Şimdi Ara

Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni yıla hızlı bir giriş yaparak değerini 1000$ seviyesinin üstüne çıkaran dijital para birimi bitcoin, geçen ay başlayan ve bu ay da devam eden Çinli yetkililerin yuandan kaçışı önlemek amaçlı baskılarıyla karşı karşıya gelmişti. Bu süre esnasında yükselişine kısa bir süre ara veren bitcoin, dün 1200$ seviyesinin üstüne çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

Tabi bitcoinin yükselişini körükleyen ana neden belirsizlik ortamı olsa da dün gerçekleşen ani çıkışın ve yeni rekor seviyeye ulaşmanın asıl sebebi bu değil. ABD’deki düzenleyici kuruluşların ülkedeki ilk Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’na onay verdiği iddialarının ortaya atılması dün bitcoinin hızla değer kazanmasını sağladı. İddiaların üzerine birkaç saat içinde %3(yaklaşık 30 dolar) değer kazanan bitcoin 1206.6$ seviyesine ulaşarak yeni bir rekora imza attı.

Kurumsal Yatırımcıları da Etrafında Toplayacak 

Daha önceki rekoru 1165$ ile 2013 yılının kasım ayına ait olan dijital para biriminin kendisine ait bir Borsa Yatırım Fonu’na sahip olması büyük önem arz ediyor zira analistlere göre düzenleyici kuruluşların Borsa Yatırım Fonu’na onay verdikleri takdirde bitcoin, nispeten daha temkinli kurumsal yatırımcı piyasasında da cazip hale gelecek.

Yılbaşından bu yana değerini yaklaşık %25 arttıran bitcoinin düzenleyici kuruluşların onay vermesinin ardından daha da değer kazanması bekleniyor.

• ne kadar saçma bir tabir değil mi, 'tüm zamanların rekoru' sanki tarihin başlangıcından beri varmış gibi. abartılı başlıklar internet medyasının en büyük problemi.

• Kainat güzeli tabiri de çok saçma ama kullanılıo işte :D

• neki bu bit coin

• Bu fiyatlar insanın zoruna gidiyor. Geçmişte üç kuruş verip biraz bitcoin alsaydık köşeyi dönmüştük.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011 civarı almayı düşündüm o zaman tanesi 1 $ dı. 100 $ lık lacaktım 100 adet.
    Çok pişmanım çook.

• Kara para aklayanlar için biçilmiş kaftan.

Ama akıllı insan bununla riske girmez; hesap hack yese, bittin.

• Ben de 2 bitcoin vardı, hemen bozdurayım.

• Bitcoin i sanal olarak üreten basan yani senyoraj hakkı ve gelirini alan kim ya da kimler?
    Bitcoin denen sanal paranın karşılığı nedir? Güvencesi kimdir? Altın vs karşılığı var mıdır? Devlet güvencesi var mıdır?

Unutulmamalı lidyalılardan beri parayı basan ve senyorajı kullanan erk kral ya da demokrasilerde devlettir.

Birgün fena çuvallıyacak millet.

Saadet piramidi olmasından şüphe duyarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 25 Şubat 2017; 16:40:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar birşey sorabilirmiyim, bitcoin ne lan ?

• ilk çıktığında duymuştum.O zamanlarda 100 bitcoin alsam 100$ gibi bişey yapıyordu.şimdi karşılığı 1 milyon dolar yapıyor.paraya bak be

• Zamaninda mecbur aldigim bitcoin ile su anda hatri sayilir bir param var. Bu haberi duyduktan sonra oyle sevindim ki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkanse

ilk çıktığında duymuştum.O zamanlarda 100 bitcoin alsam 100$ gibi bişey yapıyordu.şimdi karşılığı 1 milyon dolar yapıyor.paraya bak be

Hesabınız yanlış.
    100 bitcoin 120 bin dolar yapıyor 1 milyon dolar değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

Zamaninda mecbur aldigim bitcoin ile su anda hatri sayilir bir param var. Bu haberi duyduktan sonra oyle sevindim ki

hangi firmadan aldınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkanse

ilk çıktığında duymuştum.O zamanlarda 100 bitcoin alsam 100$ gibi bişey yapıyordu.şimdi karşılığı 1 milyon dolar yapıyor.paraya bak be

100 bitcoin 1200 dolardan 120.000 dolar yapar :)

zamanında mining yapıcaktımda kart alamamıştım :s kara para bunlarla aklanıyor, bu melet düşmez dahada artar.
  • Demek ki zamanında 0.35 dolardan 1000 tane bitcoin alsaydım, yani 350$...

Şimdi 1 milyon dolarım vardı. :)

• Bitcoin cok sıkıntı cogu yer komisyon istiyor hadi tmm komisyonsuz halledilen yerler var bu sefer firmadan firmaya kur farkediyor deli ediyor adami

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.