Şimdi Ara

Tesla tepetaklak olabilir: Yatırım bankası %30'a varan değer kaybı bekliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tesla tepetaklak olabilir: Yatırım bankası %30'a varan değer kaybı bekliyor 

Geçtiğimiz hafta Tesla 2016’ya ait mali sonuçları yayınlamıştı ve yılı, Wall Street’teki pek çok analistin beklentisinin üstünde kapattığını duyurmuştu. Bununla birlikte Elon Musk yatırımcılara gönderdiği mesajla Model 3’ün üretimine beklenenden erken bir şekilde temmuz ayında başlanacağını açıklamıştı ancak şirketteki tüm bu pozitif hava önde gelen yatırım bankası Goldman Sacsh’in açıklamalarından sonra tehdit altında gibi görünüyor.

Goldman Sachs’ten David Tamberrino yaptığı açıklamayla Tesla hisselerinin değer kaybedeceğini dile getirdi ve 250$’dan işlem gören hisselerin yaklaşık %30 oranında değer kaybederek 185$’a kadar gerileyeceğini dile getirdi. Tamberrino bunun nedeni olarak ise şirketteki nakit ihtiyacını, Model 3’ün seri üretimine beklenenden geç başlanacağını ve Tesla’nın geçtiğimiz yıl satın aldığı SolarCity’nin güneş enerjisi alanında halen kendini kanıtlayamamış olmasını gösterdi.

Sermaye Arttırımı Şart 

Tesla’daki bu düşüşün önlenmesi için de şirketin sermaye arttırımına gitmesi ve daha önce yaptığı gibi sadece küresel ölçekli otomobil üreticisi olmaya odaklanması gerektiğini dile getiren Tamberrino’nun açıklamalarının ardından Tesla hisseleri cuma gününün kapanış değerlerine göre %5 gerileyerek 243$ seviyesine kadar düştü.

Elon Musk da geçtiğimiz günlerde sermaye artışından bahsetmiş ancak şirketin halihazırda 3 milyar doların üstünde nakite sahip olduğunu bu yüzden kısa vadede paraya ihtiyaç duymadıklarını dile getirmişti.

• Bi gün yükselicek bi gün düşücek deniyo ben bu işten bisey anlamadim daha 2 gün evvel tesla 2020 ye kadar marka degerini 100 kat arttircak diyo haber yazılmıştı bugun ise bu haber gercekten bu tesla cok hey heyli bi sirket :)

• dh e bakarak hisse alırsak batarız.

• Ya sorma kardeş 2 gün önce tesla super fılan dıye haber yapıyorlar 2 gun sonra batıyor dıyorlar. Tesla haberleri magazın haberi gibi ben cıddıye almıyorum şahsen.

• millet ismini böyle duyuruyor artık.

• Batarsa bize ne? Bana veya ülkeme faydası var mı ? Yok. Kazandığı para amerikan ordusuna vergi diye gidiyor. Çokta umrumuzdaydı batması.
  • forumda öyle insanlar var ki varını yoğunu satar teslayı batırmaz
  • Goldman Sachs yahudi bankası. Tesla nın elektrik projeleri petrol baronları için büyük tehdit. Şimdilik amerikanın demokratik yapısı sayesinde işlerini yürütüyor ama gelecekte ne olacağı bilinmez.
  • Hoayda dedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GkhnAkyolTr

Bi gün yükselicek bi gün düşücek deniyo ben bu işten bisey anlamadim daha 2 gün evvel tesla 2020 ye kadar marka degerini 100 kat arttircak diyo haber yazılmıştı bugun ise bu haber gercekten bu tesla cok hey heyli bi sirket :)

Marka değeri farklı, hisselerin düşmesi farklı, ki bahsedilen her iki yorum da tahmin.
  • Unutmaki marka degeri de direk hisselerin artıp eksilmesine neden olan büyük etkendir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elon yaramaz cocuk gibi, yaptigi islerle guven vermiyor, daha cok gundem olmaya oynayan parasi bol bir cilgin gorunumunde..

• Ayağına başka yerlerden basamadıkları Tesla'nın ayağına yatırım tavsiye firmaları ile basmaya çalışıyorlar gibi bir koku aldım. Bilmiyorum, burnum tıkalı; belki ondandır. :)
  • bence %30 ile batmaz.Bir çok firmaya öncü olacak bir Firma batmasını istemem açıkçası...

• Bankalardan nefret ederim. Hele ki böyle derecelendirme yapan, varoluş amacı belli olmayan bir garip kurumlardan. Şu Lehman Brothers battı da darma duman oldular, çok iyi olmuştu.

Moodys falan nedir bunlar birader? Hepsi YAHUDİ ürünü.

• Ucuza hisse kapatma taktikleri. Sadece bir kişi çıkıp şu hisse bitti gitti diyor hop hisse %5 %10 düşüyor.. Bunlar aynısını NVIDIA ya yaptılar. Geçen hafta bir günde %10 düşürdüler sonra topladılar hisseyi. Dün %4 arttı. aynı adamlar hedef fiyatını tekrar yükselti.

• Evet!
    Bu adamlar masa başında kafalarına göre indirip kaldırıyorlar. Millet de bunu yiyor.
    Yapmayın.
    Adamların yaptığı analizlere kimse (politikacı demagog değilse ve karşısında leylek sürüsü yoksa) gıkını çıkaramıyor. Adamlar verilerle çalışmazlarsa kimse onları dikkate almaz ki.
    Adamlar kredi notlarını iyimserlikle değil, verilerle yükseltirken süper, düşürürken tu kaka!
    Onların notları kime ne de diyemezsin. Eğer yatırım yapmak için Ziraat Bankasından değil de Dünya Bankasından, IMFden para isteyeceksen bu kredi notuna göre faiz ödersin.
    Bunlara veryansın edenin durumu kurtarma umudu kalmamıştır, tribünlere oynuyordur, vesselam!

• Hissesi olanlar düşünsün.

• Üst akıl devreye girmiş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.