- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
USB Hakkında Herşey
2454 Cevap471572 Görüntüleme20 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     23 [25] 27 28 29 30 31 32      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

710 Mesaj
13 Mayıs 2009; 0:19:06 

quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

Peki USB aygıtları taktığınız zaman disk yönetiminden bu aygıtları görebiliyor musunz?

Evet sorunsuz olarak görüorum istersen onunda bi Screen Shot ını upload edeyim
0
">http://img156.imageshac...mg156/2345/15263240.jpg

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kenjinn -- 13 Mayıs 2009; 0:19:30 >

14756 Mesaj
13 Mayıs 2009; 0:27:21 

quote:

Orjinalden alıntı: Kenjinn

Evet sorunsuz olarak görüorum istersen onunda bi Screen Shot ını upload edeyim
http://img156.imageshac...mg156/2345/15263240.jpg

Siz aygıt yöneticisine bakmışınız. Benim dediğim disk yönetimi, yani disk managemenet. Bu bölümün ekran görüntüsünü gönderiniz..

MOTO G ORJİNAL FLIP COVER KILIF (Turkuaz)

710 Mesaj
13 Mayıs 2009; 0:40:56 

Hayır gözükmüor hatta orda C ve D yi bile göremiorum sadece Cdrom u görebiliorum :I

710 Mesaj
13 Mayıs 2009; 0:44:44 

quote:

Siz aygıt yöneticisine bakmışınız. Benim dediğim disk yönetimi, yani disk managemenet. Bu bölümün ekran görüntüsünü gönderiniz..

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kenjinn -- 13 Mayıs 2009; 0:45:15 >

14756 Mesaj
13 Mayıs 2009; 19:29:38 

quote:

Hayır gözükmüor hatta orda C ve D yi bile göremiorum sadece Cdrom u görebiliorum :I

Orada diğer sabit sürücülerinizin görünmesi gerekirdi. Bence temadan kaynaklı yazılımsal bir sorun . İsterseniz vista temesaını kaldırıp sorunun devam edip etmediğine bakınız. Olmazsa temayı yeniden yüklersiniz.

710 Mesaj
14 Mayıs 2009; 1:04:59 

quote:

Orada diğer sabit sürücülerinizin görünmesi gerekirdi. Bence temadan kaynaklı yazılımsal bir sorun . İsterseniz vista temesaını kaldırıp sorunun devam edip etmediğine bakınız. Olmazsa temayı yeniden yüklersiniz.

Bu problemin Tema ile ilgisi olmadığını adım gibi biliyorum. Windowsu yüklediğim gibi bu temayı atmıştım yani yaklasık 3 ay önce ve böle bir sıkıntım yokdu. Neyse bizim iş formata bakar demekki genede saol yardımların için

14756 Mesaj
14 Mayıs 2009; 1:38:41 

quote:

Bu problemin Tema ile ilgisi olmadığını adım gibi biliyorum. Windowsu yüklediğim gibi bu temayı atmıştım yani yaklasık 3 ay önce ve böle bir sıkıntım yokdu. Neyse bizim iş formata bakar demekki genede saol yardımların için

Format atana kadar temayı kaldırıp bi deneme yapsan iyi olur. Yine de sen bilirsin..

710 Mesaj
15 Mayıs 2009; 9:20:36 

quote:

Format atana kadar temayı kaldırıp bi deneme yapsan iyi olur. Yine de sen bilirsin..

Denedim Maalesef olmadı. Format atmayada üşeniorum açıkçası

14756 Mesaj
15 Mayıs 2009; 12:06:17 

quote:

Denedim Maalesef olmadı. Format atmayada üşeniorum açıkçası

Bilgisayarınıza sanal sürücü programı falan kurmuş muydunuz?

