Şimdi Ara

Araç Trafikten çekme belgeli? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
4
Favori
354.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çekme belgeli aracın diğer araçlardan bir farkı yok ki, niye ucuza satıyor anlamadım.. çalınmışsa sonuçta bulunmuş ve sağlam..
    ucuz olması şüphe çekiyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akifs A kullanıcısına yanıt
    ARKADAŞLAR 2012 MODEL CUP MOTORSİKLETİM VAR 3400 LİRA @akifs EHLİYETTEN CEZAM VAR MOTORU HURDAYA CIKARABİLİRMİYİM CIKARIRSAM CEZASI SİLİNİRMİ?
  • Az hasarlı bir aracın çekme belgesi alması mantıklı değildir ...

Şöyle düşünün ; nette bir çok sitede yüzlerce az hasarlı , çekme belgeli araç mevcut

Çoğu ilanda; ""Piyasa bedeli 120 bin tl olan aracımız, kaput ucundan (veya az hasarlı muhtelif yerlerden bahsederler) az hasarlıdır , satış fiyatı 70 bin tl , hasarıda 3 bin tldir onarımında da parça temininde de yardımcı oluruz""

Hımm,biraz saksıyı çalıştıralım beraber o zaman ; Bu tip ilanlardan 2-3 ayrı sitede yüzlerce ,binlerce var .Mercedesler bmw ler cipler cirit atıyor .Görüntüleri pırıl pırıl km düşük hasarları ,sabah servise versek ,akşam alınacak kadar küçük ,

Piyasa fiyatı 120 bin tl ,arkadaşımız amme hizmeti olarak 70 bine satıyor ,isterrsek 3 bin tl daha verip onarılmış alıyoruz...

73 bin tl ye , piyasası 120 bin tl olan aracı kaptığımız gibi gidiyoruz, vay babam vay :)

Bu kadar araba çakalı , galerici ,bayi uyanamamış duruma , tek çakalı bizi ortamın netten paranın dibine vurucaz , ayda böyle 20 tane araba alıp satsak (1 tane ile başlayıp) ortalama gelirimizde 300-400 bin tl ye vuruyor...

Şimdi gelelin kur fasulyenin faydalarına ; Bunu satan arkadaşlar bu sevaba girmeye neden karar vermişler ;

a )Kişiye parası ve vakti bol gelmiş , halk araç sahibi olsun , maksat iş görülsün

b) Kişi kendisi yıllarca araçsız kalmış sonra araçlanınca ,geçmişini unutmamış ve kendini bu işe vermiş

vs vs vs

Arkadaşlar ; yapmayın etmeyin :) Madem piyasası 120 bin aracın , masrafıda 3 bin ; adam niye kendi satmıyor 120 binede ,size veriyor 3 bine allah aşkına :)

HİÇ BİR SİGORTA ŞİRKETİ ; az hasarlı bir araca çekme belgesi istemez ...SİGORTA şirketleri sadece ; aracın tahmini hasarı piyasa fiyatından fazlaya denk geldiğinde, veya buna denk durumlarda araç sahibinden ÇEKME BELGESİ ibraz etmesini isteyerek ,tam parasını sahibine öder...

120 bin tl lik araçta ,30-40-50 bin tl lik hasara bile çok zor çekme belgesi ister ..Daha fazla hasar varsa şunu hesap eder kabaca ;

HASAR MASRAFI boyunu aşınca, karsız bir hale gelince sigorta şirketleri bu ağır hasarlı araçları SİMSARLARA satarlar ...

İşte bahsi geçen araçlar bunlardır ...

YOKSA; hiç bir sigorta şirketi 2012 model 50 binde bir bmw 320 dizel m paketli bir aracı 3-5 bin tl lik hasar için perte çıkartıp sahibine o parayı ödemez ...

• ozZ.
    Yaw arkadaşım aklımı iyice karıştırdın.İstanbulda bir araba buldum ismini vermeyeyim X marka 2009 model aracın temizinin fiyatı 22.000
    bu arabayı 12.500 verdiler bir çamurluk değişecek birde marşıbiyer değişecek max. masrafı 2000 TL yani araç bana yaklaşık
    noter+muayene+sigorta+masraf+yol gideri+12500=16000TL gibi bir paraya gelecek tam gidecektimki senin bu yazını okudum.
    Bu araçta ne gibi hile olmuş olabilirki.
    HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webercan -- 6 Ocak 2014; 17:13:29 >
  • Amma araciyla sorunu olanlar varmis yahu oku oku bitmedi

• sakın bulşmayın o araca uzak durun ucuz etin yahnisi olmaz
  • Arkadaşlar merhaba,
    Çekme belgeli aracımı tamir ettirdim ve muayene yaptıracağım. Fakat plaka olmaması, muayenede ağır kusur olarak kabul edildiği için eski plakayı bastırıp öyle gidilmesi gerekiyormuş. Sorum şu,
    Elimdeki çekme belgesiyle istediğim gibi plaka bastırabiliyormuyum, bu bastığım plaka ile muayeneye girebilirmiyim.
    Yoksa trafikten her hangi bir işlem yapıp plakayı öyle mi çıkartmam gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker.arslan

Arkadaşlar merhaba,
    Çekme belgeli aracımı tamir ettirdim ve muayene yaptıracağım. Fakat plaka olmaması, muayenede ağır kusur olarak kabul edildiği için eski plakayı bastırıp öyle gidilmesi gerekiyormuş. Sorum şu,
    Elimdeki çekme belgesiyle istediğim gibi plaka bastırabiliyormuyum, bu bastığım plaka ile muayeneye girebilirmiyim.
    Yoksa trafikten her hangi bir işlem yapıp plakayı öyle mi çıkartmam gerekiyor?

size yanlış bilgi vermişler..

