- x
-YENİ NESİL TOYOTA COROLLA-Dünyanın en çok tercih edilen otomobili
15736 Cevap1033158 Görüntüleme27 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     244 [246] 248 249 250 251 252 253      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

9 Mesaj
15 Ağustos 2011; 23:50:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Barış

Araç Pendik- Dumankaya dan. 2 adet daha var beyaz ve gümüş rengi. Elegant A/T için 48100 TL fiyat veriyorlar. Park sensörü hediye değil kendim taktırdım.
Geri dönüş kamerası var VSC yok Xenon yok . Uyumlu ise onları da almayı düşünüyorum ileriki dönemlerde

Size de hayırlı olsun Kazasız belasız eskitmeniz dileğiyle...

Arkadaşım hayırlı uğurlu olsun ama araçta VSC olmalı diye biiyorum elagant en full modeli diyorlar benim de aklıma takıldı şimdi katalog baktım var gözüküyo ama sizde olmaması da garip geldi

1267 Mesaj
16 Ağustos 2011; 10:06:26 

sitede de elegantvsc+xenon olarak geçiyor bunlar full versiyonda standart donanımlar opsiyonel değil.
birde elegant modeli var bunda vsc ve xenon yok fiyat farkı yaklaşık 3 bin lira.
birde parantez içinde yazılan (OV) ne anlama geliyor?
bende uzun süre corolla baktım yaza doğru 2012 kasası çıkacağı için biraz geri planda kaldı birde astra bakıyorum j kasa onda da dizel çekiyormu çekmiyor mu baya konuşuluyor bakalım kullanmadan yorum yapmayalım.
benim kızdığım nokta toyota dizel araçları ile benzinli araçları arasında çok fiyat farkı yaratıyor.bu kadr fark olmamalı.

"Anlayış üç tarafı keskin bir kılıçtır. Senin tarafın, karşı taraf ve gerçekler"
Makina Mühendisi

CANON EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ

119 Mesaj
17 Ağustos 2011; 23:55:41 

quote:

Orijinalden alıntı: tomacco

sitede de elegantvsc+xenon olarak geçiyor bunlar full versiyonda standart donanımlar opsiyonel değil.
birde elegant modeli var bunda vsc ve xenon yok fiyat farkı yaklaşık 3 bin lira.
birde parantez içinde yazılan (OV) ne anlama geliyor?
bende uzun süre corolla baktım yaza doğru 2012 kasası çıkacağı için biraz geri planda kaldı birde astra bakıyorum j kasa onda da dizel çekiyormu çekmiyor mu baya konuşuluyor bakalım kullanmadan yorum yapmayalım.
benim kızdığım nokta toyota dizel araçları ile benzinli araçları arasında çok fiyat farkı yaratıyor.bu kadr fark olmamalı.

1.4 D-4D dizel M/M Comfor Ekstra paket Corolla 59,600 TL! 1.4 90 BG bir araç için bence rakam çok fazla. Muadillerine göre Toyota dizel konusunda zayıf kaldı bence.
Hem rakam yüksek, hemde performansı zayıf.Artık 1.6 dizel olayına girmeli diye düşünüyorum. Ama onada heralde 70 bin den aşagı bir rakam vermezler hesap yine ortada kalır

Toyota Corolla 1.6 Elegant A/T (2011)
Mercedes C180 CGI Fascination 7-GTronic (2012)
İnsan tabiattan uzaklaştıkça, kalbi katılaşır. (Cheeroke Kabilesi)

119 Mesaj
18 Ağustos 2011; 2:37:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet_Atlı

Arkadaşım hayırlı uğurlu olsun ama araçta VSC olmalı diye biiyorum elagant en full modeli diyorlar benim de aklıma takıldı şimdi katalog baktım var gözüküyo ama sizde olmaması da garip geldi

1.6 Elegant VSC+Xenon diye bir donanımı daha var. Su an 56.500 TL görünüyor satış fiyatı ama araç yok. Ayrıca opsiyonel de değil, servise 1.6 Eleganta uygulayabilirmiyim diye sordum . Yanıtları olumsuz oldu maalesef

9 Mesaj
19 Ağustos 2011; 1:05:21 

arkadaşım haklıymışsın VSC yokmuş bize var dediler bayidekiler hatta ben özellikle sordum ESP var mı dedim yok ama VSC var corolla da dedi önce corolla comfort bakıyorduk ki sonra elaganta gözümüz kaydı ve aldık aracımızı kullanmaya başladık keşke daha önceden biliyor olsaydım kandırıldık gibi..... araca sözüm yok ama bu davranışları hoşuma gitmedi

6214 Mesaj
19 Ağustos 2011; 23:57:40 

Toyota'da ESP nin adı VSC.
VSC olsa model adında direkt olarak yazıyor. Fiyat listesine bakmadan aldıysanız hata sizde.
Corolla 1.6 Elegant A/T 53,100 53,100
Corolla 1.6 Elegant VSC+Xenon A/T 55,900 55,900

SYM Symphony SR125

2793 Mesaj
22 Ağustos 2011; 8:04:51 

quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Toyota'da ESP nin adı VSC.
VSC olsa model adında direkt olarak yazıyor. Fiyat listesine bakmadan aldıysanız hata sizde.
Corolla 1.6 Elegant A/T 53,100 53,100
Corolla 1.6 Elegant VSC+Xenon A/T 55,900 55,900

Bu eleştiri bana biraz ağır geldi. hiç bir müşteri hatalı değildir. kimse fiyat listesine bakmak zorunda değil.. madem fiyat listesine bakıcam, neden o zaman satış temsilcisi var? gider listeye bakar aracı alır çıkarım. Yok öyle birşey..

