Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.514
Cevap
25
Favori
576.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: tlgtrn

arkadaşlar, yeni bir USB alsım.. Sandisk cruzer micro U3 8GB.. Aleti bilgisayarıma (XP SP2) taktığımda aleti görüyor ancak yeni donanım sihirbazı çıkıyor ve driver istiyor.. Ama bu aletin XP driveri yok, zaten tak kullan cinsi bir alet olması lazım.. Yüklemeye devam edip, listeden PMCIA flash bellek aygıtlarını seçip denedim, olmadı..
    Bu arada aynı usb portundan bile başka flash bellekler sorunsuz çalışıyor..Ve yeni aldığım sandiski farklı iki bilgisayarda denedim, o da sorunsuz çalışıyor..
    Yani elimde deneme yapabileceğim 3 flash bellek, 3 de bilgisayar var.. Hepsi hepsinde çalışyor, sadece benim bellek benim bilgisayarı sevmedi yani.. Bir el atın lütfen arkadaşlar... Yoksa yeni 8Gblık belleği arkadaşın iki yıllık 1gblık belleğiyle değiştirmek zorunda kalacağım..

C:/Windows klasörüne gelin ve Araçlar / Klasör Seçenekleri'nden Görünüm sekmesini, akabinde Gizli dosya ve klasörleri göster'i işaretleyin. Önce Uygula'ya ardından Tamam'a tıklayın.

Artık görünür hale gelen "Inf" klasörüne girerek "Infcache.1" dosyasına ulaşabilirsiniz. Bu dosyayı silin ve Geri dönüşüm Kutusu'nu boşalttıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

cihazı bilgisayara bağlayın. "Donanım ekle" sihirbazı yeni bileşeni tanıyacak ve uygun sürücüleri seçmenizi isteyecek. Kaynak olarak "C:WindowsInf" klasörünü girin. Kısa bir süre sonra yeni donanımın başarıyla kurulduğuna dair mesaj gelmesi gerekir.

• dejaay dostum, dediğini bu akşam mutlaka deneyip sonucu bildireceğim... ilgine teşekkürler..
  • 4 gb lık Kingston bir flash belleğim var.
    Bilgisayara takıyorum takdığınızda gelen ses geliyor ama aleti görmüyor.
    Başka flash bellekler gayet rahat çalışıyor.
    Aynı flash belleği başka pclerde de çalıştırabiliyorum sorunsuz.
    Flash belleğe başka bir pcde virüs taraması yaptım autorun diye bi virüs buldu,formatladım bir daha tarattım virüs yok ama sorun hala devam ediyor.
    Galiba diski ilk taktığımda driver yükleme gibi bişey gelmişti onu iptal etmiştim.
    Dediğiniz infcache dosyasını sildim ama donanım ekle bişey göstermedi.
    Disk yönetimine baktım flash bellek gözükmüyor.
    Görüntüsü:
    http://img9.imageshack.us/my.php?image=diskyne.png

Elimden geldiğinzce tüm sayfaları okumaya çalıştım,dedikleriniz yaptım hala çözemedim sorunu.

• quote:

Orjinalden alıntı: dejaay
    2.DONANIMI GÜVENLE KALDIR
    Sistem tablasındaki simgeye tıklayarak yürüttüğünüz � Donanımı Güvenle Kaldır� komutu bazen görevi yapmayı reddeder. Özellikle USB diskler takılı iken, hangi programın bu görevi engellediği belirsizdir. Bu sorunun en hızlı çözümü oturumu kapatmaktır. Böylece sisteme tekrar giriş yaptığınızda, aygıtı güvenle kaldırmak başarılı olacaktır.

Güvenli kaldır dediğimde bahsedilen gibi hata verdi. Bende oturumu kapattım ve yeniden açtım. Ardından donanımı güvenli kaldır dedim ve o da kaldırdı. Fakat HDD'nin ışığı sönmedi. Bir süre bekledim. Değişen birşey olmayınca bende usb bağlantısını çektim. İçindeki disk azalan bir ses ile aniden durdu. Sanırım bu harddiskime zarar getirir. Bunun dışında ne yapabilirim? Yazma Önbelleğin İptali'nden bahsetmişsiniz. Bununla tam olarak ne yapmış oluyorum? Tam olarak hangi işlemi iptal etmiş oluyorum? İptal olmasının zararı nedir? Bir zararı yoksa bulunmasının yararı nedir? Bunları merak ettim. Harddiskimin aşınmaması için yazma ön belleğini iptal etmelimiyim? Dediğim gibi bunun yararları ve zararlarını merak ediyorum.

Teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: MissedCall

4 gb lık Kingston bir flash belleğim var.
    Bilgisayara takıyorum takdığınızda gelen ses geliyor ama aleti görmüyor.
    Başka flash bellekler gayet rahat çalışıyor.
    Aynı flash belleği başka pclerde de çalıştırabiliyorum sorunsuz.
    Flash belleğe başka bir pcde virüs taraması yaptım autorun diye bi virüs buldu,formatladım bir daha tarattım virüs yok ama sorun hala devam ediyor.
    Galiba diski ilk taktığımda driver yükleme gibi bişey gelmişti onu iptal etmiştim.
    Dediğiniz infcache dosyasını sildim ama donanım ekle bişey göstermedi.
    Disk yönetimine baktım flash bellek gözükmüyor.
    Görüntüsü:
    http://img9.imageshack.us/my.php?image=diskyne.png

Elimden geldiğinzce tüm sayfaları okumaya çalıştım,dedikleriniz yaptım hala çözemedim sorunu.

Bilgisayarınızın diğer usb girişlerinde de aynı sorun yaşıyor musunuz?

• quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

quote:

2.DONANIMI GÜVENLE KALDIR
    Sistem tablasındaki simgeye tıklayarak yürüttüğünüz � Donanımı Güvenle Kaldır� komutu bazen görevi yapmayı reddeder. Özellikle USB diskler takılı iken, hangi programın bu görevi engellediği belirsizdir. Bu sorunun en hızlı çözümü oturumu kapatmaktır. Böylece sisteme tekrar giriş yaptığınızda, aygıtı güvenle kaldırmak başarılı olacaktır.

Güvenli kaldır dediğimde bahsedilen gibi hata verdi. Bende oturumu kapattım ve yeniden açtım. Ardından donanımı güvenli kaldır dedim ve o da kaldırdı. Fakat HDD'nin ışığı sönmedi. Bir süre bekledim. Değişen birşey olmayınca bende usb bağlantısını çektim. İçindeki disk azalan bir ses ile aniden durdu. Sanırım bu harddiskime zarar getirir. Bunun dışında ne yapabilirim? Yazma Önbelleğin İptali'nden bahsetmişsiniz. Bununla tam olarak ne yapmış oluyorum? Tam olarak hangi işlemi iptal etmiş oluyorum? İptal olmasının zararı nedir? Bir zararı yoksa bulunmasının yararı nedir? Bunları merak ettim. Harddiskimin aşınmaması için yazma ön belleğini iptal etmelimiyim? Dediğim gibi bunun yararları ve zararlarını merak ediyorum.

Teşekkürler.

USB diskin ışığı bağlantıyı fiziksel olarak kesmeden sönmez. Donanımı güvenle kaldır da bu ışığı söndürmez. Mecburen kabloyu çekmelisiniz. Kabloyu çekmenin de bir zararı olmaz.

Çabuk uzlaştırma için en iyi duruma getirde donanımı güvenle kaldır demeden kaldırabilirsiniz. Bu seçeneği seçtiğinizde harici diskinize veri aktarılmadan önce veriler ön belleğe alınmaz. Diğer seçenekde de tam tersi.

Diğer seçenekde harici hddniz daha performanslı çalışır ancak herhangi bir veri akışı sırasındaki kesinti onulmaz yaralar açabilir.

Bence çabuk uzlaştırma seçeneği en iyisidir.

• quote:

USB diskin ışığı bağlantıyı fiziksel olarak kesmeden sönmez. Donanımı güvenle kaldır da bu ışığı söndürmez. Mecburen kabloyu çekmelisiniz. Kabloyu çekmenin de bir zararı olmaz.

