Şimdi Ara

Skoda Fabia 1.0 TSI motor seçeneğine kavuştu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Skoda Fabia 1.0 TSI motor seçeneğine kavuştu
    Volkswagen Grubunun 3 silindirli düşük hacimli motoru Skoda modellerine gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda makyajla birlikte markanın Rapid modelinde sunulmaya başlayan 1.0 TSI motor seçeneği şimdi de Fabia modeline getirildi.

Aracın hem 5 kapılı hatchback hem de stationwagon versiyonlarında sunulacak olan yeni motor eski 1.2 litrelik 4 silindirli ünitenin yerini alacak. Yerini alacağı üniteye göre daha ufak olsa da güç olarak aynı değerde (110 bg) olan ve eskiyi aratmayacak olan yeni motor sahip olduğu 200 Nm tork değeri ile 25 Nm daha fazla torka sahip. Skoda'nın açıklamasına göre %6'ya varan oranda daha ekonomik olan motor müşterileri mutlu edeceği düşünülüyor.

Skoda Fabia 1.0 TSI motor seçeneğine kavuştu
    Alüminyumdan imal edilen kartere sahip olan yeni motor, 1.2 litrelik üniteye oranla 10 kilogram daha hafif durumda. Müşterilerin 3 silindirin titreşimli çalışabileceği ile ilgili kafasındaki sorulara da yanıt veren Skoda, alüminyum pistonlar ve bağlantı kollarının çok iyi dengelenmiş olduğunu ve motorun çok az sürtünme ile pürüzsüz ve rafine bir şekilde çalıştığını belirtiyor.

Yeni nesil Fabia RS ile ilgili de açıklama yapan Skoda, aracın yeni neslinin geliştirme masraflarını karşılayabilmek için yeterli pazar büyüklüğünün olmadığını ve bu nedenle yeni bir Fabia RS'in üretilmeyeceğini belirtiyor.

• Güzelde pahalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Skoda acayip VW ye benzemeye başladı özellikle farlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç birşey bilmiyorum fiyatına felanda bakmadım ama şu arabaya 65'den yukarı verilirse gerçekten yazık.

Saygılar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bla bla bla "çok mal haramsız, çok laf yalansız olmaz" burda da vardır bişiler. en son wv kendi modellerinde silindir hacimlerinde küçülmeye gitmişti ki peşi sıra emisyon patladı. Gerçi o olayda gerekli yerlere gerekli HARÇları, BAĞIŞları yatırmadılar, yapmadılar diye oldu bence. diğer otomobil üreticilerini de değerlendirmeliydi zira tencere dibin kara benimki seninkinden kara durumu :D

• şu 1.0 motorun yokuş yukarı testini bir bulamadım. Bulan var linkle birlikte bir yeşillendirse beni...
  • Bu küçük hacimli motorların ömrü az olur diye düşünüyorum, bunun hakkında araştırmalar var mı acaba? Makale vb.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLastNinja

Bu küçük hacimli motorların ömrü az olur diye düşünüyorum, bunun hakkında araştırmalar var mı acaba? Makale vb.

sanki aracı 500000 km kullanıyorsun

Benzinli aracı 50.000 km kullanan görmedim (%95)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 3 Mart 2017; 22:28:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

quote:

Bu küçük hacimli motorların ömrü az olur diye düşünüyorum, bunun hakkında araştırmalar var mı acaba? Makale vb.

sanki aracı 500000 km kullanıyorsun

Benzinli aracı 50.000 km kullanan görmedim (%95)

56000 km civarı benim araba
    neden uzun kullanılmasın anlamadım
    iki senede bir değiştirmek mi gerekiyor
    ya da daha kısa sürede
  • 1.0 motor, 120 bg ve 200 Nm tork

• quote:

1.2 tsi'lar çıkınca da aynı tartışma yaşanmıştı. Sürekli limit değerlerde kullanmadıktan sonra bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.
  • güç olarak aynı değerde olsa da yeri geldiginde mutlaka eskiyi aratacak.

• Hacı şu 1.0 fındık kadar ufak motoru bizim fiat bise swaplasak nasıl olur acaba.....???

Neyse sesli düşündüm.
  • mini roket olmuş
  • roket diyenler forumda çıkacaktır eminim.
  • Skoda Fabia 1.0 TSI motor seçeneğine kavuştu
  • Vergisi daha az olur iyi olur.

• yakıt tüketimi nedir acaba

• 2017 model 1.2 tsi dsg fabia sahibiyim. 5500km.de aracim. 10km git 10km gel ankaranin sabah ve aksam yogun trafiginde 8.5 lt nin altina dusuremedim ben.

• Audi A1 1.0 kullandım bir süre Herşey güzel ama çok bağırıyor bu motorlar hadi bastım düz yolda 205 e kadar çıkardım ibreyide ama motor sesi için yine almam :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.