Şimdi Ara

Adobe rekor seviyede gelir elde etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2015 senesinin ikinci çeyreğinden beri üst üste rekor kıran Adobe, 2017’nin ilk çeyreğinde elde ettiği gelirle yeniden rekor kırdı. Şirket, üç aylık süreç içerisinde 1.68 milyar dolar gelir seviyesine ulaştı. Bu rakam, Adobe’nin 2016 senesinin ilk çeyreğinde elde ettiği gelirden (1.38 milyar dolar) tam 300 milyon dolar daha fazla. Adobe, yalnızca bir sene içerisinde gelirini yaklaşık yüzde 25 artırabilmiş olmasını kiralanan yazılımlarına borçlu.

Bir dönem, geliştirdiği yazılımları belirli bir ücret karşılığında sınırsız olarak kullanıma sunan Adobe, bu satış stratejisinden vazgeçerek yazılımlarını aylık ve yıllık olarak kiralamaya başladı. Bu hamle şirketin uzun vadede elde ettiği gelir seviyesini önemli oranda yükseltti. 

Adobe’nin gelir seviyesinin açıklanması şirketin yatırımcılarının da yüzünü güldürdü. Yeni değerlerin açıklanmasıyla hisse değerleri yüzde 3 oranında yükseldi.

• Film satmak yerine kiralamak gibi işte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu işe ilk uyanan "antivirüscü"ler olmuştu. MS, office ile başladı ama yakında windows içinde görebiliriz bu taktiği.

• Önceden satın alarak kullandığım programın son sürümünü şuan aylık ödeme yapmamak için korsan kullanıyorum. Tek fiyat satın alma olsa yine alırım

• Bu iş modelini ilk öğrendiğimde de desteklemiştim. Bazı otoriteler tutmayacağını yazmışlardı ama sonuç ortada. Herkesin faydasına oldu. Diğer şirketleri de meydana bekleriz.

• Devamlılığı olan bir kazanç modeli,ticari anlamda başarılı fakat son tüketici için pek de yararlı olacağını düşünmüyorum.Bu tür kazanç modelleri tüketiciyi kendine bağımlı yapan yöntemlerdir,eğer tam paket fiyatı seçeneğinden de vazgeçilirse ve bu satış metotlarında başarı elde edilirse vay bizim halimize.Oynadığınız oyunlar (hitman örneğinde olduğu gibi) bölüm bölüm satılacak yada kullandığınız işletim sistemi (pc) aylık yada yıllık ödemeli olacak.

• Ayda 4-5 bin lira gelir gelir kazandığım Adobe ürünlerine 13 0TL kira ödüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: byrsim

Ayda 4-5 bin lira gelir gelir kazandığım Adobe ürünlerine 130 TL kira ödüyorum.

_
  • kımyasal kullanıcısına yanıt
    Evet sizi kendisine bağlıyor. Fakat bu filo araç kullanımı gibi bir durum.

Normal şartlarda Adobe ürünü alamayacak bir kişiye bunu alma şansı tanıyor. Ayrıca ödemeleri aya bölmek elinizdeki parayı daha farklı yerlerde kullanma, kendinize fazladan gelir sağlama yolu açıyor.

Olaya bireysel yerine kurumsal olarak baktığınızda o paranın ne tür yerlere kullanılabileceği çıkıyor ortaya.

Adobe belki de Cloud a geçerek en büyük atılımı yaptı. Yoksa 1000 liraya varan photoshop lisansını kaç kişiye satabileceksiniz? Aylık satın alma yöntemiyle kaç kişiye satabileceksiniz?
    Bunun hesabı oldukça basit. Küçük ölçekli firmalar tek pc ye lisans alacağına artık 5 pc sine de lisans alıp 5 kişiye aynı türden işi yaptırabiliyor.
  • en güzel yanı yeni sürümde tekrar satın alma derdi olmuyor bu kiralama işinde, en güncel olanı kullanıyorsun.

• işlevsel, farklı bir yenilik getirdiler yazılım dünyasına, tebrik etmek lazım, başarılı da olmuş görünüyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir ürünü satın alamamak beni de rahatsız eden bir durum. Bugün durumum olur yarın olmaz. Taksitle alışverişi de bu yüzden sevmem. Cebimde para varsa basıp almayı, sonrasını düşünmemeyi tercih ederim.

Ama Adobe ürünlerine diyecek bir lafım yok. En eski versiyonlarından beri kullanırım. Hepsi birbirinden kaliteli ürünler. Resmen teknolojinin her dalında kaliteli, amatörler için kolay, uzmanlar için dilediği kadar detaya ulaşan uygulamaları mevcut.

• Hesaplı olsun canımı yesinler.

• Adamlar profesyonel video, resim, döküman, internet araçları vb. uygulamalarda açık ara pazar lideri kar etmemeleri mümkün bile değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trooe199 -- 17 Mart 2017; 19:9:42 >
  • Aslında parayı basıp hiçbir zaman yazılımı alamıyorsunuz. Size kullanma hakkını satıyorlar ve yasa dışı kullanımda gelip lisansınızı iptal etme hakları var. O zaman yazılımı bilgisayardan kaldırmak zorundasınız. Ve parayı basıp satın aldığınızı sandığınız yazılımın aslında sizin olmadığını anlıyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi şirketin bütün yazilimlarina bakiyorsun bir de flash a bakiyorsun insan hayret ediyor

• Süper programları var bu firmanın...

• Korsan kullanimi kaldirilsa iki kat daha artar kazanclari

• Adobe Flash Player öldü ama adamlar halen ayakta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • korsan kullanıcılar var olmasına rağmen paraya para demeseler de hak ediyorlar.net.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.