Çabuk uzlaştırma için en iyi duruma getirde donanımı güvenle kaldır demeden kaldırabilirsiniz. Bu seçeneği seçtiğinizde harici diskinize veri aktarılmadan önce veriler ön belleğe alınmaz. Diğer seçenekde de tam tersi.

Diğer seçenekde harici hddniz daha performanslı çalışır ancak herhangi bir veri akışı sırasındaki kesinti onulmaz yaralar açabilir.

Bence çabuk uzlaştırma seçeneği en iyisidir.

Teşekkür ederim. Peki bahsedilen performansın nasıl bir performans olduğunu sorabilir miyim? Gözle görülür veri aktarım hızında yavaşlama gibi bir performans kaybı mı? İçinden bir dosya çalıştırdığımızda hissedilen bir yavaşlık mı?

• quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

Teşekkür ederim. Peki bahsedilen performansın nasıl bir performans olduğunu sorabilir miyim? Gözle görülür veri aktarım hızında yavaşlama gibi bir performans kaybı mı? İçinden bir dosya çalıştırdığımızda hissedilen bir yavaşlık mı?

Zaten bu 2.5" disklerin ön bellekleri 4-8mb arasında olduğu için perforamansa öyle aman aman bir katkısı maalesef yok. Sonuçta bu diskler belirli sınırlılıklar içinde. USB2.0 size ne izin verirse onu kullanabilirsiniz.
    Onun için gözle görülür bir performans alamazsınız..
  • Arkadaşlar, öncelikle yanlış yere açtıysam özür dilerim. Internetten indirdiğim .mkv uzantılı HD filmleri yeni aldığım WD diskime kopyalayamıyorum. Dosyalar bir kere ya 4,7 ya da 8,4 gb. DVD de yazılamıyor. Diske kopyalamak istediğimde ise "....mkv dosyası hedef sistemi için çok büyük" diyor. 500 GB hard diske 4,7 gb dosya nasıl çok büyük olur anlamıyorum. Winrar ile bölüp kopyalıyorum bu seferde birleştirirken aynı uyarıyı veriyor. Anlayan biri yardım etsin lütfen..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Donnie Brasco

Arkadaşlar, öncelikle yanlış yere açtıysam özür dilerim. Internetten indirdiğim .mkv uzantılı HD filmleri yeni aldığım WD diskime kopyalayamıyorum. Dosyalar bir kere ya 4,7 ya da 8,4 gb. DVD de yazılamıyor. Diske kopyalamak istediğimde ise "....mkv dosyası hedef sistemi için çok büyük" diyor. 500 GB hard diske 4,7 gb dosya nasıl çok büyük olur anlamıyorum. Winrar ile bölüp kopyalıyorum bu seferde birleştirirken aynı uyarıyı veriyor. Anlayan biri yardım etsin lütfen..

Harici hddnizin dosya sistemini fat32 den ntfsye çevirirseniz 4gb dan büyük dosyaları rahatlıkla atabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya bi göz atınız..
    http://forum.donanimhaber.com/m_22818217/tm.htm

• çok teşekkür ederim. şimdi o sayfayı okuyorum.
  • Arkadaşlar merhaba daha önceden fat32 yi ntfs olarak biçimlendirdiğim flash belleğimi şimdi biçimlendiremiyorum herşeyi denedim chkdsk komutunuda kullandım ama bir işe yaramadı ntfs ye çevirirken biçimlendirme tamamlanamadı diye bir uyarı alıyorum biçimlendirme tamamlanmıyo ama fat32 olarak biçimlendiriyor.dos ortamında convert yaparak değiştirmeyi düşündüm ama yaparken "NTFS BİRİNCİ ÖNBELLEĞİ KULLANAMIYOR" "NTFS ONBELLEK KESİM KULLANAMIYOR" diye uyarı alıyorum bunun nedeni ne olabilir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cafein34

Arkadaşlar merhaba daha önceden fat32 yi ntfs olarak biçimlendirdiğim flash belleğimi şimdi biçimlendiremiyorum herşeyi denedim chkdsk komutunuda kullandım ama bir işe yaramadı ntfs ye çevirirken biçimlendirme tamamlanamadı diye bir uyarı alıyorum biçimlendirme tamamlanmıyo ama fat32 olarak biçimlendiriyor.dos ortamında convert yaparak değiştirmeyi düşündüm ama yaparken "NTFS BİRİNCİ ÖNBELLEĞİ KULLANAMIYOR" "NTFS ONBELLEK KESİM KULLANAMIYOR" diye uyarı alıyorum bunun nedeni ne olabilir?

