- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Acı Kavun (ecballium elaterium) Nereden bulabilirim...
4 Cevap8412 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1362 Mesaj
20 Şubat 2007; 11:58:26 

Bu bitki nerelerde yetişir yetişse bile mevsimi gelmişmidir, gelmemişse satılan yerler varmıdır şu an çok lazım oldu.. Çok araştırdım sinüzit için son çare imiş bende kaç gündür bu dertten dolayı kafayı yemek üzereyim.. bir çay bardağı suya 1-2 damla katıp burnuna damlattığın zaman tedavisi olabiliormuş, yıllardır çekiyorum doktora gittim ancak ilaçlarla geçirdi oda geçici, artık son olarak bunu denemeye karar verdim, ve şu an inanılmaz ağrı çekiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pasaklı -- 20 Şubat 2007; 12:00:32 >

Ünlü bir üşenir şöyle demiş; "Boşver"

141 Mesaj
20 Şubat 2007; 12:31:56 

dere çay kenarlarında temmuz ağustos gibi
-yanlız iyi seyrelt yani suyu direk burnuna çekme böyle yaparsan sinüs delinir beynin bile zarar görebilir bitkinin suyunu çay bardağına koy üzerine bolca su dök dozajı kendin bu şekilde ayarla şimdilik penisilin iğne kullan
-attarlarda ayrıca enfiye satılıyor şimdilik onu dene

1362 Mesaj
20 Şubat 2007; 13:02:42 

çok teşekkür

Ünlü bir üşenir şöyle demiş; "Boşver"

1498 Mesaj
29 Temmuz 2010; 7:13:17 

www.ecballium.com da bulabilirsiniz.

Aynı bitki üzerinde hem çiçek hem meyve bulunabiliyor.Ama sonbahar tam patlama vakti.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikail13 -- 7 Haziran 2012; 18:40:06 >

Satarken, alırken, alacagını isterken kolaylık gösteren kimseye Allahu teala rahmet etsin.

1498 Mesaj
11 Ağustos 2010; 6:18:51 

Allah a şükür tad ve koku almam yeni düzeldi.Artık sarı mukus ta yok. kolay nefes alabiliyorum. bu bitki ameliyat gibi etkili diyebilirim.

Eskiden sol tarafta tıkanıklık olurdu ve tam bir işkence idi. ağrıdan başımı duvarlara vurasım gelirdi. Ameliyat oldum. (FESS.) Şu an sol tarafta hiçbir sıkıntı yok. o kısım ameliyatta iyice kazındı. sağ tarafı o kadar yontmadılar. Bu yüzden de şu an hep sağdan çekiyorum. ama tabii ki eskisi kadar kesinlikle değil.
eğer her kış işkenceye dönüşüyorsa ben ameliyat tavsiye ederim. ama bunun için azim gerekli.çünkü ameliyat için insanın önce sinüzitten kurtulması lazım, bakteriden kurtulması lazım. insan kurtulunca da bir daha sinüzit olmam psikolojisine giriyor ve ameliyatı o an boşveriyor. hastalıktan kurtulun ve tomografi çektirin. doktorun tavsiyesine göre de ameliyat olun. ben üniversite hastanelerini tavsiye ederim.

Eğer tekrar sinüzit olursanız bu bitkiyi tavsiye ediyorum. ama abrtmayın. 1 e 1 sulandırın ve 2 damla çok bile. daha fazlasını kesinlikle dökmeyin.

İsteyen olursa bu acı kavundan gönderebilirim sulandırılmış halini.Tehlikesi düşüktür. Etkilidir de..
mikail1313@gmail.com
www.ecballium.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikail13 -- 6 Ağustos 2011; 18:36:21 >

Satarken, alırken, alacagını isterken kolaylık gösteren kimseye Allahu teala rahmet etsin.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Acı Kavun (ecballium elaterium) Nereden bulabilirim...
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.418