere daha iyi bir Tazedirekt deneyimi sunmak için canla başla çalışmaya devam edeceğimize söz veriyoruz.

21 Mart Salı günü görüşmek üzere,
    Tazedirekt Ekibi" 

• Ülkemiz şartlarında organik diye yediğinizin organik olduğuna emin misiniz? Ben emin değilim hatta şüpheliyim. Her şey bir yana 3-4 kat fiyata satılan bu aldatmacaya kanmayın derim.

• Çılgınlar gibi üreyip "ben organik tüketmek isityorum" kafasına giren insanlığı anlamak çok güç. Bu her yerde pis, kötü dediğiniz GDO sayesinde karnımız doyabiliyor farkında değilsiniz.

GDO'nun kötü bir şey olarak aktarılmasından bıktım artık. Genetiği Değiştirilmiş Organizma konusuna kötü gözle bakanlar televizyonlardan, çevresinden duyduğuna kanmasın lütfen. Güzelce bir araştırma yapın, ne kadar faydalı olduğunu kendinizde göreceksiniz...

• Akp yi aklayanları gördüm de gdo yu aklayanı o ilk defa görüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Çılgınlar gibi üreyip "ben organik tüketmek isityorum" kafasına giren insanlığı anlamak çok güç. Bu her yerde pis, kötü dediğiniz GDO sayesinde karnımız doyabiliyor farkında değilsiniz.

GDO'nun kötü bir şey olarak aktarılmasından bıktım artık. Genetiği Değiştirilmiş Organizma konusuna kötü gözle bakanlar televizyonlardan, çevresinden duyduğuna kanmasın lütfen. Güzelce bir araştırma yapın, ne kadar faydalı olduğunu kendinizde göreceksiniz...

Genetiği değiştirilmesi değil ki tek mesele. Kimyasal gübre ve ilaçlar, küçücük yerde hayatını geçirip, antibiyotik manyağı yapılan tavuklar gibi gıda ürünlerinde ucuz ürün elde etmek amacıyla bir sürü şey yapılıyor.

• quote:

Çılgınlar gibi üreyip "ben organik tüketmek isityorum" kafasına giren insanlığı anlamak çok güç. Bu her yerde pis, kötü dediğiniz GDO sayesinde karnımız doyabiliyor farkında değilsiniz.

GDO saçmalıktır.Domatesin içinde balık geni ya da başka bir genin ne işi var?Domatesin DNA sını değiştirmiş oldun.Bunun ne kadar sağlıklı olmasını bekleyebilirsin ki?

Yaparsın tohum ıslahı en iyi ürünü elde edebilirsin.Böyle genetiğiyle oynayıp içine ne genler konduğunu bilmediğimiz ürünleri savunmanın akla mantığa kalır bir yani yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hobar kullanıcısına yanıt
    Kendinizde itiraf etmişsiniz "ucuz ürün elde etmek". Şuan bile bu kadar yoksulluk sınırı altında insan varken, hiçbir yöntem kullanmadan ürün elde etmeye kalksak orta kesimde açlık, sefalet içine gömülür.

Çözümü var mı, tabii ki var: üçer beşer çocuk doğurup insan popülasyonunu artıracağımıza azaltırsak o zaman "organik beslenicem" triplerine girebilir isteyen istediği gibi ama bu nüfus kalabalığı varken kimse GDO, kimyasal gübre vb. pis kötü demesin. Çoğumuz bunlar sayesinde doyuyoruz...
  • Donanımlı bir haber olmuş.

• Gdo kanserdir kısırlıktır saatli bombadır.bu herifi ciddiye alıp cevap vermeyelim.

• Gdo'nun savunulacak bir tarafı yok. Sende olmasa bile çocuklarında torunlarında sorun çıkarır.
  • Nasıl anlıycaz eve lab mı kuralım bide.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kefelon kullanıcısına yanıt
    Genelde her ucuz çözümün pahalı bir yan etkisi olur.

• Teşekkürler DH. Ekran kartım organik ürün istiyordu artık buradan alabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

quote:

GDO saçmalıktır.Domatesin içinde balık geni ya da başka bir genin ne işi var?Domatesin DNA sını değiştirmiş oldun.Bunun ne kadar sağlıklı olmasını bekleyebilirsin ki?

Yaparsın tohum ıslahı en iyi ürünü elde edebilirsin.Böyle genetiğiyle oynayıp içine ne genler konduğunu bilmediğimiz ürünleri savunmanın akla mantığa kalır bir yani yok

2 noktaya değineceğim.

İnsanoğlu tek bir varlık değil. Bireysel ve toplumsal bir varlık. Bu yüzden "organik tüketmek istiyorum" diyen kişi dünya nüfusunu belirleyen kişi değil.

Sağlık kelimesinin anlamını iyi bilmek lazım?

GDO'nun suçu olmayan şeyleri GDO'ya yüklemenin anlamı yok.

Sonuçta Atom Bombası da bilimin suçu değil.

GDO'lu ürünün sağlıksız olduğu fikri tamamen kapital dünyanın suçu. Ne amaçla ne başarımla organizmanın genetiğini değiştirdiğine göre değişir.

• Markette sarı yumurtayı organık dıye satıyorlar. Rengi sarı olunca organık oldugunu zannedıyorlar utanmadan bırde bunu organık adıyla pahalıya satmaları. Organık dıye satılan hiçbir şey organık degıl.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Markette sarı yumurtayı organık dıye satıyorlar. Rengi sarı olunca organık oldugunu zannedıyorlar utanmadan bırde bunu organık adıyla pahalıya satmaları. Organık dıye satılan hiçbir şey organık degıl.

Organik diye satılıp organik olan çok ürün var. Tabi artık herkes organik deyip geçiyor, hemen inanmayacaksın.
  • oray kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle ben de böyle düşünüyorum.

• Canan Karatay organik diye birşey yok diyor zaten.

En iyisi bizzat kendiniz gidip alın köylerden diyor,oda zor tabi.
  • quote:

Afrikadaki acliga en hizli cozumun gdo lu gidalar oldugunu soyluyor uzmanlar

• quote:

Orijinalden alıntı: oray

Ülkemiz şartlarında organik diye yediğinizin organik olduğuna emin misiniz? Ben emin değilim hatta şüpheliyim. Her şey bir yana 3-4 kat fiyata satılan bu aldatmacaya kanmayın derim.

eh tabi yinede %100 organik olmasada tercih edilebilir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.