Şimdi Ara

Nintendo Switch beklenenden çok daha fazla satıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Nintendo Switch beklenenden çok daha fazla satıldı

Son zamanlarda gündemden düşmek bilmeyen Nintendo Switch, beklenenden çok daha hızlı bir şekilde satılıyor. Oyun konsolunun üreticisi Nintendo’nun Genel Müdürü Tatsumi Kimishima, geride bıraktığımız Ekim ayında Mart ayının sonuna kadar 2 milyon adet konsol satışı gerçekleştirmeyi tahmin ettiklerini dile getirmişti. Bugün paylaşılan veriler, Mart ayının yarısı bile bitmeden 1.5 milyondan fazla konsolun satıldığını ortaya çıkardı.

SuperData tarafından paylaşılan bilgilere göre konsolların 500.000’i Amerika’da, 360.000’i Japonya’da, 110.000’i Fransa’da ve 85.000’i İngiltere’de satıldı.

Nintendo oyun konsoluna gösterilen ilgiden son derece memnun fakat konsolun ilk satışa sunulduğu günlerde gündeme gelen stok sorunları hala devam ediyor. Şirket tarafından üretilen konsol sayısının yeterli olmaması, ilerleyen günlerde Switch’in iyi gidişatını yavaşlatabilir. Bunun yanı sıra konsolun en ünlü oyunu The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın da stoklardaki sayısının azalması, Nintendo’nun acilen bir şeyler yapması gerektiğini gösteriyor.

• bu tarzda bir oyun konsolu icin gecici bir basari olarak görünüyor. Nintendoya tek sormak istedigim piyasadaki ps4 ve xboxone konsolarina cikan oyunlari destekleyecek ve oynatacak bir oyun konsoluyla piyasada basarili olmak varken neden sadece mario pokemon ve zelda gibi sadece hayran kitlesine hitab eden birbirinin tekrari oyunlarla piyasada birseyler yapmaya calisiyor? Zaten el konsolunda basarilisin ev konsolundaki donanimin reklam kanallarinda satilan tabletlerle esdeger... ve 50 euroya ürettigin plastik bir konsolu ne diye 300 euroya satiyorsun?
  • geri iade de beklenilenden fazla olabilir
  • Çok normal sonuçta konsol demek oyun demek.

En yüksek ortalamalı oyunlar nintendoda oldukça çok satması normal,hemde o kadar sorunları olmasına rağmen.

Hataları hallederlerse satışlar dahada artar,daha zeldadan sonra hardcore açık dünya bir mario oyunu var sırada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redoracle -- 15 Mart 2017; 3:4:58 >
  • bu tarzda bir oyun konsolu icin gecici bir basari olarak görünüyor. Nintendoya tek sormak istedigim piyasadaki ps4 ve xboxone konsolarina cikan oyunlari destekleyecek ve oynatacak bir oyun konsoluyla piyasada basarili olmak varken neden sadece mario pokemon ve zelda gibi sadece hayran kitlesine hitab eden birbirinin tekrari oyunlarla piyasada birseyler yapmaya calisiyor? Zaten el konsolunda basarilisin ev konsolundaki donanimin reklam kanallarinda satilan tabletlerle esdeger... ve 50 euroya ürettigin plastik bir konsolu ne diye 300 euroya satiyorsun?

• gayet normal bu satışlar nintendonun 90 lı yıllrda çıkardığı zelda: ocarina of times ı
    indirdim o grafiklere rağmen geceye kadar başından kalkmadan oynadım emülatörle. zelda şu pc oyunlarından çok üstte witcher 3 ve final fantasy 15 den bile iyi bir oyun.97 metacritic skoru var pokemonu veya zeldayı oynamıyan anlamaz neden nintendonun bu kadar sattığını.son çıkan zelda için di bu söylediklerim eski bir zelda otynu var ve metacritik skoru 98 yani gelmiş geçmiş en iyi oyun bir zelda oyunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi javaprof -- 15 Mart 2017; 1:26:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErTuFx

