Şimdi Ara

Valve, Steam Kullanıcı İncelemelerinde Değişikliğe Gidiyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  
       Steam kullanıcı incelemelerinde daha öncesinde de değişiklikler yapan Valve bir yenisi ile daha karşımızda. 

Valve'ın yaptığı duyuruya göre de artık Steam'de kullanıcı incelemeleri sonucu oluşan skor ortalamasına sadece oyunu satın alan kişilerin incelemeleri etki edebilecek.

Yani oyuna ücretsiz; hediye, promo kodu ve ücretsiz hafta sonu etkinliği sonucu ulaşan kişilerin incelemeleri puan ortalamasına etki edemeyecek. Oyunu satın almayan kişiler ise inceleme yazmaya devam edebilecek ancak puan ortalamasına dahil edilmeyecek. Oynaması ücretsiz oyunlar bu durumdan muaf olacak.

Valve bu değişikliğin başladığını ve önümüzdeki birkaç günde tamamlanacağını belirtti. Tamamlandığı zaman bazı oyunların Steam'deki inceleme puanlarında değişiklik olabilir.

• bana saçma geldi. mesela ben ekran kartı aldım yanında oyun verdi onu denedim ve beğenmedim yani şimdi steamde o oyunun sayfasında yaptığım yorum puanını etkilemeyecek öyle mi? mesele para vermek mi yoksa düşüncemizi beyan etmek mi anlamadım gitti. olacak iş değil kanımca

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Megathrone26 kullanıcısına yanıt
    Steam, getireceği değişiklik ile senin bahsettiğin soruna çare olmaya çalışıyor. İlgilenmediği oyuna bir şekilde sahip olan ''deneyen ve beğenmeyen'' değil, Oyunu takip eden, ilgi gösteren, nihayetinde satın alan kişilerin yorumlarına değer vereceğini söylüyor.
  • Yerinde bir olay olmuş.

• Valve başka oyunların puanı ile uğraşmaktan kendisi oyun yapmayı unuttuğu. Benden 0 puan çıkar
  • Bu durumda key alıp Steam'de aktive edersek onlar da mı sayılmayacak? Bence sayılacak, bu durumda ekran kartının hediyesine verilen puanlar da sayılmaz mı? Sonuçta onlar da keyle aktifleştiriliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 10 Mart 2017; 18:41:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Megathrone26

bana saçma geldi. mesela ben ekran kartı aldım yanında oyun verdi onu denedim ve beğenmedim yani şimdi steamde o oyunun sayfasında yaptığım yorum puanını etkilemeyecek öyle mi? mesele para vermek mi yoksa düşüncemizi beyan etmek mi anlamadım gitti. olacak iş değil kanımca

Zaten o promosyon kodu ile oyunu steam de aktif edemezsin doğal olarak da inceleme yazamassın. Oyunu bedava edinmiş veya ucuza key bulup almış kişilerin çoğunluğu oyun hakkında bilgilendirmekten çok saçma şeyler yazdıkları için sayfa olumsuz yorumlarla ya da olumlu ama düzgün olmayan incelemerle doluyor. (Parasını verip alan kişilerde yapıyor tabi ki bunu ama bunlar kadar değil)
  • Ne kadar saçma sanki para verip alanlar farklı oyun oynuyorlar. Valve ne kadar berbat paraya tapan bir firma oldun sen. İnşallah konsol piyasası sonunu getirecek senin. Kendi kuyunu kazıyorsun. Amaç belli o kadar para verenler elbette oyunu körü bulmayıp tatmin olmak için sözde yüksek puan verip oyun satışına destek olacak. Çok çakalsın çok.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • LaxLucky kullanıcısına yanıt
    Bence iyi etmişler. Her oyunun altında "çöp" diye inceleme yazan bir kesim vardı. En azından onlar elenmiş olacak.

İkinci olarak, konsol piyasası kendi durumuna baksın. Neyi bitirecek? Her ay milletten sömürür gibi üyelik ücreti alan Sony mi? Ya da exc oyunlarını konsoldan PC'ye de getirmek zorunda olan Microsoft mu? Her 2-3 yılda bir konsol çıkması, başlı başına problem zaten.

Benim para verip aldıklarımda eksi yorum attığım oyunlar da var sen merak etme. Troll kesimi engelleyecekler.
  • Bence mantıklı bir sistem
  • KortX kullanıcısına yanıt
    Çöp oyunu yazdıkları neler ruslardan geçilmeyen hack dolu valve nin içine ettiği cs go yirmi yıldır beta olan dayz optimizesi bozuk tekrarlayan oyunlara yazılıyor. Elbetteki hatalar illa vardır ama genel durum kötü bir adım şayet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LaxLucky kullanıcısına yanıt
    Açıkçası, o oyunu zaten bildiğim için hiç incelemelerine bakmadım. Fazla oynamadım da ayrıca. Ben hikayesi olan ve/veya farklı oynanışları olan oyunlardan söz ediyorum.

Örnekler;

http://steamcommunity.com/id/MrPeebuddy/recommended/41500/

http://steamcommunity.com/id/ambidot/recommended/292030/

http://steamcommunity.com/id/DowJonesss/recommended/20900/

• KortX kullanıcısına yanıt
    Haklısınız bunda diyorum ya illa çıkar abuserlar anlaşamadık bu konuda ama olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malum firmadan beklenen hareketler,şaşırmıyorum.Ben asıl aylık paralı üyeliği ne zaman getireceğini merak ediyorum.
  • Güzel gelişme . Bence daha önemlisi belli bir saatin üstünde oynamış kişiler yorum yazabilmeli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • öneriyorum - önermiyorum dan başka nötr bir seçenek de lazım. bazen o kadar arada kalıyorsun önersen bir türlü önermesen bir türlü.

• BSC Misafiri B kullanıcısına yanıt
    Merak etme, bir ara modları paralı yapmaya kalktıklarında sağlam tepkiyle karşılaştılar. Öyle birşey getirmeye kalkarlarsa yine sağlam bir tepki alacaklarını düşünüyorum.

Ayrıca öyle birşey yaparlarsa çok büyük bir kitleyi ellerinden kaybedeceklerini de düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.