Totoyta hep haklı zaten... peki yalan söyleyen satıcı? Esas satıcının fiyat listesine bakması gerekirdi..

Kia Ceed Concept SW- 2012 Model - 1.6 LT CRDi - 128 BG - Tam Otomatik

2793 Mesaj
22 Ağustos 2011; 9:01:08 

quote:

Arkadaşlar 1 aylık C segmenti araç arayışıma dün Corolla 1.6 Elegant A/T + park sensörleri ile son verdim.
48100+ 350 TL ye maloldu. Aracın liste satış fiyatı 53100 TL.

Öncesinde Peugeot 308, Citroen C4 , Yeni Focus, Yeni Astra ve Meriva, Renault Fluence+ Megane HB,Honda Civic, Chevy Cruse
VW Jetta baktım denedim, Hepsinin artısı eksisi var. Piyasada dizel OV araç neredeyse yok.
Tümünü fiyat kalite performans sorunsuzluk ve 2. elde ne kadar az zarar ederim gibi kriterlerle değerlendirince en makulu
Corolla gibi geldi. Trafik işlemleri ptesiye kaldı salı ya da çarşamba elime geçer diye düşünüyorum.
Ayrıca makyajlanan yevi Corolla oldukça heybetili görünüyor ve yeni Passattan çokta eksiği yok gibi (fiyatlarla paralel değerlendirilince)

Selam Dr.Barış,
Hayırlı olsun. Kazasız belasz kullanmak nasip olsun işalla..
Ancak bir cümlene takıldım. Hyundai ve Kia var tam otomatik vites dizel. Neredeyse yok derken neredeyse sınırına koymuşsun sanırım bu markaları.
Son zamanlarda i seri ile amerikayı kasıp kavuran Hyundai, ceed ile de avrupada liderliğe koşan bir kia var..
Bu markaların savunucusu değilim, ama söylemeden edemedim.. saygılar..

165 Mesaj
22 Ağustos 2011; 9:25:56 

Arkadaşlar,geçen sene bu zamanlar aracıma bakım yaptırmıştım ve yağınıda değiştirmişlerdi.Bu güne kadar 1000 km yaptım.Tekrar yola gideceğim yağ değiştirmemi önerirmisiniz?Aracım 11 000 km de Toyota 1,4 dizel MM.

697 Mesaj
22 Ağustos 2011; 10:34:17 

Evet yağı değiştirin.1 yıllık bir süreden bahsediyorsunuz.Yağ özelliğini büyük ölçüde kaybetmiştir.

2012 Citroen Hdi 112bg M/T Gümüş Gri Confort Plus

165 Mesaj
22 Ağustos 2011; 11:06:46 

Cevabınız için teşekkürler...

2793 Mesaj
22 Ağustos 2011; 23:39:29 

quote:

Orijinalden alıntı: karakuar

Bu ve benzer forumlarda Toyotanın MMT şanzımanı hep tartışma konusu olmuştur. O sebeple ben de MMT şanzıman alırken kafamda birçok soru işareti vardı. 1,5 yıllık 6 vites MMT şanzıman deneyimi üzerine 2şer hafta Megane tipt. şanzıman ve Jetta tipt. şanzımanı test etme imkanı buldum. Ve açıkça söylemek gerekirse Toyotaya en azından 6 vitesli MMT için haksızlık edildiğini söyleyeyim.

Geri Kaçırma: Megane'da hill holder vardı ve milim kaçırma yapmadı. Jettada hill holder yok ve bence acayip tehlikeli. En küçük eğimde bile illa ki geri kaçırıyor. Dizel motor olması da gazı geç almasına neden olduğundan galiba. Toyotada geri kaçırma düz vitesteki kadar oluyordu. Yani MMT geri kaçırır diyenler haksızlık ediyor.

Yakıt: Megane şehirler arasında 6 litreden aşağı düşmedi. 1,5 motoru hiç beğenmedim. 110dan sonra tıkanıyor. Corollamın 1,4 motoru çok daha iyi idi. Jettanın motoru yeterince test edemedim ama şehiriçinde bizim 1.4 ten çok farkı yok.

Geçişlerde sarsıntı: DSG şanzıman çok iyi geçişte. kesinlikle hissedilmiyor. Megane 2. olur. Sanırım MMTde en az notu geçişler hakediyor.

