Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.514
Cevap
25
Favori
576.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden Alıntı: onRiz

merhaba hocam... kingston dataTraveller usb belleği bilgisayara taktığımda sürücü yazılımını yüklemesi gerekior diyor ve cd istior..cd siz devam diyincede yüklemiyor ve görmüor belleği..
    scandisk marka usb taktım direk gördü ve yükleme falan istemedi..Üstelik bu kingston u arkadaşımın bilgisayarında denedim hiçbirşey yükleme istemeden direk gördü...Sizce ne yapmalıyım bu usb bellek için internetten sürücü mü arayacağım....benm bilg. vista ve arkadaşın ki de vista..ama onunkinde sorun çıkarmadı

USB nin saçma sorunlarından biri daha... Arada oluyor böyle şeyler. Tam olarak neyin bu soruna yol açtığını bilemiyorum.. Belki son yüklediğiniz bir program ya da bie windows güncellemesi de bu soruna yol açmış olabilir. (güncelleme yapmış mıydınız). İsterseniz öncelikle sistem geri yüklemeyi deneyiniz.. Yine sorun devam ederse, şunu deneyiniz:

denetim masasından Donanım ekleye gir,bağladım de eveti işaretle daha sonra ekrana yüklü donanımların listesi gelecek sen en alttaki yeni donanım ekleyi işaretleyeceksin, işaretledikten sonra "yeni donanımı ben seçeceğim kutucuğunu işaretle" sonra karşına bir liste çıkacak o listeden PMCIA flash bellek aygıtları seçeneğini işaretle ve ileri tıkla.

Yine olmazsa, bilgisayarı kapatınız ve USB belleğinizi taktıktan sonra bilgisayarınızı başlatınız. Yeni donanım bulundu diyerek sürücüsü yüklenebilir..

Ekleme: Bir de şunu deneyiniz.. Aygıt yöneticisine girin.. Evrensel seri yol denetleyicilerine sağ yılayınız ve güncelleştir diyiniz..
     USB Hakkında Herşey

Karşınıza çıkacak pencerede, "listeden ya da belirli konumdan yükle diyerek. Fotodaki ayarları yapınız.. (Servis pack2 li XP cd nizi CD sürücünüze koymayı unutmayınız)
     USB Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıdemli Yarbay -- 10 Kasım 2007; 19:45:43 >

• PMCIA FLASH BELLEK AYGITLARI DİE BİŞİ YOK HOCAM PMCIA BAĞDAŞTIRICILARI VAR...Bİ TÜRLÜ OLMUOR..

hocam servispack2 li xp cdsi demişsiniz ama benim ki vista..hemde amd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onRiz -- 10 Kasım 2007; 19:54:49 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: onRiz

PMCIA FLASH BELLEK AYGITLARI DİE BİŞİ YOK HOCAM PMCIA BAĞDAŞTIRICILARI VAR...Bİ TÜRLÜ OLMUOR..

hocam servispack2 li xp cdsi demişsiniz ama benim ki vista..hemde amd

Şimdilik çözümlerimiz genel itibariyla XP için..

Neyse.. O zaman siz servis pack2 yerine, Vista CD nizi takınız... Oradan güncelleştirmeyi deneyiniz.. 4 adet ana denetleyici için tek tek deneyiniz..
  • hocam bi türlü olmuor çünkü dediğiniz aygıtları güncelleştir dediğimde biraz arıyor ç.içi..sonra güncelleştirilmesini istediğiniz aygıt için zaten en iyisi yüklü dior

ya geri götüreceğim ama aldığım yerde adamlar da haklı diskin bi sorunu yok ki...oLmazsa bilgisayarı götürcem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onRiz -- 10 Kasım 2007; 20:16:12 >
  • quote:

hocam bi türlü olmuor çünkü dediğiniz aygıtları güncelleştir dediğimde biraz arıyor ç.içi..sonra güncelleştirilmesini istediğiniz aygıt için zaten en iyisi yüklü dior

ya geri götüreceğim ama aldığım yerde adamlar da haklı diskin bi sorunu yok ki...oLmazsa bilgisayarı götürcem

Bu işlerde son çare olarak format öneriliyor.. Formattan sonra, %90, bu sorun ortadan kalkıyor. (sistem geri yüklemeyi denemiş miydiniz?)

