Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.514
Cevap
25
Favori
576.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 7 usb ler hiç bir şekilde çalışmıyor.''USB AYGITI TANINMADI'' hatası veriyor.
    mouse flash disk fotoğraf makinesi hiçbir şey çalışmıyor.Bir çözüm yolu gösterebilirmisiniz.
     USB Hakkında Herşey
  • arkadaşlar 500gb WD passport essential aldım ama pc de 465gb gözüküyor 35gb ortalarda yok. Yeniden biçimlendirdim ama düzelmedi. Komple 500gb ı kullanabilmenin bir yolu varmı. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEVIL

arkadaşlar 500gb WD passport essential aldım ama pc de 465gb gözüküyor 35gb ortalarda yok. Yeniden biçimlendirdim ama düzelmedi. Komple 500gb ı kullanabilmenin bir yolu varmı. Teşekkürler.

Dostum bu durum çok normal bir durumdur. Çünkü tüm veri depolayıcılarda durum böyledir. 500 gb lık bir ürünün senin cihazında olduğu gibi 465-470 gb lık kapasitede görünmesinin açıklaması 1. sayfada mevcut. Toplam kapasite 0,9.. gibi bir sabitle çarpılıp (markadan markaya çok ufak değişik katsayılarda olabilir bu katsayı ) gerçek kapasiteye ulaşılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :S

Arkadaşlar 2 harici harddiskimde bilgisayarıma bağlıydı dün.Wd yi samsunga yedekliyordum.100-150 gb yedekleme yaptım,sonra bi 1 saat sonra 40gb daha yedekleme yapıcaktım ki harddiskte boş yer yok uyarısı çıktı.(300gb boş yer olduğuna rağmen)Tedirgin oldum 2 kere harddiski kapattım ve açtım sonuç aynıydı.Hatta yerel disktende 100 mb lik bir dosya atmaya çalıştım ama nafile.En sonunda bilgisayara restart attım ve sorun çözüldü.

Sorum şu bu sorunun tekrarlamaması için ne yapmalıyım yada harddiskin verdiği bu uyarı gidici olduğunu mu gösteriyor(harddisk daha 3 günlük,formatı NTFS ve ilk geldiğinde bölme ve biçimlendirme işlemi yaptım)

Kusura bakmayın geç yazıyorum çünkü konuya abone olmamam rağmen yeni ileti geldi uyarısı e-postama gelmedi. Yeni gördüm.

Bo sorun olağan bir sorun. Arada bu ve buna benzer sorunların olması normal. Ciddi bir soru değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkscare99

selam, forumda arattım ama cevap bulamadım. daha önce açıklandıysa kusuruma bakmayın.
    Harici bellekle ev sinema sistemi arasında bağlantı kurmanın bir yolu var mı acaba? 500 gb' lık belleğimden film izleyemiyorum

500gblık belleğinizin dosya sistemini fat32 yaparsanız kurabilirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: emekli1961

Yukarıda sorduğum olayı bir şekilde hallettim şöyleki WD'den Seagate'e dosya atarken (daha doğrusu atamazken) o yazı çıkıyodu ve dosyaları atmıyodu.Verbatim hariciyi taktım sorunsuz bir şekilde dosyaları attım.Demekki neymiş Seagate, WD'ye gıcık kapmış..

şaka bir yana bilgisi olan arkadaşların bu soruna neyin sebep olduğunu yazarlarsa sevinirim..kolay gelsin.

Gecikmeli yazma başarısız uyarısı ya bilgisayarınızdaki hddnin ya da harici hddnizin sorunlu olduğunu gösterir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLaCKNiGhTinViTaTioN

Windows 7 usb ler hiç bir şekilde çalışmıyor.''USB AYGITI TANINMADI'' hatası veriyor.
    mouse flash disk fotoğraf makinesi hiçbir şey çalışmıyor.Bir çözüm yolu gösterebilirmisiniz.

