Şimdi Ara

KDV’ye düzenleme geliyor: Maliye Bakanı’ndan resmî açıklama!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
0
Favori
8.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KDV’ye düzenleme geliyor: Maliye Bakanı’ndan resmî açıklama!

Katma Değer Vergisi (KDV), 1985 yılında Avrupa Birliği’ndeki yapı esas alınarak ülkemize kazandırılmış bir düzenleme. Zaman içerisinde çeşitli evrimlere uğrayıp yeni vergiler ile verginin vergisi gibi bir hale gelmiş olsa da bu noktada yeni bir düzenleme yapılacağına dair bakandan resmi açıklama geldi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yaptığı açıklamalarda KDV Kanunu ile ilgili olarak geniş kapsamlı bir çalışma başlatıldığını söyledi. Değişen dönemde bu kanunun önemli sıkıntılar yaratmaya başladığını belirten bakan, özellikle uygulamada hem vatandaşların hem de işletmelerin zorlandığı noktaların çözülmesinin amaçlandığını belirtiyor.

KDV’nin özellikle yerli üretimi cezalandırdığı durumlar olduğunu, yerli üretime ek maliyetler yüklediğini söyleyen Maliye Bakanı, tüm bu sorunların aşılması, üretimin yerlileştirilmesi noktasında da KDV’nin bir araç olarak kullanılabilirliği adına düzenlemelerin detaylarının çok yakında kamuoyu ile paylaşılacağı belirtiliyor.

• Dolar 3.70 oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İthal ürünlerin vargisi artacak desenize :D

• umarım kdv de düzenleme derken yabancı ürünlere artı bir vergi koymazlar.

• Ne demek bir araç. AMAÇ AMAÇ! Vergi ülkenin tek geçim kaynağı. Zengin züppelerden alamadığınız o vergileri biz ve bizim gibi vatandaşlar ödüyor. Başlarım yerli üretiminize sanki yerli üretim olarak her türlü şey varmış gibi konuşuyorsunuz. Olan da zaten çöp.

Akılları asla başına gelmeyecek bu halkın. Soyuluyoruz haberleri yok! Lanet olsun Afrika ülkelerinden gerideyiz şu an her anlamda.
  • İthal ürünleri geçtim her şeyin fiyatı artacak yine belli oldu :D

• İşte şimdi .... yedik ! Yeni bir vergi kazığı daha (pardon düzenleme diyecektim) geliyor gözümüz aydın asın bayrakları ...

• İşte şimdi bittik.. Ne zaman düzenleme gelse giren bize giriyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy585858 -- 2 Mart 2017; 13:9:5 >
  • Lüks tüketime yüksek vergi getirsinler bakalım.
  • Yani diyorki yabanci urunlere kdv zammi pardon duzenlemesi yolda. Yerli urun kdvsinin dusecegini beklemiyorsunuzdur herhalde.

• Yuzde 18 az geldi heralde yuzde 180 falan yapin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiçbir zaman halkın faydasına iş yapmazlar, geçmişte yapılan düzenlemelere göz atarsanız ne dediğimi anlarsınız.

• Türkiye'nin gelişmesinin tek yolu yerli üreticinin korunması kim ne derse desin

Sabuna kadar ithal ürün tükettiğimiz için bu kadar dış ticaret açığı var

İşte böyle detaylı düzenleme gelirse yapısal reform olur

Ha tabi burada dikkat edilmesi gereken unsur ürünün montaj bile olsa türk markası ile üretilebilir olması şart

En azından markaya verilen inanılmaz paralardan kurtuluruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SECourses -- 2 Mart 2017; 12:26:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu istikrar bir başka dostum, bu kafayı başka yerde bulamazsın o yüzden evet diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 2 Mart 2017; 14:24:16 >
  • İthal ürünlere ayrıca vergi uygulanabiliyor mu ki?

• herşeyin fiyatı artıcak, yerli uretim bos durmaz 3liralik mali 5liraya satar yabanciya zam geldiginde

• devlet kazancını azaltmayacağı için bu düzenleme yüzde 100 ithal ürünlere bir tık daha yüksek vergi anlamına geliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • deliricem ya ben bu ülkede , hala vergi diyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Su OTV denen bela kalksa Turkiye uçar
  • Almanyada %19 Macaristan %27 bizim neyimiz eksik?

Hemen %28 yapalım

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.