• hocam sistem geri yüklemeyi denemedim ama şimdi yapabilirim..fakat kusura bkmayın pek bilmiorum ama bunun yüzünden bilgisayarda herşey sıfıra mı çekilior bilgiler falan...herşey kaybedilior mu

sistem geri yükleme hiçbir belgeyi bilgiyi kişisel verileri etkilemez ve geri alınabilir yazıorumuş..
    fakat iki farklı geri yükleme var önerilen ve farklı geri yükleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onRiz -- 10 Kasım 2007; 20:28:03 >
  • quote:

hocam sistem geri yüklemeyi denemedim ama şimdi yapabilirim..fakat kusura bkmayın pek bilmiorum ama bunun yüzünden bilgisayarda herşey sıfıra mı çekilior bilgiler falan...herşey kaybedilior mu

sistem geri yükleme hiçbir belgeyi bilgiyi kişisel verileri etkilemez ve geri alınabilir yazıorumuş..
    fakat iki farklı geri yükleme var önerilen ve farklı geri yükleme

Önerilen her zaman en güvenlisidir.. Sistem geri yüklemeyi bi dene bakalım..

Ekleme: Aslında son çare olrak belleğinizi (içindeki verileri yedekledikten sonra), başka bir bilgisayarda biçimlendiriniz.. Sonra kendi bilgisayarınızda bi deneyiniz, bakalım tanıyacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıdemli Yarbay -- 10 Kasım 2007; 20:37:26 >

• dejaay teşekkürler flash belleğe dediğin yöntem den ulaştım.Ancak hala bilgisayarımda görüntüleyemedim... ne kadar da sürücü harfi atasamda...
  • quote:

Orjinalden alıntı: zeprexa

dejaay teşekkürler flash belleğe dediğin yöntem den ulaştım.Ancak hala bilgisayarımda görüntüleyemedim... ne kadar da sürücü harfi atasamda...

Galiba verdiğiniz harfle, o anda kullanılan harfler çakışıyor.. Değişik harfler denediniz galiba..Başka bilgisayarda da harf vermeyi denediniz mi aynı sorun mu oluşuyor..
  • Elimde 2 tana usb kablosu var 1.si 63 cm,2.si 180 cm bu ikiside masa üstü pc de çalışmadı.Her iki kabloyu çift başlının ikisinindede denedim olmadı.Aynı kabloları laptop ta denedim,kısa olan tanıyıp çalıştırdı,ama ikili başın ince olanında çalışmadı.Uzun olan ise her iki usb başında çalışmadı.Benim aldığım bu iki kabloda bir ucu dişi diğer ucu erkek olan tipte.Sanırım direk kablo,HUB olup olmadığını nasıl anlarız.Bu durumda napmam lazım.
    quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Orjinalden alıntı: coban393

Smartmedia 2,5'' 120 gb harici HDD media aldım.Kendi usb kablosuyla kasanın arkasındaki usb girişine takıyorum,sorunsuz tanıyıp çalıştırıyor.Fakat her seferinde masayı çekip kasanın arkasına ulaşmak biraz yorucu oluyor.Gidip bir tane usb 2.0 uzatma kablosu aldım,bir ucunu kasanın arkasına takıp,diğer ucunada HDD nin kendi usb sini bağladığımda xp tanımıyor ve çalıştırmıyor.Yani uzatmayla kullanamıyorum,sorun nerde olabilir.

Uzatma kablosunda sorun olabilir.. Başka bilgisayarda ya da başka bir uzatma kablosu kullanarak, çalışabilirliğinden emin olmak lazım.. Burda önemli bir noktaya dikkat etmek isterim.. Bir USB 2.0 kablosunu uzatmak zorunda kalırsanız 60cm' yi geçirmeyin.. Sizinki kaç cm.. Bir de 2.5" lerde genelde çift başlı USB kullanılır. Aldığınız kablo nasıl birşey.. Bu arada siz HUB mu aldınız.. Yoksa direk bir kablo mu?