157 Mesaj
15 Mayıs 2009; 21:31:31 

selam arkadaşlar benim 500 gb lik wd hard diski ntfs ye çevirmek istiyorum başta anlatılan yönergeleri izledim ancak sürekli ''yeterli ayrıcalığınız olmadığından erişim engellendi,bu hizmet programını yükseltilmiş moddan başlatmanız gerekir'' şeklinde bir uyarı alıyorum yardım ederseniz sevinirim

203 Mesaj
16 Mayıs 2009; 20:35:27 

ben ocz diezel 8gb bellek aldım bunu alırken chip incelemesine ve alan arkadaşların yaptıkları denemelere göre okuma ve yazma hızının iyi olması nedeniyle aldım.chipde 25mb-20mb okuma yazma hızı,diğer kullanıcıların ortalamasına göre ise 25-30mb okuma 13-15mb yazma hızları olduğu görülüyor.bende heyecanla hepsi buradan aldım.ürün elime gelince hemen denemek istedim yaptığım tüm testlerde 8-10 mb okuma,3-5 mb yazma hızlarını gördüm ve yıkıldım.aynı bilgisayarda kingston datatraveller 8gb denedim 20mb okuma 10mb yazma hızları görüldü.ben daha hızlı diye aldım ama hayal kırıklığına uğradım.acaba bozukmu?yada neden herkezde neredeyse aynı hızlar görülürken bende neredeyse 3 kat düşük oluyor?ne yapabiliriz?lütfen yardımcı olunuz. başka bilgisayardada denedim aynı bunun nedeni nedir?biri lütfen yardımcı olsun

مَنْ غَشَّـنَا فَلَيْس مِنَّا
Bizi aldatan bizden değildir

25 Mesaj
20 Mayıs 2009; 14:00:04 

ßir soRu soracağım.. aRa kablonun iki ucu var biRini takınca çalışıyor diğeri nedir ?

1 Mesaj
21 Mayıs 2009; 17:23:46 

arkadaşlar benimde bir sandisk u3 cruzer micro 8gb flash diskim var aldığımda kullanıyordum şu an pc ye taktığımda görüyor ama biçimlendir diyor fakat biçimlendirmiyor windows biçimlendiremedi diyor bi türlü işin içinden çıkamadım farklı pclerde de denedim ama sonuç aynı yardım ederseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC_MENIMIN -- 21 Mayıs 2009; 17:25:52 >

2728 Mesaj
24 Mayıs 2009; 17:45:50 

0

Arkadaşlar merhaba.ben ggden usb bellek aldım.16 gb lık.Ve bazı programlarla bunu teyit ettim.Ama belleğe herhangi bişey atmaya çalıştığı zaman gördüğünüz gibi alet kafayı yiyor.ve dosyaları bu şekilde görüyor.komuttan format atıyorum.içi boşalıyor ama birşey atamaya çalıştığım zaman tekrar böyle oluyor.film, vs herşeyi attım aynı problem.bu nasıl çözülebilir bir yardım edermisiniz?çaresi varmıdır?
bu arada bilgisayar usb belleği g olarak algılıyor.yani tanıyor.Markası yok.

14756 Mesaj
28 Mayıs 2009; 18:14:25 

quote:

Orjinalden alıntı: gizlisimetri

selam arkadaşlar benim 500 gb lik wd hard diski ntfs ye çevirmek istiyorum başta anlatılan yönergeleri izledim ancak sürekli ''yeterli ayrıcalığınız olmadığından erişim engellendi,bu hizmet programını yükseltilmiş moddan başlatmanız gerekir'' şeklinde bir uyarı alıyorum yardım ederseniz sevinirim

Vista kullanıyorsanız bu tür bir sorun yaşayabilirsiniz. Adminstratör hesabıyla giriş yapıp biçimlendirmeyi deneyiniz.

14756 Mesaj
28 Mayıs 2009; 18:17:58 

quote:

Orjinalden alıntı: h_tunc

ben ocz diezel 8gb bellek aldım bunu alırken chip incelemesine ve alan arkadaşların yaptıkları denemelere göre okuma ve yazma hızının iyi olması nedeniyle aldım.chipde 25mb-20mb okuma yazma hızı,diğer kullanıcıların ortalamasına göre ise 25-30mb okuma 13-15mb yazma hızları olduğu görülüyor.bende heyecanla hepsi buradan aldım.ürün elime gelince hemen denemek istedim yaptığım tüm testlerde 8-10 mb okuma,3-5 mb yazma hızlarını gördüm ve yıkıldım.aynı bilgisayarda kingston datatraveller 8gb denedim 20mb okuma 10mb yazma hızları görüldü.ben daha hızlı diye aldım ama hayal kırıklığına uğradım.acaba bozukmu?yada neden herkezde neredeyse aynı hızlar görülürken bende neredeyse 3 kat düşük oluyor?ne yapabiliriz?lütfen yardımcı olunuz. başka bilgisayardada denedim aynı bunun nedeni nedir?biri lütfen yardımcı olsun

Öncelikde üründe sorun olabilir.

