Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.513
Cevap
25
Favori
577.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm lar bu yararlı konu için teşekkürler...

konudaki msjları okudum ama benimki gibi bir sorun göremedim .. benim pc de usb girişlerini kamera maus modem vs. takınca çalışıyor ama usb bellek takınca pc kitleniyor pc ye format attım gene sonuç değişmedi birden fazla usb bellek ile denedim hep aynı sonuç oluyor.. geçen gün ayrı elektrik kablosu olan bir harici hdd denedim çalıştı açıldı ama usb bellek ler olmuyor... neden olabilir acaba....
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemoandcemo

selam arakdaşlar benim sorunum bilgisayarım sandisk micro skin 8gb usb belleğimi cd rom olarak okuyo ve açmıyo fakat ayrı bir dosyadada çıkarılabilir disk olark okuyo fakat okumasında bir hata var biçimlendirmek istediğimde devamlı bu dosyayı başka program çalıştırıyo diye uyarı veriyo birde içindeki autrun exe dosyasnı çalıştırınca saçma sapan bir site açılıyor benim istediğim bilgisayarım sadece flash disk olarak tanısın yeter yardımlarınızı bekliyorum

Virüs programınızla virüsleri silmeye çalışın. (başka bir bilgisayarda da bu işlemi deneyebilirsiniz.)

Olmazsa 1. sayfada verdiğim format programlarını kullanarak belleğinizi biçimlendirmeye çalışınız..

• bana cvp yokmu dejaay .
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CERRAH_

slm lar bu yararlı konu için teşekkürler...

konudaki msjları okudum ama benimki gibi bir sorun göremedim .. benim pc de usb girişlerini kamera maus modem vs. takınca çalışıyor ama usb bellek takınca pc kitleniyor pc ye format attım gene sonuç değişmedi birden fazla usb bellek ile denedim hep aynı sonuç oluyor.. geçen gün ayrı elektrik kablosu olan bir harici hdd denedim çalıştı açıldı ama usb bellek ler olmuyor... neden olabilir acaba....

Muhtemelen PSUnuz(güç kaynağınız) bu soruna neden oluyor. Kaliteli-markalı gerçek değerleri yansıtan bir güç kaynağı sorununuzu çözer düşüncesindeyim..

• Benim bir sorunum var:
    ben stormax 160gb. harici disk almştım.Forumda incelemesi mevcut.Sorunum şu;
    pardusta stormax gayet güzel çalışıyor.Ancak windowsa taktığımda bilgisayar harici diski görmüyor.Işığı yanıyor,disk çalışıyor ama bilgisayarda hiçbir tepki olmuyor.bilgisayar-sağtık-yönette de harici diski göremiyorum.Sanki hiç takmamaışım gibi.Bu sorunu nasıl çözerim?
    Dizüstü bilgisayarıma taktığımda kablonun bir ucunu harici diske diğer ucunu da bilgisayara takıyorum.Ancak verilen kablonun bir ucunda küçük bir giriş varken,diğer ucunda iki tane usb soketi var.Kullanım kılavuzundaki resimler pek açıklayıcı değil.Masaüstü bilgisayarında kullanırken,2 ucuda mı anakartın bulunduğu usb çıkışlarına takmak gerekir?
    Bunu soruyorum çünkü burada yapılacak hata ile pardustada tanınmazsa yandığımın resmidir..Çünkü şu anda (yani diğer bilgisayarımda)sorunsuz olarak kullanıyorm.Hemde işletim sistemi farklı olmsına karşın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 27 Eylül 2009; 13:12:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

