Şimdi Ara

Samsung, uzun bir süre daha AMOLED pazarının tek hakimi olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung, uzun bir süre daha AMOLED pazarının tek hakimi olacak 

UBI Research’in yaptığı araştırmaya göre günümüzde akıllı telefonlardaki AMOLED ekranların en büyük üreticisi konumunda olan Samsung, pazar hakimiyeti azalsa da uzun bir süre daha rakipleriyle olan farkı koruyacak ve pazardaki en büyük oyuncu olmaya devam edecek. Şu an akıllı telefon AMOLED pazarının %89’una sahip olan Samsung’un, 2020 yılına gelindiğinde pazarın %72’sine sahip olması bekleniyor.

Şirketin pazar payı rakiplerinin de bu alanda hamleler yapmasıyla birlikte düşecek olsa da araştırmaya göre 2020’den sonra birkaç yıl daha Samsung pazarın %50’sinden fazlasını yönetebilir. Bu yıl Apple ve Çinli üreticilerin de agresif bir giriş yapması beklenen AMOLED pazarı daha da hareketlenecek ve bu durum, yeni oyuncular AMOLED ekran için Samsung’u seçerse, Samsung’un pazar payında beklenen düşüşleri önleyebilir.

Yeni Üreticiler Gelecek 

Samsung Display, geçtiğimiz yıl AMOLED’e yönelik ciddi yatırımlar yaparak büyük ölçekli üretime başlamış ve bu yıl da artan talepleri karşılayabilmek için yatırımların devam edeceğini duyurmuştu. LG Display ile birlikte Japon ve Çinli panel üreticileri de  bu yıl AMOLED için seri üretime geçileceğini duyurmuştu. Bu durumun da pazara ivme kazandıracağı düşünülüyor.

AMOLED panelleri, daha yüksek bir kontrast oranı sağlayarak, mobil cihazları açık havada görünmeyi çok daha kolay hale getiriyor. Ayrıca yüksek parlaklık seviyeleri sunabilen bu panellerin kullanıldığı akıllı telefon modellerinde de artış olması bekleniyor. 

• İnşallah firmanız batarda düzgün telefonlar yaparsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her alanda tek lider samsungdur. SD karttan, ekrana ram konusunda en iyisi, özellikle kamera merceği üretiminde Sony'e ders vermeli ;)

• En son hangi samsung telefonu kullandınız?

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Aynı böyle konuşan bir arkadaşım vardı son kullandığı telefon samsung ace ydi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

En son hangi samsung telefonu kullandınız?

Samsung abin 18

• quote:

Orijinalden alıntı: adroid

İnşallah firmanız batarda düzgün telefonlar yaparsınız

sen inanıyorsan sıkıntı yok :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: nefendim

quote:

Samsung abin 18

O ericssonn a1018.

• Her konuda en iyi olduğu için gider kendi ürettiği halde Qualcommdan işlemci alır, Sony'den sensör alır, Hynixten ram alır, toshibadan depolama alır, büyüyen aynasız fotoğraf makinesi pazarından çekilir, avrupada laptop pazarından çıkar vsvs...

• quote:

Orijinalden alıntı: Catology

quote:

Orijinalden alıntı: nefendim

quote:

Samsung abin 18

O ericssonn a1018.

Ha bende tüm çöp telefonlar Samsung'dan çıkıyo sanmıştım. Samsung yalnız değişmiş çöpçülükte...

• quote:

Orijinalden alıntı: Xloud

Her konuda en iyi olduğu için gider kendi ürettiği halde Qualcommdan işlemci alır, Sony'den sensör alır, Hynixten ram alır, toshibadan depolama alır, büyüyen aynasız fotoğraf makinesi pazarından çekilir, avrupada laptop pazarından çıkar vsvs...

yeni qualcomm işlemciyide samsung döküyor telefonlarında hem exynos hem qualcomm hem sony hem kendi üretimi sensör yer alıyor pazardan çıkıp çıkmaması talep meselesidir
  • Amoled ekranlar gelecek vadediyor. Samsung elindekini kolay kolay sunmayabilir. Ayrica nerden baksan 10 yildir monopol amoled üretim yapan bir firma. Ilerde amoled ekranlarla cok fazla proje gerceklestirebilirsiniz kesersin bicersin şekil verirsin duvara yapistirirsin micronluk ekranlara bölersin. Cok esnek bir yapısı var. Bence bu bile gelecegin teknolojisi olmasina yetiyor.

