Şimdi Ara

Apple’dan ısınmayı önleyen kılıf patenti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple’dan ısınmayı önleyen kılıf patenti

Son dönemde akıllı telefonlarda yaşanan ısınmalar veya patlamalar gündemi bir hayli meşgul ediyor. Öyle ki, artık telefonunda bir ısınma olduğunu hisseden kullanıcı patlayabilir endişesiyle teknik destek bulmaya çalışıyor ve deneyimli kişilere başvurmayı düşünüyor. Üreticilerin de bu yönde önemli çalışmaları mevcut.

Harici bir çözüm

Bugüne kadar üreticilerin kasa içerisinde ısınmaya karşı bir takım çözümler geliştirdiğini görmüştük. Apple ise dışarıdan müdahale etmeyi tercih etmiş. Firmanın başvurusunu yaptığı patent, iPhone modellerinde ısınmayı önlemeyi amaçlıyor.

Apple çözümü üç katmanlı bir telefon kılıfı. İlk katman telefonun ısınan bileşenleri ile arka kapak üzerinden etkileşim kuracak şekilde tasarlanmış. Katmanda gerektiği anda katıdan sıvıya dönüşecek termal iletken maddeler yer alıyor. Böylece ısıyı emiyor ve etkili bir soğutma sağlıyor. Kılıfın en önemli katmanı bu. Diğer katmanlar ise telefonu koruma amacını taşıyor.

Ayrıca Bkz.Apple 32GB’lık iPhone 6 modelini satışa sunuyor

Apple’ın onuncu yıla özel olarak üst düzey bir iPhone modeli hazırladığı biliniyor. Yüksek hızlarda bir işlemci, kablosuz şarj teknolojisi, 5.8 inçlik OLED ekran, daha büyük batarya gibi özellikler elbette ısınmaya sebep olacaktır. Apple yeni kılıf teknolojisi ile kullanıcıların herhangi bir sıcaklık hissi yaşamalarını önlemek istiyor olabilir. 

• kılıfın patenti mi olur be. inoveyşin bumudur?

• Fiyatı yüksek olacak kesinlikle. Gerçi ülkemizde en az 5000 liradan gelecek cihaz için 500 liralık kılıfın lafı olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_mail

kılıfın patenti mi olur be. inoveyşin bumudur?

Kendin kaç zaman çalışıp kafa patlatıp bir fikir bulup sonra biri gelip hiç uğraşmadan emeklerine konsa ne derdin?? İnoveyşın yenilik demektir. Gayet yenilikçi fikir. Patent almak haklarını yasal korumaya almak demektir. Firma sonuna kadar da haklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlamadığım nokta şu ki; Patent almak yasal birşey ve fikir koruma amacı güden bir hak. Patenti alındıysa daha önce yapılmamış demektir. Daha önce bulsaydın alsaydın o zaman patentini.

• quote:

Orijinalden alıntı: Catology

quote:

Kendin kaç zaman çalışıp kafa patlatıp bir fikir bulup sonra biri gelip hiç uğraşmadan emeklerine konsa ne derdin?? İnoveyşın yenilik demektir. Gayet yenilikçi fikir. Patent almak haklarını yasal korumaya almak demektir. Firma sonuna kadar da haklı.

Saçma saçma şeyler için düşünmem. Ama merak ediyorsan 14 yaşında yokluktan bulduğum merceklerle yaptığım mikroskopu gösterebilirim. Veya yine kendi yapımım teleskop ile Türkiyeden ilk çekilmiş ISS fotoğrafı paylaşabilirim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Catology

quote:

Saçma saçma şeyler için düşünmem. Ama merak ediyorsan 14 yaşında yokluktan bulduğum merceklerle yaptığım mikroskopu gösterebilirim. Veya yine kendi yapımım teleskop ile Türkiyeden ilk çekilmiş ISS fotoğrafı paylaşabilirim.

Yaşına gönderme yapmadım ki. Madem bu kadar özel buluyorsun. TPE enstitüsü bu konuda çok yardımcı oluyor ve destekliyor. Patent alsana?

Ben marka sahibiyim. Bin liraya maloldu herşey dahil ama 10 yıl markayı bana verdiler. Bu süreçte çok rahatsız ettim ama bana çok destek çıktılar sağolsunlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Isınmayan, kılıfa ihtiyaç duymayan telefonlara kafa yorsalar keşke...

• 20 yıl sonra kullanırlar artık telefonlarında

• Kılıfsız olmuyor muymuş

• Apple i-kılıf = 399 $

• bide ekran koruyucusu yap, onada 150 USD iste, tamamdir.

• şu boş yorumları okudukça, ülkenin bu halde olmasındaki ana sebebi buluyorum.
  • İyi de telefon yine ısınıyor burada sadece kullanıcıya sıcaklık hissi gitmiyor? Sıcaklıktan patlayacaksa bunu engellemez o kılıf yine patlar

• Resmen saçmalık Kılıfın patenti mi olur ? nerede görülmüş.Isı borusu koysun daha az ısınan adam gibi işlemci yapsınlar.Bu ne saçmalık...

• Soğukta çalışanını yaptılar mı da ellerimiz ısınıyormuş sıra ona gelmişmiş.

• İsteyene soğuk isteyene sıcak. Coğrafyaya özgü bir kullanım sunuyor.
    Soğuk iklimde yaşayanlar için harika düşünülmüş inovatif bir özellik daha...

Ancak böyle savunabildim.
  • vizyonlarına...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.