Şimdi Ara

TUSAŞ ile Sikorsky arasında 270 milyon dolarlık anlaşma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TUSAŞ ile Sikorsky arasında 270 milyon dolarlık anlaşma

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii TUSAŞ, ABD’li Sikorsky Aircraft Corporation ile önemli bir anlaşma imzaladı. Daha önce de birtakım detayları sızan anlaşma bu kez resmi olarak onaylandı. TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil ile şirketin başındaki isim olan Dan Schultz sözleşmenin imzalanmasında bizzat yer aldı.

10 yıllık uzun vadeli bir şekilde planlanan anlaşmanın ihtiyaçlar ölçeğinde 2044 yılına kadar sürebilecek bir yapıda hazırlandığı ifade edildi. İlk etapta TUSAŞ, talepler doğrultusunda 270 milyon dolarlık üretim gerçekleştirecek. Gereksinimlere göre bu rakam 500 milyon doların altında kalmayacak şekilde de revize edilebilecekmiş.

1998'den Bu Yana Süren İşbirliği 

TUSAŞ, sözleşme doğrultusunda Sikorsky’nin çeşitli helikopter platformları için üretim gerçekleştirecek. Yapılacak üretimin yapısal parçaları kapsayacağı belirtiliyor. Bu durum, TUSAŞ’a uluslararası arenada faaliyette olduğu alanlarda saygınlık kazanması ve daha büyük projelerde etkin rol üstlenebilmesi adına da önemli bir katkı sağlayacak.

Genel Maksat Helikopteri T70’in geliştirilmesi sürecinde 2007 yılından bu yana çalışmalar yürüten TUSAŞ, bu helikopterin geliştirilmesi sürecinde Sikorsky ile bazı iş birliklerine gitmişti. İki kurum arasındaki 1998 yılında yapılan anlaşmada ise Endüstriyel İş birliği Protokolü ile TUSAŞ Sikorsky UH-60 ve MH-60 için yatay stabilize, kuyruk dikmesi ve kuyruk konisi gibi ürünleri TUSAŞ tesislerinde üretmeye başlamıştı. 2012 yılında ise TUSAŞ, Yılın Tedarikçi Firması seçilmişti. Şu an TUSAŞ, yüksek kalite ve teslimat takvimi performansıyla Sikorsky tarafından Performans Seviyesi Tedarikçi sınıfına atanmış durumda.

• Pata pata pata

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hen ananın olgu Mehmetçik doğurur ama sikorsky doğumaz tekmeyle binilip tekmeyle inilen alet

• Ne güzel makina şu helikopterler ya.

İnsanın ürettiği en iyi araçlardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 28 Şubat 2017; 17:23:42 >
  • Referandum yaklaşırken böyle bir şey olması manidar.

• Istemezuk

Referandum geliiii

• Bildiğim kadarı ile en iyi helikopterleri bunlar yapıyor.İyi oldu bu gelişme,helikopter gücümüz fena değildi,hatta bölgedeki en güçlü helikopter gücü olan ülkeyiz.Umarım sayı daha da arttırılır.
  • tabiki zamanlama tesadüf değil lakin lak lak etmenin manası da yok. hayırlı olsun.umarım önemli teknolojik kazanımlar elde edilir , ekonomiye katkı sağlar ve düşmezler diyerekten mesajımıza son verelim.
  • Ülkedeki muhalefet anlayışında ahlak olsaydı eğer bugün insanlar birbirine çok daha saygılı ve yapıcı eleştiri yapardı.

Bu şirketlerden elde edilen vergiler, hem chplinin hem akplinin hem mhplinin hem hdplinin vs cebine giriyor. Bunun bilincinde olarak eleştiri yapalım.

Habere gelirsek eğer ülkemiz adına güzel bir gelişme, hayırlısı olsun.
  • yorum

• Ragnarok. R kullanıcısına yanıt
    Temel Kotil'i tanimasam sana hak verirdim

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Temel Kotil'i tanimasam sana hak verirdim

Temel hoca, itü'nün de en iyi hocalarındandı. Şuan hakettiği yerin başında

• Şaka maka raferandum sayesinde! epey güzel gelişme oldu son zamanlarda. Ya referandum olmasaydı ne yapardık!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.Akif Ersoy

Ülkedeki muhalefet anlayışında ahlak olsaydı eğer bugün insanlar birbirine çok daha saygılı ve yapıcı eleştiri yapardı.

Bu şirketlerden elde edilen vergiler, hem chplinin hem akplinin hem mhplinin hem hdplinin vs cebine giriyor. Bunun bilincinde olarak eleştiri yapalım.

Habere gelirsek eğer ülkemiz adına güzel bir gelişme, hayırlısı olsun.

İktidarın ahlak anlayışı neyse muhalefetin de o olur
  • inşallah 3-4 yıl sonra helikopter pilotuyum :) bekle beni sikorsky
  • quote:

Orijinalden alıntı: ressi1

inşallah 3-4 yıl sonra helikopter pilotuyum :) bekle beni sikorsky

sivil insanlar da olabiliyor mu yoksa illa okulunu mu okumak gerekiyor ?
  • quote:

quote:

Sikorsky askeri helikopterlerdir hocam. Harp okulu bitirmeniz havacılık bölümüne devam etmeniz gerekmektedir.

Sivilde ise 100.000 dolarcık varsa pilot olabilirsiniz hocam
  • quote:

quote:

quote:

Sikorsky askeri helikopterlerdir hocam. Harp okulu bitirmeniz havacılık bölümüne devam etmeniz gerekmektedir.

ooooo 100 bin. anladım teşekkür ederim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ooooo 100 bin. anladım teşekkür ederim.

Gerek yok 100 bine. Mühendislik yaparsanız THY'nin pilotluk kursuyla olabilirsiniz. Askeri pilot olan arkadaşlarım var. Onların bazıları sivile geçti mesela.

• Bu ülkeden bi cacık olmaz..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.