Şimdi Ara

Alpine geri döndü! Karşınızda yeni Alpine A110

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Alpine geri döndü! Karşınızda yeni Alpine A110
    Bir dönemin ralli efsanesi Fransız Alpine resmen geri döndü. Daha önce prototip bir modelle bizleri markanın dönüşüne hazırlayan firma uzun bir aradan sonra ilk seri üretime hazır modelini Cenevre Otomobil Fuarında sergilemeye başladı.

Firmanın efsanevi A110 modelinin kıvrımlı hatlarını taşıyan yeni araç retro hatları modernlikle buluşturuyor. Önceki modeldekine benzer şekilde yuvarlak farlara sahip olan aracın kaputu da eski modelden esintiler taşıyor. Özel tasarlanan hava kanalları ile tamamen düz olan tabanı ve arka difüzörü sayesinde oldukça düşük hava direnç katsayısına sahip olan araç, bu yapısı sayesinde yeterli basma kuvveti sağlamak için herhangi bir spoylere de ihtiyaç duymuyor.

Alpine geri döndü! Karşınızda yeni Alpine A110
    Günümüz standartlarına göre oldukça hafif olan yeni A110, 1080 kg ağırlığı ile dikkat çekiyor. Gücünü Renault-Nissan ittifakı tarafından geliştirilen 1.8 litre turbo benzinli motordan alan araç, 255 beygir güce ve 320 Nm torka sahip. Düşük ağırlığının ve 7-ileri Getrag çift kavramalı şanzımanın avantajını kullanan araç 0-100 km/h hızlanmasını 4,5 saniyede tamamlıyor. Sürücüye Normal, Sport ve Track olmak üzere 3 farklı sürüş modu sunan araç bu modların seçimine göre motor yönetimi, şanzıman, direksiyon, denge kontrolü, aktif egzoz ayarı ve sürücü ekranı gibi alanlarda ayarlamalar yapıyor.

Jean Rédélé'in Alpine markasını kurduğu 1955 yılına atıfta bulunmak amacıyla ilk etapta 1955 adet bazı ayrıcalıklara sahip Première Edition adıyla satılacak olan Alpine A110, 2018 ve sonrasında ise seri üretim halinde satılacak.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110
    2017 Alpine A110

• Güzel duvar kağıdı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Retro olsun diye konan ekstra farlar haricinde çok güzel olmuş. Özellikle stoplar çok güzel gözüküyor. Bir de arkadan Lotus Elise'e benzemiyor mu yav marka yazmasa onun 2017 modeli derdim
  • Aynen benziyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Porschemsi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mx-5 e benzettim bende ön yuvarlak farlar harici kısmı.Başarılı olmuş.Alamayacak olmamız çok acı :(

• Yuvarlak farlar olmasa çok daha iyiymiş...

• ben de porsche a benzettim gerçi bu dönemde hepsi birbirine benziyor.
  • mx5'in motoru çok dandikti.bunun ağırlık ve motoru çok güzel olmuş.arka kısmı biraz alçak,eksik geldi.biraz belirgin spoyler olsa yandan daha hoş görünürmüş bence.ilave de takılırsa olabilir.şakası olmayan bir makina olmuş.
  • Motor hacmi itibari ile Türkiye pazarına sunulsa, performanslı araç isteyenler için güzel bir seçenek olabilir. Ağırlık/güç oranı gayet iyi görünüyor. Arka tasarım güzel ama önünü beğenmedim.

• Alpine BMW modifiye firması değil miydi?
  • Porche farlari biraz auidi r8 stoplari 150gram da bmw mavisi de koy hocam karışık olsun, al sana alpine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryzen1200 -- 10 Mart 2017; 14:20:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyokus

Alpine BMW modifiye firması değil miydi?

Bahsettiğiniz firma Alman modifiye firması ALPIN''A'' bu ise Renault-Alpin''e'' yani isim benzerliği.

Alpine geri döndü! Karşınızda yeni Alpine A110 Alpine geri döndü! Karşınızda yeni Alpine A110

Hatta olayın birde bu boyutu var..

• Dışardan bakınca bir cacığa benzemiyor gibi sert plastik Fransız geleneğinden geliyorsa ucuza baya satar..

• yildiz kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgilendirme için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: QralCess

Dışardan bakınca bir cacığa benzemiyor gibi sert plastik Fransız geleneğinden geliyorsa ucuza baya satar..

Günün "Otomobil Gurusu" seçildiniz... Tebrikler !!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.