Şimdi Ara

Volvo XC60 yeni güvenlik önlemleriyle geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Volvo XC60 yeni güvenlik önlemleriyle geliyor 

Volvo’nun gelecek hafta başlayacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı yeni model SUV aracı XC60 kaza ihtimallerini ortadan kaldırmak için yeni güvenlik teknolojilerini de beraberinde getirecek. Arabalarının sağlamlığı ile ünlü Volvo, getirdiği 3 yeni güvenlik önlemiyle otomatik fren teknolojisinin bir adım daha ötesine giderek sürücüye daha güvenilir bir sürüş yardımcısı olmaya çalışacak.

Yeni güvenlik önlemlerinden ilki çarpışmalardan kaçınmak için otomatik frenin yetersiz kaldığı durumlarda otomobilin direksiyonunu da otomatik bir şekilde güvenli yöne doğru kıran yeni bir sistem. Çalışması için önceden sürücü tarafından aktif edilmesi gereken bu sistem saatte 50-100 kilometre hız ile seyahat eden XC60’larda yola aniden araba, yaya veya yabani hayvan çıkması durumunda sürücüyü kazadan koruyacak.

Bir diğer güvenlik önleminde yine otomatik direksiyon sistemi sahneye çıkıyor. SUV tipi araç eğer belirlenen sürüş şeridinden dışarı çıkarsa sistem sürücüleri uyaracak ancak sürücü bu uyarıyı dikkate almazsa ve sistem XC60’ın yolu üzerinde başka bir araç tespit ederse olası kazayı önlemek için aracı belirlenen şeridine geri getirecek. Otoban hız limitine paralel bir şekilde çalışacak olan sistem, saatte 60-140 kilometre hız ile seyreden XC60’larda kullanılacak.

Son güvenlik önlemi ise sürücülerin kontrol etmesinin oldukça zor olduğu kör noktalarla ilgili. Volvo, araçlarında halihazırda var olan kör nokta sistemini geliştirdi ve yeni kör nokta uyarı sistemi bir aracı fark ettiğinde direksiyonu devralacak ve XC60’ın kendi şeridinde güvenli bir şekilde ilerlemesini sağlayacak.

XC60 ile çarpışmaların azaltılması için oldukça kararlı olduklarını belirten Güvenlik Merkezi Genel Müdürü Malin Ekholm uzun yıllar boyunca kullandıkları çarpışma önleme sistemlerinin yeni direksiyon desteği ve yardımı ile daha verimli bir hal alacağını dile getirdi.

• Helal olsun Volvoya.Yemin ederim parasının sonuna kadar hak eden araç.Bana göre ilk sağlamlık,güvenlik.Aynı paraya Egea'ya bineriz.
  • Çok güzel çok güzel ama yüzde yüz elli vergi ile almak zor

• "Çine satıldıktan sonra eyice teneke oldu"
  • Askeri teknolojiler artık daha çok işimize yarayacak öyleyse. Bu sistemlerin çoğu askeri teknoloji.

Bizim ülkemizdeki yolların genişliği ve ölçüleri de artık avrupa standartlarına göre yapılıyor. Yani bu sistemler bizim yollarda da çalışabilir.
  • w213 te hepsi var.
  • Her ne kadar tasarımları çok cezbetmese de çok sevdiğim bir firmadır, özellikle arabaları ciddi derece de daha sağlam...

• kaynak sağlammış :D:D

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

"Çine satıldıktan sonra eyice teneke oldu"

XC90 bildigin çöp ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 150% vergisi var bu arabanın.

150%... SADECE VERGİ ÜCRETİ.

VERGİ. Peki ya vermek istemezsem?

Böyle bir şeyi isteyemezsin.

• emniyet kemeri airbag gibi güvenlik paketleri ilk bulanlardır kendileri..

• İyi güzel de, kafama takıldı şimdi; Ben sola doğru direksiyonu kırarken sistem sağa doğru kırarsa ne olacak. Kendi dediğini mi yapacak yoksa bana tabi mi olacak? Bekleyip görelim bakalım.

• Türkiyede kullanmak istemezdim çoğunu, sistem sürekli devreye girer makas atan Apaçiler yüzünden..

• Volvo iyidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

w213 te hepsi var.

O zaman MB'i tebrik ediyoruz ona bakarsak Tesla bu özellikleri hepsinden önce sundu
  • haberelectro kullanıcısına yanıt
    Varsa da Güvenlik Paketi altında opsiyon donanım olarak var. Yani ekstra parayla.. Öyle paketleri Ford'da, Bmw'de veriyor.
    City Safe gibi şehir içi çarpışma önleyici sistemi, Blis gibi kör nokta uyarı sistemlerini, Volvo 2000 küsürlü yıllardan beri araçlarına "Standart Donanım" olarak koydu. Farkları burada...

Yoksa biz, Mersoda yada başka modellerde güvenlik yok demiyoruz.
  • yolcum kullanıcısına yanıt
    Mercedes bu teknolojileri daha once cikardi. Mesele o. Bu ozellikler standart olmayacak XC60 da o da var...

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    Burada bahsedilen sistem w213'te, opsiyon donanım olarakta yok.

Mesela "otomobilin direksiyonunu da otomatik bir şekilde güvenli yöne doğru kıran yeni bir sistem."

w213'ü iyi inceleyin. Ben inceledim bu sistemi bulamadım.

Bulduğunuzda haber verirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 5 Mart 2017; 16:47:31 >
  • yolcum kullanıcısına yanıt
    W213 teki sistem direksiyonu kendi ele almiyor XC60 taki de oyle degil muhtemelen. Direksiyona hafif aci veriyor surucuyu tetikliyor.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.