Benim bir sorunum var:
    ben stormax 160gb. harici disk almştım.Forumda incelemesi mevcut.Sorunum şu;
    pardusta stormax gayet güzel çalışıyor.Ancak windowsa taktığımda bilgisayar harici diski görmüyor.Işığı yanıyor,disk çalışıyor ama bilgisayarda hiçbir tepki olmuyor.bilgisayar-sağtık-yönette de harici diski göremiyorum.Sanki hiç takmamaışım gibi.Bu sorunu nasıl çözerim?
    Dizüstü bilgisayarıma taktığımda kablonun bir ucunu harici diske diğer ucunu da bilgisayara takıyorum.Ancak verilen kablonun bir ucunda küçük bir giriş varken,diğer ucunda iki tane usb soketi var.Kullanım kılavuzundaki resimler pek açıklayıcı değil.Masaüstü bilgisayarında kullanırken,2 ucuda mı anakartın bulunduğu usb çıkışlarına takmak gerekir?
    Bunu soruyorum çünkü burada yapılacak hata ile pardustada tanınmazsa yandığımın resmidir..Çünkü şu anda (yani diğer bilgisayarımda)sorunsuz olarak kullanıyorm.Hemde işletim sistemi farklı olmsına karşın

Sizdeki usb kablo çift başlı usb kablosu. Bu çift başlı usb kablosu masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarda usblerden gelen gücün yeterli olmadığı zamanlarda kullanılır. Şu haliyle sizde de bu tür bir sorun olabilir. Çift başlı kablonun diğer ucunu da bilgisayarınızın usb girişlerine takıp deneyin. Taktığıunızda harici diskin okuma ışığı yanıp sönüyor(kırmızıya dönüyor mu) mu bi bakın..

• Dizustunde kullanirken isik renk degistirmiyor.Ancak herhangi bir olumsuz durum yok.Gayet guzel calisiyor.usb coklayici ile deneyecegim
  • herkese selamlar konunun çoğunu okudum çok faydalı bilgiler var benimde bir sorumun var yardımınızı bekliyorum ocz atv 8gb flahs var bir arkadaşımın klitlenmiş açamıyormuş bana verdi bayaa uğraşmama rağmen bir sonuç elde edemedim bilgisayara (notebook) taktığımda windows sürücü olarak tanıyor açmaya çalıştığımda " lütfen disk yerleştirin" uyarısı veriyor ilk aldığımda kapasitesi 0 gösteriyordu daha sonra resmini eklediğim programla taradığımda 1912 mb kadar çıktı ama sadece programda windows yine 0 olarak görüyor bazı formatlama programlarını kullanarak açılan 2gb kısmı formatlamaya çalıştım ondada yazma koruması diyor bazı programlardada hiç görmüyor yardımlarınızı bekliyorum

USB Hakkında Herşey

USB Hakkında Herşey

USB Hakkında Herşey

USB Hakkında Herşey

USB Hakkında Herşey

USB Hakkında Herşey

USB Hakkında Herşey

• quote:

Orijinalden alıntı: tturnusol

herkese selamlar konunun çoğunu okudum çok faydalı bilgiler var benimde bir sorumun var yardımınızı bekliyorum ocz atv 8gb flahs var bir arkadaşımın klitlenmiş açamıyormuş bana verdi bayaa uğraşmama rağmen bir sonuç elde edemedim bilgisayara (notebook) taktığımda windows sürücü olarak tanıyor açmaya çalıştığımda " lütfen disk yerleştirin" uyarısı veriyor ilk aldığımda kapasitesi 0 gösteriyordu daha sonra resmini eklediğim programla taradığımda 1912 mb kadar çıktı ama sadece programda windows yine 0 olarak görüyor bazı formatlama programlarını kullanarak açılan 2gb kısmı formatlamaya çalıştım ondada yazma koruması diyor bazı programlardada hiç görmüyor yardımlarınızı bekliyorum

Muhtemelen flash belleğiniz arızalı. Garantiye göndersenzi iyi olur.

Ancak bir de linux işletim sistemi yüklü bir bilgisayarda flash belleğinizi denemenizde yarar var..

