Şimdi Ara

Amd'nin 189$'a 50x15 PIC (Kişisel Internet Erişimcisi) adlı bilgisayarı satışa

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
4.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın büyük bir kesimi hala Pc sahibi olmaz ve internette gezinemezken, bilgisayarlar zengin ülkelerin ve zengin kesimin elinde kalmışken böyle bir gelişme çok önemli. PC'nin işletim sistemi Windows CE ama Windows XP Extender (genişletici) sayesinde Windows XP yazılımlarının çoğu kullanılıyor. Üzerinde Email, Internet Explorer, Tablolama Programı, kelime işlemci, messenger, PDF, Powerpoint okuyucu ve Media Player'ın son sürümü pakette geliyor.

Dahili modemi ile internete bağlanabiliyor, 10 Gb Seagate diski ile verileri kayıt edebiliyor saklıyabiliyor, üstündeki 4 adet USB portu ile genişleme imkanı sunuyor. 15 inch Monitörle beraber alınmak istediğinde fiyat 249$ oluyor. Böyle bir bilgisayarın esas hedefi yıllık 1000-6000$ arasında gelire sahip olan Hindistan, Çin, Brezilya, Meksika ve Rusya gibi ülkedeki insanlar. Ram 128 Mb ve Samsung üretimi. Sistem 25 sn'de açılıyor ve hizmete başlıyor.

Bu tür sistemin mimarı AMD Geode GX500 366MHz işlemcisi ile katkıda bulunuyor. İşlemci sadece 1 Watt tükettiğinden fana bile gerek duymuyor ve tabii ki masrafları bu düşük enerji düşürüyor. Bu fiyata böyle işletim sistemli, nerdeyse tam donanımlı bilgisayar hazırlayıp büyük ağlara dağıtıp pazarlaması yapılabilmesi gerçekten büyük bir çaba elde edilmeye edilen çaba ise 2015 yılına kadar dünya nüfusunun %50'sinin Internet'den yararlandırılması.

Not (24/12/2005) : Ürün artık ülkemizde de temin edilebilir durumda. AMD ve Doğan Online iş birliği ile Minicom isminde satışa sunuldu. Eğer sadece minicom ve klavye fare ikilisini alırsanız 16.99YTL x 24 ay, 15" CRT monitör de isterseniz 19.99YTL x 24 ay yada 15" LCD monitör isterseniz 29.99YTL x 24 ay taksitle ürüne sahip olmanız mümkün. Bu fiyatlara 24 ay boyunca e-kolay.net aboneliğide dahil edilmiş durumda.

Sayfanın Linki : http://www.amdboard.com/pic.html

• süper bir şey türkiyeye gelip 189 dolara satılsa hiç durmam alırım.
  • link bozuk galiba
  • ASLINDA OVERCLOCK YAPILSA HİÇTE FENA DEĞİL
    ALETİ BUZDOLABINA KOYARSAK 366@433 YAPILABİLİR
    USTELİK BU ŞEY BENİM SİSTEMDEN 2 SANİYE DAHA HIZLI AÇILIYO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LINEBACKER -- 27 Ekim 2004, 0:17:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: TEKnaKILLAH

ASLINDA OVERCLOCK YAPILSA HİÇTE FENA DEĞİL

.hakkaten ne kadar hızlı açılıyor.aslında ürün biraz daha hızlı olsa harika bir şey olur.mesela amd 2.5 512 ram falan .

• islemciyi yukseltseler bea :) one öyle milatlik gibi :)
  • Guzel bisey yav AMD'den de boyle bisey beklenirdi zaten.Gercekten deli bisey.Cok tutulacagına inaniyorum.
  • quote:

yoh artık daha neler herşeyi o/c olacak şekilde düşünmeyin arkadaşlar bana etrafımdakiler kafayı yedi diyorlar gerçekten öyle heralde

• Ben bu AMD yi çok seviyom yav.... Dualarım kabul oldu sonunda bende tanesi 250 $ dan bilgisayarları alıp internet kafe kurabilecem.... Yehuuuu.... İnşallah güzel memleketimede gelirde bizde alırız... Ya bu arada bunun ethernet girişi varmı acep?
  • amd farkı intelciler utansın
  • cd/dvd okuyucu yok mu???
  • İlk olarak bu bilgisayarlar ile internetcafe kurma düşüncesinde olan arkadaşın hemen vazgeçmesini tavsiye ederim. Zaten internetcafelerin ilk kullanım amacı oyun ülkemizde.

Bunun yanında işlemcilerin biraz daha hızlı olması lazımdı. Artık piyasası kalmayan, AMD 1000 ve biraz daha üstü işlemciler kullanılabilirdi. Ama sonuçta ben şu anda iş yerinde Pentium 100 kullanıyorum, ram'i 32 MB, yavaş mavaş ama işimi görüyor. Sistemi zorlayacak ekstra programlar kullanılmaz ise gayette yeterli olabilir.

Ekran kartı onboard sanırım ama acaba ne?
  • quote:

Orjinalden alıntı: BFK

İlk olarak bu bilgisayarlar ile internetcafe kurma düşüncesinde olan arkadaşın hemen vazgeçmesini tavsiye ederim. Zaten internetcafelerin ilk kullanım amacı oyun ülkemizde.

Bunun yanında işlemcilerin biraz daha hızlı olması lazımdı. Artık piyasası kalmayan, AMD 1000 ve biraz daha üstü işlemciler kullanılabilirdi. Ama sonuçta ben şu anda iş yerinde Pentium 100 kullanıyorum, ram'i 32 MB, yavaş mavaş ama işimi görüyor. Sistemi zorlayacak ekstra programlar kullanılmaz ise gayette yeterli olabilir.

Ekran kartı onboard sanırım ama acaba ne?

Ben yanlış söledim galiba şimdi bizim burası turistik bir yer ve gelen müşterilerde hep e-mail felan atıp birazda sörf yapıyorlar zaten makinayı zorlayan bişey yaptıkları yok.onun için bana göre biçilmiş kaftan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Solu -- 27 Ekim 2004, 15:51:37 >

• quote:

Orjinalden alıntı: TechnicaL

quote:

yoh artık daha neler herşeyi o/c olacak şekilde düşünmeyin arkadaşlar bana etrafımdakiler kafayı yedi diyorlar gerçekten öyle heralde

ASIL BEN HERŞEYİ O/C YAPMAZSAM KAFAYI YERİM

• Bu kadar ucuzlama varken bence ekonomiden ziyade başka bir amacı var gibi sanki bunun.. Barebone sistemler gibi.. ki vetsel de taaaa 6 sene önce net terminalleri getirtiyordu.. 233MHz li tek ekrandan mamul.. hala çin de fason üretimleri devam ediyor bunun..
  • fiyat iyi gibi
  • yine AMD yine AMD intel hic yok yaw
  • Türkiye'de ne zaman piyasaya çıkar ki bu?
  • amd 1000 koysunlar....eee sonra .onun icin bir de fan gerek eee sonra guc kaynagı daha iyi derken hem alet buyuecek hem guc tuketimi artaccak .ne geregi var adamlar iste 4x4 luk yapmıslar siz cok mu iyisini biliyorsunuz.mantıklı dusunun biraz.
  • çok iyi yaw herkes pc sahibi olabilir düşük meblalara
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.