Bir de yeniden biçimlendirme yapıp deneme yapınız. Olmazsa garantiye gönderiniz.

14756 Mesaj
28 Mayıs 2009; 18:19:57 

quote:

Orjinalden alıntı: pEaCeKoPhAt

ßir soRu soracağım.. aRa kablonun iki ucu var biRini takınca çalışıyor diğeri nedir ?

Bir ucu veri akışı için diğer ucu da artı elektirk gücü için. Ayrıntılı açıklama için buraya bakınız:
http://forum.donanimhaber.com/m_22818217/tm.htm

quote:

Orjinalden alıntı: MC_MENIMIN

arkadaşlar benimde bir sandisk u3 cruzer micro 8gb flash diskim var aldığımda kullanıyordum şu an pc ye taktığımda görüyor ama biçimlendir diyor fakat biçimlendirmiyor windows biçimlendiremedi diyor bi türlü işin içinden çıkamadım farklı pclerde de denedim ama sonuç aynı yardım ederseniz çok sevinirim.

Maalesef bunun çözümü yok. Garantiye göndermelisiniz.

14756 Mesaj
28 Mayıs 2009; 18:23:19 

quote:

Orjinalden alıntı: kassatura

0

Arkadaşlar merhaba.ben ggden usb bellek aldım.16 gb lık.Ve bazı programlarla bunu teyit ettim.Ama belleğe herhangi bişey atmaya çalıştığı zaman gördüğünüz gibi alet kafayı yiyor.ve dosyaları bu şekilde görüyor.komuttan format atıyorum.içi boşalıyor ama birşey atamaya çalıştığım zaman tekrar böyle oluyor.film, vs herşeyi attım aynı problem.bu nasıl çözülebilir bir yardım edermisiniz?çaresi varmıdır?
bu arada bilgisayar usb belleği g olarak algılıyor.yani tanıyor.Markası yok.

gg den alınan ürünlerde bu tür sorunlar maalesef çıkıyor. Maalesef elinizdeki ürün sahte. Bazı yazılımlarla belleklerin kapasitesi olduğundan daha fazla gösterilebiliyor. Sizinkide böyle birşey. Bu konuda yapılacak birşey yok. Mümkünse iade ediniz.

11 Mesaj
31 Mayıs 2009; 3:42:27 

arkadaşlar laptopuma usbyi taktığımda görüyor ama içini boş gösteriyo ltfen yardım

14756 Mesaj
31 Mayıs 2009; 11:42:57 

quote:

Orjinalden alıntı: luis_45

arkadaşlar laptopuma usbyi taktığımda görüyor ama içini boş gösteriyo ltfen yardım

Başka bir bilgisayarda deneme yaptınız mı aynı sorunu yaşıyor musunuz?

34 Mesaj
3 Haziran 2009; 10:25:57 

Merhaba Arkadaşlar neden olduğunu bilmediğim bir şekilde makinem fotoğraf makinemsi usb belleğimi yani flash bellek olan hiçbir aleti okumuyor.Ancak usb den oyun kolu filan problemsiz çalışıyor.Bellek taktığında takma sesini veriyor ondan sonra hiçbir gelişme yok.1-2 gün içinde avast ve kaspersky kurmuştum fakat şu an hepsini kaldırdım sorun devam ediyor maalesef....Arkadaşıma taktığımda aletler de sorun yok sorun bende...yardımcı olurmusunuz teşekkürler...