BIOSda usbleriniz açık mı kapalı mı bi bakabilir misiniz?
  • Dejaay hocam sen olmasan ben ne yapıcam bilmiyorum,şimdiden teşekkür ederim..Sorunum özeti şu idi ;Seagate pc'ye bağlıyken diğer USB'den WD'yi taktığımda Seagate kapanıyodu fakat Verbatim olsun diğer 4gb'lik kingston olsun diğer flash bellekleri taktığımda bir sorun yok. Seagate 1TB-Verbatim 250GB-WD120GB- 2 tanede 4'er Gblik Kingston var.Sözün özü dediğim gibi WD'yi taktımmı Seagate küsüyor ve kapanıyor.şunuda ekliyeyim seagatede herhangi bir ses yok.Diğer konularda sesden şikayetleri okudumda o yüzden yazayım dedim..20-25 gün oldu alalı ve 200Gb tı dolu.Kolay gelsin..

Size bir soru daha BİOS dan USB ayarlarına hangi başlık altından ulaşabilirim.Kasanın önünde 5 tane usb girişi var ama 1 tanesinden hiç bir tepki alamıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emekli1961 -- 19 Aralık 2009; 23:20:18 >

• dejaay
    bende usb lerin bios dan disable durumda olmasından şüpheleniyorum yalnız phoenix marka biosum her ne hikmetse bu bios da öyle usb leri falan kontrol edebileceğim bölümler yok.Bu arada bios u update etmeyi deniyordum win 7 deyken olmuyordu.hem sp2 hemde acer in sitesinde sürülerin hepsinin olduğu vista ultimate 32 bit yükledim.tüm sürücüleri yükledim yalnız yine aynı sorun devam ediyor.usb aygıtı tanınmadı.Vista da biosu güncelledim ama biso menüsü değişmiyor versiyon değişiyor ama menü ler aynı bana sadece bu seçenek kalıyo bunu halledersem sorun çözelecek gibi geliyor.Bios da usb ayarlarının falan açıldığı tuş kombinasyonları falan varmı acaba?
  • Arkadaşlar Bendede bir sorun var makinayı resetledim ve usb ler çalışmamaya başladı Sanırım usb driverlarında sorun var.Anakart Cd sinden tekrar yükledim sistem aygıt yöneticisinden usb leri kaldırıp makinayı yine resetledim olmadı.Yine aygıt yöneticisinde aynı hatayı veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BİG KİNG -- 21 Aralık 2009; 14:10:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emekli1961

Dejaay hocam sen olmasan ben ne yapıcam bilmiyorum,şimdiden teşekkür ederim..Sorunum özeti şu idi ;Seagate pc'ye bağlıyken diğer USB'den WD'yi taktığımda Seagate kapanıyodu fakat Verbatim olsun diğer 4gb'lik kingston olsun diğer flash bellekleri taktığımda bir sorun yok. Seagate 1TB-Verbatim 250GB-WD120GB- 2 tanede 4'er Gblik Kingston var.Sözün özü dediğim gibi WD'yi taktımmı Seagate küsüyor ve kapanıyor.şunuda ekliyeyim seagatede herhangi bir ses yok.Diğer konularda sesden şikayetleri okudumda o yüzden yazayım dedim..20-25 gün oldu alalı ve 200Gb tı dolu.Kolay gelsin..

Size bir soru daha BİOS dan USB ayarlarına hangi başlık altından ulaşabilirim.Kasanın önünde 5 tane usb girişi var ama 1 tanesinden hiç bir tepki alamıyorum..

Seagateyi bir de kasanızın arkasındaki USB girişlerinde deneyiniz.
    Muhtemelen kasanızın önündeki çalışmayan usb girişinin bağlantısı yanlış yapılmıştır.
    BIOS da USB ile ilgili ayarlar genellikle “Peripherials” veya “Intergrated Peripherals” başlıkları altında bulunur.

• quote:

dejaay
    bende usb lerin bios dan disable durumda olmasından şüpheleniyorum yalnız phoenix marka biosum her ne hikmetse bu bios da öyle usb leri falan kontrol edebileceğim bölümler yok.Bu arada bios u update etmeyi deniyordum win 7 deyken olmuyordu.hem sp2 hemde acer in sitesinde sürülerin hepsinin olduğu vista ultimate 32 bit yükledim.tüm sürücüleri yükledim yalnız yine aynı sorun devam ediyor.usb aygıtı tanınmadı.Vista da biosu güncelledim ama biso menüsü değişmiyor versiyon değişiyor ama menü ler aynı bana sadece bu seçenek kalıyo bunu halledersem sorun çözelecek gibi geliyor.Bios da usb ayarlarının falan açıldığı tuş kombinasyonları falan varmı acaba?