• quote:

Elimde 2 tana usb kablosu var 1.si 63 cm,2.si 180 cm bu ikiside masa üstü pc de çalışmadı.Her iki kabloyu çift başlının ikisinindede denedim olmadı.Aynı kabloları laptop ta denedim,kısa olan tanıyıp çalıştırdı,ama ikili başın ince olanında çalışmadı.Uzun olan ise her iki usb başında çalışmadı.Benim aldığım bu iki kabloda bir ucu dişi diğer ucu erkek olan tipte.Sanırım direk kablo,HUB olup olmadığını nasıl anlarız.Bu durumda napmam lazım.
    quote:

quote:

Smartmedia 2,5'' 120 gb harici HDD media aldım.Kendi usb kablosuyla kasanın arkasındaki usb girişine takıyorum,sorunsuz tanıyıp çalıştırıyor.Fakat her seferinde masayı çekip kasanın arkasına ulaşmak biraz yorucu oluyor.Gidip bir tane usb 2.0 uzatma kablosu aldım,bir ucunu kasanın arkasına takıp,diğer ucunada HDD nin kendi usb sini bağladığımda xp tanımıyor ve çalıştırmıyor.Yani uzatmayla kullanamıyorum,sorun nerde olabilir.

Uzatma kablosunda sorun olabilir.. Başka bilgisayarda ya da başka bir uzatma kablosu kullanarak, çalışabilirliğinden emin olmak lazım.. Burda önemli bir noktaya dikkat etmek isterim.. Bir USB 2.0 kablosunu uzatmak zorunda kalırsanız 60cm' yi geçirmeyin.. Sizinki kaç cm.. Bir de 2.5" lerde genelde çift başlı USB kullanılır. Aldığınız kablo nasıl birşey.. Bu arada siz HUB mu aldınız.. Yoksa direk bir kablo mu?

Sizinkiler belli ki uzatma kablosu.. Şuanda 1. uzatma koblonuz (yani 63cm olan) ideal gibi görünüyor.. Diğeri çok uzun olduğu için sorun yaratır..

Çift başlı USB kablolarının bir ucu güç ucu, diğer ucu da veri aktarımının yapıldığı uçtur.. Kablonuzun kısa olanında çalışmaması normal..

Aslında siz adaptörlü bir hub (usb giriş çoğaltıcı) alsaydığınız daha iyi olurdu.. Bakınız aşağıdaki linkde adaptörsüz bir ürün (HUB) var..
    http://www.btdepo.com/disproduct.Asp?Pid=USB%20DA-70132

• benim buradan anladığım,elimdeki kablolarla bu cihazı çalıştıramayacağım.Söylediğiniz usb hub da alınabilir belki ama şu an değil.Peki şöyle yapsam,pc nin arkasındaki iki usb girişinede iki tane kısa uzatmayı aynı anda bağlayıp uclarınada cihazın çift başlı usb sinin iki ucunuda taksam çalışırmı?
    quote:

quote:

Elimde 2 tana usb kablosu var 1.si 63 cm,2.si 180 cm bu ikiside masa üstü pc de çalışmadı.Her iki kabloyu çift başlının ikisinindede denedim olmadı.Aynı kabloları laptop ta denedim,kısa olan tanıyıp çalıştırdı,ama ikili başın ince olanında çalışmadı.Uzun olan ise her iki usb başında çalışmadı.Benim aldığım bu iki kabloda bir ucu dişi diğer ucu erkek olan tipte.Sanırım direk kablo,HUB olup olmadığını nasıl anlarız.Bu durumda napmam lazım.
    quote:

quote:

Sizinkiler belli ki uzatma kablosu.. Şuanda 1. uzatma koblonuz (yani 63cm olan) ideal gibi görünüyor.. Diğeri çok uzun olduğu için sorun yaratır..

Çift başlı USB kablolarının bir ucu güç ucu, diğer ucu da veri aktarımının yapıldığı uçtur.. Kablonuzun kısa olanında çalışmaması normal..