14756 Mesaj
3 Haziran 2009; 10:39:38 

quote:

Orjinalden alıntı: omessiah

Merhaba Arkadaşlar neden olduğunu bilmediğim bir şekilde makinem fotoğraf makinemsi usb belleğimi yani flash bellek olan hiçbir aleti okumuyor.Ancak usb den oyun kolu filan problemsiz çalışıyor.Bellek taktığında takma sesini veriyor ondan sonra hiçbir gelişme yok.1-2 gün içinde avast ve kaspersky kurmuştum fakat şu an hepsini kaldırdım sorun devam ediyor maalesef....Arkadaşıma taktığımda aletler de sorun yok sorun bende...yardımcı olurmusunuz teşekkürler...

fotoğraf mak. ya da usb bellekği taktığınız sıra disk yönetimine girip bu aletlerin orada görünüm görünmediğine bi bakınız..

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

34 Mesaj
3 Haziran 2009; 12:54:36 

Tam anlayamadım nereye girmem gerektiğini

34 Mesaj
3 Haziran 2009; 13:32:00 

quote:

Tam anlayamadım nereye girmem gerektiğini

baktım az önce görünmüyor...

14756 Mesaj
3 Haziran 2009; 19:20:38 

quote:

baktım az önce görünmüyor...

Bıosdan USB controllere girip USB hızının 1.1 mi 2.0 mı olup olmadığını kontrol ediniz..

34 Mesaj
3 Haziran 2009; 20:04:06 

Hocam ilgin için çok teşekkür ederim...Windowsu tekrar kurdum maalesef ama düzeldi...Tekrardan çok teşekkür ederim...

14756 Mesaj
4 Haziran 2009; 2:48:27 

quote:

Hocam ilgin için çok teşekkür ederim...Windowsu tekrar kurdum maalesef ama düzeldi...Tekrardan çok teşekkür ederim...

Evet genelde usb sorunlarının çözümü maalesef format oluyor..

Ben teşekkkür ederim..

1519 Mesaj
4 Haziran 2009; 8:22:39 

MerhabaLar arkada$Lar,

Bende iLginç bir sorun oLdu, Kingston Data TraveLer 4 GB USB fLash disk kendini donanımsal olarak CD-Rom görüyor. BiLgisayarımı açtığımda
CD Drive (F:) oLarak görüyor, çift tıkLattığımda açmıyor hata veriyor. formatLayamıyorum, fiLe format RAW gözüküyor. kendini USB Mass Storage oLarak görmüyor.

0

0

14756 Mesaj
4 Haziran 2009; 20:31:30 

quote:

Orjinalden alıntı: dj_mero

MerhabaLar arkada$Lar,

Bende iLginç bir sorun oLdu, Kingston Data TraveLer 4 GB USB fLash disk kendini donanımsal olarak CD-Rom görüyor. BiLgisayarımı açtığımda
CD Drive (F:) oLarak görüyor, çift tıkLattığımda açmıyor hata veriyor. formatLayamıyorum, fiLe format RAW gözüküyor. kendini USB Mass Storage oLarak görmüyor.

dosya sistemi raw oldu ise yapacak birşey yok maalesef. Garantisi devam ediyorsa garantiye gönderiniz.

16165 Mesaj
7 Haziran 2009; 20:22:00 

dün akşam arkadaşın getirdiği maxtor harici diske benim bilgisayardaki filmleri attım

ama atarken kopyalama görünmüyor ama hddin içinin dolduğu belli oluyordu

bizde bi hata vardır vs dedik

geç saat olduğundan kopyalamayı takip edemedim

akadaş hdd i söküp memleketine gitti şimdicdiyor dosyalar görünmüyor

hdd dolu ama dosyalar yokilgisayarında

gizli dosyalar vs açık

dosyalarda gizli değildi ama

nasıl çözeriz bu sorunu

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

14756 Mesaj
8 Haziran 2009; 0:29:15 

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

dün akşam arkadaşın getirdiği maxtor harici diske benim bilgisayardaki filmleri attım

ama atarken kopyalama görünmüyor ama hddin içinin dolduğu belli oluyordu

bizde bi hata vardır vs dedik

geç saat olduğundan kopyalamayı takip edemedim

akadaş hdd i söküp memleketine gitti şimdicdiyor dosyalar görünmüyor

hdd dolu ama dosyalar yokilgisayarında

gizli dosyalar vs açık

dosyalarda gizli değildi ama

nasıl çözeriz bu sorunu

Selam muhtemelen virüs sorunu.. Linkdeki dosyayı usb belleğiniz takılı iken çalıştırmayı deneyiniz
http://www.divshare.com/download/4748120-fa9