Selam karakuar,
mmt ye haksızlık ediliyor derken geri kaçırma konusunda mı diyorsun? yoksa sadece 2011 den sonraki 6 viteslilerin geri kaçırmamasından mı bahsediyorsun anlamadım ben?
bende 2008 var, bıraksan yokuşun başını geçer 2 sokak geriye gider son sürat..
kaldıki geri kaçırma olmasın sorun değil, eksiler 40 dakika, yeniler 1.5 saat olsun senin hatrına.. getir yoğun trafiğe sokalım..hatta şu dik yokuş olan mekanlarda.. bakim 1.5 saatlik sinir bozucu dur kalklara dayanabilecek mi.. o zaman alnarız haksızlık mı ediliyor yoksa hakkı tam mı veriliyor..
saygılar..

119 Mesaj
23 Ağustos 2011; 22:42:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

Selam Dr.Barış,
Hayırlı olsun. Kazasız belasz kullanmak nasip olsun işalla..
Ancak bir cümlene takıldım. Hyundai ve Kia var tam otomatik vites dizel. Neredeyse yok derken neredeyse sınırına koymuşsun sanırım bu markaları.
Son zamanlarda i seri ile amerikayı kasıp kavuran Hyundai, ceed ile de avrupada liderliğe koşan bir kia var..
Bu markaların savunucusu değilim, ama söylemeden edemedim.. saygılar..

Nerdeyse yok derken ''Avrupa'' sınıfı otomobilleri kastetmiştim. GKore otomobillerine özellikle de Hyundai ye karşı kırılmayan bir ön yargım var. 50 bin TL para verceksem bu araç Kia ya da Hyundai olmayacaktır. Ben biraz daha gelenekçiyim ve kendini ispatlamış Focus, Civic, Corolla, Jetta, Passat gibi modellere baktım.

2806 Mesaj
23 Ağustos 2011; 22:54:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Bilana

Arkadaşlar,geçen sene bu zamanlar aracıma bakım yaptırmıştım ve yağınıda değiştirmişlerdi.Bu güne kadar 1000 km yaptım.Tekrar yola gideceğim yağ değiştirmemi önerirmisiniz?Aracım 11 000 km de Toyota 1,4 dizel MM.

Yol yapmamış olsanız bile, motor yağının 1 yıl içinde mutlaka değiştirilmesi gerekir.

Kullanıcı adımın benzeriyle dolandırıcılık yapanlara dikkat edin. Ben hiçbir zaman profilimi kapatmam. Kimseye de "Bunlar referanslarım" diye referans listesi göndermem.
PROFİLİ KAPALI ÜYELERLE ALIŞVERİŞ YAPMAYINIZ!
http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=86697274

2793 Mesaj
24 Ağustos 2011; 23:09:04 

quote:

Nerdeyse yok derken ''Avrupa'' sınıfı otomobilleri kastetmiştim. GKore otomobillerine özellikle de Hyundai ye karşı kırılmayan bir ön yargım var. 50 bin TL para verceksem bu araç Kia ya da Hyundai olmayacaktır. Ben biraz daha gelenekçiyim ve kendini ispatlamış Focus, Civic, Corolla, Jetta, Passat gibi modellere baktım.

bu tercih meselesi tabi..
ama ben hyundai kullanıp hiç sorun yaşamayanıda gördüm.. en azından beni hiç yolda bırakmadı :)
Yeni nesil kia ve hyunda ler için ön yargı yapmamak lazım bence..
zira corolla da da, focus ta da, hatta passat ta bile bir sürü hata bulurum ben. hepsi bu forumda yazıyor zaten..

bu arada kia ve hyundai umrumda değil.. sadece artık bazı modelleri alınabilir..
sonuçta yine tercih meselesi..

3027 Mesaj
24 Ağustos 2011; 23:26:06 

"Özellikle japonlar korelileşmeye koreliler de japonlaşmaya başladığı su günlerde...."

Diye ekleyeyim üstteki mesaja...anlayan alnar..

50 Mesaj
26 Ağustos 2011; 0:43:09 

Merhaalar,
Bayram tatilinde uzun yol yapacak arkadaşlar, Samsun Kayseri karayolunu kesinlikle tercih etmeyiniz.

Şahsen ben dün Samsun-Adana yolu kayseri yolundan geldim, yolda çalışma var, yaklaşık yolun 70-80 km si
tırtıklı toprak yol 20 Km hızdan fazla gidemedim.

Bayram dönüşü Ankara Üzeri Samsuna gideceğim, 160 km fazla dahi olsa.

Canım arabam titreşimden tüm civataları gevşedi sanırım, ömründen 1 sene daha önce yıprandı.

2009 1.6 Comfort A/T LS + BRC Sıralı Sistem

6214 Mesaj
26 Ağustos 2011; 22:25:30 

quote:

Orijinalden alıntı: FT2008

Yol yapmamış olsanız bile, motor yağının 1 yıl içinde mutlaka değiştirilmesi gerekir.

1 yılda 1000km mi yaptınız? Kullanılmayan arabanın da yağını değiştirmek bilmiyorum mantıklı mı? yağ değiştirme periyodu 1 yıl 10000km ama sizinki nerdeyse garajdan çıkmamış. Ben yerinizde olsam arabayı satarım.

