Şimdi Ara

Tesla Powerwall evlerin elektrik masraflarını yüzde 92 azalttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesla Powerwall evlerin elektrik masraflarını yüzde 92 azalttı
    21.yüzyılın en büyük dehaları arasında gösterilen Elon Musk'ın kurduğu Tesla, genellikle elektrikli otomobilleri ile bilinse de şirketin öncülük ettiği tek alan bu değil. Yenilenebilir, temiz enerjiye geçiş yolunda önemli adımlar atan Tesla, evlerde kullanılması için geliştirdiği enerji depolama bataryası Tesla Powerwall'u 2015 yılında piyasaya sürdü.

2015 yılında başlatılan pilot program kapsamında 500 eve kurulan Tesla Powerwall henüz geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmış değil. Ancak Tesla'nın yeni enerji depolama teknolojisini kullanan ev sahiplerinin bugüne kadar aldıkları olumlu sonuçlar, Powerwall'un gelecekte her evin değişilmez bir parçası haline gelebileceğini gösteriyor.
     Tesla Powerwall evlerin elektrik masraflarını yüzde 92 azalttı
    Evine Tesla Powerwall kuran ilk Avustralyalı olan Nick Pfitzner, güneş panelinden elde edilen enerjiyi depolayan lityum iyon bataryayı kullanarak geçirdiği bir yılın ardından inanılmaz bir tablo ile karşılaştı. Pfitzner'in elektriğe harcadığı para Powerwall kullanmaya başlamasının ardından yüzde 92 azaldı. 2015'in ilk çeyreğinde elektriğe 572 dolar harcayan Pfitzner, 2016'nın aynı dönemde ise elektriğe sadece 45 dolar harcadı.

Bu da yetmezmiş gibi yılın bir çeyreğinde Powerwall, Pfitzner'in kullandığından daha fazla enerji toplayınca, artan enerji bölgedeki elektrik şebekesine aktarılmış ve Pfitzner bu sayede 50 dolar ödeme almış. Topladığı enerjiyi ilk önce evin en önemli ihtiyaçlarına harcayan sistem, daha sonra artan enerjiyi bataryaya depoluyor. Evin ihtiyacının karşılanmasının ve bataryanın dolmasının ardından artan enerji varsa, bu da bölgedeki elektrik şebekesine aktarılıyor.

Powerwall dahil tüm güneş enerjisi sistemine 16.790 dolar ödeyen Pfitzner, bu parayı 8 yılda çıkaracağına inanıyor.

• İşte en büyük sorun o ilk kurulum maliyeti. 17.000 dolar az para değil.

• Bu değilde enerji üreten çatı projesi asıl olay . Bir kaç yıl içinde yaygınlaştırsalarda kullanabilsek.

• quote:

Orijinalden alıntı: veleciraptor

İşte en büyük sorun o ilk kurulum maliyeti. 17.000 dolar az para değil.

Amerikada 17000 dolar elinin kiri. Sonucta bu adamlarin saatlik kazanclari 20 25 dolar arasi. Ben bile work and travella ırgat gittim 2 işte çalışarak 3ayda 10bin dolar yaptım döndüm. Türkiyede o parayi kazanmak için 3 ay değil 1 yil kafadan çalışmak gerekiyor zaten. Asgari ücret alanlara değinmiyorum dahi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O batarya bozulursa hikaye olur bence masrafları azaltma kısmı. (Tabi bilmediğimiz bir şey yoksa.)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güneş enerjisini bir tek hesap makinesinde kullanıyoruz biz.

• quote:

Konumuna göre değişiyor. Eğer bilim ve teknolojide çalışan biriysen bu para elinin kiri denilebilir, diğer türlü normal bir ABD'li için epey pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: silver0021

quote:

Amerikada 17000 dolar elinin kiri. Sonucta bu adamlarin saatlik kazanclari 20 25 dolar arasi. Ben bile work and travella ırgat gittim 2 işte çalışarak 3ayda 10bin dolar yaptım döndüm. Türkiyede o parayi kazanmak için 3 ay değil 1 yil kafadan çalışmak gerekiyor zaten. Asgari ücret alanlara değinmiyorum dahi.

