Şimdi Ara

Netflix, HDR içerikleri LG G6 ile akıllı telefonlara getiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Netflix, HDR içerikleri LG G6 ile akıllı telefonlara getiriyor

LG’nin yeni amiral gemi akıllı telefonu G6 ile ilgili dikkat çeken duyurulardan birisi Dolby Vision ve HDR 10 standartlarını desteklemesi olmuştu. Görüntü kalitesinin en üst seviyeye çıkarılmasını amaçlayan bu teknolojiler için içerikler de artıyor.

Netflix’den HDR adımı

Çevrim içi video platformu Netflix, LG G6 amiral gemisi ile başlamak üzere HDR içerikleri uyumlu akıllı telefonlara sunmaya başlayacağını duyurdu. Böylece büyük ekranlı televizyonların yanında akıllı telefon ekranlarında da görsel kalitesi yüksek içerikler izlenebilecek.

HDR teknolojisi sadece LG G6’ya özel bir standart değil. Geçen yıl Galaxy Note 7 ekranı da HDR 10 destekliyordu. Yine Xperia XZ Premium modelinde de HDR 10 desteği mevcut. Bu telefonlara da kısa süre içerisinde Netflix desteğinin gelmesi bekleniyor.

Ayrıca Bkz.Samsung telefonlarına RCS desteği geliyor

Diğer taraftan Netflix’in önemli bir duyurusu daha vardı. Firma uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni şifreleme ve sıkıştırma tenkolojilerinde de sona geldi. Kullanıcının daha az veri tüketmesini sağlayacak yeni teknolojiler ile 2GB kotalı bir kullanıcı yaklaşık 30 saatlik Netflix içeriği izleyebilecek. Özellikle veri tüketiminin pahalı veya hızların yetersiz bölgelerde daha fazla kullanıcıya erişilmesi amaçlanıyor. Yeni teknolojiler yıl içerisinde mobil cihazlara sunulmaya başlanacak. 

• Son paragraf hoşuma gitti hadi inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2gb ta 30 saat 1080p film izlemek efsane olur

• 2 gb ile 1080p 30 saat imkansız aga büyücü mü la bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

2 gb ile 1080p 30 saat imkansız aga büyücü mü la bunlar

Katiliyorum ufak atta civcivler yesin misali

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haberde sadece Netflix içeri izlenebilecek deniliyor niye kendinizi 1080p ile sınırladınız ki?! Belki 4K içerik olacak. Teknoloji ve Bilim de imkansız yoktur gelişim vardır netice almak sadece zaman meselesidir. Sıkıştırma, kodek teknolojisi ve bu veriyi işleme teknolojisi de ilerliyor haliyle. 2 yıl önceki sıkıştırma, veri boyutları farklıydı günümüzde farklı 2 yıl sonra daha da farklı olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rlknvzpicyy

canım yerli ve milli tank, uçak, uzay gemisi haberleri çekti birden ya 2 gündür göremiyorum sitede huzursuz oldum.

geçen bununla ilgili haber vardı dh de ara bulursun oku. googlenin sıkıştırmasını kullanıyor ve çok az veri harcıyormuş 1080p.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

quote:

Katiliyorum ufak atta civcivler yesin misali

ufak atta civcivler yesin ne yaw:)mahalle arkadaşın netflixlemi konuşuyon:=:)

şakası bi yana dh de bununla ilgili haber var ara bulurusun. yeni bir googlenin sıkıştırma teknolojisini kullanıyor ve çok az veri harcıyormuş.

böyle büyük firmalar öyle yalan atarak bi yere gelemez . böyle bişey okuyunca önce araştır rezil olma
  • quote:

Aslında imkansız değil ama netlix'in de bir halt yaptığı yok zaten. Sadece google'ın vp9 kodeğini kendi platformlarına entegre ediyorlar. 1080p 3 dakikalık bir video 20 mb falan tutuyordu sanırım. Oradan bir hesap yapılabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 4 Mart 2017; 10:37:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rlknvzpicyy

canım yerli ve milli tank, uçak, uzay gemisi haberleri çekti birden ya 2 gündür göremiyorum sitede huzursuz oldum.

Ne kadar üzdüyse artık o haberler..

• 30 saat olayı yalan 144p değilse.

• h.265 formatından haberiniz yok sanırım

hvec olarak da geçer

18 GB h.264 formatında 1080 filmin sound ayarlarıyla oynanmamış hali h.265 ile 5 GB'a düşebiliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.