Bu sorununuzu çözmezse veri kurtarma programlarını deneyerek verilerinizi sorunsuz kurtarabilirsiniz. "EasyRecovery Professional" adlı program veri kurtarmada işinizi görecektir.

16165 Mesaj
8 Haziran 2009; 9:28:23 

eyw arkadaşa söyleyeyim bi denesin

sistemimde eset4 var nasıl atladıki acaba usb hdd deki virüsü

ben kopyalarkende görünmüğyodu

usb deki virüstenmidir şimdi yani

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW

14756 Mesaj
8 Haziran 2009; 10:40:40 

quote:

eyw arkadaşa söyleyeyim bi denesin

sistemimde eset4 var nasıl atladıki acaba usb hdd deki virüsü

ben kopyalarkende görünmüğyodu

usb deki virüstenmidir şimdi yani

Evet muhtemelen virüs sorunu

16165 Mesaj
9 Haziran 2009; 17:49:25 

quote:

Evet muhtemelen virüs sorunu

arkadaş programı indirip temizleme işlemlerini felan yapmış

ama bu seferde ana klasöre tıkladığında erişim engellendi diye bir uyarı alıyormuş

acaba bi yerde hatamı yapıyor

ne yapması gerektiğini anlatan biyer varmıdır acaba

16165 Mesaj
9 Haziran 2009; 18:21:02 

http://support.microsoft.com/kb/810881/tr

burdaki işlemleri yap dedim olmamış yine

vista ultimate kullanıyo ayar farkedermi acaba

14756 Mesaj
10 Haziran 2009; 1:55:20 

quote:

arkadaş programı indirip temizleme işlemlerini felan yapmış

ama bu seferde ana klasöre tıkladığında erişim engellendi diye bir uyarı alıyormuş

acaba bi yerde hatamı yapıyor

ne yapması gerektiğini anlatan biyer varmıdır acaba

Klasöre sağ tıkla girebiliyor muymuş? Bir de başka bir bilgisayarda hddyi deneyip klasöre ulaşmaya çalışınız.

16165 Mesaj
10 Haziran 2009; 9:57:13 

akşam sorunu çözmüş

nasıl yaptın dedim bi yerlere girdim oldu hatırlamıyom dedi nasıl yaptığımıda

biraz düşünsün bulur çözümü nasıl bulduğunu bakalım

368 Mesaj
10 Haziran 2009; 21:58:34 

ben xp yüklü dizüstü bilgisayarıma usb aygıtını 2. defa taktığımda görmüyor. bilgisayar ilk defa açıldığında çalışıyor ama usb aygıtını yeniden söküm taktığımda usb aygıtını görmüyor bu olay sadece usb belleklerinde oluyor yardım edermisiniz? tşk ederim.

14756 Mesaj
10 Haziran 2009; 23:12:05 

quote:

Orjinalden alıntı: otherworld

ben xp yüklü dizüstü bilgisayarıma usb aygıtını 2. defa taktığımda görmüyor. bilgisayar ilk defa açıldığında çalışıyor ama usb aygıtını yeniden söküm taktığımda usb aygıtını görmüyor bu olay sadece usb belleklerinde oluyor yardım edermisiniz? tşk ederim.

Şunu bi deneyiniz:
Windows Gezgini’nden C:/Windows klasörüne geçin ve Araçlar / Klasör Seçenekleri’nden Görünüm sekmesini, akabinde Gizli dosya ve klasörleri göster’i işaretleyin. Önce Uygula’ya ardından Tamam’a tıklayın.dönüşüm Kutusu’nu boşalttıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Artık görünür hale gelen “Inf” klasörüne girerek “Infcache.1” dosyasına ulaşabilirsiniz. Bu dosyayı silin ve GeriSürücüyü yeniden yükleyin ve cihazı bilgisayara bağlayın.