• AMOLEDİ SEVİYORUZ
  • Evde 2 tane amoledli cihaz var S7 ve J7 2016... İkisininde bildirim çubuğunda iz var daha 6 aylık aletler... J7'de pil şebeke ikonlarının falanda izleri var. Ayrıca Gri/siyah tonlamalı renklerde görüntüde dalgalanma oluyor bütün amoledlerde klasik... Bu sorunlar çözülmeden amoled ekranlı cihaz asla almam.

• üretimde düşüş olsa ne olacak ki ? amoledin patenti samsungda diğerleri satsa da adamlar bir şey yapmasa bile lisans parası alacak :)

ayrıca harmonu almakla harika bir iş yaptılar. artık mercedes bmw gibi otomobil üreticileriyle de direk temas kurabilir. otomobil panelleri artık ekrandan yapılmaya başladı ve orta konsola dev ekran koyuyorlar. samsung burada etkinliğini arttırıp kıvrımlı güzel otomobil konsolları yaparsa üretim düşük olsa bile karı büyük olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslan-BH

J2 kullandım hatta a5 2016 da babamda var onuda kullandım iki cihaz da yemin ediyorum kullanılmaz yani ama sen savunmaya devam et bakalım bende senin gibi bir aralar samsung fanıydım geçer kardeş sıkıntı etme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4C740587D -- 24 Şubat 2017; 21:40:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adroid

quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslan-BH

J2 kullandım hatta a5 2016 da babamda var onuda kullandım iki cihaz da yemin ediyorum kullanılmaz yani ama sen savunmaya devam et bakalım bende senin gibi bir aralar samsung fanıydım geçer kardeş sıkıntı etme

Kardeş ben samsung fanı değilim öyle olsam samsung harici cihaz kullanmazdim

Son 4 sene icinde samsung gio, general mobile discovery, s3, note 2,s4,g2,note 3,g4,note 4,s6,note5 bizzat kullandım. Bunların yanında aynı evde 2 senedir iphone 6 plus ve 1 senedir s7 kullanılıyor hali hazirda bu cihazları inceleme kullanma şansım oldu.

Neyin ne olduğunu biliyorum merak etme. Piyasada hala samsung donuyor iphone akıyor diye dolaşan cok tip var...

• OLED ekranlar hâlâ güç tüketimi ve kontrast konusunda LCD panel ekranlara fark atıyor. LG'nin de bir an önce şu pazara girmesi lazım. Samsung OLED panel üretiyor üretmesine ama alt piksel eksikliğinden dolayı etkin çözünürlüğüne sahip olmuyor. PenTile denilen RGBG dizilimli ekranlardan artık vazgeçse iyi olacak. PenTile kullanıldığı için kağıt üzerindeki çözünürlükle etkin olan çözünürlük aslında aynı değil. Mesela HD çözünürlükte bir PenTile dizilimli ekran gerçekte WVGA çözünürlükte oluyor.

HD (720p) => WVGA (480p)

FHD (1080p) => HD

QHD (1440p) => 960*1707

UHD (2160p) => QHD

8K UHD => UHD+ (5K = 2880*5120)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xloud X kullanıcısına yanıt
    Telefonlarında hem Exynos hem de Qualcomm chipsetlerine yer veriyorlar. Kamera sensörlerinde hem kendi ürettiği İsocell hem Sony lenslere yer veriyorlar. Samsung son birkaç yıldır dünyanın en iyi katı hal sürücüsü üreticisi firma. Samsung ssdleri yıllardır en iyi seçiliyor. Önceki yıllarda Apple chipsetlerini Samsung üretiyordu. Samsung fanı değilim ama gereksiz atıp tutmaya da lüzum yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TallMan

Telefonlarında hem Exynos hem de Qualcomm chipsetlerine yer veriyorlar. Kamera sensörlerinde hem kendi ürettiği İsocell hem Sony lenslere yer veriyorlar. Samsung son birkaç yıldır dünyanın en iyi katı hal sürücüsü üreticisi firma. Samsung ssdleri yıllardır en iyi seçiliyor. Önceki yıllarda Apple chipsetlerini Samsung üretiyordu. Samsung fanı değilim ama gereksiz atıp tutmaya da lüzum yok.

Benden farklı bişey söylememişsiniz mesajımda yanlış bi taraf yok saydığım markalardan ürün alıyor kendi ürettiği halde kendinizde söylemişsiniz. Gereksiz olan sizin mesajınız olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xloud -- 25 Şubat 2017; 9:53:32 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.