1. sayfadaki format atma programlarıyla biçimlendirmeyi denediniz mi?
  • evet ustam denedim sonuç olumsuz format tamamlanamadı diye uyarı veriyor
  • quote:

evet ustam denedim sonuç olumsuz format tamamlanamadı diye uyarı veriyor

Flash belleğinizin kapasitesi nedir?
    Yavaş ve hızlı biçimlendşrmede de aynı sorunu yaşıyor musunuz?
  • 16gb evet yavaş biçimlendirmeyide denedim sonuç aynı ama fat32 de hiçbir problem olmuyor chkdsk komutunu kullandıgımda ise hiçbir problem bulmuyo sağlam diyo anlamadım ne iş ntfs kesim belleği kullanamıyor diyor anlamadım farklı pc lerdede denedim
  • quote:

Bilgisayarınızın diğer usb girişlerinde de aynı sorun yaşıyor musunuz?

Evet.Hiçbirinde çalışmıyor.
    Pc'ye format atmayı düşünüyorum.En mantıklısı bu galiba.
  • quote:

16gb evet yavaş biçimlendirmeyide denedim sonuç aynı ama fat32 de hiçbir problem olmuyor chkdsk komutunu kullandıgımda ise hiçbir problem bulmuyo sağlam diyo anlamadım ne iş ntfs kesim belleği kullanamıyor diyor anlamadım farklı pc lerdede denedim

Belleğinizin markası nedir? Nereden aldınız? Faturalı mı?

Tahminime göre elinizdeki ürün sahte bir ürün. İçine 16gb veri atmayı hiç denediniz mi? Attığınızda 16 gb lık veriyi başka bir bilgisayarda görebiliyor musunuz? Gerçekten 16gblık veriyi depolayabiliyor musunuz?
  • quote:

quote:

16gb evet yavaş biçimlendirmeyide denedim sonuç aynı ama fat32 de hiçbir problem olmuyor chkdsk komutunu kullandıgımda ise hiçbir problem bulmuyo sağlam diyo anlamadım ne iş ntfs kesim belleği kullanamıyor diyor anlamadım farklı pc lerdede denedim

Belleğinizin markası nedir? Nereden aldınız? Faturalı mı?

Tahminime göre elinizdeki ürün sahte bir ürün. İçine 16gb veri atmayı hiç denediniz mi? Attığınızda 16 gb lık veriyi başka bir bilgisayarda görebiliyor musunuz? Gerçekten 16gblık veriyi depolayabiliyor musunuz?

ebay den aldım cok ucuza zaten öylesine aldım ucuz diye markası yok ama toshiba nın bir modeli var onunla herseyi aynı bu neyse toshiba da o yani ama markası gözükmüyor generic usb yazıyor sadece 16 gb içini dolduruyorum ve başka pc de görebiliyorum sadece ntfs biçimlendirmede hata veriyor ama daha önceden vermiyormu şimdi sorun vermeye başladı

saygılar

• quote:

ebay den aldım cok ucuza zaten öylesine aldım ucuz diye markası yok ama toshiba nın bir modeli var onunla herseyi aynı bu neyse toshiba da o yani ama markası gözükmüyor generic usb yazıyor sadece 16 gb içini dolduruyorum ve başka pc de görebiliyorum sadece ntfs biçimlendirmede hata veriyor ama daha önceden vermiyormu şimdi sorun vermeye başladı

saygılar

Normal şartlarda herhangi bir sorun çıkmadan ntfs yapması lazımdı. Ben belleğin sahte olduğunu düşünüyordum ancak 16gblık veriyi kullanabildiğinizi belirtmişsiniz. İlginç gerçekten.
    Başka aklıma gelen birşey yok maalesef.
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.