Bu işlem işe yaramazsa BIOS 'u resetlemeyi deneyiniz.

2119 Mesaj
11 Haziran 2009; 15:44:12 

[font="Calibri"]Bir yılı aşkın süredir harici diskim sorunsuz bir şekilde bilgisayarıma bağlı olarak duruyordu. Fakat bugün bilgisayar açıkken elektrikler gitti, daha sonrasında bilgisayarı açtığımda harici diskin ışığının yanmadığını gördüm. Önce bütün kablolarını çıkardım, daha sonra sadece enerji kablosunu fişe taktım ama diske bağlamadım adaptörün ışığı yanıyordu ama kablonun diğer ucunu diske taktığımda ışık sönüyordu. Bütün kablolar takıkken fişi çekip tekrar taktığımda adaptörde ve harici diskte 1-2 saniyelik ışık görünüp gidiyor ve bir daha yanmıyor. Dizüstü bilgisayarımda ve diğer bilgisayarımda da denedim ve durum aynı. Daha sonra flashdisk taktım o ilk başta "Usb Device Not Recognized" dedi. Bunun üstüne driverları güncelledim ve biostan ayarları resetleyip tekrar yaptım. Yeniden açtığımda flash diski taktım sorunsuz birşekilde açıldı lakin harici diskimde aynı sorun devam ediyor. Bu sorunu çözmenin bir yolu var mı veya içindeki bilgileri kurtarmanın; 450GB oyun,dizi,film vs. arşivim vardı bunu kurtarmanın veya diski düzeltmenin bir yolu var mı?[/font]

17 Mesaj
11 Haziran 2009; 17:25:40 

Selam ,
öncelikle bu konu başlığı çoğu kişiye yardımcı olması açısından çok faydalı önceden teşekkürlerimi ileteyim.
Fakat benim sorunum farklı şöyle ki;
notebook kullanıyorum ve eski ide hdd mi ide 2 usb çevirici ile notebook a usb den bağlıyorum.
Bu konuda uzun araştırmalar sonucu bu tip bağlantılarda
jumper ı master yapmak gerektiğini, kullanılan usb port un hep aynı port olması gerektiğini,
bağlantı sırasının önce çeviricinin hdd/cdrom/dvdrom
kısmındaki dc power 12v kablosunu sonra elektrik kablosunu ardından da usb kablosunun bağlanması gerektiğini biliyorum.
Bu kriterlerle daha önce 160 gb lik 2 part a bölünmüş hdd mi cdrom ve dvdrom u çalıştırmayı başardım.
Fakat asıl soruna gelirsek, 20 gb lik maxtor ide hdd yi bu yolla taktım, sağ altta disk i tanıdığını ve kullanıma hazır olduğunu söyledi windows xp sp3,
ama Bilgisayarım ı açtığımda veya bilgisayarım a sağ tıklayıp yönet dediğimde disk i görememekteyim.
Denetim masası sistem aygıt yöneticisi sekmesinde sik sürücüleri kısmında notebook un harddisk inin altında gözükmekte,
everest ultimate edition'da da gözükmekte.
Dediğim gibi sorun bu bilgisayarım da görünmüyor ve dolayısı ile disk e ulaşılamıyor.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

14756 Mesaj
14 Haziran 2009; 10:56:45 

quote:

