Şimdi Ara

Vestel Venus Z10 detaylı ön inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
2
Favori
6.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vestel'in üst segment akıllı telefon olarak lanse ettiği Venus Z10 modelini masaya yatırıyor ve tüm detaylarını değerlendiriyoruz. Bu telefon gerçekten üst segment mi, yanıtı videomuzda. 

• Güleceğim ama gülemiyorum bile.

• Sübhanallah .. Benmi yanlış görüyorum yoksa Kapasitif tuşların üstünde Sanal tuşlarmı görüyorum ?..
    Bu ne cesaret yiidim beni ara ..

• Hem fiziksel Hem sanal tuş mu var alette

• Snapdragon 435'li telefona 4GB RAM'den dolayı üst seviye demek, RAM'i bol giriş seviyesi ekran kartlı oyuncu bilgisayarı yapmaktan farksız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0537 -- 7 Mart 2017; 17:57:20 >
  • Gururla Sanal Butonlu

• Kör oldum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ön taraf Samsung, arka taraf iphone. Tuş içinde tuş sanki Inception
  • Üst seviye dedikleri Z serisi böyleyse giriş seviyesi modellerine ne işlemci koyacaklar çok merak ediyorum.

Qualcomm, Snapdragon 100 serisi işlemci falan çıkarsın olmazsa.
  • Hiç gerek yok 8 çekirdekli bir MediaTek yeterde artar bunlara.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aylık 100.000 adet telefon satışına ulaşan vestel ! Abi kim alıyor bunları ? Şakaysa komik değil ,ciddiyse hiç komik değil

• Rakip olarak gordukleri firmalari gorunce Vestel Turkiye nin yuz karasi hem de her acidan ...

Snapdragon 435 e full HD ekran yuh derim .

Snapdragon 435 en guzel 720p ekran lilarda anlamlidir .

4GB ram olmasi ust seviye segmenti yapmaz aksine 6 GB RAM olmali idi islemcisi de 800 serisi olmali idi yani hic olmazsa Snapdragon 821 ile gelmeli idi ...

Sanal tus ile fiziksel tus ayni anda kullanilmasi gulmekten karnim agridi :D :D ....

En bos odulu de kapmislar en buyuk yapboz telefon standlarini kurmus ? Biz tuketici icin ne de onemli ve anlamli ?!!! :D

Vestel in montajli urunleri yerli diye satip satmamasi ayri bir mesele iken boyle bos bir cihazi cikartmalari Vestel Turkiye ve dunya ile resmen kibarca kufur etmektir !

Kim over boyle bir cihazi .

Cihaz giris seviyesi islemci kullanmis .

• giriş seviyesinde bile harika ekranı olan telefonlar var erdi kardeş.bakınız huawei.

sanırım eski ve kalitesiz bir panel kullanmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: psicik96

Sübhanallah .. Benmi yanlış görüyorum yoksa Kapasitif tuşların üstünde Sanal tuşlarmı görüyorum ?..
    Bu ne cesaret yiidim beni ara ..

Merhaba,

Sanal buton olayı kullanıcı tarafından kontrol edilebilecek.

Bizim kullandığımız cihazda yazılım hazır olmadığından kapatamadık ama piyasaya çıkan cihazda kapatılabilecek.

Teşekkürler.
  • psicik96 kullanıcısına yanıt
    uhauhauhauhauhhuaa
  • Vestel bile bir şeyler yapmaya çabalıyor siz hala video player konusunda gıdım aşama kaydedemediniz.

Sayenizde bilgisayarda VCD seyrettiğim zamanları anımsadım ve 1 dakika dolmadan videoyu kapattım.
  • bu arada enteresan olan yerli üretim denilen markaların isimleri bile yerli değil.

casper general mobile vestel ,yada venüs ,reeder

eskiden doğan kartal şahin murat falan koyarlardı isimleri.kağıt üzerinde yerli olsun diye.şimdi o bile yok.
  • 700-1200 lira bandında malzeme kalitesi satış sonrası hizmet yazılımı fena olmayan oldukça iyi modeller var.huawei telefonları misal.belli seviyenin üzerinde telefonlar giriş ve orta segmentte.
  • telefon işine birçok firmanın bu kadar çok girmesinin nedeni kar maliyet oranının oldukça yüksek olması kanımca.ortalama telefonlar 140-180 gram arasında değişiyor.metaryel maliyeti haliyle oldukça düşük oluyor.

sony pc sektöründen elini ayağını çekerken az satmasına rağmen akıllı telefon tarafını kapatmıyor.düşük maliyet yüksek kar bunda önemli bir etken

misal lg g4 . 2500 liradan piyasaya çıkıyor.1 yıl sonra 1500 liraya düşüyor.2 yıl sonra 1000 lira seviyelerine düşüyor.1000 liraya satarkende kar ediyor .

haliyle giriş seviyesi dediğimiz 700-1000 lira bandındaki telefonlarda oldukça yüksek karla satılıyor.amiral gemi donanımlarından daha düşük oldukları için.
  • Üst seviye denilip içinden Snapdragon 435 çıkması da firmanın zihniyetini açıkca ortaya koyuyor.Resmen bilmeyenleri kandırmak amaçlanmış.İyiki "yerli" denilen bu kan emicilerin eline düşmedik.Neyseki hala rekabet var.
    Ayrıca (mühendislik örneği olup olmaması önemli değil) sergilenen telefonda kapasitif tuşlar bulunuyorken sanal tuşların da bulunması nedir ?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.