- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
doktorlara !!! Dideral hapı ve Beloc hapı hakkında?
28 Cevap23059 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1206 Mesaj
19 Şubat 2007; 19:06:31 

Beloc 50 kulanıyorum hergün. Yüksek tansiyon var bende ve 23 yaşındayım.

bazen ölçüyorum tansiyonum hap almama rağmen iyi değil. 15-9 ları genelde görüyorum.

Yapı olarak birazda asabiyim

dideral in rahatlatma ve aynı beloc gibi kalbi yavaşlatma , tempoda tutma özelliği olduğunu duydum.

beloc kesip dideral mi alsam?

not : hiçbir sağlık problemim yok. böbrekler olsun , kalp olsun gayet normal ama tansiyona sebep bullunamıyor.

Bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

teşekkürler

Her türlü proje ve istekleriniz için lütfen linke bakınız !

http://forum.donanimhaber.com/m_36727498/tm.htm

305 Mesaj
19 Şubat 2007; 19:53:07 

bu iki ilacı birden doktor mu önerdi sana? eger öyleyse en kısa zamanda doktorunu değiştirmeni öneriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peradur -- 19 Şubat 2007; 19:55:57 >

495 Mesaj
19 Şubat 2007; 19:58:52 

panik atak abicim aynısını yaşadım
Allah a şükür hiç bişeyim kalmadı
kendini stresten uzak tut

95 Mesaj
19 Şubat 2007; 20:43:18 

eger illa ki tek ilaç kullanmak istiyorsan diderali kesip beloc 50 kullan...
bir de genelde ritim bozukluğu hastalarına verilir bu iki ilaç sadece tansiyon düşürmek için verilmemiş olabilir...

495 Mesaj
19 Şubat 2007; 20:48:59 

hocam sende panik var gerisi yalan
sallama herşeyi

1206 Mesaj
19 Şubat 2007; 22:32:13 

beyler doktorum filan vermedi.

ben uzun zamandır beloc kullanıyorum ama bakıyorum ki yine tansiyon yüksek.

şimdide kendi kendime düşünüyorum. acaba beloc u kessemde dideralmi denesem?

1206 Mesaj
19 Şubat 2007; 23:29:47 

yokmu yorum yapacak birileri ?

up

1072 Mesaj
19 Şubat 2007; 23:40:47 

[font="Arial Black"]
Ayıptır sorması doktora gitmekten korkuyor musun? Bence git ve baksın, muayene etsin... Buradan tavsiyeyle ilaç kullanma, dr tavsiyesi
[/font]

Smile! Tomorrow's gonna be worse

1 Aralık'ta askerim

1206 Mesaj
20 Şubat 2007; 23:58:11 

sadece fikir alıyordum insanlardan

yoksa çeşit çeşit doktorlara gittim :)

1975 Mesaj
21 Şubat 2007; 0:00:02 

Dideral ve Beloc aynı gruptan ilaçlar ve etki mekanizmaları aynı. Hiçbir doktor aynı anda o ilaçları vermez.
Tansiyonundan hala şikayetçi isen doktora gitmelisin. Forumlarda derdine çara bulamazsın.

514 Mesaj
21 Şubat 2007; 0:33:00 

yüksek tansiyonların %98 inin nedeni tam olarak bilinemiyor demişti bir kardiyolog.

tansiyon sinirsel olarak artabilir. bu yaşta çok büyük ihtimalle sende bu yüzden artıyodur. yemeklerinde tuzu azalt. aşırı tuzlu yeme stresden uzak durmaya çalış. yürüyüş yap. tansiyonunu yüksek görünce de heyecanlanma panikleme sakince dur ve uzman iyi bir kardiyologa git. yaşın çok genç kulaktan dolma bilgilerle ilaç kullanma. geçmiş olsun.

