Şimdi Ara

Nintendo Switch çıkar çıkmaz kırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Nintendo’nun büyük yatırımlar yaptığı ve beklentisini de büyük tuttuğu yeni melez konsolu Switch, hackerların elinden kurtulamadı. iOS tarafının tanınan jailbreak uzmanı Luca Tudesco, konsolu kırdığını duyurdu.

Her türlü müdahaleye açık

Jailbreak veya Android tarafında rootlama dediğimiz işletim sisteminin kırılabilmesi olayı, cihazı tamamen özelleştirilebilir hale getiriyor. Kullanıcılar farklı ROM yapıları yükleyebiliyor, arayüzü değiştirebiliyor, ücretli uygulamaları ücretsiz olarak jb mağazalarında bulabiliyor.

Nintendo Switch için de aynı durum söz konusu. Jailbreak yaparak firmanın konsola koyduğu kısıtlamalar kaldırılabilecek. Örneğin işlemci veya grafik biriminin frekansı arttırılabilecek, arayüz değiştirilebilecek.

Ayrıca Bkz.Cooler Master’dan lüks sınıfa MasterWatt Maker güç kaynağı

Elbette tüm bunların gerçekleşebilmesi için bir jailbreak ekosisteminin oluşması gerekiyor. Henüz çok yeni olduğu için Nintendo Switch jailbreak ortamı ile ilgilenen kimse yok. Muhtemelen gelecek yıldan itibaren kullanıcılar alternatif çözümler görmeye başlayacaktır. Bu bakımdan şimdilik jailbreak işlemi son kullanıcıya açık değil. 

• Zelda için de emulatorler şimdiden büyük mesafe aldılar. Konsol biraz aceleye gelmiş sanırım.

• Ps4 kırılmış mıydı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konsolun gönlünü alsınlar, yazıktır ortama yabancılık çekiyor, alınır herşeye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • parcalandi seklinde anladim :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nintendo switch aldıracak haber

• quote:

Orijinalden alıntı: lawyer77

Ps4 kırılmış mıydı

Henüz kırılmadı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Markaya da oyunlarina da ayar oluyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barni Moloztaş

quote:

Orijinalden alıntı: lawyer77

Ps4 kırılmış mıydı

Henüz kırılmadı.

• Kırıldı deyince normal kırıldı zannettim. :D

• joven kullanıcısına yanıt
    Psp nin akıbeti neymiş

• Emusu çıkar yakındır boşa para vermeyin alete Türkiye de garantisi olsa neyse alın diyeceğim ama öyle bile gereksiz!

• quote:

Orijinalden alıntı: gxhero

Emusu çıkar yakındır boşa para vermeyin alete Türkiye de garantisi olsa neyse alın diyeceğim ama öyle bile gereksiz!

bu zekayla nasıl yasiyosun

• Sen nasıl fotosentez yapıyorsan bende öyle yaşıyorum kardeş illa para saçacaksan Türkçe oyun desteği olan bir konsol al, ot gibi yaşama az saksıyı çalıştır harcadığın paraya değsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.