Olaya o şekilde yaklaşırsan elektirik faturası da elinin kiri onlar için. Maliyet açısından arkadaşın dediği gibi hala sıkıntılar var zaten öyle olmasa geçiş hızı çok daha yüksek olurdu.

• "21.yüzyılın en büyük dehaları arasında gösterilen Elon Musk" neyin dehasıymış bu elon? Biraz fazla abartılıyor sanki.Adam para babası.

• quote:

Orijinalden alıntı: rash.87

"21.yüzyılın en büyük dehaları arasında gösterilen Elon Musk" neyin dehasıymış bu elon? Biraz fazla abartılıyor sanki.Adam para babası.

o para babası dediğin adam parayı kendi kazandı mıras fln kalmadı sıfırdan yaptı once zip2 diye bir şirket kurup sattı ardından kazandığını faize veya gayrimenkule yatırmadı risk aldı x.com u kurdu (paypal ın ılk versıyonu) ardından hısselerını sattı ve burdan da kazandığı parayı çocukluk hayali olan işlere yatırdı spacex bunların başında gelir ardından tesla ve solarcity gibi şirketlerinde kuruluşuna vesile oldu dahasıda yolda ahkam kestıgınız adamın hayatını okuyup bılgı edının belkı vızyon kazanırsınız.
  • quote:

"21.yüzyılın en büyük dehaları arasında gösterilen Elon Musk" neyin dehasıymış bu elon? Biraz fazla abartılıyor sanki.Adam para babası.

Adam teslanın üretmiş olduğu bobin ve manyetik alan içinde yüksek performanslı bir motorun baş tasarımcısı, solarcitynin kurucusu. (700HP) tamamen elektrikten güç alan bi motor tasarlayıp ürün haline getirip satmak bunu pazarlayabilmek geniş kitlelerin önünü açabilmek bence tüm bunlar bile bu adamın para babasi olmasından fazlasına işaret eder.

• quote:

15 yaşında oyun yapıp satan, sonra o parayla daha sonra Paypal'a evrilecek olan elektronik ödeme sitesini kurup hatrı sayılır bi meblaya satıp tesla ve spaceX'i kuran adam bırak da hiçbi şey üretmemiş tek yaptığı iphone'yi üreten mühendislere "daha küçük yapın bunu" demek olan stivy dayıya deha denen yerde Elon dayıya deha desinler, hor görme...
  • elon musk abimiz dahi değilmiş

bugünde başkaları yerine utanalım madem yapacak bişey yok

• İlk kurulum maliyeti 17bin tüm sistemin masrafı ki rabet gördükçe fiyat düşecektir bizim yorumcular yine sadece pilin fiyatı 17 bin zannetmiş yada bilerek öyle anlamaya zorluyor kendini neyse bu adamın projeleri hep birlikte değerlendirmek gerek yoksa doğru anlaşılması bizim insanımız için imkansız...
    -
    Birde şeyi sormak istiyorum pontus ve ermeni çocuklarını yartan kim ? Ayrı gayrı yapan kim ? Bu tip yorumları yapan ne çoocuu ? Bunlar tesadüf mü ?

• Kaçak elektrik kullanımına çare :)

• Tesla, sen iyi ki geldin dünyaya

• Türkiye'de ucuza kurulabilse herkes bunu yaptırırdı. Böylece kaçak kullananların parasını dürüst vatandaşlar ödemek zorunda kalmazdı.

• 8 yılda kendini amorti edecekmiş! 8 yıl dayanan batarya yapsalar bile kendini amorti edemez. Hep diyorum Petrol bağımlılığından Lityum bağımlılığına gidiyoruz.

• bu sistemin acilen yerli üretimine başlanması lazım. ülkemize ilaç gibi gelir. devlet teşvik vermeli önünü açmalı, yerli üretimle maliyet düşmeli. bankalarda buna özel kredi verdimi müstakil evler neden bu sisteme geçmesin ?

• bu olay TÜrkiye'de yaygınlaşsa MTV gibi sürekli yıllık vergiye bağlanır..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.