1206 Mesaj
21 Şubat 2007; 20:56:09 

quote:

Orjinalden alıntı: Burak[Alper]

Dideral ve Beloc aynı gruptan ilaçlar ve etki mekanizmaları aynı. Hiçbir doktor aynı anda o ilaçları vermez.
Tansiyonundan hala şikayetçi isen doktora gitmelisin. Forumlarda derdine çara bulamazsın.

arkadaşlar gebericem yaaa. dikkatli okumadığınızı düşünüyorum. ben ikisini aynı anda kullanıcam yada doktorum ikisini kullanmamı tavsiye etti demiyorum.

beloc kullanıyorum. beloc kesip dideral sadece kullansam nasıl olur diye fikir almaya çalışıyorum. sonuç olarak seninde dediğin gibi ikiside aynı tür ilaçsa ben dideral kullanarak 1 taşla 2 kuş vurup sakinleşirimde madem öyle dideral sakinleştirme ilacıysa diyorum..

anlatabildimmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whocares -- 21 Şubat 2007; 20:56:33 >

366 Mesaj
21 Şubat 2007; 22:40:45 

Bak şimdi,

1) o ilaçları bırak

2) sigarayı bırak

3) alkol alışkanlığını "light social drinker" olarak değiştir (ara sıra partilerde filan yani)

3) Uyku saatlerini düzene sok

4) Yemek saatlerini düzene sok

5) Haftada 2-3gün 1'er saat bi sporla uğraş

6) Eczaneye git ve sana bi ACE inhibitörü vermesini söle (tansiyonun için bi ilaç) (sakın yukardaki saydıklarımı yapmadan bunu yapma )

7) Asabiyetinden dolayı bi psikiatriste git ve bi anti depresan al dermişim, bunu unut gitsin. sen normalsin bunu aklına sok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosto -- 22 Şubat 2007; 18:42:17 >

Tosbaalar neden yaşil ki
Sanki fotosentez yapıyorlar
DELL
AUDI
21 Şubat 2007; 23:11:04 

[Deleted by Admins]

447 Mesaj
22 Şubat 2007; 10:34:34 

quote:

Orjinalden alıntı: Whocares

arkadaşlar gebericem yaaa. dikkatli okumadığınızı düşünüyorum. ben ikisini aynı anda kullanıcam yada doktorum ikisini kullanmamı tavsiye etti demiyorum.
beloc kullanıyorum. beloc kesip dideral sadece kullansam nasıl olur diye fikir almaya çalışıyorum. sonuç olarak seninde dediğin gibi ikiside aynı tür ilaçsa ben dideral kullanarak 1 taşla 2 kuş vurup sakinleşirimde madem öyle dideral sakinleştirme ilacıysa diyorum..

anlatabildimmi?

OKUMAN YAZMAN YOK MU? HERKES SANA DOKTORA GİT RASTGELE İLAÇ KULLANAM DİYOR. ANLAMIYORMUSUN? KAFAYA GÖRE KALP İLACI TANSİYON İLACI KULLANILIR MI? İNTERNET ELİNİN ALTINDA HİÇ Mİ OKUMUYORSUN?KALP RİTMİNİ BOZARSAN NE YAPACAKSIN? BUGÜN 2 İLAÇ İSMİ VERMİŞSİN YARIN BAŞKA TANSİYON İLACI İSİMLERİ DUYUNCA ONLARI DA KULLANAYIM DİYE SORACAKMISIN? BİLİM DIŞI AKILLA, BİLİM İÇİN ÜRETİLEN İLAÇ KULLANILIR MI? BUNU MANTIĞIN ALIYOR MU?TIP FAKÜLTELERİNDE NEDEN OKUYOR BU KADAR İNSAN NEDEN DOKTOR OLUYOR? NEDEN UZMAN OLUYORLAR?ÖYLE OLMASA İLAÇ FİRMALARI İLAÇ ÜRETİRDİ, PAZARDA SATILIRDI BU İLAÇLAR... HERKES KENDİ BEĞENİSİNE GÖRE İLAÇ SEÇERDİ. BÖYLE SAÇMA BİR ŞEY OLUR MU? KAFAYA GÖRE İLAÇ KULLANILIR MI? UZMAN BİR DOKTORA GİT UZMAN BİR KARDİYOLOGA GİT.HAYATINI, KALBİNİ RİSKE ATMA.

