Şimdi Ara

General Mobile GM 6 resmi olarak tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
7.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • General Mobile GM 6 resmi olarak tanıtıldı

Türkiye menşeli akıllı telefon üreticisi General Mobile, Barselona şehrinde devam eden Mobil Dünya Kongresi kapsamında en son Android One akıllı telefonu GM 6'yı tanıttı. Şirket akıllı telefonun tüm teknik özelliklerini ortaya koymasına rağmen, satın alınabilirlik durumunu ve fiyatını henüz açıklamadı.

General Mobile GM 6i herhangi bir özelleştirme uygulanmayan Android 7.0 Nougat işletim sistemini çalıştırıyor. Cihaz 294 ppi ve Corning Gorilla Glass 4 korumalı 5 inç HD (720x1280 piksel) IPS ekrana sahip. Şirket cihazı geliştirirken, tek elle kullanılabilecek en büyük ekran olan 5 inç boyutunu tercih ettiklerini söylüyor.

3GB RAM ve MediaTek MT6737T SoC

Telefon 3GB RAM ve Mediatek işbirliği ile geliştirilen 64 Bit mimarisine sahip 1.5GHz dört çekirdekli MediaTek MT6737T SoC ile güçlendirilmiş durumda. Kullanıcılar cihazda yer alan 4.5G modem sayesinde hızlı interneti telefonlarında deneyimleyebilecekler.

GM 6, çift LED flaşlı 13 megapiksellik arka kamera ve flaşlı 8 megapiksel bir ön kameraya sahip. Akıllı telefon microSD kart ile 128GB'a kadar genişletilebilen 32GB dahili depolama alanı ile geliyor.

General Mobile GM 6'daki bağlanabilirlik seçenekleri arasında 4G LTE + 4.5G, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth v4.2, GPS/ A-GPS ve Micro USB portu yer alıyor. Ayrıca cihaz üzerinde bir ivme ölçer, ortam ışığı sensörü, jiroskop, manyetometre ve yakınlık sensörü var. Aynı zamanda Home butonunda bir parmak izi sensörü de bulunuyor ve şirket, parmak izlerini 0.2 milisaniyede algılayabildiğini açıkladı.

Dolby işbirliğiyle sanal surround deneyimi

General Mobile GM 6, 144 x 71.3 x 8.6 mm ölçülerinde ve 150 gram ağırlığında. Uzay Grisi, Altın ve Rose Altın olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip olan cihaz Single ve Dual SIM versiyonları ile satışa sunulacak. Dolby ile yaptıkları ortaklığa değinen şirket GM 6 ile donanım destekli geliştirilen yazılım sayesinde sanal surround deneyimi yaşamanın mümkün olduğunu söylüyor.

General Mobile, Android One telefonlarını Türkiye, Arnavutluk, Afganistan, Belçika, Bosna, Hırvatistan, Kıbrıs, Gürcistan, Gana, Yunanistan, Irak, Kenya, Lüksemburg, Moldova, Hollanda, Pakistan, Sırbistan, Tunus ve Özbekistan da dahil olmak üzere 20 ülkede satışa sunmuş durumda.

GM 6 Android One:

• Boyutlar: 144 x 71.3 x 8.6 mm

• Ağ: 4.5G, Cat4 150/50 Mbps, VoLTE, ViLTE, VoWifi

• Ekran: 5.0" IPS HD (1280x720) 2.5D Corning® Gorilla® Glass 

• İşlemci & CPU: MediaTek MT6737T, 64bit Quad Core 1.5 GHz

• İşletim Sistemi: Android 7.0 (Nougat)

• Kamera: Arka: 13MP AF Dual Tone Flaşlı  - Ön : 8MP FF flaşlı

• Parmak izi okuyucu: Finger Print (0.2 msn)

• Bağlantı: WiFi 802.11 a/b/g/n , Bluetooth v4.1, Micro USB

• Hafıza: 3GB RAM + 32GB dahili hafıza, 128 GB'a kadar Micro SD desteği

• Pil: 3000mAh

• Sensör: İvme Ölçer, Yakınlık, Pusula, Jiroskop, Hall Effect, Işık

• GPS: A-GPS, GLONASS,

• FM Radyo: Dahili FM Radyo alıcısı

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• ön tarafı bildiğin oppo r9s yada vivo x7