bu tarzda bir oyun konsolu icin gecici bir basari olarak görünüyor. Nintendoya tek sormak istedigim piyasadaki ps4 ve xboxone konsolarina cikan oyunlari destekleyecek ve oynatacak bir oyun konsoluyla piyasada basarili olmak varken neden sadece mario pokemon ve zelda gibi sadece hayran kitlesine hitab eden birbirinin tekrari oyunlarla piyasada birseyler yapmaya calisiyor? Zaten el konsolunda basarilisin ev konsolundaki donanimin reklam kanallarinda satilan tabletlerle esdeger... ve 50 euroya ürettigin plastik bir konsolu ne diye 300 euroya satiyorsun?

Belki konsol deneyimini farklı yaşatmak istiyolardır? Belki hedef kitleleri hardcore oyuncular değildir? Belki kendi ekosistemindeki eğlence kültürü yeterli geliyordur? Bu tür kasıntıdan uzak eğlence bazlı oyunları seven insanlar vardır?

Ayrıca teknoloji ürünlerine maliyet üzerinden fiyat biçilmez. Ar-Ge parası içindedir onun. Eğer bugün telefonlar televizyonlar parça maliyeti + kar mantığıyla gitseydi teknoloji yerinde sayardı.

Bir de lütfen artık birbirinin tekrarı oyun deyip durmayın. Her oyun serisi eskisine bişeyler katarak yeni sürümünü çıkarır, tüm serilerde böyledir bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Biggest Star

geri iade de beklenilenden fazla olabilir

Geri iade.

Askeri ücretten sonra en fazla düşülen yanlış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence ürün yaratıcı ve güzel, tasarımsal ve donanımsal sorunları olmasa alınası.

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Geri iade.

asgari ücrete askeri ücret yazmak en fazla düşülen yanlış.

edit: yanlış anlamışım kusura bakmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardaq -- 15 Mart 2017; 17:19:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardaq

quote:

quote:

Geri iade.

o da zaten onu demiş.Kendimi intihar edeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokg

quote:

bu tarzda bir oyun konsolu icin gecici bir basari olarak görünüyor. Nintendoya tek sormak istedigim piyasadaki ps4 ve xboxone konsolarina cikan oyunlari destekleyecek ve oynatacak bir oyun konsoluyla piyasada basarili olmak varken neden sadece mario pokemon ve zelda gibi sadece hayran kitlesine hitab eden birbirinin tekrari oyunlarla piyasada birseyler yapmaya calisiyor? Zaten el konsolunda basarilisin ev konsolundaki donanimin reklam kanallarinda satilan tabletlerle esdeger... ve 50 euroya ürettigin plastik bir konsolu ne diye 300 euroya satiyorsun?

Belki konsol deneyimini farklı yaşatmak istiyolardır? Belki hedef kitleleri hardcore oyuncular değildir? Belki kendi ekosistemindeki eğlence kültürü yeterli geliyordur? Bu tür kasıntıdan uzak eğlence bazlı oyunları seven insanlar vardır?

Ayrıca teknoloji ürünlerine maliyet üzerinden fiyat biçilmez. Ar-Ge parası içindedir onun. Eğer bugün telefonlar televizyonlar parça maliyeti + kar mantığıyla gitseydi teknoloji yerinde sayardı.

Bir de lütfen artık birbirinin tekrarı oyun deyip durmayın. Her oyun serisi eskisine bişeyler katarak yeni sürümünü çıkarır, tüm serilerde böyledir bu.

Ne argesi yapmislarda bu kadar pahali ? Kullandiklari kalitesiz malzeme bir yandan oyunlari desen 60 euro.

• quote:

Orijinalden alıntı: mavizaman

quote:

Orijinalden alıntı: ardaq

quote:

quote:

Geri iade.

o da zaten onu demiş.Kendimi intihar edeceğim.