ANLATABİLDİM Mİ? ... EN ÖNEMLİSİ DE ANLAYABİLDİN Mİ?

Duvarı Aşamıyorsan Bir Kapı Aç

1609 Mesaj
22 Şubat 2007; 12:55:49 

ya bu diderali biz konserden once sakinlesmek icin alıyorduk kuldayken bi doktor varsa zararını falan yazabilirmi

Finland

xbox 360

11003 Mesaj
22 Şubat 2007; 14:51:49 

ya kulaktan dolma iş yapmayın daha geçen hafta bit tanıdığım genç yaşta öteki tarafa gitti; kulağı için bir ilaç kullanıyormuş ve bu arada eczanee gidip grip aşısı yaptırmuş (doktor kontrolü olmadan) ve eve gelince fenalaşmış doktorun dediğine göre kulağı için kulllandığı ilaçla grip aşısı birbirine karşı aksi tesir yapmış... gerçi doktora gidiyorsun neyin var deyip ilaç yazıyor sonra ilaçı alıp eve geliyorsun bir kullanıyorsun midene dokanıyor yada başka aksi tesirler oluyor.. sonra ne yapıyorsun aa bu ilaç bana dokanıyor diyerek ilacı kullanmıyorsun ve daha soonra ne oluyor hem zaman hem ilaç israfı oluyor...
yani şunu demek istiyorum sayın doktorlarımız hastaları için yeterli zamanı (bilhassa hastanelerde)ayırsalarda yazdıkları ilacıda doğru dürüst yazsalar hem hastalar için ve hemde doktorlar için hem zaman hemde para kaybına yol açmaz israf önlenir.. öyle herkes kafasına göre ilaç kullanmamalı bence

366 Mesaj
23 Şubat 2007; 11:58:50 

"kulağı için bir ilaç kullanıyormuş ve bu arada eczanee gidip grip aşısı yaptırmuş (doktor kontrolü olmadan) ve eve gelince fenalaşmış doktorun dediğine göre kulağı için kulllandığı ilaçla grip aşısı birbirine karşı aksi tesir yapmış... "

Tamam işte biz de o ilaçları bırak dedik zaten

Dostum doktor konusunda doğru söylüyorlar, ama hissettiklerin önemli, yani vücut yapın iyiyse ve asabiyetimdendir diyosan o dediğim listeyi uygula bence, ve bi doktora görünmeye çalış

değilsen de uygula çünkü orda zararlı birşey yok, ve bi doktora görünmeye çalış

ACE inhibitörleri dediğim ilaçlara gelince, bu ilaçların ömrü uzattığı yapılan çalışmalar sonucunda bilinmekte

Ve biz zaten telefonla falan tedavi vermiyoz burda, genç bir dostumuz bize fikir danışmış ve biz de o yaşta kendimiz nasıldık diye düşünüp olası yapmadıklarını yapmayı öneriyoz yanE

Tosbaalar neden yaşil ki
Sanki fotosentez yapıyorlar
DELL
AUDI

305 Mesaj
23 Şubat 2007; 14:33:51 

senin durdugun hata..

en son ne zaman gittin doktora? evre kac hipertansiyonsun? simdiye kadar hangi ilaclari kullandin? bobrek fonksiyon testleri; gozdibi muayenesi; ekg; echo; vs vs bunlari en son ne zaman yaptirdin?