Aslında siz adaptörlü bir hub (usb giriş çoğaltıcı) alsaydığınız daha iyi olurdu.. Bakınız aşağıdaki linkde adaptörsüz bir ürün (HUB) var..
    http://www.btdepo.com/disproduct.Asp?Pid=USB%20DA-70132

• quote:

benim buradan anladığım,elimdeki kablolarla bu cihazı çalıştıramayacağım.Söylediğiniz usb hub da alınabilir belki ama şu an değil.Peki şöyle yapsam,pc nin arkasındaki iki usb girişinede iki tane kısa uzatmayı aynı anda bağlayıp uclarınada cihazın çift başlı usb sinin iki ucunuda taksam çalışırmı?

Zannetmiyorum çalışacağını ama denemk lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıdemli Yarbay -- 12 Kasım 2007; 9:55:08 >
  • Dejaay kardeş, söylediklerinin hepsini denedim ama hepsinde de sorun aynı. Olay son 1 aydır oldu. Format atmak, surucu guncellemek falan hıc ıse yaramadı. Webcam usb kablosundan sorunsuz calısıyor, foto mak. de oyle ama usb bellekler, kart okuyucular calısmıyor :(
    Virüs mirüs de yok :(
    Napsak ki, "inf" muhabbeti işe yarar mı dersin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Feas

Dejaay kardeş, söylediklerinin hepsini denedim ama hepsinde de sorun aynı. Olay son 1 aydır oldu. Format atmak, surucu guncellemek falan hıc ıse yaramadı. Webcam usb kablosundan sorunsuz calısıyor, foto mak. de oyle ama usb bellekler, kart okuyucular calısmıyor :(
    Virüs mirüs de yok :(
    Napsak ki, "inf" muhabbeti işe yarar mı dersin?

İlginç bir durum.. "inf" muhabbetini denemeniz lazım..

Bir de belleğinizi bilgisayar kapalı iken, takın ve açılışı bellek bilgisayara ta kı lı iken yapın..

Belleğinizi ya ya da kart okuyucunuzu bilgisayarıınıza taktığınızda nasıl uyarılar çıkıyor.. Aygıt yöneticisinde sarı soru işareti çıkıyor mu?, yoksa bilinmeyen aygıt olarak mı gözüküyor..
  • bir iki güne kadar deneyip sonucu paylaşırım
    quote:

quote:

benim buradan anladığım,elimdeki kablolarla bu cihazı çalıştıramayacağım.Söylediğiniz usb hub da alınabilir belki ama şu an değil.Peki şöyle yapsam,pc nin arkasındaki iki usb girişinede iki tane kısa uzatmayı aynı anda bağlayıp uclarınada cihazın çift başlı usb sinin iki ucunuda taksam çalışırmı?

Zannetmiyorum çalışacağını ama denemk lazım
  • hocam merhaba yine ben ya bilgisayarı usb yi aldığım yerin teknik servisine götürdüm.onlar da bi çare bulamadılar şu usb sorununa adam hatta format at falan diordu
  • quote:

hocam merhaba yine ben ya bilgisayarı usb yi aldığım yerin teknik servisine götürdüm.onlar da bi çare bulamadılar şu usb sorununa adam hatta format at falan diordu

Donanımsal bir sorun gibi.. Ankarta baktılar mı?
  • dejaay im herkesin derdine derman yarasına merhem oldun ama benim sorunum bi çare benim sorunum sahipsiz kaldı şaka biliyorum benimkinin bir çaresi yok.
    Baya bi uğraştım araştırmadığım program kalmadı ama sonuç hep aynı sanırım içinde bir tane bile sektör kalmamış hiç bir şeyi okuyamıyor.Yada 0. sektör iptal
  • quote:

Orjinalden alıntı: Merzah

dejaay im herkesin derdine derman yarasına merhem oldun ama benim sorunum bi çare benim sorunum sahipsiz kaldı şaka biliyorum benimkinin bir çaresi yok.
    Baya bi uğraştım araştırmadığım program kalmadı ama sonuç hep aynı sanırım içinde bir tane bile sektör kalmamış hiç bir şeyi okuyamıyor.Yada 0. sektör iptal

Dermansız hastalık..

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.