Yangın yanıyo

• ErTuFx kullanıcısına yanıt
    Kalitesiz malzemeden kastın eğer işlem birimleri(CPU+GPU) ise bu bir tercih. Neticede adamlar mobil bir konsol üretmişler, içine 16 çekirdekli masaüstü seviyede işlemci koyacak halleri yok. Ayrıca konsol demek, oyun demek zaten. Sadece Zelda oynamak için bile bu konsolu alacak çok oyuncu var. Ben bile almayı düşünmüyor değilim, el konsolu neticede. Kendimden örnek vermeye devam edeyim. Oyun benim için kaplama ve/veya grafik değildir. Oyun bu, adı üstünde. Oynamaktan keyif aldığım müddetçe gerisi teferruat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Kalitesiz malzemeden kastın eğer işlem birimleri(CPU+GPU) ise bu bir tercih. Neticede adamlar mobil bir konsol üretmişler, içine 16 çekirdekli masaüstü seviyede işlemci koyacak halleri yok. Ayrıca konsol demek, oyun demek zaten. Sadece Zelda oynamak için bile bu konsolu alacak çok oyuncu var. Ben bile almayı düşünmüyor değilim, el konsolu neticede. Kendimden örnek vermeye devam edeyim. Oyun benim için kaplama ve/veya grafik değildir. Oyun bu, adı üstünde. Oynamaktan keyif aldığım müddetçe gerisi teferruat.

Grafik olarak illa cok uc noktada donanimli birsey cikarmalsrina gerek yok, zaten isteyen alir oynar ama bir yandan her ay oyun cesitliligi sunan konsollar var, diger yandan gelsin birkac ay sonrada bir mario oynayayim dedigimiz nintendo. Bu cihazin yaptigi isi zaten bir ipad veya iphone 7 plus yapiyor grafikte daha iyi olduklarini bile söyleye bilirim, mario zelda gibi oyunlarin wii de ve wii u da olanlardan farki nedir ki bana switch aldirsin. Degigim gibi belli bir fan kitlesi var onlar sirf Nintendo diye aliyorlar baskada bir abartisi yok bu konsolun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErTuFx -- 15 Mart 2017; 12:6:58 >

• Önüne gelen illa ki her konuda yorum yapmak zorumda mı ya? Oyun işi bir zevktir ve bir kültürdür. Sen grafik kasan oyunları seversin, öteki eğlenceli oyunları sever. Bir bıkmadınız şu aynı yorumları yapmaktan. Nintendo oyunları neden en çok satanlar listesinde zirvelerde oluyor? Neden 20-30 senelik serileri hala aynı ilgiyi görebiliyor? Ben bu işi sinemaya benzetiyorum. Bol efektli, konusu boş olan süper kahraman filmlerine bayılanlar sanat için yapılan, konusu ile, senaryosu ile öne çıkan filmleri beğenmez. Bence durum bundan ibaret. Nintendo demek ki içi dolu oyunlar yapıyor ki bu kadar sene ilgi devam ediyor. Şahsen ben Pokemon oyunu çıktığı an Switch'i alırım. PS4 müş Xbox mış hikaye benim için...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gokg

quote:

Ne argesi yapmislarda bu kadar pahali ? Kullandiklari kalitesiz malzeme bir yandan oyunlari desen 60 euro.

Öyle bir cümle kurmuşsun ki ne desem bilemedim. Arge dediğin şirket bazlı yapılır, muhtemelen bütçe ayrımı da şirket içinde farklıdır. Ve arge ücreti bundan sonra yapılacak araştırmalar içindir, bu zamana kadar yapılanların parasını çıkarmak için değildir. Aslında böyle bir ayrım da yok. Şirketler sürekli tüm cihazlarda arge yapar ve sürekli cihazlara bu payını yansıtır. Ayrıca Switch'in şu tasarımı bile başlı başına bir arge. Ki kim bilir bunun gibi kaç prototip de çöpe gitmiştir. Bunun maliyeti arge payı oluyor işte.

