Şimdi Ara

Vestel’den Venus serisine yeni bir isim: Z10

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
1
Favori
6.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akıllı telefon pazarında başarılı bir çizgi izleyen ve payını sürekli arttıran Vestel, artık gediklisi olduğu MWC 2017 fuarında yeni Venus akıllı telefonunu duyurdu. Vestel Venus Z10 RAM ve kamera tarafında iddialı olmaya çalışacak.

Strateji değişiyor

Vestel bu yıl itibariyle yeni bir stratejiye geçiş yapıyor. Artık giriş seviyesindeki akıllı telefonlar Venus E serisi altında toplanacak. Orta seviyedeki akıllı telefonlar Vestel V adını alacak. Üst seviye telefonlar ise Venus Z çatısı altına girecek.

Vestel Venus Z10 modeli 5.2 inçlik Full HD IPS ekrana sahip. Ekran Gorilla Glass ile korunuyor. 8 adet Cortex-A53 çekirdeği barındıran SNapdragon 435 yonga setinin güç verdiği modelde 4GB LPDDR3 RAM dikkat çekecektir. Depolama kapasitesi ise 64GB ve arttırılabiliyor.

Arka kamera 13MP çözünürlüğünde ve hem OIS hem de yazılımsal EIS ile destekleniyor. Ön kamera ise 8MP çözünürlüğünde. 3050mAh kapasiteli batarya QuickCharge 3.0 hızlı şarj özelliğine sahip. Bağlantı noktası USB Tip-C olarak tercih edilmiş.

Ayrıca Bkz.Samsung etkinliğine Greenpeace protestosu gölge düşürdü

Tamamen metal alaşımdan imal edilen modelin altın ve siyah renk seçenekleri olacak. Henüz fiyat ve çıkış tarihi açıklanmadı ancak üst seviye tanımlamasına bakarsak modelin 1000TL-1300TL bandına oturacağını söyleyebiliriz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Venus Z10
    Venus Z10
    Venus Z10
    Venus Z10

• Snapdragon 435 ve üst segment biri bana açıklasın lütfen ?

• telefonu tasarlayan cocuk kör olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: ChiefMeister

Snapdragon 435 ve üst segment biri bana açıklasın lütfen ?

Vestel için üst segment. Sekiz adet Cortex A53 çekirdeği var. Gerçek orta segmentteki telefonların enerji verimliliği için kullandığı çekirdekler.
  • EEEY.. yerli markalar batın perişan olun emi ya.. General Mobile da GM6 modelini tanıttı bi cacık olmaz ya bu telefonlardan..

abi yok ya işten anlayan kimse yokmu bu ülkede anasını satim teknolojiden anlamayan koltukta, futboldan anlamayan koltukta, siyasetten anlamayan koltukta, yakında yerli arabamızda geliyor, satın aldıkları güzelleri güzeli SAAB platformununda anasını bellerler beklerim bunlardan..

• Vestel, lenovo p2 gibi bir telefon çıkarırsa alacam ama çıkartmıyor.
  • Şu telefonun fiyatini çıkarsınlar 999 tlden veya en kötü 1099 tlden kapış kapış gitsin

Yoksa bomba gibi ellerinde patlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ön taraftaki tuşu yuvarlat, arkadaki venüs V sinin yerine ısırılmış elma koy, anten çizgisini de kameranın altına alıver oldu sana Iphone. Nedir bu iphone tasarım sevdası anlamadım bir türlü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gepe

Ön taraftaki tuşu yuvarlat, arkadaki venüs V sinin yerine ısırılmış elma koy, anten çizgisini de kameranın altına alıver oldu sana Iphone. Nedir bu iphone tasarım sevdası anlamadım bir türlü.

Ona bakarsan iPhone da HTC çakması...
  • inşallah bu sefer kaliteyi yakalamışlardır

• Bana göre cihazin artilari

Ois destekli arka kamera

4gb ram

64gb hafıza

Android nougat

3050 mah batarya

Parmak izi okuyucu

Metal kasa

eksileri

Işlemci snapdragon 435

Şu işlemciyi snapdragon 625 yap koy 1500 lira yine kapis kapis satar.

Telefonun fiyatini uygun tutarlarsa 10 numara olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rajeesh kullanıcısına yanıt
    Fıyatı aşırı bulan arkadaşlar için, ameliyat masrafları da fiyata dahil.
  • 835 yerine 435 mi yazdılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu üst segment ise yeni 3310 üst segmentin dibidir.

• Birisi de çıkıp snapdragon 652, 4 GB ram, 32 GB hafıza, 13 mp kamera, 3200 mah batarya yapıp bunu 1250 TL civarına satmıyor ya aklım almıyor. Bu şirketlerin ceoları hiç mi forumlara bakıp kullanıcı potansiyeline bakmazlar.

• turyunus kullanıcısına yanıt
    Iphone kullanıyorum hocam ama fanı değilim ve hatta hediye olmasa hayatta iphone almazdım öncelikle belirteyim. Bu telefona baktığım zaman benim kullandığım iphone 6 bu diyorum, HTCnin şu modeline benziyor diyemiyorum. çok da bilgili değilim telefon tasarımları konusunda ama anten çizgileri dışında HTC Iphone tasarım benzeşmesini fark etmedim. HTCde bu kadar yuvarlatılmış kasa dikkatimi çekmedi, A9 var HTCnin iphone benzeri yanılmıyorsam o da 6dan sonra çıkıp 6ya çok benzeyen bir telefon. Neyse benim eleştirim hangi marka model olursa olsun bir tasarım tuttu diye her markanın o şekle yönelmesi can sıkıcı bence. Tasarımdan çok F/P oranına bakmak lazım bu saatten sonra sanırım, zira tasarımlar çok benzeşiyor git gide.
  • Telefonun fiyatı belli olmadan denilicek pek bir şey yok lakin o navigasyon tuşları ne alaka anlamış değilim.

• Vestel’den Venus serisine yeni bir isim: Z10
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katalikitci

Vestel’den Venus serisine yeni bir isim: Z10

Yerli montaj dediğimizde laf ediyorlar. Basın görseli bile montaj.

• çok geç kalınsada böyle güzel telefonlar görmek hoşuma gidiyor, fiyatı iyi olursa neden alınmasın? bütün ihtiyaçları fazlasıyla karşılar bence.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.