976 Mesaj
23 Şubat 2007; 16:03:38 

bendede çıktı tansiyon 13 ile 16 ya kadar çıkıyor bazen, 12 de kendimi iyi hissediyorum nerden çıktı bu tansiyon ya allah allah korkmaya başladım hadi düşük tansiyon olsa neyse ama yüksek tansiyon beyin kanaması yapar

599 Mesaj
23 Şubat 2007; 17:58:24 

Uzun süre kullandığınız ilaçları doktorunuz öyle yap demedikçe pat diye bırakmayınız. Beloc gibi direk kalp üzerinde etkili ilaçların yan etkilerini okursanız 1 yıl ve üzeri kullanımlarda birden bırakılmaması birden bırakanlarda ani ölümler görüldüğü yazar. yani bırakmayın kardeş, doktor kontrolünde ve kontrollü azaltarak bırakın diye yazar ve öyledir zaten.
aman dikkat edelim..
doktorlarla beraber hareket edelim.

şimdi size derdiniz ile ilgili örnek vereceğim, sürekli yüksek tansinyonu olan bir arkadaş vardı, doktor beloc ile tedaviye başladı, sonra başka bişey oldu, sonra başka birşey ama tansiyon düşmedi, düşmediği gibi ilaçların yan etkisi olan sersemlik, yorgunluk vs. yaşıyordu arkadaş yani 1 rahatsızlık oldu 3-5..
sonra bu kardeşim istanbulun elektrikli kirli ve stresli hayatından sakin temiz ve rahat bir hayata tayin oldu.
ilaçsız doktorsuz tansiyonu da düştü, hayatı da rahatladı düzene girdi..
yorum sizin...

NasiLL

1206 Mesaj
23 Şubat 2007; 21:36:57 

quote:

Orjinalden alıntı: Peradur

senin durdugun hata..

en son ne zaman gittin doktora? evre kac hipertansiyonsun? simdiye kadar hangi ilaclari kullandin? bobrek fonksiyon testleri; gozdibi muayenesi; ekg; echo; vs vs bunlari en son ne zaman yaptirdin?

arkadaşlar çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim. Üstüne bastıra bastıra anlatabildim mi !!! anladınmı tarzında yaklaşımlar olmuş ama ben durumu çok iyi biliyorum. tabi ki pazardan ilaç almıyoruz. Ama şu ana kdr ne yaptığımı ne ettiğimi bilmeden beni yargısız infaza soktunuz

Bende bu y.tansiyon orta3 den bu yana var. 3-4 yıldan beri de BELOC kullanıyorum. Daha 15 gün önce tam kan vererek tüm değerlerime baktırdım ki ben bunu 6 ayda bir yaptırırım. Böbrek fonksiyonlarım , gözdibi , ekg , kalp her türlü şeye bakılıyo düzenli şekilde. Askeriye saolsun.

Sonuç : Hiçbirşeyim yok. Hiçbirşey bulunamıyor. 4-5 alanında uzman doktor la danıştık konuştuk. Bir çözüm üretilemiyor. Ztn y.tansiyon böyle birşeymiş sebebi bulunamıyormuş. Neyse... En son ki doktorum ki beloc yapalım diyen doktorum bu : Beloc kullan demişti hepsinden daha iyi olur demişti elindeki verilere göre. Bende farkettim ki belli bir dönem gayet rahatım iyiyim hiçb ir sorunum yok.

İşin daha kötü kısmı çoğu yüksek tansiyonlu gibi tansiyon beni hiç vurmuyor. Mesela şuan atıyorum tansiyonum 18-11 dir ama ben gram bir ağrı sızı hissetmem. Bu arada koldan ölçen BRAUN marka o kaliteli aletlerden var bizde. kalp hizasına alınıp ölçülüyor. Doğruluğuna eminim yanlış ölçen bir aletim yok.

Değişen / değişken bir tansiyon mevcut. şu sıralar herşey yolunda gittiğinden 13 - 8.5 civarlarında geziniyor. ama bazen bir ölçüyorum 15-9 ve çevresi.

En baştada sorduğum üzere : Beloc un amacı nedir? Kalbi ani hareketlerde + heyecan +üzüntü vs. vs. vs. anlarında kalbin hızını inhibite ederek ( yavaşlatarak) damarlarda ki kanın basıncını azaltmak .