Ayrıca beğenmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasamak5656 -- 28 Şubat 2017; 22:20:39 >
  • Bildirim ışığı var mı?
  • Merak etitiğim bu ürün GM 5 plus yeni sürümü mü? yoksa GM 6 Plus gelecekmi. Eğer gelmeyecekse tam bir hayal kırıklığı. Ben daha elit ve metal kasa, daha ince çerçeveli bir ürün bekliyordum.
  • dolar kuru böyle olmasaydı farklı şeyler görebilirdik.. ama firma naapsın...

eskisi kadar pazarlama için bütçe de ayırmıyolar. gm5+ çıkmadan önce baya marketing çalışılmıştı...

umarım GM 6+ işlemci ve pil olayına el atarak upgrade ederler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasamak5656

ön tarafı bildiğin oppo r9s yada vivo x7

Ayrıca beğenmedim

yani ön tarafı "klasik akıllı telefon"a benziyor.iphone6 samsung vs hepsinin ön tarafı hemen hemen aynı

• Millet öğlen saatlerinde ön inceleme videosunu yayınladı siz daha yeni haber giriyorsunuz.

700 lira civarına satılacaksa olmuş bence bu telefon
  • 6+ görüşmek üzere :(
  • yıl 2017 ve gpu mali t720 mp2.tam bi felaket.mt 6737 nedir ya.bi p20 koysalardı bari
  • Ben bunu almam.

*Küçük ekran
    *Düşük çözünürlük
    *Kötü işlemci
    *NFC yine yok
    *Yavaş Cat-4 modem

Umarım adam gibi özellikleri olan bir GM 6 Plus planları vardır.
  • Cat4 150/50 Mbps
    Vodafone bu kategoriyi desteklemiyor. Turkcell ve Turk Telekom bazı bantlarda desteklemiyor.
  • Her şeyi geçtim, bu nasıl bir tasarım??
  • Cat 4 modem olsa nolur olmasa nolur. 150Mbps internet indirme hızına ulaşan ya da geçen kaç kişi var. Benim oldugum yerde( K.maraş) 10-15Mbps alınca seviyorum. Yanlışlık bir kere 50mbps aldım aniden kayboldu

Yalnız işlemci tercihi süper olmuş Snap821'den az biraz güçsüz ama olsun yeterde artar.
  • 600-700 tl arası ederi var. Üzeri fiyasko olur. İşlemciyi sd410 ile kıyaslamışlar :D Antutudan 40k alıyor. Yazık valla.
  • gm 4g 700 yl ye satılıtrken 600-700 ederi var demek mantıksız telefon muhtemelen 800-899 civarına konumlanacaktır.gm konusunda cıkmadan ben bunları söyledim özellikleride yazdım fiyatıda verdim...

BU model gm4g nin yenisi olarak düşünün yıl sonunda gm6 plus cıkacak beklentiler herzamanki gibi o telefon üzerine yapılmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oskurrr -- 28 Şubat 2017; 23:2:4 >
  • çöp olmuş ne yazıkki mediatek en aşağı p10 koymalılardı bak xperia xa p10 du xa1 p20 koydular bunlar yıl olmuş 2017 p10 dan bile aşağı bir işlemci koymuşlar yazılım ve güncelleme hariç vestel z10 çok daha iyi.
  • Hayal kırıklığı. En fazla 700tl verilir o da parmak izi okuyucudan dolayı. İşlemci sd652 ekran full HD olmalıydı. Hiç de şık değil malesef. En beğendiğim yerli markamız beni hayal kırıklığına uğrattı. Ben s6'mı bana sattıracak birşey bekliyordum.
  • General Mobile GM 6 resmi olarak tanıtıldı

Birincisi o hızlara ulaşabilirsiniz.

ikincisi kapasitesi düşük modem daha fazla ısınır güç harcar. PSU gibi düşünün 500 watt'lıksa siz 499 watt çekerseniz en çok o zaman ısınır.

• bu işlemcinin snapdragon daki karşılığı nedir?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.