SYM Symphony SR125

6214 Mesaj
26 Ağustos 2011; 22:35:45 

quote:

Bu eleştiri bana biraz ağır geldi. hiç bir müşteri hatalı değildir. kimse fiyat listesine bakmak zorunda değil.. madem fiyat listesine bakıcam, neden o zaman satış temsilcisi var? gider listeye bakar aracı alır çıkarım. Yok öyle birşey..

Totoyta hep haklı zaten... peki yalan söyleyen satıcı? Esas satıcının fiyat listesine bakması gerekirdi..

Pardon ben hatalıyım. Müşteri hatalı değil bilgisiz olabilir. Satış temsilcisi ise elinde ne varsa onu satmanın derdindedir. Bilinçli olarak müşteriyi yanlış yönlendirmiştir. Ürünün fiyatı nedir ne kadar indirim yapılır alacağım ürün teknik veriler içeriyorsa en küçük ayrıntısına kadar araştırırım. Temsilci dediğin belki işe yeni başlamış toy bir çocuk. Onun sözüne itibar edip o kadar parayı kimse vermez. Fiyatına bakmadan araba mı alınır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumnik -- 26 Ağustos 2011; 22:35:54 >

SYM Symphony SR125

2793 Mesaj
29 Ağustos 2011; 22:01:45 

quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Pardon ben hatalıyım. Müşteri hatalı değil bilgisiz olabilir. Satış temsilcisi ise elinde ne varsa onu satmanın derdindedir. Bilinçli olarak müşteriyi yanlış yönlendirmiştir. Ürünün fiyatı nedir ne kadar indirim yapılır alacağım ürün teknik veriler içeriyorsa en küçük ayrıntısına kadar araştırırım. Temsilci dediğin belki işe yeni başlamış toy bir çocuk. Onun sözüne itibar edip o kadar parayı kimse vermez. Fiyatına bakmadan araba mı alınır?

Hata yok. öyle demeyelim.. ama araştırmadan satıcıya güvenip alan olur.. öncelikle insanlar markaya güvenir.. marka yanında çalıştırdığı adama yalan söyletmez, imajı zedelenir diye düşünür.. hala böyle düşünen bir sürü insan var..
siz araştırmadan almazsınız belki ama herkes bunu yapmaz.. yada yapamaz.. yapmasınada gerek yok aslında.. satış temsilcileri bu işe yarar.. işe yeni de başlasalar eğitilmiş olmalılar.. malum markaya güvendir bu.. ama ne yazık ki markalar bu güveni çok umursamıyor.

3027 Mesaj
31 Ağustos 2011; 11:22:51 

Bunun da sebebi "peynir ekmek" mevzuu..

3027 Mesaj
2 Eylül 2011; 0:07:42 

Peki bilen arkadaşlar....Nedenini nasılını sormayın....araba boştayken debriyaja basılmadan 1 e takılmaya zorlanmış, caaarrr cuuurrr sesi ne bir süre maruz kalınmıştır...işin enteresan kısmı bunun arka arkaya 2 kere yapılmış olması....yani bayaa bir carladı şanzıman...O insanın içindeki öfke ile karışık acaba sorusu yok mu...bitirir insanı...

Zarar verdik mi?

Acaba

51 Mesaj
2 Eylül 2011; 11:04:54 

quote:

bu tercih meselesi tabi..
ama ben hyundai kullanıp hiç sorun yaşamayanıda gördüm.. en azından beni hiç yolda bırakmadı :)
Yeni nesil kia ve hyunda ler için ön yargı yapmamak lazım bence..
zira corolla da da, focus ta da, hatta passat ta bile bir sürü hata bulurum ben. hepsi bu forumda yazıyor zaten..

bu arada kia ve hyundai umrumda değil.. sadece artık bazı modelleri alınabilir..
sonuçta yine tercih meselesi..

[/bakıyorum g.kore araçlarına laf gelmiş.2003 yılında 0 km hyundai accent admire 1.6 benzinli güvenlik paketli bir araç almıştım.2010 yılına kadar sadece yağını değiştirerek bindi.96.000 km yol yaptım.Sadece şunu söylemek istiyorum.Mükemmel bir araç.Bu kadar keyif alarak bindiğim başka bir araç sanırım olmadı.Atak kıvrak güçlü.şimdi toyota elegant 1.4 d-4d 2009 model bir aracım var.Ama size sadece şunu söylemek istiyorum.Hyundai deki, tadı toyota da bulamadım.Saygılar...

6214 Mesaj
3 Eylül 2011; 23:21:03 

Hocam hyundai accent admire o kadar övülecek ve şu an corolla ile kıyaslanacak bir otomobil değil. yeni accent blue güzel ama o bile corolla ile farklı klasmanlarda. Keyif zevkler falan kişisel konular yani sen seversin başkası nefret edebilir o yüzden geçelim bunları.