EEE kendim düşündüğümde ve diderali araştırdığım üzere ki tabi ki doktoruma danışacağım tekrar , dideral de kalbin hızını azaltıp yukarıda beloc için saydığım özellikleri mevcut olup aynı zamanda bi nevi bir sakinleştirici ki bu benim asıl problemim olabilir diye düşünüyorum çünkü fevri bir insanımdır. Dideral hakkında yanılıyormuyum bu durumda???

yorumlarınız için teşekkür ederim.

1124 Mesaj
23 Şubat 2007; 22:56:36 

bahsettiğin beloc ilacını annem kullanıyor..yuksek tansiyon ve şeker var uzun zamandır ancak beloc doğrudan tansiyonunu kontrol altına almaz sanıyorum ..arkadaşın dediği gibi inhibitör düzenleyebilir ki kullandığı ilacın adını yazmayacağım nolur nolmaz koşa koşa denemeye kalkarsın ...tansiyon ilacı ile birlikte beloc kullanıyor kısacası ve daha bikaç tane daha ilaç ...oldukça düzenli ilaç kullandığı ve beslenmesine dikkat ettiği için tansiyonu kontrol altında denilebilir...

1206 Mesaj
25 Şubat 2007; 19:48:44 

yorum yapan arkadaşlardan ses seda çıkmadı

229 Mesaj
26 Şubat 2007; 0:15:26 

2 side aynı gurup ilaçtır bi farkı yok ama tansiyonunun hala yüksek seyretmesi senin farklı bi ilaç kombinasyonuna geçmen gerektiğini gösterirAMA KOMBİNASYON.bunun için kardiyologa gitmen gerektiğini söyleyebilirim bi doktor olarak.

514 Mesaj
26 Şubat 2007; 0:41:19 

23 yaşındayım diyorsun kalbimde bir problemim yok diyorsun tansiyonum sürekli yükseliyor kontrol altına alamıyorum dideral kullanayım mi diyorsun...bence yapman gereken iyi bir kardiyologa gitmen ve iyi bir muayene olman. organik bir neden var mı yok mu bir baksınlar ona göre bir tedavi metodu uygularlar sana. heyecanlı bir yapın varsa bunu da kontrol altına alırlar uygun gördükleri bir tedavi metodu uygularlar. belki de tansiyon ilacı içmene gerek kalmaz. geçmiş olsun

0 Mesaj
1 Şubat 2011; 12:23:49 

geçen hafta doktora gittim kalp atışlarımın hızı için bir cihaz takıldı 24 saat üzerimde taşıdım ultroson tahliller derken kalp kapakçıklarımda gevşeklik olduğundan ve yapı olarak heyecanlı olduğumdan dolayı dideral ilacı veridiler. ilacı aldıktan yarım saat sonra etkisini alıyorum fakat 3-4 saat sonra etkisi kayboluyor çok etkili değil bence aynı zamanda doktor heyecanlı yapım olduğunu söylesede uykumda veya dinlenme anında otururken heyecanlancak halim yok kalp atışım 140 atıyor durduk yere bu doktorların herşeyi psikolojik sebeplere dayatmasından nefret ediyorum çare bulamıyorum anlamıyorum diyemedikleri için böle davanıyorlar.

1188 Mesaj
1 Şubat 2011; 12:35:53 

dideralı ben de kullandım. migren tedavisinde yazmışlardı. üstelik bende hipotansiyon var.

farmakolojiden hatırladığım kadarıyla tansiyon ilaçları birden kesilmez. tavsiyem iyi bir kardiyologa gitmendir

Yaşlı adam sinirlendi, "gelmesin zaten!"

1973 Mesaj
1 Şubat 2011; 12:45:29 

arkadaşın dediği doğru. bu tarz ilaçların etkisi bir süre sonra ortaya çıkabilir. aniden bırakmak da yanlış.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » doktorlara !!! Dideral hapı ve Beloc hapı hakkında?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.484