çekme belgeli araç muayeneye ya çekici üzerinde gider, ya da geçici plaka (1 hafta süresi olan sarı plaka) alınır dedi bana muameleci..

kesinlikle eski plakanızı bastırıp yola çıkmayın..
    eski plakayı yasal olarak bastıramazsınız, zaten çekme belgeli aracın plakaları trafik şubesi tarafından alınmıştır..
    plakacıda illegal olarak bastırırsanız da olası bir çevirmede suçlu düşersiniz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Çekici üstünde gider doğru aksi durumda trafik durdurursa arabayı en yakın yediemin otoparkına çekiyorlar. Fakat herkes eski plakanın muayene esnasında bulunması gerektiğini söylüyor. En iyisi tüvtürk ü arayıp öğrenmek.
  • djoz kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar merak ettiğim bir husus var emin olmak istiyorum.

Şimdi ben diyelim bir aracım muayene ücreti vergi ücreti felan var aracı çekme
    belgeli yapıp bu borçlarını sonra ödemek üzere komple üzerime alabilir miyim acaba

yani satışını alabilir miyim.

şimdiden teşekkürler
  • Biz yeni araç aldık 14 gün oldu çekme belgeli arac şuan tamirde ve araç 15 gün içinde muayeneye zorunlu girmek zorundaymış eğer araba yetişmezse ceza mı kesilir yoksa araç bağlannırmı ??????????????????

• asasinler123 A kullanıcısına yanıt
    Biz yeni araç aldık 14 gün oldu çekme belgeli arac şuan tamirde ve araç 15 gün içinde muayeneye zorunlu girmek zorundaymış eğer araba yetişmezse ceza mı kesilir yoksa araç bağlannırmı ??????????????????

• Biz yeni araç aldık 14 gün oldu çekme belgeli arac şuan tamirde ve araç 15 gün içinde muayeneye zorunlu girmek zorundaymış eğer araba yetişmezse ceza mı kesilir yoksa araç bağlannırmı ?????????????????

• çekme belgeli araçların bence en büyük sorunu,trafiğe döndükten sonra kasko yapılamıyor olması
  • yasinozkan Y kullanıcısına yanıt
    Evet kesinlikle. Benim aracımda hasar kaydı var fakat ağır değil, pertte değil kasko değerine göre yüksek bir hasar kaydı yok fakat kaza yapan şahıs araca çekme belgesi düzenletmiş bu yüzden kasko yapmıyor normal firmalar. Yapanda 2.200 gibi rakamlardan bahsediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLuE_bErRy

Bu Soruyla Beraber .....
    ''araçların tekrar trafiğe dönmesi söz konusu ise geçmiş yıllara ait vergilerin ödenmesi gerekiyor.''
    sözünden kasıt trafikten çekildiği süre içerisindeki zamanın vergileri mi , yoksa trafikteyken ödenmeyen vergileri mi ?

Trafikte iken ödenmeyen vergileri ödüyorsunuz diye biliyorum
  • ozaman şöyle soralım araç tarfikten çekilmiş ve 2006dan beri muayene yapılmamış 2006 yılında çekilmiş yani 8 yıldır muayene yok ama araç trafiktede değil dolayısı ile muayene borcu 2006dan mı yoksa aracın tekrar tescil edildiği tarihten mi başlar nette gördüğüm bi yazıya göre kaaç olursa olsun 2005ten itibaren ödenmemiş gibi muayene ücreti alınır yazıyordu
  • çekme belgesi yapmanın mantığı vergi, muayne vs. ödememek değil mi zaten?

10 sene yattığı süre içinde araca vergi işliyor mu?

benim bildiğim yeniden trafiğe sokmak için muayne gerekiyor, 10 yıl yattıysa 5 muayne parası neden ödeyeyim, kullanmadım ki bunu 10 sene?
  • bir sorum olacak 7.7.2007 tarihinde muayenesi sonra eren bir motorsikletim var. ortalama 7 yıldır muayenesi yok. motora çekme belgesi çıkartsam, muyene borcunu isterlermi benden ? herhangi bir vergi borcu yok. diyelimki çekme belgesini çıkarttık tekrar trafiğe sokmak için plaka çıkartacağımız zaman o 7 yıllık muayene cezasını tekrar alırlarmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vizyongokay

bir sorum olacak 7.7.2007 tarihinde muayenesi sonra eren bir motorsikletim var. ortalama 7 yıldır muayenesi yok. motora çekme belgesi çıkartsam, muyene borcunu isterlermi benden ? herhangi bir vergi borcu yok. diyelimki çekme belgesini çıkarttık tekrar trafiğe sokmak için plaka çıkartacağımız zaman o 7 yıllık muayene cezasını tekrar alırlarmı ?

Trafikten çekerken sadece vergi borcu tahsil edilir, sizin borcunuz yokmuş, para ödemezsiniz..

Fakat tekrar trafiğe sokmak için 2007-2014 arasındaki muayene borcunu ödemek zorunda kalırsınız. (bizzat muayene istasyonundaki para tahsil eden memura sordum)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.