Orjinalden alıntı: *Revenge*

[font="Calibri"]Bir yılı aşkın süredir harici diskim sorunsuz bir şekilde bilgisayarıma bağlı olarak duruyordu. Fakat bugün bilgisayar açıkken elektrikler gitti, daha sonrasında bilgisayarı açtığımda harici diskin ışığının yanmadığını gördüm. Önce bütün kablolarını çıkardım, daha sonra sadece enerji kablosunu fişe taktım ama diske bağlamadım adaptörün ışığı yanıyordu ama kablonun diğer ucunu diske taktığımda ışık sönüyordu. Bütün kablolar takıkken fişi çekip tekrar taktığımda adaptörde ve harici diskte 1-2 saniyelik ışık görünüp gidiyor ve bir daha yanmıyor. Dizüstü bilgisayarımda ve diğer bilgisayarımda da denedim ve durum aynı. Daha sonra flashdisk taktım o ilk başta "Usb Device Not Recognized" dedi. Bunun üstüne driverları güncelledim ve biostan ayarları resetleyip tekrar yaptım. Yeniden açtığımda flash diski taktım sorunsuz birşekilde açıldı lakin harici diskimde aynı sorun devam ediyor. Bu sorunu çözmenin bir yolu var mı veya içindeki bilgileri kurtarmanın; 450GB oyun,dizi,film vs. arşivim vardı bunu kurtarmanın veya diski düzeltmenin bir yolu var mı?[/font]

Harici hddnizi kutudan çıkarıp dahili olarak bilgisayarınıza takmalsınız. Bu şekilde verilerinizi kurtarabilirsiniz. Bunun dışında yapılcak birşey yok maalesef.

2119 Mesaj
14 Haziran 2009; 16:57:32 

quote:

Harici hddnizi kutudan çıkarıp dahili olarak bilgisayarınıza takmalsınız. Bu şekilde verilerinizi kurtarabilirsiniz. Bunun dışında yapılcak birşey yok maalesef.

[font="Calibri"]Yardım için teşekkürler ama garantisi devam ediyor açarsam bu kapsamdan çıkacağı için, öncelikli tercihim garanti mi olmalı yoksa sizin değiniz yöntemi mi denemeliyim? Kısaca teknik servise yollarsam verilerimi kurtarabilir miyim yoksa bana formatlanmış bir şekilde veya veri kurtarımı için ücret talep ederler mi?[/font]

14756 Mesaj
14 Haziran 2009; 19:48:17 

quote:

Orjinalden alıntı: *Revenge*

[font="Calibri"]Yardım için teşekkürler ama garantisi devam ediyor açarsam bu kapsamdan çıkacağı için, öncelikli tercihim garanti mi olmalı yoksa sizin değiniz yöntemi mi denemeliyim? Kısaca teknik servise yollarsam verilerimi kurtarabilir miyim yoksa bana formatlanmış bir şekilde veya veri kurtarımı için ücret talep ederler mi?[/font]

Teknik servisler kesinlikle verilerinizi kurtarmazlar. Formatla da uğraşmaz,tamirle de uğraşmaz direk değişim yaparlar.

Evet veri kurtarma ücretlidir. 1000-2000 tl arasında(belki daha fazla) ücret talep ederler. Bunu da veri kurtarma şirketleri yapabilir. Genelde veri kurtarma işini büyük şirketler talep ederler. Bu nedenle ücretler çok kabarıktır.

2142 Mesaj
16 Haziran 2009; 1:31:33 

Merhaba,
Sandisk Cruzer micro 4 GB aldım.
Fat32 olarak formatladım.
Buna rağmen bilgisayara taktığım anda "Bilgisayarım"da "çıkarılabilir disk" ile birlikte "CD sürücüsü" de oluşturuyor.
Bu CD sürücüsünün içinde U3 ile ilgili 3 dosya var.
Ben USB'yi bilgisayara taktığımda bu CD sürücüsü çıkmasın istiyorum.
Bu CD sürücüsünü nasıl kaldırabilirim?

Honda Jazz CVT, Asus Eee PC 1005HA, Logitech Anywhere MX, iPhone 4S 64GB, iPad3 64GB, Philips HTR5000, Philips DVP720SA, Philips DVDR3590H, Epson EMP-TW20, WDTV HD Media Player

2119 Mesaj
18 Haziran 2009; 18:36:50 

quote:

Teknik servisler kesinlikle verilerinizi kurtarmazlar. Formatla da uğraşmaz,tamirle de uğraşmaz direk değişim yaparlar.

Evet veri kurtarma ücretlidir. 1000-2000 tl arasında(belki daha fazla) ücret talep ederler. Bunu da veri kurtarma şirketleri yapabilir. Genelde veri kurtarma işini büyük şirketler talep ederler. Bu nedenle ücretler çok kabarıktır.