SYM Symphony SR125

51 Mesaj
4 Eylül 2011; 12:34:05 

Arkadaşlar Samsun Derinderelerde aracımın 40000 km bakımını yaptırdım.600 tl bayıldım.Sizce bu fiyat normalmi.Bana biraz tuzlu geldi.aracım 2009 elegant d-4d

6214 Mesaj
6 Eylül 2011; 22:15:55 

quote:

Orijinalden alıntı: okyanus57

Arkadaşlar Samsun Derinderelerde aracımın 40000 km bakımını yaptırdım.600 tl bayıldım.Sizce bu fiyat normalmi.Bana biraz tuzlu geldi.aracım 2009 elegant d-4d

tuzlu mu? bence tam anlamıyla kazık. Yakında ben de 40000 bakımı yaptıracağım yazarım fiyatı buraya.

SYM Symphony SR125

1267 Mesaj
7 Eylül 2011; 9:48:11 

comfort extra d-4d için son zamanda fiyat alan oldu mu?
birde kampayna ne zaman olur? 2012 de yeni kasası da çıkacak.

"Anlayış üç tarafı keskin bir kılıçtır. Senin tarafın, karşı taraf ve gerçekler"
Makina Mühendisi

1157 Mesaj
7 Eylül 2011; 15:12:26 

quote:

comfort extra d-4d için son zamanda fiyat alan oldu mu?
birde kampayna ne zaman olur? 2012 de yeni kasası da çıkacak.

Yeni kasa 2012'de çıkmayacak.Bu konu çok konuşuldu.Yeni kasa 2013 ve son ayları gibi çıkacak.

1267 Mesaj
9 Eylül 2011; 15:43:56 

d-4d comfort extra için ne diyorsunuz?
hem fiyat hemde performansı açısından.
54.400 bin kampanyalı fiyatı.daha da indirim alınabilir mi?
madem kasa 2013 sonunda değişecek daha 2 yıl var nasipse.
istanbul için hangi bayilerden memnunsunuz arkadaşlar.
yeni dizel astra full fiyatı 59 bin olmuş açıkçası d-4d nin torku daha yüksek daha iidir diye düşünüyorum ne dersiniz?

Makina Mühendisi

676 Mesaj
9 Eylül 2011; 16:50:30 

quote:

d-4d comfort extra için ne diyorsunuz?
hem fiyat hemde performansı açısından.
54.400 bin kampanyalı fiyatı.daha da indirim alınabilir mi?
madem kasa 2013 sonunda değişecek daha 2 yıl var nasipse.
istanbul için hangi bayilerden memnunsunuz arkadaşlar.
yeni dizel astra full fiyatı 59 bin olmuş açıkçası d-4d nin torku daha yüksek daha iidir diye düşünüyorum ne dersiniz?

Test sürüşü yap. Araçta 2-3 kişi olsun. Yokuş çık, şehiriçinde ve varsa otobanda kullan. Performansını kendin gör. Sonra pişman olma. 1.4 dizel motor Kimine yeterli geliyor, kimine yetersiz

Lenovo Club

289 Mesaj
12 Eylül 2011; 10:19:11 

quote:

Orijinalden alıntı: okyanus57

40000 Bakımı teferruatlı bakım. Ayrıca araçta bazı aşınan parçalar eğer gerekiyorsa değişiyor. Bu yüzden her araçta fiyat farklı olabilir. Benim 450 Tutmuştu, ayrıca eğer gerekirse balata masrafı çıkar demişlerdi ama sonradan gerekmediğini söylediler. Tabi bu fiyat Doların 1.40 olduğu zamanlara ait, şu anda herşey daha pahalı ise normaldir.

1267 Mesaj
20 Eylül 2011; 12:57:04 

2012 d-4d comfort extra için 53.800 fiyat aldım.sigorta+park sensörü hediye.nasıl iyi mi sizce?

Makina Mühendisi

630 Mesaj
21 Eylül 2011; 17:29:30 

merhabalar arkadaşlar. Yeni model toyotalardan memnun musunuz. Diğer markalar çift kavramalı otomatik viteslere geçerken, turbo motorlarını daha az yakıt tüketimi daha az emisyon daha çok güç misyonuyla geliştirirken toyotanın atmosferik motorlar üzerinde durmasını ve auris ve corollada multimodedan tekrar tam otomatiğe geçişini nasıl değerlendiriyorsunuz. Amacım kimseyi kızdırmak değil. İyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1267 Mesaj
21 Eylül 2011; 18:38:08 

arkadaşlar c.extra benzinli tam otomatik araç kullananlar araçlarından memnun mu?
ben 47700 2012 model için fiyat aldım.nasıl fiyatlar?
gerçi bu sayfaya bakan arkadaş sayısı azaldı sanırım.