• merhaba arkadaşllar benim problemim şu : bnde sony NWZ A826 var bilgisayarda windows 7 yüklü cihazı bilgisayara bağladığım önce yeni donanım bulundu diyo
    sonrada donanım yüklenirken bi sorun oluş tu diyo ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: smygon

merhaba arkadaşllar benim problemim şu : bnde sony NWZ A826 var bilgisayarda windows 7 yüklü cihazı bilgisayara bağladığım önce yeni donanım bulundu diyo
    sonrada donanım yüklenirken bi sorun oluş tu diyo ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler

Aygıtınızı başka bir bilgisayarda denediniz mi?
    Aygıtınızı kendi bilgisayarınızın diğer usb girişlerinde denediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

merhaba arkadaşllar benim problemim şu : bnde sony NWZ A826 var bilgisayarda windows 7 yüklü cihazı bilgisayara bağladığım önce yeni donanım bulundu diyo

evet denedim başka bilgisayarlada çalışıyor ayrıca bnim bilgisayarımda da başka usb leri görüyo ve ilk sayfadaki önerileri dde uyguladım sonuç nrgatif yani gene okumadı
  • MERHABA

INTERNET ICIN USB MODEM NEREDEN ALABILIRIM?
    KAÇ TL CIVARINDADIR.
    AYRICA TURKCELL VIN MODEM KULLANIYORDUM MODEMI KAYBETTIM
    ICINDEKI SIM KARTI ALACAGIM USB MODEM E TAKIP
    KULLANMA IMKANIM OLURMU?
  • deejay mrb benim sorunum şöle laptopuma flash bellek takıorum görüo fakat içini boş gösterio fareyi sorunsuz çalıştıro nolur yardım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

evet denedim başka bilgisayarlada çalışıyor ayrıca bnim bilgisayarımda da başka usb leri görüyo ve ilk sayfadaki önerileri dde uyguladım sonuç nrgatif yani gene okumadı

Denediğiniz diğer bilgisayarlarda da windows7 mi yüklü?

İşletim sisteminizde bi sorun oalbilir. İşletim sisteminizi onarmayı ya da yeniden kurulum yapmayı ya da sistem geri yüklemeyi deneyebilirsiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: H7K7N

MERHABA

INTERNET ICIN USB MODEM NEREDEN ALABILIRIM?
    KAÇ TL CIVARINDADIR.
    AYRICA TURKCELL VIN MODEM KULLANIYORDUM MODEMI KAYBETTIM
    ICINDEKI SIM KARTI ALACAGIM USB MODEM E TAKIP
    KULLANMA IMKANIM OLURMU?

http://urun.gittigidiyor.com/TURKCELL-VINN-3G-USB-MODEM_W0QQidZZ19319061

Buralardan bulabilirsiniz.

Sım kartı takabilirsiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: luis_45

deejay mrb benim sorunum şöle laptopuma flash bellek takıorum görüo fakat içini boş gösterio fareyi sorunsuz çalıştıro nolur yardım

Başka bir bilgisayarda belleğinizi biçimelndirin ve kendi bilgisayarınızda tekrar deneyin..
  • denedim ama olmadı bi türlü sp1 warken hiç bi sorun yoktu sp2 yükliyince oldu sanırım onla bi alakası wrmıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: luis_45

denedim ama olmadı bi türlü sp1 warken hiç bi sorun yoktu sp2 yükliyince oldu sanırım onla bi alakası wrmıdır

SP2 nin böyle bir soruna neden olacvağını düşünmüyorum. Neden olup olmadığını anlamak için bilgisayarınızda başka bir flash bellek deneyiniz. Bunda da aynı sorunu yaşarsanız işletim sisteminzde sorun var demektir. O zaman sistem geri yüklemeyi deneyebilirsiniz..
  • Arkadaşlar benimde 2 Flash Belleğimi 2 yıldır gören DVD Player'ım görmez oldu, farklı olarak tek yaptığım; Eskiden Laptop'un USB'sinden direk çıkarırdım ilk defa donanımı kaldır seçeneğini uyguladım ama bu yüzden neden görmez olsun ki? DVD Player'a HDD taktığımda görüyor Flash bellekleri PC'ye taktığımda da sorun yok ama bu 2 flash belleğe ne yapsam(formatlama-sürücü harfi değiştirme v.s) DVD player artık görmüyor nedeni ne olabilir?
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.