Şimdi Ara

Spotify, Hi-Fi kalitesinde müzik dönemini başlatıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Spotify, Hi-Fi kalitesinde müzik dönemini başlatıyor 

2015 Yılında aralarında Jay-Z, Madonna, Beyonce, Daft Punk, Kanye West, Taylor Swift, Coldplay, Calvin Harris, Nicki Minaj, Arcade Fire gibi önemli müzisyen ve müzik gruplarının da bulunduğu sanatçı kitlesi Spotify’a savaş açmış ve Jay-Z’nin satın aldığı TIDAL platformunda Spotify’a rakip olarak birleşme kararı almışlardı. Hi-Fi adı verilen; sesin, kayıt esnasındaki orijinal performansa mümkün olduğunca sadık kalarak en az bozulmayla aktarıldığı, yüksek kaliteli ses hizmetini de sunan TIDAL, bu özellikle Spotify’ın bir adım önüne geçmeyi başarmıştı ancak Spotify, TIDAL’ın bu üstünlüğüne son verecek gibi duruyor.

Bazı Twitter ve Reddit kullanıcılarının paylaştığı görüntülere göre Spotify, premium üyeliğe sahip bazı kullanıcılara Hi-Fi müzik deneyimi için yeni fiyat tekliflerinde bulundu. Henüz şirket tarafından resmi olarak tanıtılmasa ve şirket; kendisine sorulan soruları, her zaman yeni ürünleri test edebileceklerini söyleyerek geçiştirse de görünen o ki Spotify kısa bir süre sonra kullanıcılara Hi-Fi kalitesinde müzik dinleme imkanı sunacak.

Diğer Platformları da Devre Dışı Bırakabilir 

Tabi bu hamle TIDAL’ın üstünlüğüne son vermenin yanı sıra müzikseverlerin Apple Müzik veya diğer rakip platformların yerine Spotify’a tercih etmesi için önemli bir etken olacak. Kendilerine teklif gelen kullanıcıların yaptığı paylaşımlara göre Spotify, kullanıcıların mevcut premium  üyeliğin türüne göre 5$, 7.5$ ve 10$’lık ek ücretler ödeyerek Hi-Fi müziğe geçiş yapmasına olanak tanıyor.

Spotify, Hi-Fi kalitesinde müzik dönemini başlatıyor 

TIDAL’ın şu an ABD’deki kullanıcılardan Hi-Fİ müzik deneyimi için 20$ istediğini de düşünürsek Spotify cazip fiyatlarla halihazırda bulunan 40 milyon kullanıcısının büyük bir kısmının Hi-Fi paketinden faydalanmasını ve şirketin karını arttırmasını sağlayabilir. 

• Bizim MÜYAP da şu eski parçaların adam gibi master kayıtlarını Hi-Fi olarak hazırlasa da o parçaları zevkle alıp dinlesek.
    Gerçi bizimkilerin eski parçaların karma CDlerini bazen alıp nasılmış diye dinliyorum ve ses düzenleme programlarında bakıyorum, hep geçiştirirlermiş. Buldukları bir 45lik ya da LPden direk kaydedip itelerlermiş.
    Bir şeyimiz de düzgün olsa ölürüz heralde :)
    Ben böyle ek ücretler istenmesine karşıyım.
    Premium pakete geçtim diyelim ürüne para veriyorum.
    Spotify zaten datayı ham halde alıyor, sanatçı ile bitrate anlaşması yapmamış sonuçta.
    Bunu yani sadece bandwidth farkını ayda 5 dolar farkla satması bana saçma geliyor.
    Bugün flac 16 bit için bunu sağlasak, yarın 24 bit 192 khz olarak hi-fi plus çıkardık 10 dolar da buna ver mi diyecekler? Bunun sonu var mı?
  • Çok pahalı olmaz diye umuyorum.