Makina Mühendisi

758 Mesaj
21 Eylül 2011; 21:17:28 

hafta sonu çok sevdiğim corollamdan ailemizin genişlemesi yüzünden ayrılacağız ,aracımdan inanılmaz derecede memnunum ,sanki bir evladımı gurbete gönderecek kadar üzülüyorum ,yeni aracım beyaz renk toyota verso 2.0 d-4d comfort extra olacak ,55 bin ytl ye anlaştık ,fiyatı 2000 dizel için uygun geldi aracımı 36 bin ytl ye saydılar ,tek dez avantajı vergisinin biraz yüksek olması ama 320 nm lik yüksek torklu ve iki oda bir salon genişliğinde olması insana herşeyi unutturuyor ,4 yılda bu arabaya binerim sonrası allah kerim

50 Mesaj
21 Eylül 2011; 23:02:20 

Fiyat konusunda birşey söyleyemeyeceğim ama,
Manuel viteslimi yoksa otomatik vitesmi diye sorulursa kesinlikle otomatik vites derim.
1- Manuele göre vites geçişleri sarsıntısız
2- Şehir içi trafiğinde gayet rahat
3- Çok fazla yakıt harcıyormuş (arabayı sıkıştırmadıktan sonra fazla harcamıyor, Benzinlide şehirlerarası 265 krş, Şehir içi 310 krş civarı yakıyor)
4- Geri kaçırma olayını unutuyorsun

1267 Mesaj
22 Eylül 2011; 8:51:52 

c.extra benzinli otomatik için en uygun fiyat ne olur arkadaşlar? 2012 modeli 45bine alma şansım olur mu?
hediye olarakda park sensörü ve sigorta yapıyorlarmış.

Makina Mühendisi

1542 Mesaj
22 Eylül 2011; 16:37:50 

quote:

c.extra benzinli otomatik için en uygun fiyat ne olur arkadaşlar? 2012 modeli 45bine alma şansım olur mu?
hediye olarakda park sensörü ve sigorta yapıyorlarmış.

Bir e-posta hazırlayın ve yurt çapındaki tüm bayilere gönderin...İllaki içlerinden biri veya birkaçı size cevap verecektir...

1157 Mesaj
22 Eylül 2011; 19:04:45 

quote:

Orijinalden alıntı: yahyasoner

Fiyat konusunda birşey söyleyemeyeceğim ama,
Manuel viteslimi yoksa otomatik vitesmi diye sorulursa kesinlikle otomatik vites derim.
1- Manuele göre vites geçişleri sarsıntısız
2- Şehir içi trafiğinde gayet rahat
3- Çok fazla yakıt harcıyormuş (arabayı sıkıştırmadıktan sonra fazla harcamıyor, Benzinlide şehirlerarası 265 krş, Şehir içi 310 krş civarı yakıyor)
4- Geri kaçırma olayını unutuyorsun

Manuele göre otomatiğin rahatlığına katılıyorum.Ama yakıt olayı şehir trafiğine göre çok değişiyor.otomatik olanı arkadaşımda var.İzmir'de kullanıyor.Çok yaktığından şikayetçi.Araba henüz 6000 km civarında.10000 km'de tüp taktıracağım demeye başladı.

1267 Mesaj
23 Eylül 2011; 8:15:20 

c.extra totmatik benzinli için 2012 fiyat alan veya yakın zamanda alanlara kaça aldı.hediye olarak park sensörü ve sigorta deniliyor başka ne alınabilir.birde çelik jant alınır oda 1400 lira para orta donanımda insan jant koymaz mı yahu?

Makina Mühendisi

3049 Mesaj
23 Eylül 2011; 10:41:43 

quote:

Orijinalden alıntı: ayaramis

hafta sonu çok sevdiğim corollamdan ailemizin genişlemesi yüzünden ayrılacağız ,aracımdan inanılmaz derecede memnunum ,sanki bir evladımı gurbete gönderecek kadar üzülüyorum ,yeni aracım beyaz renk toyota verso 2.0 d-4d comfort extra olacak ,55 bin ytl ye anlaştık ,fiyatı 2000 dizel için uygun geldi aracımı 36 bin ytl ye saydılar ,tek dez avantajı vergisinin biraz yüksek olması ama 320 nm lik yüksek torklu ve iki oda bir salon genişliğinde olması insana herşeyi unutturuyor ,4 yılda bu arabaya binerim sonrası allah kerim

Hayırlı olsun.
Gerçekten de 2.0 bir araç için fiyat çok iyi. Forumda yüksek araç fiyatları için firmaları savunanlar görsünler. O kadar ÖTV ye rağmen 1.4 Corolla parasına 2L Verso satabiliyorlar.

50 Mesaj
24 Eylül 2011; 0:07:59 

Tüp konusunda size katılırım bende aracı aldıktan (12 000 km almıştım) 3000 km sonra Brc taktırdım.
Gayette memnunun. Şehirler arasında 170-180 krş civarı yakıyorum.(Hızım 80-100 km de.)

1267 Mesaj
24 Eylül 2011; 13:13:04 

otomatik benzinli c.extra 2012 model alan yok mu yada fiyat olarak en uygun kaça alınabilir? yani liste fiyatı üstünmden max kaç lira indirim alınabilir?