Fiyatlandırmayı ben de fazla buluyorum. Ama olması gereken fiyat cihazın donanım maliyetine göre biçilmez. Şirketin karı ile piyasanın talebi arasında bir denge çizgisinde olur. İşte Nintendo o çizgiyi geçmeye çalıştı sıkıntı bu. Herkes fazla buldu fiyatları. Bence cihaz 250 euro, oyunlar 30-40 euro olsa yeriydi.

• swift iyi konsol lakin arkadas yazmis 50 euro ya mal edip 300 euroya satmak milleti düzmekle es anlamlidir ha bana 10 euroya verse yine almam zevk meselesi bence artik mario ve zelda hayranlari haricinde nintendo alan yok ve bu satilan konsolun yarisi iade edecektir

• Eski nesil nvidia maxwell çipset koymasalardi ve 720p ekran olmasaydi bende birtane satin alabilirdim.Ama beni sahip olduğu teknolojilerle heyecanlandirmadi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Grafik olarak illa cok uc noktada donanimli birsey cikarmalsrina gerek yok, zaten isteyen alir oynar ama bir yandan her ay oyun cesitliligi sunan konsollar var, diger yandan gelsin birkac ay sonrada bir mario oynayayim dedigimiz nintendo. Bu cihazin yaptigi isi zaten bir ipad veya iphone 7 plus yapiyor grafikte daha iyi olduklarini bile söyleye bilirim, mario zelda gibi oyunlarin wii de ve wii u da olanlardan farki nedir ki bana switch aldirsin. Degigim gibi belli bir fan kitlesi var onlar sirf Nintendo diye aliyorlar baskada bir abartisi yok bu konsolun.

Nintendo'nun felsefesinde, ailenle arkadaşlarınla güzel vakit geçirebileceğin eğlence ürünleri üretmek vardır. Bunu da her konsolda yepyeni bir bakış açısı ile yapmaya çalışırlar.

Nintendo oyunlarını sevmeyen kitle zaten, Nintendo piyasadakilere benzer bir konsol üretse de PS veya Xbox'dan vazgeçmez. Kendilerine hitap eden başarılı exclusive oyunlar o konsollara çıkıyor zaten. Ayrıca, Fifayı, Pes'i, CoD'u falan da kimse Nintendo konsolunda oynamayı tercih etmez bence, PS4 ve Xbox One varken. Nintendo'nun amacı farklı bir deneyim sunarak herkesin ilgisini çekmek. Sony ve Microsoft'tan pazar kapmak değil.

PS4 ve Xbox One, insanları eve kapatıp, tek başına veya online olarak görmediği veya tanımadığı kişiler ile oyun oynaması için tasarlanmış konsollar. Switch ise tek kişilik oyunları dışarıda da oynayabildiğin, yeri geldiğinde kontrolcüyü ayırıp arkadaşınla oyun oynayabildiğin bir konsol. Herhangi bir el veya ev konsolunun sunamadığı yenilik bu işte. Bence bu bile gayet ilgi çekici. Fiyatı abarttıkları doğru, ama zaten potansiyel müşterilerinin büyük çoğunluğu hali hazırda bir konsol sahibi şu anda. Yepyeni bir anlayışla geliyorlar ve gelecek nesil konsollar çıkana kadar piyasanın kaymağını yemek düşüncesindeler. Yeni konsollar çıktığında fiyat düşürmeye gideceklerdir.

Oyunlar konusuna gelince, insanlar AC gibi CoD gibi hep aynı deneyimi sunan oyunlara alıştığı için Nintendo oyunlarını da bu bakış açısı ile yargılıyor. Halbuki isimleri Zelda, Mario olsa da, oyun dinamikleri her çıkan oyunda tamamen farklıdır. Bu yüzden en iyiler listelerinde birçok Zelda oyunu görebilirsin mesela.

Kısacası ben, Switch'in, Nintendo'nun kendi fan kitlesini aşacağını düşünüyorum.

• tek bi yorum yapılabilir bu cihaz için

ÇÖP SWİTCH

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.