Muhtemelen BIOSda usbleriniz kapalı.

Maalesef anakartların BIOSları çok farklılık gösterir. Her markanın BIOS menüsü ayrdır. O nedenle bi tauş kombinasyonu belirtemeyeceğim. Siz menüyü iyice kurcalayın. Bu arada BIOS da genel olarak USB ayarları “Peripherials” veya “Intergrated Peripherals” başlıkları altında bulunur.

• quote:

Orijinalden alıntı: BİG KİNG

Arkadaşlar Bendede bir sorun var makinayı resetledim ve usb ler çalışmamaya başladı Sanırım usb driverlarında sorun var.Anakart Cd sinden tekrar yükledim sistem aygıt yöneticisinden usb leri kaldırıp makinayı yine resetledim olmadı.Yine aygıt yöneticisinde aynı hatayı veriyor.

Sistem geri yüklemeyi deneyiniz.
  • Dejaay hocam çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için, birazda bios'u karıştırayım bakalım ne olacak..Yoksa hiç karıştırmayayımmı?

USB Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emekli1961 -- 21 Aralık 2009; 21:44:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BİG KİNG

Arkadaşlar Bendede bir sorun var makinayı resetledim ve usb ler çalışmamaya başladı Sanırım usb driverlarında sorun var.Anakart Cd sinden tekrar yükledim sistem aygıt yöneticisinden usb leri kaldırıp makinayı yine resetledim olmadı.Yine aygıt yöneticisinde aynı hatayı veriyor.

/>

/>

sistem geri yüklemey denedim olmadı.Biosdan baktım herşey düzgün ve açık idi.Anakartdan da usb ler çalışmıyordu.

Aslında inat edip ghost atmadan yapayım diyordum ama olmadı herşeyi denedim sp3 çekip yüklemeyi bile denedim bir dolu usb driver kurdum yinede olmadı...
    Neyse bastım ghost u bitirdim işi...

• Çok kurcaladım önceden ama maalesef Peripherials� veya �Intergrated Peripherals� gibi başlıklar yok .
    Phoenix bios yerine phoenix award bioslar var acaba onları yükleyebilirmiym ?Bir sorun çıkarır mı ?
  • on numara başlık lakin çok büyük bu çok güzel . Lakin ben aradığım bir şeyi buluncaya kadar çok zorlanıyorum ve bulamıyorm daha önce de bir kaç sorunumu yazmıştım ve sonuçlanmıştı Allah razı olsun ama bi usb sorunda da kategorilendirmeye gidilebilir mi?

sorum çok safça ise affınıza sığınıyorum
  • quote:

Çok kurcaladım önceden ama maalesef Peripherials� veya �Intergrated Peripherals� gibi başlıklar yok .
    Phoenix bios yerine phoenix award bioslar var acaba onları yükleyebilirmiym ?Bir sorun çıkarır mı ?

BIOS güncelleme işi risklidir. Sorun çıkabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: adil berk

on numara başlık lakin çok büyük bu çok güzel . Lakin ben aradığım bir şeyi buluncaya kadar çok zorlanıyorum ve bulamıyorm daha önce de bir kaç sorunumu yazmıştım ve sonuçlanmıştı Allah razı olsun ama bi usb sorunda da kategorilendirmeye gidilebilir mi?

sorum çok safça ise affınıza sığınıyorum

Gidilebilir tabiki..
    Mesela nasıl bir katagorilendirme yapılmalı. Önerinizi biraz açar mısınız?
  • Riskli olabilir biliyorum ama ben 3-4 gündür o menüleri açabilme umuduyla 4-5 kere yani yada eski sürümleri yükleyip değiştiriyorum.
    Benim sorum değişik bir bios la örneğin phoenix&award la yapabilirmiyim bunu?Benim bios sadece phoenix.
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.