Makina Mühendisi

758 Mesaj
24 Eylül 2011; 21:09:05 

quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Hayırlı olsun.
Gerçekten de 2.0 bir araç için fiyat çok iyi. Forumda yüksek araç fiyatları için firmaları savunanlar görsünler. O kadar ÖTV ye rağmen 1.4 Corolla parasına 2L Verso satabiliyorlar.

çok teşekkür ederim allah sizlere daha iyilerini nasip etsin ,sivas dan beyaz versomu şimdi evin önüne getirdim ,valla toyotaya helal olsun bu arabayı nasıl bu fiyata veriyor akıl almıyor ,esp , çift bölgeli klima ,soğutuculu torpido,hillholder,anti patinaj,ayak dibi aydınlatması ,led stop lambası ,4 cam tek dokunuşla tamamen açılıp kapana biliyor ve yan ayna altında yeri aydınlatan ışığa kadar herşey var ,daha arabayı inceleme fırsatım bile olmadı ama keşke corollamda olsaydı dediğim herşey var ,yanlız dizellere koymadığı hız sabitliyici bundada neyazıkki yok .motoru tek kelimeyle bir harika resmen aşık oldum , ,içinin genişliği sanki otobüsde gidiyomuş hissi veriyor şimdilik aklıma gelenler bunlar yakında resimlerinide eklerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayaramis -- 25 Eylül 2011; 0:46:27 >

50 Mesaj
24 Eylül 2011; 23:09:12 

quote:

çok teşekkür ederim allah sizlere daha iyilerini nasip etsin ,sivas dan beyaz versomu şimdi evin önüne getirdim ,valla toyotaya helal olsun bu arabayı nasıl bu fiyata veriyor akıl almıyor ,esp , çift bölgeli klima ,soğutuculu torpido,hillholder,anti patinaj,ayak dibi aydınlatması ve yan ayna altında yeri aydınlatan ışığa kadar herşey var ,daha arabayı inceleme fırsatım bile olmadı ama keşke corollamda olsaydı dediğim herşey var ,yanlız dizellere koymadığı hız sabitliyici bundada neyazıkki yok .motoru tek kelimeyle bir harika resmen aşık oldum , ,içinin genişliği sanki otobüsde gidiyomuş hissi veriyor şimdilik aklıma gelenler bunlar yakında resimlerinide eklerim

Yeni versonuz Hayırlı uğurlu olsun.

Beyazda Toyotoya yakışıyor değil mi?

758 Mesaj
24 Eylül 2011; 23:52:30 

çektiğim resimlerin boyutunu küçültemedim photoshop programı yok elimde ama aldığım verso bunun aynısı ,daha sonra resimleri yüklerim

0

Ekteki dosya (1)

758 Mesaj
24 Eylül 2011; 23:53:41 

çektiğim resimlerin boyutunu küçültemedim photoshop programı yok elimde ama aldığım verso bunun aynısı ,daha sonra resimleri yüklerim

0

Ekteki dosya (1)

758 Mesaj
24 Eylül 2011; 23:54:44 

0

Ekteki dosya (1)

758 Mesaj
24 Eylül 2011; 23:56:32 

0

Ekteki dosya (1)

758 Mesaj
25 Eylül 2011; 22:23:34 

eski arabam ve yeni versom yan yana

0

Ekteki dosya (1)

758 Mesaj
25 Eylül 2011; 22:27:33 

yeni versom

0

Ekteki dosya (1)

12836 Mesaj
25 Eylül 2011; 22:42:04 

Verso aracın hayırlı olsun arkadaşım.

Hadi hiçbir 1.4 dizelde hız sabitleme yoktu onu anlarım ama, 2.0 dizel Avensis'te olan hız sabitlemeyi şu araca neden koymazlar anlamam, anlayamam!!!

Paran varsa Japon, yoksa alman.

1235 Mesaj
25 Eylül 2011; 23:00:12 

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Hadi hiçbir 1.4 dizelde hız sabitleme yoktu onu anlarım ama, 2.0 dizel Avensis'te olan hız sabitlemeyi şu araca neden koymazlar anlamam, anlayamam!!!

Haluk bey ben artık onu normal karşılıyorum. Toyota iyi hoşta bu Japonlar detaylara pek önem vermiyor. Kaç senelik arabalarda sustalı anahtar var. Sıfır toyotalarda hala tornavida gibi anahtar var. Allahtan yeni çıkacak olan makyajlı kasa avensiste anahtarı sustalıya çevirmişler. 3-5 sene sonrada diğer modeller görür herhalde. Aracımdan çok memnunum ama yeri gelince eleştirmeyide bilmek lazım.

12836 Mesaj
25 Eylül 2011; 23:07:08 

Geçen yaz makyajlı kasa dizel düz vites Auris aldım ve hemen sattım.

Birkaç noktada ciddi memnuniyetsizliğim olmuştu (sorun değil de kan uyuşmazlığı diyeyim ben ona) ama alırken de bildiğim hız sabitleme olmaması olayı kullanırken çok koydu.

Belki diğer memnuniyetsiz olduğum noktaları kabullenirdim eğer cc olmuş olsaydı.

