Zipli dosyaları açamıyorum..
10 Cevap1098 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

148 Mesaj
27 Ekim 2004; 18:18:12 

My documents içinde bulunan sıkıştırılmış dosyalarımı winzip winrar vs. programları açmıyor..Aynı dosyayı local disk içinde program files da bi yere kopyaladıımda extract yapıyor.XP pro yu yeni kurdum (ntfs) windows ile ilgili bi ayarımı değiştirmem gerekiyor acaba??
Ne yapmam gerek acaba? sitede araştırdım ama benzer bişi bulamadım.

205 Mesaj
27 Ekim 2004; 18:51:49 

tek bı zip dosyasınımı acmıyo yok sa hıc bır zip. file ı mı acmıyo yazı senın dosyada bı sorun olabılırmı?

148 Mesaj
27 Ekim 2004; 18:56:44 

hiçbi zipli dosyayı açmıyo..dediim gibi aynı dosyanın yerini değiştirince açılıyo.windows un bi ayarı olmalı ama bulamadım.

1738 Mesaj
27 Ekim 2004; 20:17:04 

Bulunduğun klasörün salt okunurluğu varsa bi kaldırıp dene dicem ama ne derece etkisi olur bilemem

Lanet Olası cihaz çalışıyorsa elleme

515 Mesaj
27 Ekim 2004; 20:21:17 

quote:

Orjinalden alıntı: Speedyshit

Bulunduğun klasörün salt okunurluğu varsa bi kaldırıp dene dicem ama ne derece etkisi olur bilemem

Bilgisayar ve Sarf Malzeme.
http://www.atlasbilgisayar.net

184 Mesaj
27 Ekim 2004; 22:16:33 

Arkadaşım anlattığın olay (klasörden başka yere kopyalayınca extract yapması) bana ntfs dosya sisteminin sılıştırma özelliğini çağrıştırdı. Bu özellik herhangi bir klasöre yada sürücüye uygulandığında bu birimin içerisindeki tüm dosyalar sıkıştırılır ve eğer bu klasör/sürücü içerisindeki herhangi bir dosyayı farklı klasör/sürücü içersine kopyalarsan bu dosya kopyaladığın yere extract edilecektir. Bence my documents kalsörü için bu özellik aktif edilmiş mi bi kontrol et (my documents - properties - general -advanced - compress or encrypt attributes) eğer bu dediğin tüm klasörler içinde bulunan sıkıştırılmış dosyalar için geçerli ise ilginç tabi, birde sürücünün genel sekmesini kontrol et bilmiyorum ne kadar yardımı olur.
Saygılar.

148 Mesaj
27 Ekim 2004; 23:25:08 

plossive senin demek istediin şeyden ben de şüphelendim ama sürücünün veya sıkıştırılmış dosyaların bu özellini değiştirsen bile bişey değişmiyo.saol..

1738 Mesaj
27 Ekim 2004; 23:36:33 

Ntfs den fat fat16 fat32 ye rahatlıkla dosyaları açabiliriz ama ilginç bi problem karşılaşmadan çözemem walla :)

Lanet Olası cihaz çalışıyorsa elleme

148 Mesaj
27 Ekim 2004; 23:55:34 

Sorunu şöyle basitleştiriyorum..açılabilen zipli dosyayı bilgisayarım klasöründen çıkarıp masaüstüne veya belgelerime atıımda açılmıyo.Tabi bunun tam terside söz konusu..

598 Mesaj
28 Ekim 2004; 11:26:42 

winrarı silip yeniden kursan nasıl olur? denedinmi hiç? belki kurulumda yanlış bir ayar yapmışındır.denemen lazım

148 Mesaj
28 Ekim 2004; 11:33:18 

winrar, winzip, ve windows un sıkıştırma programı hiçbiri beceremiyo, programlarla ilgili bi sorun diil bence..saol

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Zipli dosyaları açamıyorum..
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.267