Şimdi Ara

BTK'dan referandum açıklaması: Sosyal ağları yalan haber konusunda uyardık!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BTK'dan referandum açıklaması: Sosyal ağları yalan haber konusunda uyardık! 
    Barselona’da devam eden ve birçok yeni cihaz ile teknolojinin tanıtıldığı Mobil Dünya Kongresi’nde açıklamalarda bulunan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ö.Fatih Sayan, referandum süreciyle ilgili sosyal paylaşım siteleri, operatörler ve firma yöneticileriyle görüşmeler gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Ayrıca Bkz.Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki ikinci pist 2018'de açılacak
    Referandumda iletişim altyapısının kesintisiz sağlanmasının oldukça önemli olduğunu söyleyen Sayan, sosyal paylaşım sitelerinin Türkiye ile iş birliğine devam etmesi, yalan haberlerin araştırılması ve manipülasyon konusunda önlemlerin alınması için ilgili siteleri uyardıklarını dile getirdi. Hangi platform yöneticileriyle bir araya gelindiği belirtilmeyen BTK, sosyal ağların sürece hassasiyetle yaklaşacağını ve ellerinden geleni yapacaklarını bildirdi.

Hükümetler yalan haberlere karşı özel birimler kuruyor

Diğer taraftan referandum için daha önceki seçimlerde de olduğu gibi kriz merkezi kurulacağı, haberleşmenin kesintisiz bir şekilde sağlanması için operatörlerle çalışmaların sürdürüldüğü ve bir problemin beklenmediği ifade ediliyor. Bildiğiniz gibi yalan haberler konusunda diğer ülkelerin oldukça önemli girişimleri mevcut. Örneğin Rusya hükümeti sahte olduğu düşünülen haberleri ifşa etmek için bakanlığın web sitesinde yeni bir sayfa oluşturdu.

Diğer taraftan İngiltere parlamentosu kasıtlı şekilde bu tür haber yapanlar hakkında soruşturma başlatırken, Almanya da özellikle Facebook kaynaklı sahte haberlere karşı mücadele başlattı. Avrupa Birliği ise sahte haberlere karşı "East Stratcom" adlı birimin güçlendirilmesine karar verdi. Yanlış bilgilerin engellenmesi adına gerçekleştirilen düzenlemeler, halkın doğru ve tarafsız habere ulaşması açısından kritik önem taşıyor.

• "hayır diyen teröristtir" ve "nikah masasında hayır deseydi böyle olmazdı" tarzı açıklamaları yapanlara söylesinler bunları.

• Burayı da uyarmışlar mı?Adam paintle yaptığı saçma sapan görsellerle konu açıp, parti ve seçmenleri karalıyor.
  • Düzeltme; "Sosyal ağları Hayır propagandasına karşı uyardık."

• Ambarad kullanıcısına yanıt

aynen öyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KK: Hilafet geli... ÇAT!!!
    KK: Evet diyen varsa haind.. ÇAT!!!
    KK: Doğru söyl.. ÇAT!!!

• Yalan haberden tum ulkeler muzdarip, sosyal aglara ciddi yaptirimlar gerekiyor. Buradan yalan yanlis haber yayanlara da cok ciddi ceza gerekiyor. Ayrica herkesin sahte kimlik yerine mutlaka vatandaslik numarasi vb asil kimlikleriyle register edilmesi gerekli..

• sosyal ağlarda paylaşılan haberlerin neredeyse tamamı yalan. hem evetciler hem hayırcılar çoğu yalan haber paylaşıyor etkilemek için. bunu herkes biliyor kimse sadece şu taraf yalan haber yapıyor demesin çünkü oda yalan olur..

çözümü. sadece onaylanmış hesaplar tweet yada paylaşımda bulunabilir olacak. onaylanmamış hesaplar sadece okuyucu yada takipçi olacak.cezai yaptırım konacak ve yalan haber paylaşan kademeli olarak cezalandırılacak. 3 seneye kalmaz temizlenir

• Twşekkürler BTK

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerçekten provokasyon içerikli yalan haberlerin değil de işlerine gelmeyecek haberlerin paylaşımların engelleneceğini düşünen tek ben miyim acaba

• Aga bi ara başçrtüsü gelicek LAİKLİK gidicek diyorlardı.Başörtüsü geldi,LAİKLİK gitti mi?

• 16 Nisan günü bütün aile fertleriyle sosyal platformlardan referandumu takip edeceğiz, AKK yi kaldır mısınız?

not:Evetçiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: SigSauer6

Aga bi ara başçrtüsü gelicek LAİKLİK gidicek diyorlardı.Başörtüsü geldi,LAİKLİK gitti mi?

Camiye gitmiyor musun canim din kardesim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz.gokcen4

HAYIRlısı be gülüm...

bi bitmediniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: SigSauer6

Aga bi ara başçrtüsü gelicek LAİKLİK gidicek diyorlardı.Başörtüsü geldi,LAİKLİK gitti mi?

Devlet kurumlarında Laiklik bitti artık. Başını örtmeyene mobbing uygulanıyor. Namaz kılmayana mobbing uygulanıyor. Terfi ve rahat için sahte dindarlar, yalakalar çoğaldı.
  • -Suçum ne?

-Nitelikli HAYIR propagandası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başta Donanım haber Forum ve Diğer Tüm Form siteleri de uyarılmalıdır,Bu sitelerin Sosyal Medyalardan farkı yok.

• HAYIRlara vesile olsun
  • Yalan yanlış Evet propagandası yapanlar da buna dahil olacak mı? Yoksa bu yine tek taraflı bir adalet anlayışı mı?

Adamlar oy pusulasının Hayır kısmını bile koyu, kahverengimsi, sıkıcı bir renk yapmış. Sanki hiçbir fikri olmayan kişiye "mührü buna basma bence ama sen bilirsin" der gibi. (Yeni görmedim, yeni yazıyorum.)
  • ben inanmıyorum bunlara şahsen

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.