Bazı tanıdıklarım cc kumandasının yerini bile bilmez ama ben çok kullanıyorum işte.

Ah Toyota ah!!!

758 Mesaj
25 Eylül 2011; 23:41:43 

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

cc konusunda haklısınız, aracımda gerçekten olmasını istediğim şeylerin başında geliyordu ama toyota herzamanki gibi ufak tefek şeylerin hesabını çok yapıyor, bu aracı tercih etmemdeki ilk sebeb 2.0 320 nm lik dizel motoru oldu ,aynı motoru avansise koymuş ,istediği fiyat 90 milyar ,emsalleri arabalara baktım 3008,ford cmax gibi araçların 1,6 motor dizelleri 60 milyardan başlıyor ve performanslarının düşüklüğünden şikayetçiler ,2,0 dizel aracı bu fiyatlara hiçbir markada görmedim uzun zamandır böyle güçlü dizel motorlu ve geniş bir aile aracı arıyordum versoyu görünce çölde su bulmuş gibi oldum toyotanın sağlamlığını bildiğimden resmen üstüne atladım ,eski aracımdan tek eksiği yağmur ve far sensörü ,kararan dikiz aynası gerçi benim hiçbir zaman kullanmadığım gereksiz ayrıntılardı ama bunların dışında corolladan çok daha fazla özelliğe sahip ,

12836 Mesaj
25 Eylül 2011; 23:49:51 

quote:

cc konusunda haklısınız, aracımda gerçekten olmasını istediğim şeylerin başında geliyordu ama toyota herzamanki gibi ufak tefek şeylerin hesabını çok yapıyor, bu aracı tercih etmemdeki ilk sebeb 2.0 320 nm lik dizel motoru oldu ,aynı motoru avansise koymuş ,istediği fiyat 90 milyar ,emsalleri arabalara baktım 3008,ford cmax gibi araçların 1,6 motor dizelleri 60 milyardan başlıyor ve performanslarının düşüklüğünden şikayetçiler ,2,0 dizel aracı bu fiyatlara hiçbir markada görmedim uzun zamandır böyle güçlü dizel motorlu ve geniş bir aile aracı arıyordum versoyu görünce çölde su bulmuş gibi oldum toyotanın sağlamlığını bildiğimden resmen üstüne atladım ,eski aracımdan tek eksiği yağmur ve far sensörü ,kararan dikiz aynası gerçi benim hiçbir zaman kullanmadığım gereksiz ayrıntılardı ama bunların dışında corolladan çok daha fazla özelliğe sahip ,

Bu arada bu aracın bakımları motor hacmi ve 1.4'e göre daha az satılan bir motor olması nedeniyle az tüketilen parçalar sebebiyle daha pahalı olacaktır.

Bir de 1.4 dizeller triger zincirliyken bunların triger kayışlı olması lazım.

Yani vergi dışında bakım kaleminden de bir miktar kaybınız olacaktır.

Ama yine de değecektir.

Tekrar hayırlı olsun.

İzlenimlerinizi bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haluk 23 -- 25 Eylül 2011; 23:53:50 >

758 Mesaj
26 Eylül 2011; 1:01:21 

ben 2007 yılında dizel corollamı aldığım zaman insanlar bana gülmüştü,1.4 motor bu aracı çekermi,dizel arabaların motor ömrü çok kısa turbo bozulur enjektör bozulur ,servis maliyeti dbenzinliye göre çok fazla ,ikinci elde bu aracı zor satarsın gibi bir sürü şeyler söylemişlerdi,iyikide ozaman dizel araç almışım bu söylediklerinin hiçbiri doğru çıkmadı
arabayı satmak istedim ,müşteriler kapımda sıra oldu .polatın dediği gibi; sonunu düşünen kahraman olamaz
sivasdan gelirken 150 km nin altına düşmemek kaydıyla 200 km de 50 tl lik mazot yaktım ,tüketimi daha açılmamış 2.0 motor bir araba için çok iyi .corolla hızı belli etmiyordu bu o konuda ondan daha iyi servisin sahibindede aynısından varmış çok rahat 240 km yi görüyor diyo ,gelirken beni 2-3 kere uyardı gözün km saatinde olsun kaç km hızla gittiğini anlamazsın bir yere uçarsın diye

Bu arada vergilendirme sistemi önümüzdeki yıllarda değişecekmiş, servisde böyle bir konuşma geçti kulak misafiri oldum,devlet motor hacmine göre değil emisyon değerlerine göre vergi alacakmış ,yani arabalar eskidikçe vergileri dahada artacak ,insanları yeni araba almaya yönlendirecek bir uygulama

aracın vergisi içinde şöyle bir avuntum var ,ben tam bir yeşilaycıyım hiçbir zararlı alışkanlığım yok eğer olsaydı günde 1 paket marlbora sigarası içseydim ,bir yılda tam 2700 ytl sigaraya para verecektim ama benim tek savurganlığım yılda devlete 1200 ytl fazla vergi vermem olacak ,artık okadarda kendimi şımartıyim öğle değilmi