[font="Calibri"]İlgin için çok teşekkürler hocam. Sorun adaptördeymiş hallettim..[/font]

3918 Mesaj
20 Haziran 2009; 6:44:26 

Bu usb sorununun net cozumu yok sanirim. Cafedeki pc'ye sp3 cd'Li xp iLe format attim. Gerci yeni bir sorun degiLde nasiL cozuLdugunu unuttum. Simdi 2 tane yazici var. Renksizi taniyor renkLide usb aygiti taninmadi diyor. Ayni sekiLde fLash diskLeride tanimiyor. Format attigimda iLk renkLi printi kurayim dedim. Donanim buLundu, kuruLdu kuLLanima hazir dedi hemen ardindan usb aygiti taninmadi dedi. Format atmadan once bu sorun yoktu ancak sonradan oLustu. Hangi sLota taktiysam ayni. Sadece anakart ayarLarindan usb 2.0 kapatinca goruyor fLash diski. Anakart ureticinin sitesinde 2.0 usb driver yukLedim; senin pc'deki daha yenisi dedi yukLemedi. Aygit yoneticisinden biLinmeyen aygit oLarak gozukuyor usb kisminda.

Birde renksiz printi kurdum, yeniden basLattim. Pc basLadiginda xp guvenLik duvari uyarisi geLdi. Javaw izin veriLsinmi diye onu iLk defa gordum ne ise yariyorsa engeLLemeye devam et dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Azza_ -- 20 Haziran 2009; 6:46:47 >

İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, Kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir...

Ölümden sonrası bile var senden sonrası neden olmasın ki...

776 Mesaj
20 Haziran 2009; 22:16:02 

topıgı ınceledım ama sorunumla ılgılı bır ayrıntı bulamadım gozden kacırdıysam sımdıdan herkezden ozur dılerım...sorunuma gelırsek...

usb belleklere veya mp3 calarlara bır yazılımla kapasitesini yuksek gosteren bır progdam kuruyorlar duymussunuzdur umarım ve ne kadar formatlarsan formatla vırus gıbı aynı programı kendısı uzerıne kuruyor... benım aradıgım ıse bellegın gercek boyutunu gosteeren ve bu programdan bellegımı temızlıcek bır progrm varmı acaba boyle bır program arkadaslar...

yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım...

.........................................................quetm

3918 Mesaj
23 Haziran 2009; 3:25:40 

quote:

Orjinalden alıntı: _Azza_

Bu usb sorununun net cozumu yok sanirim. Cafedeki pc'ye sp3 cd'Li xp iLe format attim. Gerci yeni bir sorun degiLde nasiL cozuLdugunu unuttum. Simdi 2 tane yazici var. Renksizi taniyor renkLide usb aygiti taninmadi diyor. Ayni sekiLde fLash diskLeride tanimiyor. Format attigimda iLk renkLi printi kurayim dedim. Donanim buLundu, kuruLdu kuLLanima hazir dedi hemen ardindan usb aygiti taninmadi dedi. Format atmadan once bu sorun yoktu ancak sonradan oLustu. Hangi sLota taktiysam ayni. Sadece anakart ayarLarindan usb 2.0 kapatinca goruyor fLash diski. Anakart ureticinin sitesinde 2.0 usb driver yukLedim; senin pc'deki daha yenisi dedi yukLemedi. Aygit yoneticisinden biLinmeyen aygit oLarak gozukuyor usb kisminda.

Birde renksiz printi kurdum, yeniden basLattim. Pc basLadiginda xp guvenLik duvari uyarisi geLdi. Javaw izin veriLsinmi diye onu iLk defa gordum ne ise yariyorsa engeLLemeye devam et dedim.

Cozdum oLayi. Makineye format attim. Daha sonra kompresor iLe bir guzeL temizLedim. Sonra hic bir sey kurmadan iLk usb'den tanimadigi yaziciyi takip cd'den kurdum. Daha sonrada digerLerini kurdum duzeLdi. Ne kadar etkisi var biLemem ama makina psu'ya kadar toz kapLamisti icini. Bir dunya toz cikti icinden