Şimdi Ara

Üretilen ilk Apple bilgisayarı Apple-1 açık artırmayla satılacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Üretilen ilk Apple bilgisayarı Apple-1 açık artırmayla satılacak

Alman mezatçı Team Breker, Apple tarafından üretilen ilk bilgisayar modeli Apple-1’i açık artırmayla satışa sunacağını duyurdu. Mayıs ayında yeni sahibiyle buluşacak olan bilgisayar, sorunsuz bir şekilde çalıştığı bilinen 8 bilgisayardan birisi.

Team Breker tarafından paylaşılan bilgilere göre Apple’ın kurulduğu ilk dönemlerde, 1977’de üretilmiş olan bilgisayar, satışa sunulan Apple-1 modelleri arasında en iyi korunmuş olanı. Açık artırmada, kusursuz bir şekilde çalışan bilgisayarın yanı sıra Apple’ın kurucuları Steve Wozniak ve Steve Jobs’tan kalan belgeler, devre diyagramları ve telefon görüşmesi notları da satılacak. Apple-1’in ve diğer tüm parçaların 320.000 dolar karşılığında satılacağı tahmin ediliyor.

Daha da yüksek fiyata satılabilir

Geçtiğimiz sene satışa sunulan Apple-1 “Celebration” 815.000 dolara alıcı bulmuştu. 2014 senesinde satılan çalışır durumdaki Apple-1 365.000 dolara, 2013 senesinde satılan Wozniak imzalı Apple-1 ise 671.000 dolara satılmıştı. Önceki dönemlerde satılan Apple-1 modellerinin bu kadar yüksek fiyata alıcı bulmayı başarması, Mayıs ayında yeni sahibine kavuşacak olan modelin de 320.000 dolardan çok daha yüksek bir fiyata satılabileceğini gösteriyor.

• crysis kaldırır mı alayım

• Şimdiki aklım olsa ya da ön görebilseydim ilk çıkan İphonelerden 15-20 tane alır bi köşeye koyardım yemin ediyorum. Param var mıydı o zamanlar, yoktu ama kredi bile çekerdim. Tanesi şu an olmasa da bir 10-20 sene veya daha ileri bir zamanda kaçtan satılır siz düşünün. Not: hiç apple ürünü kullanmadım sevmiyorum da :)

• 320 bin dolara render farm kurarım onu alacağıma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmedaltair kullanıcısına yanıt
    Çoq zeqisin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mehmedaltair kullanıcısına yanıt
    Zaten sen al diye satmıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardaq

crysis kaldırır mı alayım

manyakmısın 3 bin liralık pcler bile kaldırıyor sence 320.000 dolarlık pc nin kaldırmama ihtimali nedir?
  • Lol bir de ciddiye almışlar .d

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

Şimdiki aklım olsa ya da ön görebilseydim ilk çıkan İphonelerden 15-20 tane alır bi köşeye koyardım yemin ediyorum. Param var mıydı o zamanlar, yoktu ama kredi bile çekerdim. Tanesi şu an olmasa da bir 10-20 sene veya daha ileri bir zamanda kaçtan satılır siz düşünün. Not: hiç apple ürünü kullanmadım sevmiyorum da :)

O kadar çok pişmanlık duymana gerek yok hocam, git şimdi kredi çek piyasadan al bi iphone 5 5s ya da tüplü tvler de olabilir ve yahut bit pazarlarında çalışan eski büyük radyolarda olabilir 50 yıl sonra paha biçilemez

• şimdi bakıyorum da Apple tarihi tam efsaneymiş..

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Lol bir de ciddiye almışlar .d

Ciddiye almamışlar aksine dalga geçmişler.

• İp4 var saklıyorum umarım ileride çok değerlenir :)

• Şaka bir yana bu bilgisayarlar deneyseldi Steve Jobs, Woz ve diğer arkadaşları bu ürünleri el yapımı olarak ev garajlarında yapmışlardı. Sayılarının çok fazla olduğunu sanmıyorum. Asıl değeri buradan geliyor. Milyonlarca üretilmiş iphonelerden böyle beklentileriniz olmasın:) Apple II fabrikasyon olarak, apple'ı patlatan ilk ürün olmuştu yanılmıyorsam.

• Mezarcı yerine mezatçı yazmışlar... :D

asdşlskpoqkd :D

• quote:

320 bin dolara render farm kurarım onu alacağıma

Bazı insanların ceplerinin hafiflemesini ister. Bizim işimizde hafifletmek
  • Ciddiye almışlar ki ciddi ciddi cevap vermişler boşa kasıyorsun

• quote:

Ciddiye almışlar ki ciddi ciddi cevap vermişler boşa kasıyorsun

Çok komiksin, kardeş. Tamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Catology

quote:

Ciddiye almışlar ki ciddi ciddi cevap vermişler boşa kasıyorsun

Çok komiksin, kardeş. Tamam.

Ve blok geldiii

• Bende mac g3 var 98 model çalışıyor sorunsuz para eder mi acaba

• GTA 5 açar mı?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.