• Tidal, ülkemizde Hİ-Fİ seçeneği 19 tl arkadaşlar.Evet dolar değil TL

Ama spotify arşiv bakımından daha geniş galiba.Eğer offline mod'da dosyaları kopyalamaya izin verirse spotify'ye geçebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kreat -- 2 Mart 2017; 18:53:12 >
  • Bizim MÜYAP da şu eski parçaların adam gibi master kayıtlarını Hi-Fi olarak hazırlasa da o parçaları zevkle alıp dinlesek.
    Gerçi bizimkilerin eski parçaların karma CDlerini bazen alıp nasılmış diye dinliyorum ve ses düzenleme programlarında bakıyorum, hep geçiştirirlermiş. Buldukları bir 45lik ya da LPden direk kaydedip itelerlermiş.
    Bir şeyimiz de düzgün olsa ölürüz heralde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi der_Kaiser -- 2 Mart 2017; 19:18:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kreat

Tidal, ülkemizde Hİ-Fİ seçeneği 19 tl arkadaşlar.Evet dolar değil TL

Ama spotify arşiv bakımından daha geniş galiba.Eğer offline mod'da dosyaları kopyalamaya izin verirse spotify'ye geçebilirim.

19.99₺

Bu arada standart diye bir seçenek gelmiş 9.99₺
  • Bu arada Hi-Fi derken 320 Kbps mp3'ü mü yoksa 1000+ Kbps FLAC'ı mı kastediyorlar?

• der_Kaiser kullanıcısına yanıt
    eAkman E kullanıcısına yanıt
    @der_Kaiser

1000+ Kbps FLAC

@eAkman

0,99 ibaresi artık hemen heryerde var. 19,99 bikaç senedir var. Başka firma olsaydı dolar yükselti diye TL fiyatı güncellerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kreat -- 2 Mart 2017; 19:46:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tidalın programı berbat spotify zaten kullanıyorum. Gelse de şu leş tidalden kurtulsam.

• .... Band discography 320 kbps enter

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 320 kbps ile hi-fi 'yi bağdaştıranlar hiçbişey bilmiyor.

resimde lossless cd yazıyor. ya flac yada alac.

320 mp3 yeter diyenler müziğin efektlerini tam alamadıklarını bilmiyorlar.

• Aile üyeliğine ek 10 TL'ye versinler bu hizmeti diğer tüm platformlardaki üyeleri toplarlar.

• Sistem geldiğinde mevcut premium kullanıcılarına en azından bir hafta deneme hakkı verseler keşke.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixus

320 kbps ile hi-fi 'yi bağdaştıranlar hiçbişey bilmiyor.

resimde lossless cd yazıyor. ya flac yada alac.

320 mp3 yeter diyenler müziğin efektlerini tam alamadıklarını bilmiyorlar.

Aynen hocam, zira ben de mp3ü kastediyorlarsa cübür diyecektim.
  • Ohh, LG V10 ve HD 380 Pro ile iyice tadına varalım Spotify'ın

• kreat kullanıcısına yanıt
    Yükseltti zaten. 14,99 dan 19.99 a çıktı.

• Tidal'ın standart kalitesi spotify dan daha iyi. Hi-fi zaten çom ciddi farkediyor. Spotify kullanışlı ve arşiv geniş. Ama ses kalitesi olarak tidalı tercih ederim. Tabi kotayı içiyor, o ayrı.

• Farkı hissedebilmek için en az 1000 dolarlık bib ses siatemi gerekiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 320 kbps zaten var spotify premium da...

Ayda bir de albüm mü hediye diyor ben mi yanlış anladım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mokinto

Yükseltti zaten. 14,99 dan 19.99 a çıktı.

ondan haberim yok. 19 diye hatırlıyorum epeydir.

• kreat kullanıcısına yanıt
    Yok maalesef böyle .Hatta mesaj geldi ve sizin gibi eski üyelerimize 3 ay daha 14,99 diye mesaj geldi. Bu ay da kart ekstreme 14,99 yansıdı. Sanırım gelecek ay yada sonraki ay 19,99 olacak.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.